Sudety 2020 – v Arcachu pokračuje etnické čištění

125030764_1186134581827051_4086390291704045736_nV Arcachu, který je u nás znám též pod jménem Náhorní Karabach, je právě k vidění totéž co zažili naše předkové v roce 1938. I moje rodina musela po Mnichovské zradě opustit oblast Sudet, která byla tehdejšími československými spojenci předána nacistickému Německu. Z domova prchali do dočasně svobodného vnitrozemí jen s nejnutnějšími věcmi na voze. Dnes se stejná hrůza opakuje v arcašských oblastech, které mají podle Moskevské dohody připadnout Ázerbajdžánu.
Na místech, které obsadili Azeři, a jež mají být připojeny k Ázerbajdžánu, dostali arménští civilisté, kteří přežili, podle serveru Yaplakal lhůtu 4 dnů na vystěhování. Podle místních zpravodajů jsou horské silnice z těchto míst ucpané osobními auty s připojenými vozíky na nichž se prchající civilisté snaží zachránit skrovné zbytky svého majetku. Všichni, kdo přežili mnohadenní opakovaná kobercová bombardování z dronů, raketometů a velkorážních děl prchají do Arménie.

Nikomu totiž nebyla dána záruka života, pokud by zůstal. I když Ázerbajdžánská armáda ve svých tiskových zprávách hovoří o dobytých vesnicích a městech jako o „osvobozených“, pravdivě by je ale měla nazvat „etnicky vyčištěné“. Způsob vedení boje, při němž se Azeři nezaměřovali na vojensky důležité cíle, aby stříleli prostě do všeho – včetně civilistů – dokládá, že jejich cílem je likvidace arménského obyvatelstva.

K těmto hrůzám dochází proto, že žádná z členských zemí EU, které se rády nechávají označovat jako velmoci Arménům nepomohla. Marně arménský premiér Nikol Pašinjan jezdil od jednoho evropského města k druhému s prosbou o pomoc. Evropští „papaláši“ se zmohli je na vyjádření „znepokojení“. Moderní zbraně, munici ani potřebný materiál Arménům nedodal nikdo. O vyslání přímé vojenské pomoci ani nemluvě.
A celá EU se nyní tváří, že nevidí etnické čistky prováděné Azery v Arcahu. Raději hledí jinam, aby se nemuseli stydět. Většina poslanců Evropského parlamentu (EP) o tom ani nechce nic slyšet. Včera začala v Bruselu plenární schůze EP. Vedení europarlamentu minulý čtvrtek potřetí za sebou odmítlo zařadit na program jednání pléna situaci v Arcachu. Marco Zanni - předseda frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení za SPD v ČR, navrhoval na jednání Konference předsedů, která připravuje program schůze, zařazení toto tématu s možností hlasovat o předložených návrzích.

Od zahájení azersko – turecko – džihádistického útoku na Arcech zasedá europarlament potřetí. Většina probruselských frakcí ani jedinkrát neumožnila se k této strašné válce vyjádřit formou hlasování. Jedinkrát jsme o válce mohli krátce mluvit, ale nebylo nám umožněno hlasovat o návrzích na uvalení sankcí na Ázerbajdžán. Příslušný text o zákazu vývozu zbraní, munice, válečného materiálu a všech potřeb pro vedení války do Ázerbajdžánu naše frakce předložila hned druhý den války. Tedy 28. září 2020. Dodnes o něm poslanci nesměli hlasovat. Protože Turecko, které za rozpoutáním této krvavé války stojí, je podle Evropské komise „důležitý obchodní partner EU“.

Místo války, při níž lidí přichází o životy a majetky, europoslanci vášnivě řeší takové „důležitosti“ jako rybolov kolem Seychelských ostrovů nebo údajně „udržitelný“ rybolov v Senegalu. Krev Arménů zavražděných ve válce o Arcach mají tudíž na rukou i bruselští „papaláši“. Kdo nepřekáží zločinu sám je vinen spoluúčastí. Tak to stanoví všechny trestní zákoníky všech členských států EU:
69 Komentářů k Sudety 2020 – v Arcachu pokračuje etnické čištění

 1. Jéňa napsal:

  Houpy, houpy, houpy, houpyty,
  houpy, houpy, hou,
  každýždý zná tu píseň houpavou.

  Není tak hloupá a kdo lidi
  houpá, tak ať si s námi
  teď dá tu mou:
  http://www.nwoo.org/2020/11/10/po-azerskem-sestreleni-ruskeho-vrtulniku-mi-24-v-armenii-doslo-v-moskve-k-dohode-o-zastaveni-palby-v-arcachu-a-nastupu-ruske-armady-jako-mirovych-jednotek/#comment-2164189

  A nyní zase zpět k článku, opět a znovu, pěkně opakovaně.
  Dáme si refrén: houpy, houpy, houpy...houby a hloupý, furt dokola, pořád ta samá písnička s názvem Houpavá.

 2. Pozorovatelka napsal:

  Pět způsobů, jak USAID - Agentura Spojených států pro mezinárodní rozvoj - pomáhá Arménii s rozvojem
  https://armenpress.am/eng/news/1014411.html

  Stačí připomenout majdan z roku 2015, mluvil o tom obsáhle i Pjakin
  https://aeronet.cz/news/armenie-dalsi-zeme-v-zajmech-nato-a-novy-majdan-videa-a-v-v-pjakin-z-22-6-2015/

  Perličkou bylo dosazení Sorošova Pašinjana a stačilo k tomu tak málo - sametová revoluce v květnu 2018 a bum, Pašinjan, který ve volbách totálně propadl, se stal premiérem.

  A tady se pan David dalším článkem bije za Sorošova Pašinjana jako lev. Tak až někdy v budoucnu SPD ve volbách dopadne dobře, tak ať si na vlastní kůži osahá, co všechno umí Soroš - např. takový Milion chvilek může výsledky voleb změnit stejně, jako se to Pašinjanem stalo v případě Arménie. Je neuvěřitelné, co pan David obhajuje. A jak je proamerický a tedy protiruský. Už dokonce i ta EU je proti Sorošovi a USA, (což má logiku a vysvětlení jiné) ale pan David pořád jede na své vlně.

  • Pozorovatelka napsal:

   A jestli je pravda to, že Pašinjan se poté, co mu dav rozbil kancelář (a rozbil údajně i kancelář Soroše) a nyní volá po jeho rezignaci, se ukryl na americkém velvyslanectví
   https://vestikavkaza.ru/news/pasinan-skrylsa-na-territorii-ssa.html
   tak to hovoří za vše. Zpráva je to nic-moc věrohodná, ale logiku by měla.

   Pokud jde o roli Turecka, tak to není tak jednoznačné, jak to vypadá:
   "Role Turecka v Karabachu je omezena rusko-tureckým centrem"
   https://tass.ru/politika/9967059

   Právě teď o tom bude další jednání v Moskvě, už se ale objevila zajímavá hláška dokonce v čt: "Je to porážka Arménie a jakým způsobem Pašinjan přišel k moci, to teď sám zažívá). Odkaz bude později.

   • MXM napsal:

    to máte těžké, nejde pouze o Arménii ale o celou architekturu postsovětských republik - ty hranice byly uznány a nikomu se do toho rýpat nechce protože by se z toho lehce stalo domino. Rusové si určitým způsobem obhájili Krym, ale na samotný zábor Donbasu a Luhansku si netroufnou. Podobně ty útvary v Gruzii, ani těm nedovolí odhlasovat připojení k RF. Taktéž zde, formálně jde o okupované ázerské území takže jak EU/USA tak RF i ČLR proti tomu nic nemohou namítat, to postsovětské právo uznávají všichni a nikomu se do toho nechce kopnout.
    Arméni fakticky hráli jen o to jak moc ztratí. A přičítat to jen nové vládě je hloupé, ta jejich armáda musela mít nějakou přípravu, rezervy a plány, zásoby. A je evidentní že minulá vláda zajištění hrubě zanedbala s tím že jsou v Karabachu moc dobře zakopaní takže si na ně Ázerové netroufnou.

  • Pozorovatelka napsal:

   Demokraté požádali Bidena, aby přehodnotil politiku vůči Ázerbájdžánu a Turecku:

   "Žádají Bidena a jeho novou správu, aby přestali poskytovat vojenskou pomoc Ázerbajdžánu, připojili se k jednáním o statusu Náhorního Karabachu pod záštitou Minské skupiny OBSE , poskytli humanitární pomoc a podpořili úsilí o návrat arménských uprchlíků. Autoři dopisu se navíc domnívají, že je nutné „přehodnotit politiku USA vůči Turecku, zemi, která je členem NATO a opakovaně jedná proti zájmům Spojených států,“ a také posílit vztahy s Arménií."
   https://ria.ru/20201114/biden-1584575049.html

   Biden ani náhodou oficiálně není prezidentem, ale neokonská politika proti Rusku už jede.

   A co teprve tato aktualita:
   "Rusko se vrací do Indického oceánu - námořní základna se objeví u Rudého moře -
   Rusko vytvoří v Súdánu logistické centrum pro námořnictvo. Toto rozhodnutí již vláda schválila a nyní ho má potvrdit prezident Vladimir Putin. Odpovídající dokument byl zveřejněn na portálu právních informací.

   Podle dohody mezi Ruskem a Súdánem bude základna poskytována bezplatně po dobu 25 let s automatickým prodloužením o desetiletá období.

   Rusko bude moci nasadit na základnu ne více než tři sta svých vojenských a čtyři lodě námořnictva, včetně lodí s jadernou elektrárnou. Rovněž prostřednictvím námořních přístavů a ​​letišť v Súdánu bude Ruská federace schopna přepravovat „jakékoli zbraně, střelivo, vybavení“ nezbytné pro provoz základny a „pro plnění úkolů válečnými loděmi“. Rusko bude zase muset poskytnout Súdánu pomoc při pátracích a záchranných operacích, protivzdušné obraně a protisabotážní podpoře, pokud o to orgány země požádají.

   Vytvoření logistického centra pro námořnictvo v této oblasti je důležitým krokem, který umožní Rusku zajistit přítomnost lodí v Indickém oceánu, uvedl Vasilij Dandykin, kapitán I. pozice, člen organizace „Policisté Ruska“. "
   http://vegchel.ru/?newsid=45071

   • Pozorovatelka napsal:

    Vítězstvím v konfliktu Arménie-Azerbájdžán si Rusko udrželo (ve spolupráci s Tureckem) vliv na Černém moři, přes spojenectví s Ázerbájdžádnem vliv na Kaspickém moři - a aby nebylo málo, tak přes Sudán získalo ještě vliv na Rudém moři, odkud vede cesta jak k Suezskému průplavu, tak k přístupu na Indické moře.

    Jak se dále uvádí ve výše vloženém odkazu:

    "To samozřejmě způsobí negativní reakci Spojených států, především NATO a tak dále. Ale toto je významná událost. To bude pro naši flotilu velkou pomocí, vzhledem k tomu, že máme pracovní skupinu pouze ve Středozemním moři, nemluvíme zatím o Indickém oceánu, nicméně tichomořská flotila jako základna pro Indický oceán je nyní posilována ponorkami a povrchovými loděmi - minolovka přišla na Kamčatku, v Tichém oceánu se staví korvety, malé raketové lodě. To znamená, že bude otázkou příštích několika let, kdy tichomořská flotila výrazně zvýší svůj potenciál.

    Přirozeně se nebude zdržovat pouze v oblasti Japonského moře, půjde dále, častěji vstoupí do Indického oceánu. Vstoupí tam také lodě černomořské flotily. To je také velmi důležité strategicky - existuje mnoho věcí, které se sbíhají.

    S největší pravděpodobností tam bude plovoucí dílna, možná proběhnou aktuální opravy. No, a podle toho i bezpečnost. Samozřejmě pro námořníky a veterány námořnictva a pro aktivní námořníky je to velmi důležitý okamžik pro zvýšení prestiže našeho státu a určité kontroly v tomto regionu nad vším, co se tam děje, “řekl Dandykin.

    Základna v Rudém moři není podle bývalého velitele černomořské flotily Vladimíra Komoedova jen základnou pro odpočinek a doplňování zásob, ale nejdůležitějším „uzlem“ komunikace mezi Atlantikem a Indickým oceánem, který otevírá cestu na Blízký východ a do Afriky.

    "Rusko je skvělá země, která je zodpovědná za celý svět a za celé lidstvo."

    V Súdánu není třeba budovat velkou základnu - je tam dost - tentokrát. Mějte logistickou pěst nebo uzel pro všechny projíždějící, přicházející a odjíždějící lodě, které mění své místo nasazení ze Středomoří do Indického oceánu atd.

    Zadruhé, Afrika je kontinent, který má velmi velké bohatství, pokud jde o minerály, včetně. Stačí, když tam máme odběrné místo, kde si můžeme odpočinout, natankovat a provést opravy.

    Z hlediska "uzlu" - je to velmi cenné. Tam se sbližují Afrika, Střední východ, Středozemního moře, Indický oceán, přístup k našemu pobřeží. Musíme se vrátit tam, kde jsme kdysi byli, “řekl Komoedov."

   • Jéňa napsal:

    @ "Rusko vytvoří v Súdánu logistické centrum pro námořnictvo. Toto rozhodnutí již vláda schválila a nyní ho má potvrdit prezident Vladimir Putin."

    Potvrzeno, Putinem souhlasně potvrzeno:

    Prezident Vladimir Putin souhlasil s návrhem zřídit v Súdánu objekt ruského námořnictva a pověřil Ministerstvo obrany, aby tuto dohodu podepsalo s úřady této země. Prezidentův příkaz byl zveřejněn na oficiálním portálu - právní informace.
    Více na RBC:
    https://www.rbc.ru/politics/16/11/2020/5fb2aab59a79471401c3e49f?from=from_main_1

 3. Ctenar napsal:

  Pokud meli armeni podepsanou s ruskem smlouvu o vojenske pomoci,proc by mela eu pomahat? Rusko je tu ten,kdo za to muze. A vlastne pomohli. Samozrejme v souladu se svym zajmem. Nikdo,nikdy neudela nic zadarmo. A zvlaste se nikdo zadarmo nenecha zabit. Proto existuji žoldáci,tedy regulerni armada a tu je potreba platit.

 4. Pozorovatelka napsal:

  Odkaz na komentář v čt: "Situace v Náhorním Krabachu" zde
  https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/220411058271112

  Že Rusko Turecko nevyšachovalo a k tomu podpořilo Ázerbájdžán, to je logické a vůbec to není překvapující - Putin není hlupák, aby přes Sorošem nastrčeného Pašinjana dopustil ztrátu ruského vlivu na Černém moři, viz můj článek
  http://www.nwoo.org/2020/10/06/kralovske-pocty-putinovi-pri-navsteve-turecka-video-a-jak-to-souvisi-s-denim-mezi-armenii-a-azerbajdzanem/

 5. proud napsal:

  Tohle by nas melo zajimat a ne nejaci tisice kilometru vzdaleni buhvijaky "cigosi".Z CESKYHO KLOKANKU:"Děkujeme rovněž za všechny darované ochranné prostředky od soukromých firem a veřejnosti, které nám velmi chyběly z důvodu absence podpory státu." Tak dopadame my sami doma,kdyz si radnice kupujou masiny na kaficka za 100 000e z nasich penez,ale nase deti chcipaji!!! Misto toho nas zajimaj cigosi ktery ani nezname! Bodejt by ne,presne takhle siozidi odlakavaj pozornost od toho dulezityho. Vsadim se ze tam licej naopak nejaky zverstva od nas,aby zakryli ty domaci!!!

 6. Jéňa napsal:

  Hin man ajsi čhaj so, more?

 7. proud napsal:

  Jo no,neco mi hned nehralo,ale ze jsem az tak blizko pravde,to koukam.Mame toho doma hodne co spravovat........

 8. Jéňa napsal:

  Volby v USA (nejenom)

  V čase od 1. minuty v podání V. V. Pjakina z 9.11.2020 v délce 60 minut s českým překladem v titulcích od Ireny Aneri:

  Otázka - Odpověď V.V. Pjakina ze dne 09.11.2020 Titulky CZ
  https://www.youtube.com/watch?v=8EMl9K7PUmA

 9. Jéňa napsal:

  USA jsou zase jedinečnou zemí!

  Asi budu svědkem toho, přímo u toho, jestli se prokáže falšování voleb, říká si rozumbrada, mudrc, nositel dobrých a zlých zpráv federálů USA
  http://www.nwoo.org/2020/11/10/jsme-casti-pretrvavajiciho-hitlerovskeho-bazeni-po-ruskem-bohatstvi/#comment-2164333
  Trump je prostě síla!
  https://media.mehrnews.com/d/2019/08/20/4/3212632.jpg
  Zakousl do problémů v listopadovém globálním manévru jako vlk.
  A už to není jen ryšavý byznysmen s vlčími instinkty.
  Už je to alfa jedinec divoké smečky v teritoriu USA.

  A jak nám změnil image (Trump), už není jen vlkem rudohnědým Canis rufus z jihovýchodu USA.
  Dneska je to "Šedý vlk" - v prominentním postavení běsných USA, podívejte se napřímo, klidně on line, třeba tuhle.
  "Živě - Tisková konference prezidenta Trumpa"
  https://youtu.be/6cj9AYSiOF8?t=86
  Živý přenos začal před 14 hodinami s ruským překladem.
  Trump, to je síla...jen ten komentátor je jakýsi chraplavý, nu co už.

 10. Jéňa napsal:

  Takhle pro změnu "Šedivého vlka" Trumpa pojal hlavní proud:

  Trump zešedivěl...https://www.seznamzpravy.cz/clanek/donald-trump-zesedivel-hra-na-city-nebo-nenapadna-promena-v-bidena-129585#dop_ab_variant=0&dop_req_id=0ZLvVDeEBf0-202011141357&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  ...city nebo proměna? Ptá se nejistý Seznam v čele proudu.

  Každý to zkrátka vidí jinak, ale hlavně že nejsou slepí - to by se pak museli přidat ke kalifornským krysám. Co s nimi jinak?
  Tam by jim zkrátka dali nové sítnice, zavedli proud, pak by viděli aspoň světlo.
  Stejně jako v San Diegu u hlodavců http://www.nwoo.org/2020/11/10/po-azerskem-sestreleni-ruskeho-vrtulniku-mi-24-v-armenii-doslo-v-moskve-k-dohode-o-zastaveni-palby-v-arcachu-a-nastupu-ruske-armady-jako-mirovych-jednotek/#comment-2164283 prozatím, dočasně, pro tuto chvíli, pak by se vidělo, nakrátko, pro tuto chvíli...

 11. Jéňa napsal:

  Dnešní protesty proti volebním podvodům ve Washingtonu.
  https://colonelcassad.livejournal.com/6327271.html
  Videa a fotografie ze stránek plukovníka Cassada.

 12. Jéňa napsal:

  Jak Putin, Alijev a Pašinjan podepsali prohlášení o Karabachu (video)

  Kanál «Россия 1» v přenosu «Moskva. Kreml. Putin» ukázal unikátní záběry hlavní události tohoto týdne – historického podpisu po téměř 30 letech konfliktu v Náhorním Karabachu - prohlášení vůdců Ázerbájdžánu, Arménie a Ruska - Ilhama Alijeva, Nikoly Pašinjana a Vladimira Putina - o jeho urovnání, uvádí "Moskva-Baku".

  Videozáznam z rezidence ruského prezidenta v Novo-Ogarevu.
  https://moscow-baku.ru/news/politics/rossiya_1_pokazala_chto_ostalos_za_kadrom_podpisaniya_istoricheskogo_zayavleniya_liderov_rf_azerbayd/
  + textový přepis

 13. Jéňa napsal:

  @ + textový přepis (..."na surovce")

  "V pondělí večer. O několik minut později, prezident vstoupí do své kanceláře v Novo-Ogarevo od těchto dveří a něco obzvláště důležitého je před ním, protože tato událost nebyla oznámena, zdá se, že to nebylo plánováno a bylo známo, že se něco stane, jen o něco více než před hodinou, - říká novinář Pavel Zhrubin z kanceláře ruského vůdce. Ale nikdo přesně neví kdy, kdy přesně. Blíže k půlnoci na detaily mohou již vyvodit určité závěry. Asistenti jsou obzvláště opatrní, aby zkontrolovali přítomnost pera na prezidentském stole a pak naléhavě potřebné složky (úředníci prezidentské administrativy diskutují o potřebě tří složek, jak se později ukázalo - to jsou tři kopie prohlášení vůdců Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie.)

  "Jak můžeme vidět, národní vlajka Ázerbájdžánu se objevil na obrazovce, která je instalována před prezidentem. Zřejmě tam bude telepost s Baku, a ruský prezident má nějaké dokumenty na stole," Pavel Zhrubin ukazuje.

  "Nyní máme s Ázerbájdžánem telepost," vysvětluje zaměstnanec prezidentské administrativy, který vše připravuje na podepsání prohlášení.

  "V Baku jsou také přípravy," říká moderátor a obrazovka je zobrazena v rámečku s ázerbájdžánskými vlajkami.

  "V zákulisí: Je vše připraveno? Pero je zde" - existují přípravy ze strany Baku.

  Říká, že je zřejmé, že dokumenty budou podepsány, ale jejich obsah v té době je zcela tajný.

  Záběry z Baku: "Potřebujeme jen pár ... Asi minutu. Čekáme na prezidenta."

  Na Putinově stole vyvěsíme tři kopie historicky nejobvyklejšího tripartitního prohlášení, které bude brzy podepsáno.

  "Vážení kolegové, prosím, pozvěte vedoucího na pracoviště. Děkuji vám!" říkají představitelé prezidentské administrativy.

  "Když jsou prezidenti zapojeni do telemostu, je důležité synchronizovat jejich vzhled před kamerou. Všechno se stane během několika vteřin. V Baku, Ilham Alijev je součástí rámu, je okamžitě hlášena. Prezident se rychle blíží k ploše a poté, co ještě nepřijal své křeslo, dává příkaz: "Zapněte!"

  "Každé slovo té noci je velká novinka," pokračuje. "Dokumenty, které jsou připraveny k podpisu, budou schváleny vedoucími představiteli Ázerbájdžánu, Arménie a Ruska - prohlášení tří zemí o situaci kolem Náhorního Karabachu," říká novinář.

  V rámci - ruský prezident Vladimir Putin pořádá společné televizní vysílání s ázerbájdžánským prezidentem Ilhamem Alijevem: "Velmi doufám, že toto rozhodnutí nejen ukončí dlouhodobou konfrontaci mezi Arménií a Ázerbájdžánem, nejen že ukončí krveprolití na této zemi, ale také vytvoří spolehlivé mechanismy pro kontrolu dohod, které jsme dnes zaznamenali v našem prohlášení," řekl ruský vůdce.

  "Arménský premiér Pašinjan, který projednával body této dohody telefonicky, byl také vyzván, aby dokument veřejně podepsal během telemostu. Arménský vůdce se však rozhodl dát svůj podpis do zákulisí."

  Opět v rámu Vladimir Putin: "Rusko, pokud jde o jeho část, udělá vše pro to, aby zajistily, že všechny dosažené pozice, prohlášení, které dnes podepíšeme, že všechny z nich jsou splněny ve prospěch lidí, kteří žijí v těchto územích, ve prospěch ázerbájdžánského a arménských národů."

  Ilham Alijev v záběru: "Přejděme k podpisu." Putin se krátce usměje a potvrdí: "Ano."

  Na záběrech je vidět, jak ruský prezident podepsal tři kopie prohlášení.

  "Když byl podpis dokončen a prezidenti se spolu rozloučili, Putin dal dokumenty zpět do složek, aby je nesl s sebou. Ale předtím se prezident k podepsaných dokumentům prohlásil. Před nahrávkou na kameru byl Putinovi znovu nabídnuta, jak se říká, aby prošel textem očima. Četl? "Ne, co si to přečíst? Podepsal jsem to.

  V okamžiku, kdy je obzvláště důležité a druhý před začátkem nahrávání, prezident osobní kameraman ho požádá, aby se pohybovat trochu v křesle, aby se ve středu rámu.

  - Vladimíre Vladimiroviči, potřebujeme trochu.

  Takže?...

  Děkuju, děkuju.

  Putin se připravuje.

  Ano.

  Připraven? Motorových!

  Záznam video zprávy ruského prezidenta: "Dnes, listopad 9, prezident Ázerbájdžánské republiky Alijev, premiér Arménské republiky Pašinjan a prezident Ruské federace podepsal prohlášení vyhlašující úplné příměří a všechny vojenské akce v oblasti konfliktu Náhorní Karabach. Ázerbájdžánská republika a Arménská republika se pohybují na svých pozicích. Mírový kontingent Ruské federace je rozmístěn podél linie kontaktu v Náhorním Karabachu a podél koridoru spojujícího Náhorní Karabach s Arménskou republikou."

  Předseda vlády Arménie se rozhodl informovat své lidi o nejdůležitějších rozhodnutích učiněných zveřejněním příspěvku na sociálních sítích, - říká moderátor. Provádění dohody začalo okamžitě. Boje skončily. Ruští příslušníci mírových sil okamžitě vletěli do konfliktní zóny.

  • Jéňa napsal:

   Reakce Íránu přes MID Íránu ve výstižném titulku:

   "Vágní mír v Náhorním Karabachu" + ...teprve se uvidí...

   Mírová dohoda v Náhorním Karabachu je vágní a postrádá transparentnost. Zatím není jasné, kde bude vytvořen koridor Nakhčivan-Ázerbájdžán, a má to něco společného s koridorem spojujícím Arménii s arménskou enklávou v Náhorním Karabachu? Proč se vedoucí představitelé Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie rozhodli držet Írán v nevědomosti o dohodě o příměří, zatímco Írán sdílí dlouhé hranice s oběma stranami války a byl konfliktem přímo zasažen?

   Teprve se uvidí, zda dohoda o příměří bude tentokrát pokračovat, nebo se brzy zhroutí, stejně jako předchozí příměří, která selhala, protože jich nebylo dosaženo prostřednictvím kolektivní diplomacie mezi všemi aktéry v regionu.
   https://www.tehrantimes.com/news/454646/Vague-peace-in-Nagorno-Karabakh

 14. Jéňa napsal:

  @ "Vítězstvím v konfliktu Arménie-Azerbájdžán si Rusko udrželo (ve spolupráci s Tureckem) vliv na Černém moři, přes spojenectví s Ázerbájdžánem vliv na Kaspickém moři - a aby nebylo málo..."

  ...aby nebylo málo, tak "trubky" čili zdroje už vidí a popisuje také Václav Umlauf v článku "Proč vyhrálo Rusko v Karabachu"
  https://outsidermedia.cz/proc-vyhralo-rusko-v-karabachu/

  @ "Putin není žádný hlupák a pokud jde o oblast Kavkazu, potvrdil to už v roce 2016!, viz zde" http://www.nwoo.org/2020/11/10/po-azerskem-sestreleni-ruskeho-vrtulniku-mi-24-v-armenii-doslo-v-moskve-k-dohode-o-zastaveni-palby-v-arcachu-a-nastupu-ruske-armady-jako-mirovych-jednotek/#comment-2164265

 15. Pozorovatelka napsal:

  @jéňa
  Všimla jsem si. A ten svůj cca 6 týdnů starý článek jsem připomínala nedávno i tady, když najednou i na Protiproudu zaregistrovali to, co bylo od začátku jasné - že jde o trubky a že Putin logicky nebude stát proti Ázerbájdžánu a Turecku
  http://www.nwoo.org/2020/11/05/p-c-roberts-ukradene-volby/#comment-2164419

  Když to začalo (a vlastně dokud to neskončilo), žádný článek o tom nebyl, teď se "objevuje Amerika" - no, to jsou ti "analiťiky"....

  • Jéňa napsal:

   @ "cca 6 týdnů starý článek"

   Článek byl zde na webu a vyšel na OM https://outsidermedia.cz/kralovske-pocty-putinovi-pri-navsteve-turecka/ a dnes se jen z místní diskuze (pod Umlaufem) ozývá tříslabičné „ga-ga-ga“ :-)

   Ale zpátky k informacím, když jsme u těch hus s jejich křikem, ale také hlasu "ga-ga" v jiném spojení – souvislosti.
   Vše v linii s Arménií (nejenom), ale hlavně symboly. To jest, též rovněž s programováním podvědomí jedinců a davů (přes klipy, filmy, atd...).
   Aktuálně jsem to zachytil v připomínce o tom, jak VVPj „trefil“ Pašinjana, co do popisu = "Krvavá loutka", toto řekl o něm, déle již tomu, takhle Pašinjana vykreslil. No, a pak později, následně, v dnešní době, řekl napřímo "Krvavý klaun umyl zemi v krvi".

   V jedné diskuzi se v souvislosti s tímto (výše) se rozebírá Arménie, rozebírá se z nedávného klipu, v řeči symbolů - z vydaného novějšího music videa.
   Symbolů je ve videu ukázána spousta, přehršel...mihne se tam „festival arménských filmů“ například...aspoň jeden ať dám, jinak by se to sem nevešlo – to se nedá jinak.
   Na místním sajtu něco ze symbolů obsažených a sdělovaných z music klipu už rozebírá a popisuje Lokání korektor, ale myslím si, že produkce videa co do vnímání je mnoho obsažná a přehuštěná v celkové koncentraci pro vysvětlující popis, velmi těžko uchopitelné do shrnutí sdělovaného (přes symboly) pro toho, kdo nemá (nezná) klíč či nevlastní „dešifrovací tabulky“, jak bych asi řekl vlastními slovy. Těžká hokna pro laika.

   Ale klipy, klip obrázky (záznamy) se ukládají do hlavy, programování podvědomí pracuje.
   Mluvím teď konkrétně o tomto produktu - k nahlédnutí zde:
   Lady Gaga - 911 (Official Music Video), 42 miliónů zhlédnutí , premiéra: 18. 9. 2020
   https://www.youtube.com/watch?v=58hoktsqk_Q tolik nakrátko, v dnešní den vedený symbolikou „ga-ga-ga“ prozatím - na čas.

 16. pv napsal:

  To je jednoduché, dirigent akce Rusko háže Irán přes palubu. Naddirigent Ruska Izrael si to tak přeje.

  Ale Putin bude hrát dvojakou roli až do posledního dechu, stejně jako ji hraje v případě Sýrie.

  Došlo mi to už za situace na Ukrajině, takže nic nového.

 17. Pozorovatelka napsal:

  A co teprve Kim Kardashianová
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Kim_Kardashianov%C3%A1

  obrázek
  https://img1.rapidleaks.com/2018/06/840.jpg

  K tomu Pjakin 11.6.2018
  http://leva-net.webnode.cz/products/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-11-06-2018/

  Tím by mělo ještě více každému docházet, co se Putinovi vítězstvím v Karabachu povedlo

  • proud napsal:

   Strc si ty sluzebny siozidu do prdele...............

   • Jéňa napsal:

    Británie zkoumá možnost výstavby orbitálních elektráren!

    Britská vláda zkoumá možnost vytvoření orbitální elektrárny, která přemění sluneční energii na elektrickou energii a pak ji přenese na Zemi. Tato myšlenka není nová, ale slibná - a také velmi drahá a vyžaduje dobře rozvinutou infrastrukturu.

    Teoreticky tedy nic nestojí v cestě - s výjimkou finančních schopností Británie - takový projekt již v předběžné fázi vypadá jako jeden z nejdražších projektů ve vesmíru.

    Existuje také technologie pro přeměnu rádiového záření na elektrický proud.

    Zároveň ale je nepravděpodobné, že by skutečné možnosti Británie po pandemii korona viru a Brexitu umožnily takový projekt realizovat (alespoň ne sama).
    https://xn--80aafiaedk3day5l.xn--80asehdb/news/v-britanii-izuchayut-vozmozhnost-stroitelstva-orbitalnyih-elektrostantsiy/

 18. Jéňa napsal:

  Novinka:

  Valerij Piakin. Otázka-Odpověď ze dne 16. listopadu 2020
  https://www.youtube.com/watch?v=lnGCEBrtsm0&feature=emb_logo

 19. no one napsal:

  @P Tyto "náhody" já prostě můžu. Zrovna před pár minutami jsem se zběžně podíval, o čem bude nový Pjakin a jen tak na zkoušku, poprvé v životě, jsem si jej přetočil na náhodný čas, abych zjistil, jestli mu náhodou už něco rozumím, když už se na něj dívám každý týden (pozn. rusky neumím, čekám vždy na překlad paní Ireny). No a video jsem si pustil "náhodou" právě od této 11. minuty, kde mluví o tom "kolosálním tahu Putina", kterou zmiňujete.
  Sice jsem mu až na pár útržků nerozuměl a tak jsem to hned asi po minutě stopnul, ale pointa je v tom, že HNED potom mě napadlo to, o čem říkáte, že to Pjakin ve videu vysvětluje, a sice, že Putinovi to bylo ze strany GP dovoleno pouze a jen na úkor neokonů, aby té situace nemohli využít (a v této souvislosti se mi s ohledem na jistou analogii s tímto vybavila ruská vojska v Sýrii 2015). Takže opět Vám můžu zase jen děkovat za tento komentář, stejně jako za komentáře zde http://www.nwoo.org/2020/11/05/p-c-roberts-ukradene-volby/#comment-2164259 , kdy mi po zhlédnutí Pjakina (z 9.11.) zapadlo téměř vše na své místo. K tomu dodám jen, že i Trumpův Twitter je zajímavá studnice informací a že za cca poslední týden mu stoupl počet sledujících více než o milion uživatelů.

  • Pozorovatelka napsal:

   @no one
   No, to jsou ty "náhody" - velmi rozumím. A Pjakin jako vždy: pokaždé s ním všechno zapadne tak, jak to člověk vidí už předem, on to "jen" nejen potvrdí, ale ještě tomu dá vyšší perspektivu. Někdy všechno řekne polopaticky, jindy (a to je pro mě vždy ještě důležitější) jen jednou-dvěma větami "mezi řádky". Když "mezi řádky" 9.11. zmínil i tu Kalifornii, o kterou se už nějaký čas zajímám, tak na mě m.j. vyskočil i tento odkaz
   https://www.latimes.com/california/newsletter/2020-08-26/gavin-newsom-kimberly-guilfoyle-kamala-harris-rnc-essential-california

   A o Kalifornii (a v ní např. i o Weinsteina, kterým vzniklo to dnes slavné hnutí "Me too" )
   https://en.wikipedia.org/wiki/Me_Too_movement
   se samozřejmě zajímám díky Pjakinovi, přičemž na začátku byla jiná Pjakinova věta, řečena "mezi řádky" - "Na Ukrajině je Dněpropetrovsk". Z té jedné jediné věty tehdy vznikl můj obsáhlý článek - a Vy víte, který.

   Ale celkově - to jsou ty "náhody" a dokonce i v tom, že člověk slyší přesně to, co má slyšet. Velmi Vás zdravím.

 20. proud napsal:

  Nooooo,Honziku............paraaaada,dobre ti sem leze ta siozidovska komunisticka pakaz sse siozidovskou,komunistickou KSB,chtelo by to se k tomu vyjadrovat. Komunismus lidovej a komunismus siozidovskej jsou totiz dva ruzny pary bot!!! Jestli je to jak si myslim,a to bud ze jde o Hoxovi idioty,nebo jen jednoho co meni nicky jak fusekle,edy navic jeste i idiota,to nevim,to muzes zjistit ty podle zaznamu z PC,nebo founu ze kteryho pise,a je to i celkem podruzny,to hlavni je si uvedomit co za zlo sem leze a snazi se tu pusobit a vyjadrovat se k nemu,aby obycejnej clovek vedel jak vypada novy NWO nabozenstvi!

 21. pv napsal:

  Proude, klid...je to jedna osoba, která je nemocná...bohužel.

  Ztratila platformu na aeronetu, tak to zkouší jinde. Ale musím se jí zastat, že je obětí své víry v globalizaci světa Ruskem, zatímco majitel Aeronetu adoruje Trumpa. Když si přečteš jeho poslední články, je to sakra viditelné, že je to taky cvok, viz to "slovo boží" u Trumpa.

  Já se prostě na sehraný boj dobra se zlem nechytám, zvláště když vidím, že jde jen o boj o své idoly, vize. Jsem realistický tvor a vidím, kam svět přivedly všechny ty boje za nesmyslné prosazování rozličných cílů. Lidi jsou různí, ta různost je dána a jsem pro to, aby byla zachována a každý ať si žije odděleně v tom systému, co mu vyhovuje. Globalizaci nechci odnikud, ani z USA, ani z Číny, ani z Ruska. A poblbaná pozorovatelka=jeňa=no one chce za každou cenu prosazovat tu, ve kterou věří.

  Diskutovat s ní nelze, na nic konkrétně neodpoví. Nech ji bejt, neví co dělá, je nemocná.

  Snažit se prosazovat nějaká pravidla je možné jen v normálním světě, ale vidíš sám, že do vlád se dostali šílenci, tam je cokoliv domlouvat se nemožné, a tedy zbytečné.

  Dementi u nás vymysleli, že od zítřka smí vejít do obchodu jen tolik lidí, aby na každého jednoho připadlo 15 metrů čtverečních !!!!!
  Už vidím, jak budou lidi vyhazováni z marketů a čekat venku ve frontě, až někdo spočítá podle čtverečních metrů supermarketu, kolik lidí vpustí!! To je na pořádnou napotlamě celé vládě a lidi jenom čumí, nevěřícně čumí. Co ty na to, kámo? Pozorovatelky se ani neodvážím na to zeptat, ona je úplně mimo..

  • proud napsal:

   Co si myslim? Ze "vlada" maj bejt vykonavatele vule lidi a pochybuju ze jim lidi o tyhle skopiciny nicici ekonomiku stojej,stejne jako o stani venku na mrazu a podobny,k hovnu dobry tanecky co podporujou jen demonizaci rymicky! Takze by meli vylitat z oken,jenze kdo je vyhodi kdyz se z naroda stalo jen stado ovci,prizdisracu???

 22. Jéňa napsal:

  proud @ "Nooooo,Honziku............paraaaada,dobre ti sem leze ta siozidovska komunisticka pakaz sse siozidovskou,komunistickou KSB,chtelo by to se k tomu vyjadrovat."

  Vyjádření ?
  Není problém, na všechno máme své lidi (H. Ford) - tak zde je:

  Kocour Matroskin a pes Šarik se zle pohádali, protože Šarik si nekoupil na zimu válenky, ale drahé módní tenisky. Žili vedle sebe jako pes a kočka, odmítali spolu promluvit a komunikaci mezi nimi zajišťoval pošťák Pečkin, který nosil telegramy z jednoho kouta místnosti do druhého - cituji ze zdroje a pokračování doplním – neskoršie.

 23. Jéňa napsal:

  @ na neskoršie:

  To se nám to naběhal, neměl jenom dva kouty, měl větší rajón listonoš, šiřitel dobrých i zlých zpráv.
  A to se nám přitom častokrát i opakovaně naběhal, chudák jeden, to když byl nucen předávat sdělení mentálně indisponovaným adresátům z jeho okrsku. To vám byla fuška, třebas jako právě s tímhle re-komandem: http://www.nwoo.org/2020/11/12/sudety-2020-v-arcachu-pokracuje-etnicke-cisteni/#comment-2164613
  Ano, i to se stávalo, někteří jedinci nerozuměli.
  Co s debilami, kašlu na ně, vyhodnocoval si neshodu Pečkin, ale náladu
  si hnedle spravil myšlenkou, jenž mu zrovna vytanula na mysli.
  Jééé, jejda mane...jak já už se těším na Vánoce a zimu v Prostokvašino.
  To bude zase jednou pohádka.

 24. pv napsal:

  Vylítat z oken jo, to souhlas, jenže já nechci krveprolití a bez toho by se to neobešlo. Vem si, že veřejně přiznali, že přizvali 300 marinů z USA, ale já vím, že už daleko přes ten počet jich vidím, a jsou to Národní gardy,určitě víš, o koho jde, nejsou to doktoři na pomoc s koronáčem.

  Paradoxně nám mohou pomoct jen přivandrovalci. Mluvil jsem s nimi několikrát, divil by ses, co všechno jim naslibovali ( dokonce i podíly na zisku z ropy, což jsem nemohl ustát, abych se neřechtal. Ani roušky, ani testy, neexistuje pro ně a mají zájem o adresy těch, co je podvedli, takže sbírejme a sbírejme a předejme...Nevím jak tam, kde žiješ, ale v Karviné je jich už poměrně dost. Mela bude, to mi věř. Nedá se tomu vyhnout.

  P.S. Vidíš odpověď na tvé sdělení Honzíkovi? Tak mi řekni, jestli jsem se netrefil. Je to fakt chudera nemocná. Prý Jéňa...

 25. Jéňa napsal:

  Obama říká, že Rusko nemá dostatek vojenských základen pro status supervelmoci :-o

  NEW YORK, 17. /TASS/. Bývalý americký prezident Barack Obama se domnívá, že hlavními překážkami pro postavení Ruska jako supervelmoci je nedostatečný počet spojenců a vojenských základen. Tento názor Obama vyjádřil ve své nové knize, "Zaslíbená země," která je v prodeji od úterý. :-)

  https://www.penguinrandomhouse.com/books/562882/a-promised-land-by-barack-obama/
  "Pěkný dárek...dáreček - pro dárečky"

  • proud napsal:

   Cerna americka opice a jeji zvasty tu nikoho nezajimaji...........stejne jako ty tvoje..........

  • Pozorovatelka napsal:

   "V posledních týdnech Arménie zoufale prosí o pomoc jak z Evropy, tak z Ameriky. Ale Západ byl zaneprázdněn volbami a koronaviry, zůstal zticha a odvrátil pohled. Již 29. října německý ministr zahraničí Heiko Maas v Bundestagu vyjádřil toto: „Světové společenství nepřijme vojenské řešení vleklého konfliktu, nejlepšího vyjednávacího postavení se na bojišti nedosáhne.“ Groteskní nesprávný úsudek, protože přesně to se stalo. Přestože neochotně, Arménii přišlo na pomoc pouze Rusko, které dosáhlo současného režimu příměří a vyslalo své mírové síly na frontu. "Vladimir Putin se znovu ukázal světovému společenství jako vůdce schopný udržovat pořádek a zároveň odhalil zjevnou slabost Západu," uvedl pozorovatel n-tv."

   Je to německý článek "Západ zradil Arménii" , který vyšel na ruských stránkách - odkaz na celý jeho text najdete tady
   https://imag.one/news/nemeckie-smi-zapad-predal-armeniyu/5037739

   Autor ale asi nikdy neposlouchal Pjakina (toho posledního obzláště)

   • Pozorovatelka napsal:

    Související:
    "Jak Arméni přijímají Rusko"
    https://ria.ru/20201119/armenia-1585249001.html

    A další související:
    "Pompeo v Izraeli"
    https://eurozpravy.cz/zahranicni/blizky-vychod/pompeo-je-v-izraeli-usa-zakroci-proti-propagatorum-bojkotu-zidovskeho-statu-slibil.a53a3e37/

    Jenže tady (na rozdíl od zmínky výše, že autor toho odkazovaného článku určitě nikdy neposlouchal Pjakina) platí to klasické:
    "Když dva dělají totéž, není to vždy totéž". Dopovím: Izrael už nikdy nebude hlavní pobočkou USA na Blízkém východě (tzn. ochráncem petrodolaru), ale aby nezmizel v zájmu islamizace světa z mapy světa (a v zájmu občanské války v Rusku, resp. v zájmu dalšího tažení na Rusko přes obnovovaný antisemitismus a v neposlední řadě v tom zájmu globalistů, aby Izrael byl nahrazen Arménií - prvním semitským národem), tak má jen jednu volbu: být na straně Ruska. Šachy běží - Putin na pět let získal Kavkaz (!), Arméni Rusko vítají, Netajnjahu si musí udělat pořádek v tom, co chce (obzvláště, když také je, stejně jako Erdogan, odepisován - což u žádného původně spojence USA není žádná novinka....)

 26. Jéňa napsal:

  "Masové zbídačení je testováno na Britech"

  Chcete-li vyzkoušet. pak boj bude ve Spojeném království - v "Petriho misce civilizovaného světa" - tak byla země přezdívaná v televizním seriálu "Sherlock".
  https://ria.ru/20201119/obnischanie-1585189587.html

  Aj bubeníčci se tam najdou...a žádní vod súsedy, ale přímo kingoští. Od Lízy, monarchistické rekordmanky. Ti prouda nabudí do boje, ti nažhaví drát – přímo gardově:
  http://www.rrfbandlancs.org.uk/wp-content/uploads/2015/06/FB_IMG_1436436295970.jpg

 27. Pozorovatelka napsal:

  Reakce Íránu pokračuje:
  "Íránský poslanec Ahmet Bigesh vydal tvrdé prohlášení, v němž požaduje neuznání koridoru mezi Nachčivanem a Ázerbájdžánem. Kromě toho vyzval Teherán, aby přijal opatření proti posílení Turecka v Ázerbájdžánu."
  https://vestikavkaza.ru/material/328329

  V odkazu je i video, kde hned v úvodu je řeč o Kaspickém moři - no to je "překvapení", když od začátku bylo jasné, o co jde
  http://www.nwoo.org/2020/10/06/kralovske-pocty-putinovi-pri-navsteve-turecka-video-a-jak-to-souvisi-s-denim-mezi-armenii-a-azerbajdzanem/

  Navíc se teď naplno potvrzuje, že íránský islám je na straně Arménie a je tedy proti islámskému Turecku i islámskému Ázerbájdžánu. Někteří si přesto pořád myslí, že Arménie je záchranou před islamizací světa (Evropy obzvláště). A ono přitom jde o trubky - naštěstí Putin není hlupák a jasně to řekl už v roce 2015: "Jestli draka neizbežna, nado biť pervym"

 28. Jéňa napsal:

  @Pozorovatelka

  Dávám narychlo jen, bez delších komentářů, je pozdě.

  Přátelé Arménie
  https://colonelcassad.livejournal.com/6337941.html
  (viz. analogicky asi "Jak Arméni přijímají Rusko" od Vás.)
  - - -

  "Pompeo v Izraeli" si nechám na zítra.

  Ale chci upozornit, že Pompeo byl nejdříve ve Francii.
  A hle, co přišlo za zprávu, pak až následně odfrčel do Turecka (tam bez Erdogana, měl domluvené jen a pouze setkání s představitelem církve /Bartoloměj? myslím?/) a pak šup do Izraele. Tohle přišlo z Francie následně:

  Francouzský senát zvažuje otázku uznání Karabachu
  https://colonelcassad.livejournal.com/6337536.html
  Francouzský senát se rozhodl hlasovat o usnesení uznávajícím nezávislost Karabachu.

  PS
  Mám toho více (např. Lavrov je naštvaný) ke Karabachu...nechávám to taktéž na zítra.
  Dobrou noc

 29. Jéňa napsal:

  @ "Lavrov je naštvaný"

  Lavrov: Ruská účast na urovnání v Karabachu zranila Francii a USA
  https://moscow-baku.ru/news/politics/lavrov_uchastie_rossii_v_uregulirovanii_v_karabakhe_uyazvilo_frantsiyu_i_ssha/

  Šéf SVR: řada západních zemí vyvolává narušení dohod v Náhorním Karabachu
  https://tass.ru/politika/10036947
  USA jsou rozdrobené, že válka v Karabachu byla zastavena za účasti Moskvy, řekl ředitel zahraniční zpravodajské služby.

  Lavrov nazývá bezohlednými obvinění z porušení závazků Ruska v CSTO
  https://mosc nazvalow-baku.ru/news/politics/lavrov_nazval_nechistoplotnymi_obvineniya_rossii_v_narushenii_obyazatelstv_v_odkb/
  Obvinění ze zrady Ruska ze závazků Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti (CSTO) v souvislosti se situací v Náhorním Karabachu jsou bezohledná. Uvedl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v rozhovoru pro televizní kanál RT, uvádí TASS.

 30. Jéňa napsal:

  @ "Lavrov je naštvaný" + Putin varuje

  Lavrov varuje diplomaticky, gosudar Putin natvrdo - napřímo:

  Lavrov říká, že Rusko vidí pokusy vykolejit dohodu o Karabachu a změnit povahu mírové operace
  https://moscow-baku.ru/news/politics/lavrov_zayavil_chto_rossiya_vidit_popytki_sorvat_soglashenie_po_karabakhu_i_izmenit_kharakter_mirotv/
  Rusko se domnívá, že existují pokusy o zpomalení provádění prohlášení vedoucích představitelů Ruska, Ázerbájdžánu a Arménie o Náhorním Karabachu a nedovolit, aby se uskutečnilo úplně. Uvedl to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov na setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem o ruské mírové misi v Náhorním Karabachu, píše agentura TASS.
  "Bohužel existuje tendence - cítíme to - která je zaměřena na snahu zpomalit provádění prohlášení prezidentů Ruska a Ázerbájdžánu a předsedy vlády Arménie z 9. Pokusy změnit povahu mírové operace, které jsme také svědky, jsou implicitní, ale také se konají," řekl Lavrov.

  Putin varuje před podkopáváním dohody s Karabachem: "Krev obětí bude na jejich rukou" (video)
  https://moscow-baku.ru/news/politics/putin_predupredil_pytayushchikhsya_podorvat_soglashenie_po_karabakhu_krov_postradavshikh_budet_na_ikh/

  Ti, kteří se snaží zpomalit provádění trilaterální dohody mezi Moskvou, Jerevanem a Baku o Karabachu, by měli pochopit, že alternativou k tomuto dokumentu je válka, uvedl ruský prezident Vladimir Putin, uvádí agentura RIA Novosti.

  „Nečekávám, podle mne, nyní to co zaznělo, co jste právě řekli - o tendenci zpomalit provádění trilaterálního prohlášení prezidentů Ruska, Arménie a Ázerbájdžánu.
  Lidé, kteří se o to pokoušejí, by měli pochopit, že může existovat pouze jedna alternativa - válka,“ řekl prezident na schůzce o ruské mírové misi v Karabachu.

  "A pokud se to, nedej bože, stane, pak bude krev obětí na jejich rukou. Těch, kteří se snaží tuto dohodu torpédovat. Každý to musí pochopit a být si toho vědom," dodal Putin.

  • Jéňa napsal:

   Putin vydal rozkaz v souvislosti s nástupem chladného počasí v Karabachu
   https://vz.ru/news/2020/11/20/1071653.html
   Ruský prezident Vladimir Putin pověřil místopředsedu vlády Alexandra Novaka, aby s Arménií projednal otázky poskytování tepla obyvatelům Náhorního Karabachu a podal o této otázce zprávu.
   "Alexandr Valentinovič (Novak) Upozorňuji vás na skutečnost, že zima se blíží, koneckonců, taková oblast je hornatá a je studená a zima je blízko. Proto je v kontaktu s arménskou stranou, v tomto případě je nutné mít tyto otázky na paměti. Žádám vás, abyste tomu věnovali pozornost," řekl Putin na setkání o ruské mírové misi v Náhorním Karabachu s odkazem na místopředsedu ruského kabinetu,
   Putin: ázerbájdžánský prezident slíbil, že poskytne přístup k památkám a svatyním v Karabachu (video) https://moscow-baku.ru/news/politics/putin_prezident_azerbaydzhana_poobeshchal_obespechit_dostup_k_pamyatnikam_i_svyatynyam_v_karabakhe/
   Ruský prezident Vladimir Putin řekl, že ázerbájdžánský vůdce Ilham Alijev slíbil, že zajistí neomezený přístup k památkám a svatyním v Náhorním Karabachu jak ázerbájdžánským, tak arménům, uvádí RIA Novosti.

 31. Jéňa napsal:

  @ "Reakce Íránu pokračuje: http://www.nwoo.org/2020/11/12/sudety-2020-v-arcachu-pokracuje-etnicke-cisteni/#comment-2164872

  ...ano, pokračuje, a bude...Írán má pro tentokrát v plánu jednání.

  Zaríf navštíví Moskvu a Baku:

  "Ministr zahraničních věcí Íránské islámské republiky navštíví Rusko a Ázerbájdžán v pondělí a úterý příští týden 23. - 24. listopadu s cílem jednat s regionálními stranami. Náhorní Karabach a nejnovější vývoj v regionu, stejně jako dvoustranné otázky, jsou na programu jednání, “ uvedl ve čtvrtek na tweetu mluvčí íránského ministerstva zahraničí Saeed Khatibzadeh.
  https://www.tehrantimes.com/news/454853/Zarif-to-visit-Moscow-Baku

 32. no one napsal:

  @Pozorovatelka
  A právě ta vyšší perspektiva tomu dodá vždy to, co je potřeba, tedy ucelenost, ale tu jsem nikde v dostupném informačním prostoru kromě Pjakina a Vás zatím v takové míře nenašel. Opět děkuji za odpověď.
  No a tato věta: "to jsou ty "náhody" a dokonce i v tom, že člověk slyší přesně to, co má slyšet." Tak k tomu už netřeba nic dodávat, jen se souzněním přitakat, protože "člověku jsou všechny potřebné informace dány Shora". Taky Vás moc zdravím!

  • proud napsal:

   Nahody neexistujou stejne tak jako zadnej ucenej z nebe jeste nespadl,ale blbce jako by sem hazeli,toho jsi zivym dukazem stejne jako "pozorovatelka",nebo "jena" paklize nejste nakonec jeden idiot,co seda na lep siozidum,nebo siozid sam,coz je pravdepodobny!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!