Rusvesna: Přehled zpráv – 19.11.2020

poroshenko_5141; Tohle je už přímo agónie. Porošenko odpověděl na Zelenského slib, že bude pokutovat jeho klub za porušení karantény. Zelenskij slíbil, že pomocí pokut bude vracet do rozpočtu peníze nakradené předcházející mocí.
2; V Kongresu USA schválili protiruskou rezoluci o sankcích kvůli Navalnému. Komora přijala rezoluci číslo 1145 s určitými změnami formou hlasování.
3; Jinak zemře 200 tisíc lidí! Biden slibuje zavedení totálního rouškového režimu ještě před nástupem do funkce. Poznamenal, že v této otázce je nutné naslouchat všem občanům nehledě na jejich politické názory.
4; Karabašská lekce pro Ukrajinu. Je ale velkou otázkou, se kterou z obou zemí karabašského konfliktu má Ukrajina více společného.
5; Donbaská země sama trestá okupanty. Výbuchy min nastražených ukrajinskou armádou likvidují její vlastní vojáky. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
6; Zelenskij proti Ústavnímu soudu. Hrozí Ukrajině nový majdan? Soudci Ústavního soudu nebudou chtít hrát roli fackovacího panáka...
7; Pro vyprovokování Třetí světové války je dobrý každý prostředek. Jak Izrael hraje jak za Rusko, tak i za jeho nepřátele. Od samého začátku kmital Izrael mezi SSSR a USA.
8; Byly zveřejněny záběry z leteckých útoků a operací specnazu. Turecko zabírá část území dalšího státu. Turecký sultán Erdogan pokračuje ve vojenské expanzi v regionech arabských zemí sousedících s Tureckem. Tentokrát operoval v iráckém Kurdistánu.
9; Nové velké geopolitické vítězství Ruska. Rusko dosahuje velkých úspěchů v zahraniční politice, ale jedna věc je hodna zvláštní pozornosti. Filmový režisér Šachnazarov připomíná důležitost smlouvy se Súdánem.
10; V Kyjevě udeřili po ekonomice USA. Služba vnější rozvědky zabavila miliony nezákonně získaných dolarů z Ukrajiny.
11; Hroutí se naděje? CO čeká „Severní proud – 2“ za vlády Joe Bidena? V Německu mnozí spoléhali na to, že s odchodem Donalda Trumpa bude možné restartovat německo-americké vztahy.
12; Svět v šoku. Rusko neočekávaně bleskově zvítězilo v cizí válce. Rusko bez boje vyhrála geopolitický boj a zachovalo si strategickou přítomnost a roli arbitra na Jižním Kavkazu.
13; Kdy začne v Rusku opět klesat nemocnost na koronavirus? Byla zveřejněna podrobná prognóza rozšíření koronaviru v jednotlivých regionech Ruska.
14; Arméni z Karabachu s sebou odvážejí i ostatky svých příbuzných, když opouštějí své domy. Po začátku platnosti mírových dohod v Náhorním Karabachu začalo obyvatelstvo Karvačarského okresu masově opouštět domovy a stěhovat se do Arménie.
15; Na Vladivostok dopadl ledový déšť a způsobil veliké škody. Město bylo částečně paralyzováno a odříznuto od vnějšího světa.
16; Kongres USA uvalil nové sankce na Lukašenka a navrhl nový balík protiruských sankcí. V případě definitivního schválení do umožní Washingtonu uvalit další dodatečné sankce proti Bělorusku.
17; Konečně se rozhoupali... Rusko odpoví Západu sankcemi za pronásledování ruských médií. Zahraniční platformy jako YouTube bude možné potrestat za cenzuru a znevýhodňování ruských zdrojů. Příslušný návrh zákona byl předložen do Státní dumy.
18; Ázerbajdžánský voják zneuctil sochu prvního arménského ministra obrany. V Karabachu pokračují případy zneuctívání arménského kulturního dědictví.
19; Španělka v soutěži „Staňte se milionářem“ přišla o již téměř jistou milionovou výhru, když označila Ukrajinu za africkou zemi.
20; Zelenského letadlo bude vylepšeno za desítky milionů hřiven.
21; Ukrajinský statistický úřad zveřejnil nejnovější údaje o úmrtnosti. Celková úmrtnost setrvale klesá, ale porodnost je ještě nižší. Celkovou demografickou situaci na Ukrajině nejvíce ovlivňuje propastný rozdíl mezi počty zemřelých a živě narozených (prakticky 2:1). Počet obyvatel Ukrajiny se dnes odhaduje na 41,7 milionu obyvatel. Každý měsíc ubývá 20 tisíc obyvatel.
21; V Rusku hlásí další rekordy v počtu zemřelých a nově nakažených koronavirem.
22; Klíč k řešení situace má v rukách jediný člověk – Vladimir Putin. Kyjev avizoval gesta v Donbasu. Mluvčí ukrajinské delegace v Třístranné kontaktní skupině pro Donbas Alexej Arestovič informoval, k čemu Ukrajina tak nutně potřebuje nové setkání v normandském formátu.
23; Ve Vladivostoku spadl na automobil betonový panel z fasády domu. Řidič,který v tu chvíli škrábal přední sklo, stihl na poslední chvíli uskočit.
24; Bývalý důstojník amerických sil zvláštního nasazení se přiznal ke spolupráci s ruskou rozvědkou. S ruskými tajnými službami spolupracoval zhruba patnáct let a k „zeleným baretům“ se přidal právě na radu „agentů z Ruské federace“.
25; Demonstranti v Jerevanu zablokovali ulice a požadovali Pašiňanovo odstoupení. Arménský lid nadále nevěří tomu, že premiér země udělal, co bylo v jeho silách, aby předešel ponižujícímu výsledku bojů o Karabach.
26; Konec pohádkám. Epidemiolog předpověděl Ukrajině strašlivé ztráty v důsledku COVID-19. Mimo jiné kritizoval situaci s léčením prezidenta Zelenského, který se rovněž nakazil koronavirem.
27; V ukrajinském Goskosmosu informovali, proč selhal start rakety Vega s ukrajinským motorem. Vyzýváme světová média, aby psala o incidentu objektivně a nesváděla odpovědnost za havárii na ukrajinský podnik.
28; Nikdo nikomu nic nedluží. Účastníky ATO pěkně vypekli se slíbenými byty. V pořadu kyjevské propagandistické televizní stanice rozmázli srdceryvný příběh ukrajinského veterána ATO.
29; Čína pohrozila, že „oslepí“ USA, Kanadu a Velkou Británii, tj zamezí přístup k smluvně dojednaným informacím. Země patřící do výzvědné aliance „Pět očí“, si dovolily příliš tvrdá prohlášení na adresu Pekingu v souvislosti s Hongkongem.
30; Pandemie COVID-19 vyprodukuje „ztracenou generaci“, varuje OSN. V mezinárodní organizaci očekávají přes 10 tisíc úmrtí dětí za měsíc nad rámec normy.
31; Ministerstvo obrany Arménie svému obyvatelstvu od samého počátku lhalo, přiznává arménský generál. Ve skutečnosti už v prvních dnech dezertovaly tisíce vojáků z fronty. Do včerejška Movses Akopjan zaujímal funkci šéfa vojenské kontrolní služby arménského ministerstva obrany.
32; Dosavadní moldavský prezident Dodon, který prohrál volby v Moldávii, se chystá do Ruska. Zdůraznil, že je vděčný Kozakovi a vedení Ruské federace za všestrannou pomoc.
33; Kyjev redislokuje vojenské jednotky na mořská pobřeží. Tyto kroky umožní vytvoření náležitých podmínek pro optimální rozmístění živé síly progresivních vojenských jednotek.
34; Práci v Náhorním Karabachu zahájila další zvláštní skupina. V Stěpanakertu, Martakertu, Martuni a Askeranu procházejí poškozené domy a zjišťují míru poškození jejich statiky.
35; Fenomén Harrisová. Co lze očekávat od nových čelních představitelů USA? Dokud pokračuje skandál s výsledky voleb b USA, Rusko musí být připraveno a mít strategii pro nejrůznější scénáře.
36; Výmluvný výsledek „Revoluce důstojnosti“. Kolem chystaného muzea „hrdinů z Majdanu“ se rozhořel neuvěřitelný skandál. Většina prostředků vyčleněných na vybudování muzea byla nenávratně rozkradena. Tohle je třeba pořádně omlátit o hubu každému tupému „hrdinovi“ tehdejších masových nepokojů, píše právník Andrej Portnov.
37; Ve Francii budou projednávat rezoluci o nezávislosti Náhorního Karabachu. Francouzský senát projedná návrh rezoluce vyzývající Paříž k uznání nezávislosti Náhorního Karabachu.
38; Konflikt se Saúdy – a může za to Rusko? Tento krok je dost nezvyklý, protože Spojené arabské emiráty se dlouhodobě vyhýbají veřejným konfliktům a dávají přednost řešení sporů v tichosti za zavřenými dveřmi.
39; Katolikos všech Arménů Garegin II. poděkoval Putinovi. Poslal mu děkovné poselství.
40; V Polsku se Ukrajinec s nožem pokoušel proniknout do domu a zemřel při zatýkání. Na ukrajinském velvyslanectví v Polsku prohlásili, že si už vzali případ pod konzulární kontrolu.
41; Lídři Majdanu jsou postupně předvolávání k výslechu. Informovalo o tom poslanec za Porošenkovu stranu Andrej Parubij.
42; Macron dal francouzským muslimským vůdcům ultimátum. Je součástí široce pojatého potlačování radikálního islámu po řadě teroristických aktů, které se přehnaly Francií.
43; Na Ukrajině byl vybrán vítěz soutěže o nejlepší návrh nového státního znaku státu. Podle slov ministra kultury a informační politiky se soutěže zúčastnilo 112 prací nejrůznějších autorů.
44; Po předvolání k výslechu Andrej Parubij náhle onemocněl koronavirem. Poslanec popřál všem mnoho zdraví a doporučil maximální dodržování bezpečnostních opatření.
45; Příchod Rusů do Náhorního Karabachu se setkal s nejednoznačnou reakcí obyvatelstva. Vyplývá to nejnovější z reportáže z republiky Arcach.
46; Bundestag hlasoval pro podporu „Severního proudu – 2“. Zástupci všech frakcí kromě Zelených vyjádřili během slyšení podporu projektu „Severní proud – 2“.
47; Trumpův advokát promluvilo existenci jednotného plánu falšování voleb v USA. Advokát stávajícího prezidenta USA Donalda Trumpa Rudy Giuliani prohlásil, že narušení zákonného průběhu voleb byla koordinována z jednoho centra.
48; Ani jediné euro. EU už nevyčlení Lukašenkově vládě žádné peníze. Nedávno bylo oznámeno, že EU rozšíří sankce proti Bělorusku o společnosti a podnikatele, kteří podporují Lukašenkův režim.
49; Carjov informoval o zrádném počínání jedné z ruských televizí. Známu ukrajinský politik a bývalý poslanec Nejvyšší rady Oleg Carjov informoval před sedmi lety o přípravě převratu na Ukrajině ze strany USA. Tehdy se domlouval s ruskou televizí o zveřejnění tohoto varování, ale vedení televize odmítlo se slovy, že to v Rusku nikoho nezajímá...
50; Maďarsko jako první země v EU získala ruskou vakcínu proti COVID-19. První vzorky ruské vakcíny „Sputnik V“ byly dodány Maďarsku za účelem klinických zkoušek.
51; V Senegalu zasáhla stovky lidí neznámá choroba. Informuje o tom místní list Dacar Actu.
52; U Zelenského reagovali na domovní prohlídku v „Muzeu Majdanu“ V prezidentské kanceláří zdůraznili, že v těchto dnech je tolik emocí, že není správné přidávat další v podobě politických spekulací.
53; Světová zdravotnická organizace vydala pesimistickou prognózu k situaci kolem COVID-19. Zima nebude mít bezprostřední dopad na šíření viru. Vše bude záviset na změně chování lidí.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!