Rusvesna: Přehled zpráv – 22.11.2020

chelovek_v_maske1; Koronavirus může vyvolat prudké zvýšení výskytu nové nakažlivé nemoci. Jedním z negativních následků pandemie koronaviru po celém světě se může stát zvýšený výskyt spalniček u dětí v roce 2021.
2; Zpěvák Agutin, který v USA zvítězil v soutěži, vůbec neví, jak se tam jeho píseň dostala. Píseň Just a Rainy Day se dostala do soutěže USA Songwriting Competition (soutěž v písňové tvorbě) a dostala se do finále hned ve dvou nominacích.
3; Jádro budoucí Říše se formuje v Donbasu. Jen není potřeba příliš pospíchat. Publicistka Olga Valkova reaguje na pesimistické vzdechy patriotů o tom, že Rusko prý špatně hájí své zájmy v blízkém zahraničí. Donbas je součástí jádra posilování vlivu v bývalých svazových republikách má čas.
4; Tichá hrůza: Byly zveřejněny statistiky, jak si vedla Ukrajina v posledních sedmi letech, tj. od vypuknutí majdanu. Není to příjemné čtení...
5; Přesun zbraní ukrajinské armády a rozkaz k okamžitému zničení. Ukrajina se snaží skrývat vojenskou techniku tam, kde podle dohod nemá co dělat.
6; Zbraň západních rusofobů v Moldávii. Fanynka LGBT milovnice Rumunů Maja Sandu zvítězila v moldavských prezidentských volbách.
7; Trendy byly stanoveny, úkoly zadány. Co lze čekat od průmyslu v Doněcké republice v nejbližší době? Slova o tom, že válečná situace v Donbasu vedla k úpadku výroby na všech frontách, už neobstojí.
8; Hlavně se z toho nepozvracet. Odpudivý příběh o „evropských hodnotách“ v ukrajinské armádě. Po státním převratu v roce 2014 zaplavily teritorium ukrajinského státu pochybné „evropské hodnoty“. V deváté třídě základní školy rozdávají dívkám metodiku, jak se nenakazit pohlavními chorobami, až se rozhodnou pracovat jako prostitutky v Evropské unii. A v ulicích Kyjeva, Oděsy, Charkova a Dněpropetrovska probíhá jeden pochod homosexuálů za druhým...
9; Zadržet agresi Ruska. Vojska USA budují údernou pěst u ruských hranic a nutí Rusko na to reagovat. Plán rotací amerického kontingentu v Evropě nezměnil ani prudký nárůst nemocnosti na koronavirus, ani výsledek prezidentských voleb.
10; Čas tyto rány nezhojí. Připomínáme si masovou vraždu Rusů teroristy z Islámského státu. 31. října 2015 došlo k útoku na ruský Airbus A321 letící z egyptského Šarm al-Šajchu do Petrohradu. Zahynulo všech 224 osob nacházejících se na palubě.
11; Fiasko Západu. Srbský lid vyjádřil svůj vztah k Rusku a Evropské unii. Přestože šlo o výzkum prozápadní agentury, výsledky byly jednoznačné: 51% občanů Srbska je proti vstupu země do EU, zatímco pro vstup je 46%. Podstatné je to, že se jedná o prudký posun oproti roku 2017, kdy proti vstupu bylo jen 35% občanů.
12; Je to vlastně pro Ukrajinu děsivý den. Asociace s EU a Majdan. Přesně před sedmi lety se tato slova stala nejfrekventovanějšími obraty v ukrajinském tisku. Nakolik tento obrat Ukrajině pomohl, vidí snad už i drtivá většina těch,kteří tehdy zmíněné změny podporovali.
13; FSB odhalila celou tajnou armádu Islámského státu v ruském nápravném zařízení. DO uskupení Amira Gasanova vstoupilo více než sto vězňů.
14; Trump: Porušení zákona je už dostatek k tomu, aby byly výsledky voleb přehodnoceny. Donald Trump oznámil, kolik informací má o falsifikacích spáchaných3. listopadu během prezidentských voleb.
15; Mezinárodní ostuda. Premiér Kazachstánu nepřijal omluvu Ukrajiny za počínání svého ministra infrastruktury. Ten při vstupu na území Kazachstánu předložil zfalšované potvrzení o absenci nákazy koronavirem.
16; COVID-19: Čína zavedla karanténu na hranicích s Ruskem. Jde o Mandžusko a Zabajkalsko.
17; Na populární sociální síti TikTok se přímo před očima zrodil nový trend, jehož hlavním hrdinou se neočekávaně stal Vladimir Putin. Bloggeři se předhánějí ve výrobě sestříhaných vidí s Putinem jako hlavní postavou.
18; Ve Spojených státech byl zveřejněn seznam pěti nejnebezpečnějších plavidla ruské vojenské námořní flotily. Ruská flotila je jedna z nejmohutnějších na světě a američtí vojenští stratégové, kteří tento fakt podceňují, nesou odpovědnost za ohrožení země.
19; Rusko i Ukrajina dosáhly nových rekordů ohledně COVID-19. V obou zemích jsou rekordní tempa růstu nemocnosti.
20; Mafie na Bidenově straně? Vyplouvá na povrch ta nejšpinavější možná stránka Bidenova „vítězství“. Boss filadelfské mafie Merlino je připraven svědčit o falsifikaci voleb v USA v Bidenův prospěch za vyčištění jeho trestního rejstříku. Na zakázku Bidenova štábu ve Filadelfii bylo ručně vyplněno 300 tisíc volebních lístků (cena 10 dolarů za kus). Poté byly v nenápadných krabicích převezeny k ke sčítacímu centru.
31; Minsk byl dobře připraven na dnešní nepokoje. Protestní shromáždění bylo provázeno chmurným počasím a dobře nachystanou policií.
32; Ázerbajdžán posměšně ukazuje Arménům, kdo je teď pánem v Šuši. Starobylý křesťanský chrám byl cílem obludného ostřelování.
33; WHO varovala před hrozbou třetí vlny koronaviru. Podle informací WHO v Evropě jen krátkou dobu trvalo snižování úrovně nákaz koronovarem.
34; Všem Rusům budou odebrány otisky prstů. Ruské ministerstvo se už chystá k rozsáhlému projektu.
35; Výbuchy v Minsku. Rozehnání demonstrantů. Očití svědci událostí hovoří o ohlušujících a oslepujících granátech a dalších prostředcích.
36; Putin vysvětlil, proč na rozdíl od většiny významných zemí světa dosud nepoblahopřál Bidenovi k vítězství. Čeká se na oficiální potvrzení jeho vítězství.
37; Na Krymu došlo k obludné zradě. Bývalé vedení ukrajinské armády napsalo dopis Zelenskému. V něm je uvedeno, že tehdejší vedení ukrajinské armády (pro jistotu uvedli všechna jména) zakázalo ozbrojený odpor proti „ruským okupantům“.
38; Za rok bude pozdě. Na Ukrajině odborníci prosí Medvedčuka, aby se domluvil s Putinem na záchraně obyvatelstva země před koronavirem. Jde o přežití lidí, politika musí stranou. Medvedčuk je na Ukrajině považován za jediného politika, který má možnost s Putinem jednat.
39; Putin se tvrdě opřel do USA. Mají své problémy. My se ale na rozdíl od nich do vnitřních problémů jiných zemí nevměšujeme.
40; Co má Trump za lubem? USA přesunuly „stratosférické pevnosti“ B-52H Stratofortress ze základny v Severní Dakotě na Blízký Východ.
41; Příslušníci ukrajinské námořní pěchoty dostali „přes držku“ od obyvatel okupovaného Donbasu za krádeže palivového dříví a další případy rabování. Ukrajinští ozbrojenci byli hospitalizováni se středně závažnými zraněními.
42; USA definitivně opustili Dohodu o otevřeném nebi. Rusko však zachová své členství za účasti evropských zemí. Odchod USA není příliš podstatný. Jde o udržení stability v Evropě.
43; Francouzské ministerstvo zahraničí obvinilo Erdogana z pomluv. Francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian prohlásil, že nyní mezi Paříží a Ankarou je mnoho sporů.
44; Ruský fotbalista Valerij Saramutin byl texaským klubem Austin Bold vyloučen ze zápasů za odmítnutí pokleknout na podporu hnutí BLM.
45; Jako malé děti. V Petrohradě se odehrála hromadná rvačka se střelbou po sporu v rodičovském chatu. Více než deset mužů se popralo po hádce v „rodičovském školním chatu“.
46; Čína zformulovala návrhy na uspořádání světa po pandemii koronaviru. Z hlavních bodů: Vytvoření globální fronty pro výrobu a rozšíření vakcín. Snížení bariér pro obnovu světové ekonomiky. Zjištění skutečné role digitální ekonomiky. Realizace rozvoje na širším prostoru. G20 musí sehrát důležitější roli v globálním řízení. Posílení role mezinárodního systému v čele s OSN. Optimalizace struktury řízení v podmínkách ekonomické globalizace. Snaha o zdravý rozvoj digitální ekonomiky. Zlepšení možností reakce na globální výzvy.
47; Cena ruské vakcíny proti koronaviru bude podstatně nižší než cena západních vakcín. Informovali o tom autoři ruské vakcíny.
48; Tohle je třeba změnit. 20. ledna 2021 má proběhnout inaugurace nového prezidenta USA. Biden hodlá ceremoniál pořádat v daleko skromnějším rozsahu, než bylo dosud zvykem.
49; Vrchol mravního úpadku. V USA začali vyrábět a prodávat „panenky“ pro chlapce zobrazující homosexuály. K dostání jsou panenky (či panáčci – už v tom mám bordel) nejrůznějších ras a barvy kůže.
50; Byly zveřejněny závěry z povodní v jižní Itálii. Itálie prožívá těžké doby kvůli silným záplavám na jihu země.
51; Ve Francii budou povražděny tisíce norků. V polovině listopadu zahájila Francie kontrolu svých čtyř norkových farem.
52; Ten to přece musí vědět... Bil Gates předpověděl novou pandemii už v nejbližší době. Lidstvo bude konfrontováno s třetí vlnou pandemie koronaviru a bude muset urazit ještě dlouhou cestu, než se život vrátí do normálních kolejí.
53; Pompeo komentoval odstoupení USA od Dohody o otevřeném nebi. Obvinil Moskvu z nedodržování svých závazků.
54; Ve Velké Británii chtějí zavést COVID-pasy. Toto opatření má umožnit většímu počtu lidí svobodně se pohybovat po území státu.
55; Ještě bude horko... Běloruské ministerstvo zahraničí pohrozilo Západu odpovědí na jeho sankce. Běloruský ministr zahraničí dodal, že pokud si na Západě někdo přeje požár v tomto regionu, v Minsku určitě budou vědět, jak odpovědět iniciátorům podobných nepřátelských kroků.
56; V Gelibolu v Turecku oslavili sto let od „Ruského exodu“. Uplynulo sto let od okamžiku, kdy z Krymu do Turecka přišly desítky tisíc bojovníků armády generála P. N. Wrangela.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!