Zastřelený útočník ve Vídni zjevně bydlel. Kdo je za útokem? Vedou stopy k turecké tajné službě MIT?

123411349_1176520262788483_6890212446593541419_nVčera večer zaútočila na šesti místech v historickém centru Vídně skupina teroristů vyzbrojených automatickými puškami a výbušninami na civilisty sedící na zahrádkách a uvnitř restaurací a barů. Podle večerních zpráv při útoku jednoho člověka zavraždili a 15 dalších zranili – z toho 7 těžce. Rakouské policii se podařilo jednoho z útočníků zastřelit. Ještě kolem půlnoci ležel na ulici, protože byl vyzbrojen i pásem s výbušninou, k jehož likvidaci musela být povolána pyrotechnická jednotka.
Teroristé si k útoku vybrali poslední večer před lock-downem, kdy do ulic vyrazila spousta lidí. Kancléř Sebastian Kurz (OVP) na noční tiskové konferenci oznámil, že útočníci jsou těžce vyzbrojeni a zřejmě prodělali profesionální výcvik.

Totožnost útočníků policie zatím nezveřejnila. Během noci stále ještě probíhal zátah a hledání zbývajících útočníků. Byl prohledán byt zastřeleného atentátníka. Troufám si však odhadovat, že i když se první ze série útoků odehrál před uzavřenou synagogou, nepůjde v tomto případě zřejmě o útok primárně na židovskou komunitu. Podle rabína Schlomo Hofmeistera, který útok viděl z okna, pachatelé stříleli na restauraci plnou lidí. Pás s výbušninou, který měl mrtvý na sobě, velmi často v minulosti použili islámští teroristé při útocích po celém světě.

Nápadná je ještě jedna shoda okolností. Minulý týden uskutečnili islamisté několik vražedných útoků ve Francii. Během víkendu napadala skupina mladých tureckých výtržníků kostel ve Vídni. Před tím páchali turečtí migranti řadu výtržností po celém Řecku. Domnívám se, že nejde o pouhou shodu náhod. Rakousko a Francie jsou jediné dvě členské země EU, které pevně stojí za Řeckem, na než soustavně útočí Turecko s cílem připravit jej o ostrovy obklopené ložisky ropy a zemního plynu.

Blíží se prosincové zasedání Rady ministrů zahraničí EU, která má vyhodnotit chování Turecka po letní pohrůžce uvalením sankcí, pokud nepřestane narušovat řeckou a kyperskou suverenitu. Turecko i přes letní výhrůžku sankcemi z Evropské rady celý podzim pokračuje v „průzkumech“ řeckých a kyperských výsostných vod a vzdušného prostoru těžními loděmi, válečnými fregatami a plně vyzbrojenými stíhačkami F-16. Řecká a kyperská vláda vyzývají ostatní země EU ke splnění slibu z léta. Řekové a Kypřané v létě stáhli své veto proti sankcím na Bělorusko výměnou za slib uvalení ekonomických sankcí na Turecko, pokud budou Turci pokračovat v jejich napadání.

Turecký prezident Recep Erdogan se pohrůžky z Evropské rady nezalekl. V posledních týdnech dokonce zvýšil počet vojenských lodí operujících v pobřežních vodách Řecka Kypru. Příjde mi velmi podezřelé, že právě nyní probíhají vražedné útoky zrovna ve dvou zemích, které pevně stojí za napadeným Řeckem a Kyprem. V Rakousku po jarním násilí tureckých výtržníků ve vídeňské čtvrti Favoriten spolkový ministr vnitra Karl Nehammer (OVP) zveřejnil informaci o tom, že podnět k násilným útokům vzešel od agentů turecké tajné služby MIT. Během podzimu rakouské bezpečnostní složky zakročily proti řadě radikálních imámů a uzavřely vetší množství mešit financovaných přímo z tureckého hlavního města Ankary.

Mám vážené podezření, že včerejší vraždění ve Vídni, stejně jako útoky islamistů ve Francii, nařídil někdo za Bosporem. Dovolím i na tomto místě připomenout dva projevy tureckého prezidenta Recepa Erdogana. Turecký despota 26. 10. 2020 opakovaně veřejně prohlásil, že „muslimové v EU, zejména ve Francii jsou napadáni a diskriminováni“. V druhém projevu proneseném Erdoganem v mešitě z úst tureckého diktátora zaznělo, že „miliony muslimů jsou nuceny násilně konvertovat ke křesťanství skrze misionáře a jejich děti jsou jim odebírány a že muslimští bratři a sestry čelí obrovské diskriminaci a násilí zejména ve Francii a Rakousku“.

Pro některé islamistické fanatiky, stejně jako pro spící buňky teroristických organizací typu ISIL nebo Al-Kaida, jimž turecká tajná služba v Sýrii dodává zbraně a vybavení, tyto projevy mohly být kódovým voláním „jděte zabíjet!“

Není to zdaleka poprvé, kdy vážený spojenec v NATO a kandidátská země vstupu do EU ústy svého prezidenta vyhrožuje Evropě. Už v roce 2017 Erdogan prohlásil, že žádný Evropan nebude bezpečný v ulicích svého města, nepřestane-li se Evropa chovat „nacisticky a rasisticky“.
15 Komentářů k Zastřelený útočník ve Vídni zjevně bydlel. Kdo je za útokem? Vedou stopy k turecké tajné službě MIT?

 1. commit napsal:

  Z tzv. islamistickeho terorismu a udajne valky proti nemu profituje jeden stat na Blizkem Vychode a Turecko to neni. (Bohuzel, nemohu ten stat jmenovat, narozdil od zbabeleho kopani do Turecka za to u nas hrozi postih).

  • Kluk napsal:

   ...že by Izrael???

  • proud napsal:

   Ja muzu,mas na mysli Izrael,bastu sionistu co odjakziva chteli ovladnout svet a udelat z nej otroka svymu otrokarovi!

  • proud napsal:

   Jinak nevim jestli je to zbabely a je mi to sumak,ale do tureckejch svini si klidne kopnu kdykoliv taky,nic jinyho si ta vsiva sebranka nezaslouzi,ne nadarmo jsou s Izraelem soucasti jedny mince,jen na druhy strane!!! V tomhle pripade totiz svine jako svine!!!

 2. commit napsal:

  "ne nadarmo jsou s Izraelem soucasti jedny mince"

  Jestli jsou jedna mince, proc se americti Sioniste, Nuland a spol. spolupodileli na puci proti Erdoganovi? Valky za Velky Izrael Turecku zatim prinesly jen 3 miliony uprchliku a polo-nezavisly Kurdistan.

 3. commit napsal:

  false flag, ktery ma pomoci Trumpovi u voleb

 4. Ctenar napsal:

  Francie i Rakousko delaji Turecku ty,ty,ty ! Kvuli Nahornimu Karabachu a Řecku. Tyto utoky jsou ty,ty,ty ze strany Turecka...

 5. proud napsal:

  Jj,hosi,jen se zastavejte muslimskejch mrdek,odvdecej se vam za to az budou rezat hlavy..........

  • commit napsal:

   "odvdecej se vam za to az budou rezat hlavy.........."

   to byli herci v Negevske pousti

   • proud napsal:

    Jo no,a jsou to urcite herci i ve Francii,zrejme ti stejni co jen menej angazma,ze?..............Nicmene je na internetu dost zaberu cernejch muslimu pachajicich zverstva samejch na sobe i zviratech,protoze chybejici IQ,ze to nevis,neomlouva...........

    • commit napsal:

     "Jo no,a jsou to urcite herci i ve Francii,zrejme ti stejni co jen menej angazma,ze?"

     znate identitu tech "utocniku"? Ja ne. Ty doklady, ktere pokazde po sobe zanechaji, klidne mohou byt podvrhy.

     • proud napsal:

      Pak jsou podvrhy i obeti. Je fakt ze na co si nejde sahnout,je treba overovat. Zaroven je fakt ze je potreba se divat i tak ze na kazdym sprochu pravdy trochu,jelikoz ke kazdy lzi musis pridat neco pravdy,jinak ti ji nikdo nezbasti. A mimochodem,co je to muslim vim moc dobre,nejakej cas jsem zil v Turecku a neco ti povim,vyjebal bych je z povrchu Zemskyho,bez milosti!!! Jsou to primitivni zrudy,verbez!

 6. jentak napsal:

  Klaus = ekonomicky guru... tenhle narcissistickej idiot svymi infantlinimi ekonoteoriemi vas ci cely cesky narod dokonale zlikvidoval, a vy mu jeste lezete do zadku

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!