Rusvesna: Přehled zpráv – 11.11.2020

flag_es_01; V Oděse pošpinili vlajku EU. V Oděse bylo zahájené trestní řízení ve věci zneuctění vlajky EU.
2; Biden oznámil svou připravenost pracovat na řešení konfliktu v Donbasu. Biden oznámil Macronovi, že je jejich společným zájmem spolupracovat na vyřešení konfliktů na Ukrajině a v Sýrii.
3; FSB odtajnila další dokumenty o zvěrstvech ukrajinských nacistů během Velké vlastenecké války. Už dříve Vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení ve věci okupace města Millerovo v Rostovské oblasti. Šlo o vraždění civilistů včetně žen a dětí, jejichž ostatky byly nalezeny.
4; Jaké závěry by měl vyvodit Kyjev ze situace v Karabachu? Měli by se nad tím zamyslet ti, kdo v posledních dnech srovnával město Šuši s Gorlovkou, píše redaktor ukrajinského listu Strana Igor Gužva.
5; Zelenskij pravděpodobně přispěl ke snížení bojové připravenosti jednotek ukrajinské armády, když se setkal s vojáky bez ochranných pomůcek.
6; Diktatura „oslů“ (symbol amerických demokratů). Proč se demokraté v osobě Joe Bidena snaží uchvátit kontrolu nad soudním systémem USA? Pokud Demokratická strana získá kontrolu nad Nejvyšším soudem, vznikne v USA faktická diktatura jedné politické síly.
7; Ve Státní dumě mají v úmyslu zakázat prodej smrtícího plynu. Návrh zákona zakazující fyzickým osobám prodávat oxidu dusného (azoxid, rajský plyn).
8; Zemřel zkušený ruský generál Jurij Jevtušenko, který osvobozoval Sýrii. Za příčinu smrti byl označen koronavirus.
9; Obludné volby v USA. Armáda nebožtíků udeřila proti Trumpovi.
10; Noční můru v největším syrském městě Aleppu zastavili až ruští a Asadovi vojáci. Vyplývá to z nového materiálu ze Syrské arabské republiky.
11; Turecký specnaz v zájmové zóně Ruska. Turci znemožnili Kazachy před Ruskem a nyní se snaží zamést skandál pod koberec. Kazachstán zničil své vztahy zároveň s Ruskem i S USA.
12; Ruská vojska proudí do zóny zastavené války. Pochod do válečné zóny probíhá v organizovaných útvarech.
13; USA vyslaly svůj jediný zbylý ledoborec čelit Rusku Přitom Rusko má v současné době kolem padesáti ledoborců.
14; V Jerevanu byla vypleněna kancelář Sorosova fondu. Pašiňan a jeho tým je spojován s americkým finančníkem.
15; Na Ukrajině navrhli internovat Rusy. V případě schválení návrhu zákona bude SBU informovat generální štáb ozbrojených sil o lidech, kteří budou představovat údajnou hrozbu. Těm by pak měl být omezen svobodný pohyb.
16; Pocit zrady mě neopouští, Vojenský dopisovatel Jurij Koťonok zraněný v Šuši se vyjádřil k posledním událostem v Karabachu.
17; Erdogan nevydržel a poblahopřál Bidenovi k vítězství ještě před zveřejněním oficiálních výsledků voleb.
18; Automobilky BMW a Nissan uznaly ve svých materiálech Krym za ruský. Na mapách pro roky 2020-23 je Krym zobrazován jako součást Ruské federace.
19; Je zapotřebí změnit taktiku, říká Tichanovskaja. Bývalá kandidátka na funkci prezidenta Běloruska , kteří před třemi měsíci uprchla do Litvy, stále ještě doufá, že zaujme Lukašenkovo místo.
20; Kongres USA se dohodl na nových sankcích proti „Severnímu proudu – 2“, píše Bloomberg. Omezení budou zahrnuta do zákona o obranném rozpočtu pro rok 2021.
21; Turecko je připraveno zorganizovat výrobu ruské vakcíny proti COVID-19. Jde o výrobu ruské vakcíny Sputnik V ve vlastních farmaceutických výrobních kapacitách.
22; Vždyť bychom ztratili Stěpanakert, Martuni a Askeran! Pašiňan se nepřestává ospravedlňovat před Armény. Podpisem dokumentu jsem získali to, co by se nám v případě války nepodařilo udržet.
23; Koronavirus v Rusku: Křivky se začínají sbližovat. Počty uzdravených rostou rychleji než počty nově nakažených.
24; Ukrajina nakoupila v USA lék proti COVID-19, který byl prohlášen za neefektivní, Podivná historie s preparátem, který byl široce propagován v začátcích pandemie.
25; Zelenského špinavý plán. Darja Morozova oznámila, že Ukrajina se chystá podvést občany tím, že formálně otevře na své straně přechody do Doněcké a Luganské republiky a pak bude naštvaným lidem, kteří nebudou vpuštěni do Doněcké či Luganské republiky vysvětlovat, že vina je na straně vzbouřených republik. Hodlají tak zneužít karanténní opatření k očernění Republik Donbasu.
26; Tisíce lidí a specnaz. Náměstí Svobody v Jerevanu se zaplnilo lidmi protestujícími proti podpisu Třístranné dohody o Karabachu.
27; Ruská armáda učinila prohlášení o situaci v Karabachu. Bojové akce byly přerušeny, jednotky Arménie a Ázerbajdžánu byly zastaveny na stávajících pozicích.
28; Ukrajinská rusofobka Janina Sokolova vysvětluje, jak (přestože ona sama je rodilá Ruska – podle vlastních slov „rusifikovaná“ Ukrajinka, která se ukrajinsky naučila mluvit až v 25 letech) vychovávala své děti v čistě ukrajinskojazyčném prostředí.
29; Na Ukrajině v Rovenské oblasti jednadvacetiletý voják znásilnil dívenku přímo u školy. Na policii se obrátila zástupkyně ředitele školy. Pachatel měl již záznamy o držení drog a další delikty.
30; Do kyjevských ulic opět vyrazili lidé s kastroly. Důvody se mění, ale navyklá forma protestu zůstává. Tentokrát se protestuje proti zavření restaurací v rámci protiepidemických opatření.
31; Ruské vojenské loďstvo se usidluje v Africe. Mezi Ruskem a Súdánem byla uzavřena dohoda o vytvoření střediska materiálně-technického zabezpečení.
32; Pašiňan je zrádce! Opozice v Arménii oznámila program „Tří kroků k záchraně Karabachu“. V Rusku bude vytvořeno prakticky nezranitelné středisko řízení jaderných sil, oznámil Vladimir Putin. Je zapotřebí zajistit přežití systémů řízení jaderných sil i v případě jaderného úderu nepřítele.
33; Gruzie na žádost Arménie a Ázerbajdžánu otevřela svůj vzdušný prostor pro letadla ruského letectva.
34; Rusko uzavírá obchodná zastoupení v Litvě a na Ukrajině. Příslušný pokyn podepsal premiér Mišustin.
35; Protesty v Arménii. Budou schopny svrhnout Pašiňana? Ústavní cestou těžko.
36; Pravý sektor a ukrajinská námořní pěchota mají mezi sebou krvavé spory. A mezitím ozbrojenci 56. brigády Ukrajinských ozbrojených sil pálí po Doněcké republice protitankovými řízenými raketami.
37; „Proruská“ strana se na Ukrajině stala nejpopulárnější politickou silou. Podle průzkumu Opoziční platforma Za život vede žebříček popularity s 22,1%. Následují Porošenkova Evropská solidarita (19,3%), Sluha národa (18,7%), Baťkivščina Julie Timošenko (9,3%), Síla a poctivost Igora Smeška (6,6%), Radikální strana Olega Ljaška (5,4%) a strana Golos (4,7%).
38; Americké sankce proti „Severnímu proudu – 2“ dopadnou i na polské a dánské společnosti, které jsou vlastníky Baltic Pipe. Přístav Murkan, který je předmětem amerických sankcí, je opěrným bodem jak pro výstavbu Severního proudu, tak i pro jeho konkurenci Baltic Pipe.
39; Voják ukrajinské armády dezertoval od jednotky a okrádal kolemjdoucí. V Záporoží policisté zadrželi jednadvacetiletého dezertéra.
40; Arménská opozice dala Pašiňanovi ultimátum Situace v Jerevanu je neklidná. Tisíce demonstrantů požadují Pašiňanovo odstoupení.
41; Kadyrov se obrátil s výzvou k Arménii a Ázerbajdžánu, ve kterém komentoval prohlášení o urovnání konfliktu v Náhorním Karabachu.
42; Ukrajinci (57,5%) už přiznávají nevyhnutelnost rozpadu země. Kromě toho jsou (55%) přesvědčeni, že život v zemi se neustále zhoršuje. Byly zveřejněny výsledky průzkumu.
43; Ukrajinské ministerstvo adresovalo společnosti BMW požadavky ohledně Krymu. Požaduje, aby na všech navigačních mapách byl Krym zobrazován jako součást Ukrajiny.
44; Od počátku roku bude v Rusku zahájen proces dobrovolné vakcinace proti koronaviru ruskou vakcínou Sputnik-V.
45; Trump vyhrál volby na Aljašce. Informovaly o tom dnes televizní stanice NBC a CNN.
46; Ve Státní dumě tvrdě zareagovali na nápad Kyjeva přesidlovat Rusy do sběrných táborů. Vladimir Žirinovskij označil nápad ukrajinské vlády vysidlovat Rusy z Donbasu za nepokrytý fašismus. Evropa zavírá oči před postupující fašizací Ukrajiny.
47; Lvovský starosta prohlásil, že Lvov nebude dodržovat karanténu. Dnes slíbil podnikatelům, že nebude přijímat žádná nerozumná rozhodnutí.
48; Ukrajina učinila velký krok k totálnímu odmítnutí Minských dohod, prohlásil Gryzlov. Akční plán pro urovnání konfliktu na východě Ukrajiny předložený ukrajinskou delegací odporuje Minským dohodám.
49; Protesty v Arménii: Parlament nedokázal odvolat Pašiňana. V arménském hlavním městě dnes celý den probíhaly protestní akce s požadavkem odstoupení premiéra.
50; Volby v USA: Ve státě Georgia ručně přepočítají kolem pěti milionů volebních lístků. V tuto chvíli Joe Biden vede o více než 14 tisíc hlasů.
51; Rusko a Turecko podepsaly memorandum o vytvoření společného centra pro Karabach.
52; Vysloužil si kladné body u svých páníčků... Zelenskij poblahopřál americkým veteránům k jejich svátku.
53; Na setkání s evropskými diplomaty v Saúdské Arábii došlo k výbuchu. Jsou hlášeni zranění. Velvyslanectví zemí, jejichž občané byli zraněni (Francie, Řecka,Itálie a Velké Británie), slíbila pomoc při vyšetření incidentu.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
3 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 11.11.2020

 1. Pozorovatelka napsal:

  Vzpomíná si ještě někdo na "šok na Ukrajině" a větu "Poděláte se?" A s pokračováním:
  "Kolomojskij použil kouzelnou větu: „Ruské tanky budou stát u Krakova a Varšavy.A vy si budete dělat do kalhot a shánět Pampers.“
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/-Podelate-se-Sok-na-Ukrajine-Mocny-muz-promluvil-Zvrat-vuci-Rusku-Tereza-Spencerova-to-vidi-jasne-603327

  A na tuto zprávu o obratu Kolomojského směrem k Putinovi?
  https://www.hlavnespravy.sk/igor-kolomojskij-nie-tom-ziaden-putin-donbase-bojujeme-proti-sebe/1595882

  Tak tady je aktuální pokračování: "Kolomojského gambit"
  http://alternatio.org/articles/articles/item/85793-kolomoyskiy-gambit

  Proto se budu opakovat, že něco významného by se hlavně kolem amerických voleb mělo ukázat 5. prosince (možná nemusí, ale tak nějak se mi to zatím stále více jeví)

 2. Jéňa napsal:

  Nejnovější výpis z rozhovoru Henriho Kissingera pro Die Welt.

  Henry Kissinger: "Vážím si Joe Biden jako člověka"
  https://www.inopressa.ru/article/13nov2020/lefigaro/kissinger.html
  Myslím, že mluví v dvojsmyslech.
  Nebo si ho špatně překládám?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!