Rusvesna: Přehled zpráv – 6.11.2020

voyna_ogon1; U Zelenského prozradili, zdali bude či nebude „Krymská válka o vodu“. Andrej Jermak odpověděl na otázku televizní moderátorky vyhýbavě: Pro lidi žijící na poloostrově je vody dostatek pro veškeré jejich potřeby.
2; WHO oznámili explozi „COVID-19“ v Evropě a varovali před těžkými časy. Představitel WHO vyzval k masovému využívání roušek.
3; V USA se starostou města stal pes. Zatímco v USA čekají na shrnutí výsledků prezidentských voleb, ve městě Rabbit-Hash v americkém Kentucky si zvolili podivného starostu.
4; Co může Amerika a svět očekávat od vítězství Joe Bidena a demokratů? Situace je hodně drsná. Spojené státy budou čím dál více polarizované. Ruská politoložka a historička Veronika Krašeninnikova předpovídá i zvýšení napětí po celém světě.
5; Drť vlastní lidi, aby se tě cizí báli. Překonání mostu skončilo pro ukrajinské ozbrojence ztrátami.
6; Čínská média radí Macronovi, jak na islámské radikály. V Číně si myslí, že zdrojem nepokojů nejsou rasové či národnostní pohnutky, nýbrž sociální nerovnost.
7; USA ostudně kapitulují před bandami BLM. Zříkají se vlastní historie a vyhazují vlajky. Vlajka Mississippi byla poslední v USA, která obsahovala symbol Konfederace jako dědictví dramatické stránky amerických dějin.
8; Trump oznámil své vítězství. Bylo zveřejněno mimořádné poselství národu. Soupeření mezi Trumpem a Bidenem se dostává do nové fáze.
9; Jeden z podezřelých v případu sestřeleného Boeingu MH17 uštědřil prokurátorům u soudu políček. Prakticky vyvrátil oficiální verzi vyšetřovatelů.
10; Překvapení pro Turky. Arméni získali množství zbraní a z Karabachu zmizely „nezranitelné“ turecké drony „Bayraktar“.
11; Konflikt na Jižním Kavkazu: Arménie a Ázerbajdžán měly velkou smůlu. Příčinou války je absence ideologie a strategie rozvoje. Následkem je formování ideologie „antirozvoje“.
12; V Nejvyšší radě oznámili jediný způsob záchrany Ukrajiny – nové parlamentní a pokud možno i prezidentské volby. Další cestou je silné omezení prezidentských pravomocí, prohlásil Vadim Rabinovič.
13; Sestra obyvatele Volgogradu, který po sporu ve školním chatu spáchal vraždu, prohlásila, že vše je spíše nehoda. Oběť vraždy se původně hádala právě s ní.
14; Volby v USA: Co se vlastně přes noc stalo? Když přišla nová směna sčítací komise vystřídat starou, byly průběžné výsledky jiné (v Bidenův prospěch) než v okamžiku, kdy stará směna odcházela.
15; Zelenskij si přeje přesně takové volby jako v USA. A už dokonce informoval, jak to bude. Měl by být zaveden systém online hlasování.
16; Fiasko ukrajinské propagandy. V Kramatorsku na premiéru filmu o „vítězství Ukrajiny ve válce“ přišli tři lidé. Promítání bylo zrušeno.
17; Jako po válce... Jaké budou pro EU ekonomické následky pandemie? V Evropě právě zuří druhá vlna.
18; Superpolda: Altajský dopravní policista dohnal rychlým během ujíždějící hondu. Mokrý a zasněžený povrch vozovky neumožňoval uprchlíkovi v autě dostatečnou akceleraci. Jednoduché to ale neměl ani policista.
19; Dělník způsobil Ukrajinským železnicím ztrátu za milion. O okolnostech rozsáhlé rozkrádačky informuje oděská policie.
20; Nemilosrdná bouře „Eta“ si v Guatemale a v Panamě vyžádala životy desítek lidí a chystá se k novému úderu.
21; Šéf Služby vnější rozvědky informoval, jak západní tajné služby plánovaly demonstrativní vraždu opozičního politika za účelem destabilizace Ruska. Chtěli některého z opozičních vůdců učinit sakrální obětí. Zdůraznil, že nešlo o německé tajné služby...
22; V Rusku bylo zaregistrováno už přes 20 tisíc nových případů koronaviru za posledních 24 hodin. Tragický je i počet úmrtí 378 za den. Je to ale jen o polovinu více než ve čtrnáctkrát menší České republice...
23; Ukrajina se dostala mezi tři největší dodavatele dětské pornografie na světě. Tento údaj zazněl z tribuny Nejvyšší rady.
24; Nepřítel útočí na Donbas. Armáda Doněcké republiky hlásí ztráty. V důsledku zákeřného ostřelování ze strany ukrajinských okupantů zahynuli při obraně Republiky dva hrdinové Donbasu. Zahynul jeden z velitelů armády Doněcké republiky. Vyplývá to z mimořádného prohlášení.
25; Pekelná soutěska. Kolona ázerbajdžánské armády byla zlikvidována v Karabachu. Arménské ministerstvo obrany zveřejnilo záběry z bojiště.
26; Definitivní výsledek voleb v USA se může vyřešit v Georgii. Pozice kandidátů se změnily. Demokratickému kandidátovi stačí zdejší vítězství k tomu, aby se stal prezidentem USA.
27; Zelenskij vynalezl pro Ukrajince velkou národní ideu: Ukrajina není nemocná. Celou tu dobu byla Ukrajina jen příliš skromná a stydlivá...
28; Ázerbajdžánská armáda pálila po Stěpanakertu kazetovými bombami. Média a místní komunity informují na sociálních sítích o několika zabitých civilních obyvatelích.
29; Ani v letošním složitém roce vás nic nezastavilo. Lukašenko slavnostně zahájil provoz na čtyřech nových stanicích minského metra. Pro veřejnost budou otevřeny zítra.
30; Očekávejme tisíce mrtvých denně. Na Ukrajině informovali o hrozné situaci s COVID-19. Šéf ukrajinské basketbalové federace proklel „ty zrůdy, co jsou u moci“ a doporučil jim, aby se léčili stejně, jak jsou nuceni se léčit prostí lidé.
31; Zabití velitele armády Doněcké republiky: Vyšla najevo zákeřnost ukrajinských ozbrojených sil. Ukrajinští vojáci vedou boje úplně stejnými metodami jako terorističtí ozbrojenci Islámského státu.
32; Svoboda slova po americku v celé své nahotě: Americké televizní stanice uťaly Trumpovu výzvu k národu a obvinili jej ze lži.
33; Ve věku 86 let zemřel spisovatel a satirik Michail Žvaněckij. Byl národním umělcem Ruska i Ukrajiny.
34; V Kremlu odpověděli na lživé články o brzkém odstoupení Vladimira Putina. Údajně má problémy se zdravím, bere analgetika a k odstoupení ho tlačí také rodina. Nic z toho se nezakládá na pravdě.
35; Ukrajinská armáda utrpěla během uplynulého týdne značné ztráty. Nejsložitější situace vznikla přímo v okolí Doněcka.
36; Ukrajinská vláda zveřejnila sumu ztrát za uplynulých deset let krize. Zelenského tým spočítal, kolik mohl přinést (a nepřinesl) Ukrajině její nerealizovaný potenciál.
37; Evropská unie schválila rozhodnutí ohledně ruské vakcíny proti koronaviru. Evropská komise konečně odpověděla na otázku, povoluje-li se členským zemím EU nakupovat ruskou vakcínu. Jen v krajním případě a jen pro vlastní potřebu...
38; Kyjev požaduje od Moskvy, aby přestala vydávat obyvatelům Donbasu ruské pasy. Moskva odpověděla: O bývalé občany se Ukrajina přestala starat. Někdo to dělat musí...

39; Evropská unie se rozhodla potrestat Lukašenka. Legitimitu Lukašenka jako prezidenta Běloruska v EU neuznali, avšak definitivní rozhodnutí ohledně jeho osoby ještě schváleno nebylo.

40; Vitalij Kličko obhájil ve volbách křeslo starosty Kyjeva pro další období.
41; Na Donbas do Kramatorska dorazil „výsadek Západu“. Jak informoval šéf okupační administrativy Pavel Kirilenko, projednávala se se zástupci Západu celá řada otázek. Přiletěli velvyslanci Kanady, Německa, Francie,Švédska, USA a Velké Británie a také zástupci různých mezinárodních organizací.
42; Američané už čistí zbraně a chystají se vyrazit do ulic. Facebook začal blokovat Trumpovy příznivce.
43; Ukrajina předala OBSE „Akční plán pro Donbas“. Tuto informaci sdělil novinářům ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij.
44; Volby v USA: V klíčovém státě se budou přepočítávat hlasy. Připomeňme, že dnes ráno v tomto státě Biden zázračně předehnal stávajícího prezidenta.
45; Senátor Alexej Puškov komentoval vznikající situaci v USA: Začal proces uznávání nového prezidenta.
46; Trumpovi vyhrožují násilným vystěhováním z Bílého domu. Informuje o tom CNN s odvoláním na zástupce Bidenova štábu.
47; Zelenskij vyzval ukrajinskou armádu, aby „osvobodila“ Donbas jako Kyjev jako v roce 1943. Zelenskij navštívil místo dislokace vojáků ukrajinských ozbrojených sil.
48; Jefremov byl převezen z vazební věznice do místa výkonu trestu. Informovala o tom tisková mluvčí vězeňské služby.
49; Šéfka Rospotrebnadzoru oznámila, že nejčastěji se lidé koronavirem nakazí v dopravních prostředcích. 80% všech nových případů jsou lidé,kteří nedodržovali pravidla prevence.
50; Biden vydal výzvu k národu. Informoval o tom zástupce jeho štábu.
51; Naši vojáci dokázali zázraky. Na arménském ministerstvu obrany informovali o bojích o město Šuši. Jak poznamenal zástupce ministerstva, boje poblíž města trvají bez přestávky už dva dny.
52; Ministerstvo zdravotnictví vyzývá, aby lidé nebrali antibiotika při lehkém průběhu koronaviru. Nedávno na ministerstvu zdravotnictví oznámili, že v Rusku vzrostla spotřeba antibiotik.
53; V Lotyšsku vláda vyhlásila od pondělka 9. listopadu do 6. prosince mimořádnou situaci kvůli prudkému nárůstu počtu nemocných koronavirem.
54; Za jediný den ve světě onemocnělo 582 tisíc lidí koronavirem. Celkový počet případů překročil 48,5 milionu. Zemřelo přes 1,23 milionu osob s potvrzeným COVID-19.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!