Rusvesna: Přehled zpráv – 10.11.2020

tramp_1461; Trump slibuje, že zveřejní „zcela šokující“ informace o průběhu voleb. Nedávno se Trumpovi zástupci v Nevadě obrátili na prokuraturu.
2; Ázerbajdžánské ministerstvo obrany se obrátilo na Rusko kvůli sestřelenému Mi-24. Generálplukovník Zakir Gasanov poslal dopis Sergeji Šojgu obsahující vyjádření lítosti a smutku nad událostí.
3; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na prohlášení Ázerbajdžánu o sestřelení Mi-24 v Arménii. Moskva pozitivně hodnotí fakt, že Baku okamžitě přiznalo svou vinu na sestřelení ruského vrtulníku.
4; Putin donutil Alijeva a Pašiňana, aby podepsali dohodu o zastavení války v Karabachu. Pašiňan prohlásil, že podepsal dohodu s prezidenty Ruska a Ázerbajdžánu o zastavení bojových akcí v Karabachu.
5; Byl zveřejněn text prohlášení Putina, Pašiňana a Alijeva o zastavení války v Karabachu. Putin oznámil, že do Karabachu míří ruská vojska.
6; Rozzuření Arméni začali včera večer ničit budovu vlády a hledali Pašiňana. Část demonstrantů se vydala k Pašiňanově rezidenci.
7; Na ukrajinskou národní cenu byl navržen podvodný historik Valerij Bebik, který tvrdí, že Ježíš pocházel z Haliče a že mezi faraóny byli Ukrajinci.
8; Ruská armáda vyslala tisíce vojáků s obrněnou technikou do Karabachu. Na ministerstvu obrany upřesnili, že vojáci a důstojníci byli vysláni z vojenského letiště v Uljanovsku.
9; Čím dnes žije Donbas? Pušilin předal policii nové automobily. Informuje o tom Centrum pro styk s veřejností doněckého ministerstva vnitra.
10; Svinarčuk odhalil pravdu o postavení ozbrojenců ukrajinské armády v Donbasu. Vedení se kvůli nízké profesionalitě a nezodpovědného vztahu k plnění povinností velitelů obává opakování tragických událostí spojených s požáry v Luganské oblasti. SBU provádí speciální operaci. Zjistilo se, že pod rouškou dodávek humanitární pomoci a rozdávání prostředků osobní hygieny pro ukrajinské ozbrojence je realizováno zločinné schéma na vývoz zbraní a munice ze zóny konfliktu do ukrajinského vnitrozemí.
11; Ukrajina v důsledku rozhodnutí Ústavního soudu sklouzla do předmajdanovských časů. Kvůli sledování amerických voleb jsme pustili ze zřetele ostudu, která nyní probíhá na Ukrajině, píše Eva Lisovskaja.
12; Barevná revoluce v USA. Spojené státy vládnou světu a samotným Spojeným státům vládne klika finančníků a miliardářů patřící z nepochopitelných důvodů k jednomu etniku. A přesné té se Trump nehodí do krámu.
13; Odplata za Donbas. Ukrajinští vojáci umírají hroznou smrtí. Za říjen 2020 utrpěla živá síla ukrajinských ozbrojených sil citelné ztráty.
14; Kličko jako prezident, Porošenko jako premiér. Scénář státního převratu od Davida Žvaniji. Chystá Porošenko státní převrat proti Zelenskému?
15; V 6 hodin ráno začala operace Ruska v Karabachu. Byly zveřejněny záběry z vyslání vojsk. O zahájení rozmisťování kontingentu informuje ruské ministerstvo obrany.
16; Turecká armáda vstupuje spolu s ruskou do Karabachu, oznámil ázerbajdžánský prezident v průběhu videokonference s Vladimirem Putinem.
17; Arménský parlament obsadili demonstranti. Opozice požaduje předání moci armádě a zrušení příměří. V budově parlamentu panoval chaos.
18; Pašiňan: Všechny, kteří mi věří, prosím, aby se připravili na boj. V Arménii probíhá to nejhorší, co se může stát válčící zemi – rozkol.
19; Alijev zavolal Putinovi a dal mu slib kompenzace za sestřelený Mi-24.
20; Přijeďte sem k nám do války. Hulákat v Jerevanu mohou i ženy. Vojáci Náhorního Karabachu vydali výzvu k demonstrantům v Arménii. Válčí se tady, a ne v Jerevanu.
21; Válka neskončila. Arménské ministerstvo obrany a generální štáb vystoupily se společným prohlášením. Vyzvaly k tomu, aby nedocházelo ke krokům,které by ohrožovaly státnost.
22; Nečekaný moment: Prezident Arménie vůbec nic nevěděl o dohodě na ukončení války v Karabachu. Prezident Armen Sarkisjan od rána zahájil politické konzultace.
23; Hlavní město Karabachu v ohrožení. Podle dohod zůstane Ázerbajdžánu veškeré dobyté území včetně pevnostního města Šuši, které je prakticky branou k Stěpanakertu. Bude vytvořen koridor spojující Nachičevan s Ázerbajdžánem a naopak koridor spojující Arménii s Karabachem.
24; Město Šuši padlo 7. listopadu. Mohli jsme přijít o celý Arcach (Náhorní Karabach). Prezident Náhorně-Karabašské republiky Araik Aruťuňan učinil senzační prohlášení.
25; Byl zadržen zahraniční dělník, který v Moskevské oblasti surově podřezal celou rodinu. Učitelka a její stará matka zahynuly. Šestiletá dívenka byla ve vážném stavu hospitalizována.
26; Ázerbajdžánský prezident se vysmívá Arménům a jejich politickému vedení. Během vítězného projevu k národu se nahlas smál a utahoval si z arménského premiéra.
27; Poslanci arménského parlamentu dostali ultimátum. Přijďte a normálně pracujte, požaduje velitel arménských dobrovolníků.
28; Armáda řekla, abychom se zastavili. Pašiňan se znovu obrátil k národu. Věděli jsme, jaká bude reakce, ale neměli jsme alternativu.
29; Turecká armáda v Karabachu nebude, prohlásilo ruské ministerstvo zahraničí. Předtím o tom, že mírová mise v zóně karabašského konfliktu bude rusko-turecká, mluvil Alijev.
30; Koronavirus v Rusku: Pro virus nemají důležité světové politické události žádný význam. Pokračuje jeho strašlivá žeň. Za poslední den bylo v Rusku zjištěno téměř 21 tisíc nových případů. Celkové číslo nakažených přesáhlo 1,8 milionu.
31; Mimořádná událost na běloruské jaderné elektrárně. Zařízení, které selhalo, nijak neovlivňuje jadernou bezpečnost zařízení.
32; V Kremlu odpověděli na informace o tureckých vojácích v Karabachu. Je to předmětem samostatné dohody. Nejde o Karabach.
33; Putin zhodnotil dohody o Karabachu. Ruský prezident vystoupil na zasedání Rady hlav členských států Šanghajské organizace pro spolupráci.
34; Roman Cymbaljuk se škodolibě raduje z kapitulace Arménie v Karabachu. Má radost z toho, že Arménie bude muset stáhnout svá vojska z Náhorního Karabachu. Domnívá se, že vyřešení karabašského konfliktu může Rusku uvolnit ruce pro akci proti Ukrajině.
35; Arméni, kteří kritizují Rusko za vyřešení konfliktu, by si měli uříznout jazyk. Kritizovat by měli sami sebe, že přivedli k moci národního zrádce, prohlásila šéfka RT Margarita Simoňan. Pašiňan se pohádal s jediným historickým spojencem arménského národa a vytvořil tak předpoklady pro tuto válku. Kde je teď ten jeho Soros, Státní department, Pentagon, Macron. Ti vás nenajdou ani na mapě. Ti nevědí ani, kde leží Jerevan, natož aby šli pomáhat nějakému Stěpanakertu.
36; Arkadij Babčenko je otřesen karabašským triumfem Vladimira Putina. Rukama Ázerbajdžánu se zbavil Pašiňana a ještě vypálil rybník Erdoganovi.
37; Nová rána pro restaurace a distanční výuka pro studenty. Moskva zpřísňuje omezení kvůli COVID-19. Nová opatření budou platit do 15. ledna 2021.
38; Škorpióni výsadkových vojsk jedou do Karabachu. Do Stgěpanakertu nejedou nějací nezkušení klučíci, ale národní diplomaté a výtečně vycvičení vojáci, kteří nemají ve zvyku komukoli ustupovat.
39; Nepohodlný bývalý poradce pro Donbas Sergej Sivocho jde do Nejvyšší rady s novou iniciativou ohledně Donbasu. Podrobnosti nesdělil, protože má obavu, že by vše bylo zmařeno ještě dřív,než by to do parlamentu donesl.
40; Biden slibuje Američanům velmi temnou zimu. Demokratický politik, kterého média už prohlásila za prezidenta USA, představil odvážný „plán na záchranu národa“.
41; Karabach přechází pod Rusko, shrnul situaci šéfredaktor Echa Moskvy Venediktov.
42; Ukrajina zavádí lockdown na dobu víkendu. Situace s COVID-19 je v zemi kritická.
43; Za ten sestřelený vrtulník se bude Ázerbajdžán ještě zodpovídat. Rusko definovalo svůj postoj k situaci se sestřeleným Mi-24.
44; Běloruští bratranci – zahraniční dělníci umlátili v Moskevské oblasti svého krajana a mrtvolu přivezli na policii do Běloruska s báchorkou, že cestou zemřel sám. Zběžná prohlídka zemřelého ale ukázala pravý stav věcí a oba byli zatčeni.
45; Donbaská země vydala ukrajinským novinářům mrtvolu ozbrojence z ukrajinské armády při natáčení materiálu o odminovávání. Během prací bylo objeveno tělo oběti.
46; Skandál a zrada! Na Ukrajině novináři zjistili, že v sedmém roce „války s Ruskem“ aparát Nejvyšší rady kupuje zahraniční auta od dealera s ruskými vlastníky.
47; První prezident Arménie Levon Ter-Petrosjan promluvil o hrozbě občanské války v zemi. Prezident Arménie, kterému svého času nedovolili podepsat dohodu o odevzdání území Karabachu, zveřejnil výzvu k národu.
48; Trump se chystá na třicetidenní válku. Desítky pracovníků Trumpova štábu se přesouvají do problematických států.
49; Putin zveřejnil jména pilotů, kteří zahynuli v Arménii při sestřelení vrtulníku Mi-24 ázerbajdžánskými silami.
50; Vyhráváme! Trump slíbil, že učiní Ameriku znovu velikou. Prezident USA Donald Trump informoval o velkém pokroku, kterého dosáhl jeho tým.
51; Zelenskij nabídl Ukrajině národní ideu. To by mělo být fyzické zdraví populace. Úřady se brzy začnou zabývat vypracováním programu a jeho uvedením v život.
52; Předvedli svou „nezávislost“. Na Ukrajině byl uzavřen případ proti Bidenovi. V roce 2016 Biden požadoval od Porošenka odvolání tehdejšího generálního prokurátora Viktora Šokina.
53; Hořká pilulka. Armén poctivě povyprávěl o příčinách porážky v Karabachu. Jen slzy a skřípění zubů.
54; Na ruském ministerstvu zahraničí informovali o roli Turecka v mírové misi v Karabachu. Prohlášení z 9. listopadu jasně definuje dohodnuté parametry dalšího urovnání náhorně-karabašského konfliktu.
55; Už zítra... Rusko a Sýrie začaly řešit obrovský problém Syrské arabské republiky. Bašár Asad poznamenal, že je znepokojen velkým bídou lidí a že tato otázka je pro vládu země prioritou.
56; Ukrajinští rozkolníci udělili řád Archanděla Michaela vrahovi italského fotografa Vitaliji Markivovi.
57; V Moskvě budou o silvestrovské noci všechny restaurace zavřené. Informoval o tom šéf Moskevského odboru pro obchod a služby Alexej Němerjuk.
58; V Nejvyšší radě Ukrajiny navrhli ponořit zemi do totálního koronavirového lockdownu. Sluha Národa chystá pro Ukrajinu totální lockdown.
59; Trump vítězí v Severní Karolíně a získává 15 hlasů. Oficiální vítězství toho či onoho kandidáta nebylo v USA dosud vyhlášeno.
60; Státní department reagoval na dohodu o Karabachu. Připomněli, že USA od samého počátku odsuzovaly eskalaci napětí podél linie dotyku a smrt lidí.
61; Na koronavirus zemřel člen Porošenkovy rodiny – matka Mariny Porošenko Ljudmila Pereveděnceva.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!