Rusvesna: Přehled zpráv – 20.11.2020

euro-maidan-ukraine-turmoil-riot241; Vyděsili se a zařadili zpátečku. V Úřadu pro vyšetřování učinili prohlášení o předvolávání vůdců Euromajdanu k výslechu. Reagovali tak na prohlášení poslance Nejvyšší rady Andreje Parubije.
2; Uživatelé internetu se posmívají vítěznému návrhu ukrajinského státního znaku s kozákem, andělem a lvem, a přirovnávají jej k nejrůznějším komickým postavičkám.
3; Zachraňte stát. Je digitální totalita nevyhnutelná? Chaos horizontálních síťových vazeb mohou dát dohromady pouze digitální algoritmy.
4; Zasedání na generálním štábu. Šojgu dal organizaci DOSAAF (Svaz pro spolupráci s armádou) za úkol obnovit letectvo. Zdůraznil důležitost zahájení spolupráce DOSAAF a „Junarmiji“.
5; Zatímco Zelenského léčí na prominentních nemocničních pokojích, armádu a lékaře v Donbasu okrádají,kde můžou.
6; Rána pro Facebook. Vyšetřovací orgány USA si vzaly do parády skandální sociální síť. Federální vyšetřovací orgány vyhlásí antimonopolní obvinění proti technologickému gigantu Facebook.
7; Vzpoura v Evropské unii. Blokování rozpočtu EU Polskem a Maďarskem dopadá na celou Evropskou unii. V pondělí 16. listopadu tyto dvě země zablokovaly schválení rozpočtu a fondu obnovy pro pandemii na roky 2021 až 2027.
8; Byl nalezen sedmiletý chlapec, který zmizel v září u města Vladimir. Sedmiletý chlapec Savelij Rogovcev, který se ztratil 28. září v obci Gorki ve Vladimirské oblasti, byl nalezen po téměř dvou měsících živu v zajetí u muže ve 20 km vzdálené vesnici.
9; Lukašenka se snažili vystrašit zprávami o milionech demonstrantů v Bělorusku. Běloruská opozice je neúnavná...
10; Smutné rekordy v USA ohledně koronaviru. Přes čtvrt milionu obětí. Spojené státy se uzavírají. Nejhorší situace je v New Yorku.
11; Střední Asie: Ruská armáda uskutečnila přehlídku před 108 let starým veteránem. Informovali o tom zástupci 201. ruské vojenské základny v Tádžikistánu.
12; Expert zveřejnil podivné tajemství z vyšetřování případu Boeing MH17. Jedná se o směr dopadu střepin, který vylučuje zásah Bukem. Už příští týden obnoví Nizozemský soud svou práci na případu katastrofy letu MH17 v Donbasu.
13; Nepřekonatelný hrdinský čin. Na Francouze udělaly hluboký dojem možnosti Ruska v Arktidě. V tuto chvíli může Moskva rozmístit síly v kterémkoli bodu Arktidy během 48 až 72 dnů, upozorňují autoři článku.
14; Jak vyráběli pro Bidena vítězství. CO vyprávěli Právníci? Jak bylo zjištěno, v baště demokracie probíhá vše stejně jako všude. Nebo ještě hůř...
15; Vítězství Natalie Poklonské. Delegace OSN přijede na Krym aby zhodnotila situaci s vodou. Hrdinka Ruského jara na Krymu a nyní zástupkyně předsedy Státní dumy pro mezinárodní otázky dosáhla nevelkého, leč přece jen vítězství.
16; Ázerbajdžánská armáda vstoupila do Agdamu. Informuje o tom ministerstvo obrany Ázerbajdžánu.
17; Jsou to zvířata. Ázerbajdžánští vojáci se chovají na dobytých územích jako divá zvěř. Ničí majetek Arménů, kteří byli nuceni opustit své domovy.
18; Mohl by zbavit svět zbytečných starostí, píší Číňané o Putinovi. Zralý politik a pragmatický vůdce. Tak občané Číny hodnotí ruského prezidenta.
19; Poslanec Nejvyšší rady za Opoziční platformu Za život Oleg Vološin označil odmítnutí ruské vakcíny Ukrajinou za spoluúčast na genocidě Ukrajinců.
20; Irsko jako další země po Dánsku vyhlásila úmysl vybít veškerou populaci norků kvůli nákaze koronavirem.
21; Provozoval vyzvědačskou činnost ve prospěch USA. Rus Jurij Ješčenko dostal dlouhý trest odnětí svobody za vlastizradu.
22; Ve věku 90 let zemřel nejvyšší představitel Srbské pravoslavné církve Irenej.
23; Koronavirus v Rusku: Nárůst počtu nákaz a stovky zemřelých denně. Dynamika zatím nepříliš nadějná.
24; Ve Lvově natočili podnikatelé bez kalhot výzvu politikům. Video bylo zveřejněno ve skupině „Nechte nás pracovat“ na jedné ze sociálních sítí.
25; Ázerbajdžánský prezident Alijev vystoupil s výzvou k národu. Blahopřeji vám k osvobození od okupace. Píšeme nové slavné dějiny našeho národa a naší země. Agdam patří nám. Karabach – to je Ázerbajdžán.
26; Nová prezidentka Moldávie Maja Sandu odpověděla na otázku, čí je Krym. Podle očekávání jej považuje za nedílnou součást Ukrajiny.
27; Arménský ministr obrany byl odvolán z funkce. Předtím bylo vedení ministerstva obrany vystaveno tvrdé kritice za neúspěch ve válce o Karabach.
28; V Bělorusku byl proveden bombový útok na automobil pracovníka policie. Jeho osobní údaje byly na jednom portále, který vyzývá k pomstě pracovníkům policejních orgánů.
29; Rozvědky Ruska a Běloruska odhalily centra zahraničních tajných služeb. Informoval o tom běloruský prezident Alexandr Lukašenko.
30; Snad nečekáte, že se nám to bude líbit... Kreml zareagoval na roztrhání Putinova portrétu na místní administrativě v Petrohradě. Místní poslanec Nikita Jurfejev svůj vysvětlil rozhořčením, že portrét pověsili místo Puškina, který na daném místě visel předtím.
31; V Doněcku zemřel ve věku 94 let světově známý pedagog Viktor Šatalov. Stal se symbolem součinnosti učitele a žáka ve vzdělávacím procesu.
32; Skandálně známý ukrajinský účastník ATO Vitalij Markiv touží po návratu na Donbas. Vrah novináře a příslušník Nacionální gardy, kterému hrozilo 24 let vězení, se vrátil na Ukrajinu a oznámil své přání vydat se na frontu.
33; Více než 1,5 miliardy postižených a statisíce obětí. Experti informovali o smrtících přírodních katastrofách ve světě. Následky budou jen sílit, pokud nebudou přijata rozhodná a okamžitá opatření.
34; Na Donbas přijela speciální skupina Pravého sektoru „Medvedi“ a hned utrpěla ztráty. Informovala o tom Národní policie Doněcké republiky.
35; Na Ukrajině vyšli zoufalí lékaři do ulic. Tři měsíce bez výplaty. Podle slov jednoho z nich dostali naposled zálohu ve výši 1.500 hřiven v srpnu. Bez peněz zůstalo více než 600 pracovníků nemocnice.
36; V gruzínském hlavním městě Tbilisi ozbrojená skupina obsadila budovu s rukojmími. Proběhla speciální operace. Přilehlé okolí uzavřela a obklíčila policie.
37; Na pozice ukrajinské armády v Donbasu byl proveden nečekaný útok. Ozbrojenci utrpěli ztráty. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situace v Doněcké republice.
38; V Bělorusku byli zadrženi administrátoři Telegram kanálů vyzývajících k vraždění policistů. Na předmětných stránkách se pravidelně objevovaly výzvy k násilí a vraždám policistů a k diverzím.
39; Bělorusko zvyšuje cenu pro Rusko za tranzit ropy. Bělorusko oznámilo ruské straně svůj záměr zvýšit pro rok 2021 cenu za tranzit ropy z Ruské federace.
40; Nový úkol pro ekonomiku Doněcké republiky je náhrada importu. Pojďme zde všechno kardinálně změnit, vyzval Denis Pušilin.
41; Ázerbajdžánská generální prokuratura zahájila trestní stíhání proti vojenskému dopisovateli Semjonu Pegovovoi a žádá Rusko o spolupráci. Vojenský dopisovatel, autor a vedoucí projektu WarGonzo Semjon Pegov poradil Alijevovi, aby své rozvědčíky naučil mlčet.
42; Lukašenko slíbil odhalení podrobností medializovaného skandálu se smrtí opozičního aktivisty Romana Bondarenka.
43; Putin komentoval práci ruských mírových sil v Karabachu. Promluvil o tom na poradě o ruské mírové misi v Karabachu.
44; Alternativou je jen válka. Putin varoval před následky podkopávání dohod ohledně Karabachu. Sergej Lavrov prohlásil, že existují pokusy zabrzdit dohody a změnit charakter mírové mise.
45; Zabil ho a snědl. V Německu byl zatčen homosexuální kanibal. 8. listopadu byly v jednom z berlínských parků objeveny lidské kosti bez tkáně.
46; Ve Velké Británii byli zadrženi ukrajinští námořníci. Policie Spojeného království zatkla tři členy posádky rybářské lodě, z nichž dva jsou občané Ukrajiny.
47; Tohle asi neměl na mysli... Po poznámce Ramzana Kadyrova o komiksových postavičkách a čečenských hrdinech, byly v dětském centru nahrazeny komiksoví hrdinové vůdci protiruského povstání...
48; Lukašenko zvítězí. Spisovatelka Alexijevič předpovídá neúspěch protestů v Bělorusku. Informovala o tom v interview pro německých Der Spiegel.
49; Náhorní Karabach: Setkání ruských a ázerbajdžánských vojáků. Agadamský okres odešel z Republiky Náhorní Karabach pod ázerebajdžánskou správu.
50; Více už je zkazit nejde. Putin se vyjádřil o vztazích s USA. Putin odpověděl na otázku, zdali Rusko nezhorší vztahy s USA.
51; Ukrajina se připojila k sankcím Evropské unie proti Podněstří. Sankce byly uvaleny v roce 2010 a od té chvíle se každoročně revidují.
52; V Radě federace odpověděli na požadavek nové prezidentky Moldávie Maji Sandu, aby Rusko stáhlo ruské mírové síly z Podněstří. V Radě federace prohlásili, že stažení mírových sil by bedlo k obnovení a vyostření konfliktu.
53; Tichanovskaja navrhla, aby byli běloruští policisté uznáni za teroristy. Podle jejích slov mohou s amnestií počítat jen ti policisté, kteří včas přeběhnou na druhou stranu.
54; Chtěl ukončit trápení. Německý lékař v Essenu je podezřelý z vraždění pacientů.
55; Vědci oznámili, že lidé, kteří prodělali koronavirus, si imunitu zachovají zhruba půl roku.
56; Litevský ministr obrany patrně zavlekl nebezpečnou chorobu do Pentagonu. Koronavirem nakažený Karoblis navštívil Pentagon 13. listopadu a setkal se s několika vysoce postavenými oficiálními činiteli.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!