Rusvesna: Přehled zpráv – 18.11.2020

porvan_flag_es_evropeyskiy_soyuz1; V reakci na destruktivní kroky odstupuje Bělorusko od Evropské smlouvy o lidských právech. Informoval o tom běloruský ministr zahraničí. Jde především o sankce uvalené Evropou na programy financované Evropskou bankou pro rekonstrukci a rozvoj a Evropskou investiční bankou. Dokud sankce nebudou zrušeny, Bělorusko odmítá spolupracovat v rámci projektu Východního partnerství.
2; Bloggeři berou umělcům obživu. Prigožin si postěžoval na „nespravedlnost“. Producent Iosif Prigožin obvinil bloggery z ničení profese umělce.
3; Policisté ve Lvově zmlátili „veterány ATO“. Podle slov zraněných veteránů byli policisté opilí.
4; Američan oznámil uložení bomby v budově Státního úřadu pro vyšetřování. Hrozí mu 6 let vězení.
5; Čínští investoři do společnosti Motor Sič mají v úmyslu vysoudit na Ukrajině 3,5 miliardy dolarů. Najali si na to právníky z WilmerHale, DLA Piper a Bird & Bird.
6; Ukrajinská armáda provedla velmi podivný přesun zbraní a techniky na Donbas. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
7; Bude bojovat až do konce. Jak Trump plánuje stát se znovu prezidentem. Čím vším ještě může překvapit Trump, aby zůstal u moci?
8; Média celého světa vyhlásila Trumpovi válku. Obrovské davy lidí vyšly v USA do ulic na podporu prezidenta. Proč ale i ruská média podlehla spekulacím světových fake news?
9; Mimořádný úvěrový program pro obnovu Ukrajiny. Ukrajinský program obnovy se týká východu a jihu Ukrajiny a několika oblastí v centrální části země. Západ zcela ostrouhal.V této souvislosti se připomíná, že vojáci a dobrovolníci ze západu Ukrajiny zvláště na počátku konfliktu v masovém měřítku na východě země kradli a rabovali a svou kořist posílali poštou domů. Západ země tedy už své získal...
10; Jak arménský Navalnyj (míněn Pašiňan) přivedl zemi ke katastrofě. Vy si myslíte, že když jste se účastnil jednoho shromáždění, že vás miluje ulice a vůbec všichni? Tahle ulice vás jednou pověsí na kandelábr!
11; Na nebi nad Sýrii se ozvaly silné výbuchy. Nepřítel udeřil na Sýrii. Zabito bylo několik vojáků.
12; Vylámal si na Rusku zuby, proto je naštvaný. Puškov odpověděl Obamovi na výpady proti Rusku v jeho pamětech. Obama dlouhodobě označoval Rusko za regionální mocnost. Události v Sýrii či Venezuele to však vyvracejí.
13; Trump provede na Blízkém Východě bezprecedentní krok ještě před odchodem z funkce. Z Afghánistánu stáhne většinu vojsk. Protože mu během funkčního období lhali o počtech vojáků v Afghánistánu, šalamounsky neřekl, kolik vojáků stáhne, ale kolik jich má zůstat...
14; Hlavní koronavirový disident v Evropě se vzdal a zavádí omezení. Švédsko od samého počátku pandemie zvolilo svůj speciální způsob boje s onemocněním. Nyní prudce rostou počty nových případů, a tak se i Švédsko odhodlalo k razantnějším omezením.
15; Rusko ven! V Baku proběhla protestní akce. Část obyvatelstva nesouhlasí se zprostředkovací rolí Ruska a už vůbec ne s přítomností ruské armády na území Karabachu, které je součástí Ázerbajdžánu.
16; Na Krymu vysvětlili Kyjevu, komu reálně hrozí zabavení letadel. Ukrajinská prokuratura drze oznámila formální zabavení ruských letadel létajících „protizákonně“ na Krym. Tento právní akt samozřejmě nemá šanci být naplněn. Daleko reálněji hrozí vyvlastnění majetku ukrajinských oligarchů podnikajících v Rusku a na Krymu. Ukrajina by neměla „dráždit hada bosou nohou“...
17; Dost jednoznačný náznak: Írán zveřejnil záběr, kde íránský ostřelovač má na mušce své ostřelovací pušky ázerebajdžánský prezidentský manželský pár,který navštívil bojiště v Karabachu.
18; Putin jeho rodina získali doživotní záruky nedotknutelnosti. Ruská Státní duma schválila návrh zákona, který poskytuje prezidentovi a členům jeho rodiny doživotní záruky.
19; Lech Wałęsa: Polsko musí udržovat přátelské vztahy s Ruskem. Úřadujícího prezidenta označil za „neštěstí pro Polsko“.
20; Pašiňan chystá rozsáhle změny ve vládě, říkají zdroje. Nedávno odvolal ministra zahraničí a ministra pro mimořádné události.
21; Litva jako člen NATO definovala ústy svého velvyslance skutečnou pozici Ukrajiny ohledně perspektiv vstupu do Aliance. Vyjádření se podobalo spíše výsměchu. Když bude Ukrajina hodná a vypracuje své domácí úkoly, mohla by tak za deset dvanáct let podat žádost o členství.
22; Koronavirus v Rusku: Úmrtí je čím dál více. Ale počty uzdravených již začínají převažovat nad počty nových případů.
23; Je třeba si uvědomit, co je sice nepravděpodobné, ale očividné. Lídři zemí OPEC+ si na dva týdny vzaly oddechový čas. A trh zatajil dech...
24; Ukrajina zaujala poslední místo v Evropě v žebříčku kvality života. Česká republika se v rámci Evropy umístila na 20. příčce (ve světě na 29. místě), Slovensko na 25. místě. Zajímavé je, že Česká republika se umístila na jednom z nejhorších míst na světě (127. ze 167) v kategorii „sociálního kapitálu a občanské angažovanosti“ - v sousedství Somálska a Mali. https://www.prosperity.com/rankings
25; Opilý ukrajinský voják výstřelem do zátylku zavraždil svého kolegu v Donbasu.
26; Ruské ministerstvo zahraničí odpovědělo na tvrdé vyjádření Ilchama Alijeva ohledně statusu Náhorního Karabachu, Ázerbajdžán odmítá přiznat Karabachu jakýkoli zvláštní status.
27; Karabach dnes: Rusko přesouvá vojáky a vrací do oblasti normální život. Prezident Náhorního Karabachu spolu s ruským velitelem navštěvuje karabašské obce.
28; Ukrajinci by už dávno postříleli běloruské policisty,protože my jsme svobodní lidé, prohlásil ukrajinský propagandista Gordon.
29; Velení ukrajinské armády uplatňuje novou taktiku s cílem bránit letům dronů pozorovací mise OBSE.
30; Koronavirová vzpoura v Berlíně. Demonstranti se dobývali do budovy Bundestagu. Policie použila vodní děla. Dnes německý parlament projednával nové znění zákon o infekční ochraně obyvatelstva.
31; Americká diplomatka Kristina Kvien prohlásila, že se Ukrajina musí vypořádat se dvěma výzvami, pokud chce realizovat euroatlantickou integraci: Možnost korumpování soudů oligarchy a přítomnost spojenců Ruska v Nejvyšší radě. V druhém případě má patrně na mysli potřebnost úpravy demokratických procedur tak, aby nebylo možné zvolit nikoho s nepohodlnými názory...
32; Tisková mluvčí Vladimira Zelenského informovala, jak probíhá léčení prezidenta, který se nakazil koronavirem. Léčení probíhá už více než týden.
33; Ukrajinská důchodkyně dostala pět let vězení za fotografii Brežněva a dalších symbolů sovětské doby na sociálních sítích. Jen díky tomu, že projevila účinnou lítost, byl jí tento trest změněn na podmínečný.
34; Tohle budu lidem velmi obtížně vysvětlovat... Alijev si postěžoval na nespravedlivý trest ze strany Nizozemska, které uvalilo sankce na jeho režim kvůli příliš krutému postupu během konfliktu v Karabachu.
35; Debilizace po ukrajinsku: V ukrajinské učebnici chemie byla nalezena informace, že soda je výbornou prevencí a lékem na rakovinu.
36; USA spustily na Ukrajině program pro přesídlence z Donbasu. Částka vyčleněná na program vypadá spíše jako almužna.
37; Američané předvedli svůj „neuvěřitelný“ vojenský úspěch. Informovala o tom Agentura pro protiraketovou obranu USA. Na severovýchod od ostrova Hawaii (Havaj) byla raketou SM-3 Block IIA v letu sestřelena nad Tichým oceánem mezikontinentální balistická raketa.
38; Ukrajinští horníci z Donbasu požádali v Arktidě o ruské občanství. V ruském Barencburgu podali občané Ukrajiny, obyvatelé Donbasu žádost o ruské občanství ve zjednodušeném režimu.
39; Nová „vojenská kultura“. Angličtina bude v ukrajinské armádě povinný. Pro výuku ukrajinských vojáků budou z USA dodány nové učební materiály.
40; Ruští kosmonauti zahájili výstup do otevřeného kosmu. Pro oba kosmonauty je to první zkušenost za hranicí kosmické stanice.
41; V Německu prohlásili, že Biden může pohřbít plynovod „Severní proud – 2“. Naděje německých politiků na zmírnění rétoriky USA ohledně plynovodu „Severní proud – 2“ se po příchodu Joe Bidena do Bílého domu rozplynou. „Kolonie Německo“ nesmí bez souhlasu pána Bílého domu uzavírat dvoustranné kontrakty s třetími zeměmi...
42; Byl zveřejněn způsob, jak o desítky procent snížit riziko nákazy koronavirem. Stačí nezapomínat v zimě větrat místnosti.
43; Ruské „Tigry“ zajišťují v Karabachu bezpečnost strategického koridoru.
44; Tajné dodávky zbraní pro války v Karabachu, v Sýrii a Libyi z bývalé sovětské republiky. Pokračuje skandál s tajnými spolky vlády Kazachstánu s Tureckem a dodávkami zbraní do Sýrie, Libye a Karabachu.
45; Nejsou tam místa... Na Ukrajině už posádky sanitek odmítají vozit pacienty s COVID-19 do nemocnic. První případ se starší pacientkou se odehrál v Krivém Rogu.
46; V NATO informovali o tom, co očekávají od Ukrajiny. Má se soustředit na vnitřní reformy.
47; Světová zdravotnická organizace vyzývá, aby nebyli všichni pacienti s koronavirem léčeni antibiotiky. Během pandemie koronaviru mnoho lidí i zdravotnických zařízení nesprávně používají antibiotika.
48; V OSN schválili protiruskou rezoluci Kyjeva ohledně porušování lidských práv na Krymu. Spoluautory projektu byly i Gruzie, Německo, USA, Velká Británie, Francie, Lotyšsko, Litva, Estonsko a řada dalších zemí. Nikdo z těchto zemí se ale nepřijel osobně přesvědčit o pravdivosti toho, o čem rozhodli.
49; Nebudou přece sami proti sobě... Ukrajina nadále usilovně leze Spojeným státům do zadnice. Ukrajina po vzoru USA hlasovala proti rezoluci o boji s nacismem. Třetí výbor Valného shromáždění OSN navzdory tomu 18. listopadu schválil ruský návrh rezoluce o boji s oslavováním (heroizací) nacismu.
50; Svědkové Jehovovi vyhráli u Evropského soudu pro lidská práva případ proti Ukrajině. Evropský soud pro lidská práva uložil Ukrajině vyplatit kompenzaci představitelům extremistické organizace Svědkové Jehovovy za náboženskou předpojatost.
51; Na ukrajinském ministerstvu zdravotnictví požádali COVID-disidenty (chřipečkáře), aby v případě svého nakažení neotravovali lékaře a to „modrání a umírání“ si odbyli doma. Vyzval kovidové skeptiky, aby si aspoň na chvíli zkusili pracovat jako dobrovolníci v nemocnicích.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
5 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 18.11.2020

 1. Lekno napsal:

  ad "35; Debilizace po ukrajinsku: V ukrajinské učebnici chemie byla nalezena informace, že soda je výbornou prevencí a lékem na rakovinu"
  autor tejto kritiky je sam debil. pricina vacsiny chorob je prekyselovanie. sodabikarbona alkalizuje. nie je to sice najlepsi zaciatok, ale uz vidia svetlo na konci tunela. karcino medicina je 100% cisty kriminal.

  toto dalsie, skoda komentovat kedze vir neexistuje...

  45; Nejsou tam místa... Na Ukrajině už posádky sanitek odmítají vozit pacienty s COVID-19 do nemocnic. První případ se starší pacientkou se odehrál v Krivém Rogu.

  51; Na ukrajinském ministerstvu zdravotnictví požádali COVID-disidenty (chřipečkáře), aby v případě svého nakažení neotravovali lékaře a to „modrání a umírání“ si odbyli doma. Vyzval kovidové skeptiky, aby si aspoň na chvíli zkusili pracovat jako dobrovolníci v nemocnicích.

 2. .lak napsal:

  Z ae

  ijn
  Nesčítají tito borci také Covid 19 ??? JIP lůžko/týden =166 400,- s Covid=578 848,-
  běžné L/tyden=16317,- s Covvid=62117,- už chápeme 8 havranů za Prymulou jako stafáž při jeho řeči! Vytunelovat české zdrav.pojišťovny,… mají cca 100Giga rezervy, potom vytunelují státy a soukromé vklady občanů naše=cizí banky! Souvislosti vyplouvají na povrch salámovou metodou!!!

  1 OdpovězLis 21, 2020 0:38
  Co dodat
  Návštěvník
  Co dodat
  Ano, na to co se činí stačí sledovat cestu peněz. Když to není obchodní tajemství korporátů či spíše businessmanů majitelů.
  Skoro mám dojem že přísloví “chytrému napověz a hloupého trkní se s dnešní populací, jak to slušně napsat – postižených deformantů kejklíři fatálně míjí.
  https://www.youtube.com/watch?v=tllqGr6iTCQ
  1% neoliberály s majetky na 20? planet se vším všudy nemůžete uživit, tolik toho tu není. A sebe už vůbec ne protože vám skoupí co potřebujete kdy si vzpomenou ale živí si z “blahovůle neziskovčíky (poblitiky víceméně jejich s.r.o. ček taky) do času.

  To není ekonomika ale skořápkářství, sorry jako. :-))

  Není nad soběstačné celky které se nedají vykrást chmatáky kasínového kapitalismu jak je označena současná etapa. A vlastně si žetony do hry dodávají majitelé podle libosti. Podmínky bariér pirátům si udržují tak čína, rusko a cože? Vidličky a nože.
  Tedy Island vyzíři.

  0OdpovězUpravLis 21, 2020 1:30

  A přidám starší komentář
  Z PL
  https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Vaclav-Klaus-Vratte-se-rikaji-mi-Toto-jim-odpovidam-Covid-muze-Zapad-lehce-dorazit-644574
  Tržníci to výkonně dělají , eš, 20.11.2020 6:26:35
  Business ziskovčíků s neziskovčíky. Já na bráchu brácha na mne a ostatní cálují dokonce zdravím i životy jejich profity ale dokažte jim deep state řekněme “bidetovství či mňoukalství zkumáků že jo nastrčenými loutkami i ač nevědomí tahající jako klauni kočími okolí publikum v šapitó drezůr v šírokém záběru čerpání ode všech k jednotlivcům. Holt neviditelné ruce trhu s obětmi.napříč korupcí a arogancí moci moru hlubokého státu a zhoubného bujení nenažraných na dosud nepozřených s “chuťovkami či choutkovkami.
  https://www.otevrisvoumysl.cz/baleni-vakciny-na-covid-19-od-firmy-astrazeneca/

  U stavidla rybníčku prosperity a civilizace s kulturou máte šílené hastrmany. :lol:

 3. .lak napsal:

  Vlákno z ae

  Ire
  Ohledně Covid pasů.
  Budou určitě Covid pasy povinné pro ty lidi, kteří budou chtít navštívit veřejné akce: diskotéky, koncerty, kina a další akce. Určitě budou tyto pasy povinné i pro cestující MHD…? To souvisí i s rouškami…
  No, nemáš Covid pas? Nejsi očkovaný? Dobrá, budeš občanem druhé kategorie….
  Za chvíli se můžeme dočkat i toho, že by mohli být veřejně identifikovani političtí odpůrci. Levicoví socialisté, komunisté, pravicavi apod…
  Co kdybychom pomalu začali doma vyrábět žluté židovské hvězdy? Místo Jude by tam mohlo být napsáno- neočkovan anebo politický odpůrce?

  A co volby? Třeba přijde v budoucnu- ono je vše možné, že jen nějaká vrstva bude moc chodit volit. Vždyť přece se psalo, že při volbách do krajů se nakazilo hodně lidí…

  Spíš by občané druhé kategorie mohli jít volit jen v určitý stanoveny čas….

  Děkuji 17 listopadu, za demokracii, svobodu…

  14 OdpovězLis 21, 2020 2:20
  Dáša
  Návštěvník
  Dáša
  “Už je to tady. Už je to tady.” Motto 17. 11.1989

  Do divadla za kulturou nesmíte, proto, pokud se nevrátíte do přírody, polí a zahrádek, budete muset být jen na sociální síti, které vás vyřadí, když nebudete mít ten správný demokrástický názor.
  A žádné soudy nic nezmohou, kdybyste si stěžoval. Jde přece o zdraví.
  To, že sypou shůry sajrajt – to je přece pro náš prospěch a upevnění fyzické kondice a duševní svěžesti.
  Že v tom s nimi jedou i někteří lékaři, je hrůza.
  To, že nebudeme jako oni, není k ničemu
  Měli bychom začít být jako oni.

  17OdpovězLis 21, 2020 5:19
  Co dodat
  Návštěvník
  Co dodat
  Pokud jde o business bez vyhánění čerta belzebubem to je o zmaru, chmatáci pod nenažratelnými to tu rozeberou jak termité.
  Ti alespoň v bydlišti neškodí mající jakýsi takýsi pud sebezáchovy.

  Podnikavci utržení ze řetězu jsou planetární mor s novým nástrojem covid 19. agend a už plánují 21?
  Navrhoval bych vysoké tresty pro angažované ve spolčení a ten jejich průmysl pohřbít brzce i s nimi.
  Pro zasmání nebo ne.
  https://www.youtube.com/watch?v=CFjH4JWS9dE time 12:58

  0OdpovězUpravLis 21, 2020 11:14

  Zkuste myslet netradičně, pokud vůbec. :lol:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!