Rusvesna: Přehled zpráv – 17.11.2020

vakcina_koronavirus_01; Koronavirus srazí ukrajinské zdravotnictví na kolena. Zelenskij je vyzýván, aby koupil ruskou vakcínu. Ukrajince prostě nebudou léčit, lidé budou umírat a nedočkají se lékařské pomoci.
2; Americká armáda obdržela první várku robotů-rozvědčíků vyzbrojených Javeliny. Robot také dostal multikoptéru HoverFly, kterou je možné řídit lanovými kabely.
3; Zůstává mnoho otázek. Státní department vyzývá Rusko, aby objasnilo detaily dohody o Karabachu. USA a Francie čekají na podrobnosti o roli Turecka kolem karabašského konfliktu.
4; Proč je válka v Karabachu nevyhnutelná? Do budoucna uvidíte zase jen militarizaci. A nezapomeňme, že dnes jde pouze o příměří a nikoli o mírovou dohodu.
5; Útočná výsadková brigáda ukrajinské armády v Donbasu byla fakticky paralyzována. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
6; Potřebují poskoky. Na ukrajinském ministerstvu zdravotnictví se vysmívají podnikatelům,kteří museli kvůli lockdownu zavřít provozy. Vybízejí je, aby místo podnikání přišli pomáhat do zdravotnictví.
7; Vědci v Dagestánu svým vynálezem ušetří nemocnicím desítky milionů rublů. Už několik let slibují, že svůj vynález oznámí světu. Jde o vývoj senzorů, které dokáží zjistit přítomnost antibiotik v krvi.
8; Vojenské soupeření s Tureckem. Řecko posiluje své vojenské letectvo. Rozpory mezi Řeckem a Tureckem zesilují.
9; Rána pro EU přišla zevnitř. „Zlobivé děti“ Evropské unie uplatnily právo veta na rozpočet uprostřed krize. Nyní vedení EU musí schválit naléhavá opatření.
10; Tušení občanské války. Obama zhodnotil stav americké společnosti. Bývalý americký prezident poskytl interview BBC.
11; „Severní proud – 2“ se ocitl pod hrozbou likvidace. Situace kolem Severního proudu – 2“ se stále více komplikuje.
12; Nepřítel Ruska za zády nového prezidenta USA. Kde dojde k mohutnému geopolitickému sporu? Maďarský politický expert Miklós Keveházi prohlásil, že v případě Bidenova vítězství dojde ke grandiózním geopolitickým změnám.
13; Operace Ruské armády v Karabachu. První výsledky udělaly na svět dojem. Rusko potvrdilo svou vysokou autoritu v Zakavkazském regionu a dokázala posadit znepřátelené strany za vyjednávací stůl.
14; Poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Alexandr Dubinskij přiznal, že rád provokuje. Chce poškádlit parlament a podat návrh zákona o zvýšení počtu poslanců pro minimální kvórum. V tuto chvíli je zapotřebí pro zahájení práce parlamentu 226 přítomných poslanců. Jde o reakci na návrh zvýšit potřebné kvórum soudců na 90%.
15; Ázerebajdžán požaduje kompenzace za Karabach. Prezident Ázerbajdžánu prohlásil, že Baku bude požadovat u mezinárodních soudů po Jerevanu kompenzace za škody vzniklé válkou.
16; Trump navrhl provést úder proti jaderným objektům v Íránu, píše list New York Times s odvoláním na bývalé i současné vysoké americké úředníky.
17; Pompeo dorazil do Turecka. Erdogan demonstrativně odmítl se s ním setkat.
18; Neúspěch mise. Start rakety Vega skončil fiaskem. Raketa- nosič se odchýlila od zadané trajektorie a nedokončila misi.
19; Trump přece jen ještě uvalil na Čínu sankce. Čínský gigant Huawei musí udělat vynucený krok ještě před koncem Trumpova funkčního období.
20; Kosmická loď Elona Muska se připojila k Mezinárodní kosmické stanici. USA se vracejí pilotovaným letům do kosmu.
21; Zachráněni z pekla. Ruské letectvo a Syrská armáda zachraňují oblasti, které byly dlouho pod vládou teroristů.
22; Ruská vláda je připravena už v příštím roce zrušit několik ministerstev.
23; Rusko vysílá do Náhorního Karabachu ženisty. Ženijní jednotky budou plnit úkoly ohledně odminování krajiny, silnic a objektů.
24; Opět stovky zemřelých za jediný den. V Rusku bylo dosaženo nového rekordu v počtu oběti koronaviru.
25; Dvaatřicetiletý krajinský voják se pokoušel znásilnit dívenku v okupovaném městě Selidovo v Donbasu. Svůj čin nestihl dokonat, protože dívka stačila telefonicky přivolat babičku. Okupant se nacházel ve stavu opilosti.
26; Francouzský rozhlasový internetový portál „pohřbil“ Alžbětu II., Pelého a Brigitte Bardot. Na internetu se omylem objevila stovka předem připravených nekrologů pro případ smrti známých osobností.
27; Lukašenko promluvil o skutečných přátelích Běloruska – Rusku a Číně. Při bezprecedentním vnějším tlaku byla Bělorusku poskytnuta široká podpora. Znovu jsme se přesvědčili, že přátele se poznají v nouzi.
28; K smrti bylo odsouzeno 25 tisíc kuřat. Poté, co povraždili miliony norků, chystají se dánské úřady kvůli ptačí chřipce pobít kuřata. Mimořádné opatření je označováno za preventivní.
29; Ukrajina: Zoufalí podnikatelé blokují budovu Nejvyšší rady a perou se s policií. Demonstranti začali blokovat přístupové cesty k budově Nejvyšší rady, aby mohli zastavit každého přicházejícího poslance.
30; Bangladéšské vojenské letadlo si vyžádalo nouzové přistání v Chabarovsku kvůli závadě na podvozku.
31; Lavrov promluvil o ostrém problému v Karabachu, V Moskvě počítají s tím, že k vyřešení bude zapotřebí přizvat struktury OSN.
32; V Kyjevem okupovaném městě Sčasťje náhle umlklo vysílání ukrajinského vojenského rozhlasu „Armija FM“. A v éteru se ozývala rozhlasová stanice Armády Luganské republiky „Kombat FM“ vyzývající ke zvýšení bojového ducha obyvatel okupované části Luganské republiky.
33; Ukrajinský ministr zdravotnictví vystoupil s výzvou ohledně koronaviru. Podle jeho slov se situace v zemi mění k horšímu.
34; Obama odmítá považovat Rusko za superevelmoc. Ve svých pamětech prohlásil, že na to má Rusko příliš málo spojenců a vojenských základen po světě, aby mohlo vnucovat zbytku světa svou vůli.
35; Prezident Náhorního Karabachu informoval o nepříjemné novince pro obyvatele. Vedení republiky hledá způsoby řešení sociálních problémů vzniklých v důsledku války.
36; Za neúspěch startu rakety Vega nejspíš může ukrajinský motor. Osm minut po startu se raketa odchýlila od zadané trajektorie.
37; Výbuchy u pozic a v zákopech. Ukrajinská armáda utrpěla další ztráty. Stále častější jsou případy úmrtí a zranění ukrajinských vojáků v důsledku explozí vlastních min.
38; Ukrajina na dálku „zabavila“ dalších 44 ruských letadel. Informovala o tom „prokuratura Autonomní republiky Krym a města Sevastopol“, která je součástí ukrajinské generální prokuratury.
39; V Rusku odmítli informace o tom, že „ruské mírové síly v Karabachu kradou“. Vyplývá to z vyjádření šéfa Rossotrudničestva Jevgenije Primakova na úterní tiskové konferenci.
40; První raketa s plochou dráhou letu na opakované použití. Rusko se chystá k odpálení rakety „Krylo-SV“. Po oddělení druhého stupně, který bude pokračovat v letu s družicí, se první stupeň bude vracet zpět na kosmodrom.
41; Ve věku 84 let zemřel sovětský, ruský a ukrajinský režisér Roman Vikťuk.
42; Drsný pouliční boss a manekýn v obleku. Obama ve svých pamětech srovnal Putina a Medveděva.
43; Na Sibiři se formuje nová mutace koronaviru. Informovala o tom šéfka Rospotrebnadzoru. Anna Popova.
44; Nedaleko Kaliningradu srazil řidič autem osm lidí. O zraněné se postarali policisté a lékaři. Řidič najel do shromáždění lidí před kostelem. Po události se svědci vrhli na auto a poškodili ho.
45; Gesto bezzubého vzteku. V Rusku se vysmáli „zabavení“ letadel létajících na Krym ukrajinským „neúřadem“.
46; Cena může být velmi vysoká. V NATO varovali Trumpa před stažením vojsk z Afghánistánu. Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg zdůraznil, že Aliance neměla v Afghánistánu nikdy méně než 12 tisíc vojáků.
47; Ukrajina požaduje revizi Dohody o asociaci s EU. Informoval o tom generální ředitel pro zahraniční politiku Kanceláře ukrajinského prezidenta Andrej Bukvič.
48; Arménská diaspora nebyla příliš ochotná jet bojovat do Karabachu. Podle svědectví uživatele portálu Lost Amour z více než desítky původních zájemců v městečku nakonec odjeli dva. Ani jeden z nich nebyl úplným Arménem (jeden z poloviny, druhý z jedné čtvrtiny). Ostatním do toho něco přišlo...
49; Nezapomínejme, že je to území Ázerbajdžánu. Právě proto se nemohla ODKB Organizace dohody o kolektivní bezpečnosti) zapojit do konfliktu. Putin se vyjádřil ke statusu Karabachu a k válce. Dále komentoval příčiny vojenské porážky Arménie.
50; I pro mě to bylo neočekávané. Putin informoval, proč se válku v Karabachu nepodařilo zastavit už v říjnu. Prohlásil, že v říjnu během telefonických rozhovorů ázerbajdžánského prezidenta dlouho přesvědčoval, aby ukončil boje.
51; Proč provokovat? Putin informoval, jak se mu podařilo přesvědčit Erdogana, aby upustil od záměru vyslat turecké mírové síly do Karabachu. Arménie považuje Turecko za jednu ze stran konfliktu.
52; Zrušení dohody o Karabachu by bylo sebevražedné. Podle Putinových slov zahynulo přes čtyři tisíce lidí. A to jsou jen oficiální údaje.
53; Rada federace projedná otázku využití Ruských ozbrojených sil v zahraničí. Otázka bude zařazena na program jednání 18. listopadu.
54; Turecký parlament schválil vyslání vojáků do Ázerbajdžánu (nikoli do Karabachu). Návrh byl podán v pondělí.
55; USA pomohou Ukrajině získat vakcínu proti koronaviru. Dohodli se na tom šéfové ministerstev zdravotnictví obou zemí během telefonického rozhovoru.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!