Rusvesna: Přehled zpráv – 25.11.2020

skoraya_shveycariya1; Žena s nožem napadla zákazníky supermarketu ve Švýcarsku. Podle informací místní policie byla už předtím žena vyšetřována v souvislosti s džihádistickým terorismem.
2; Izrael zaútočil na Sýrii. K útoku došlo 24.11. deset minut před půlnocí.
3; SBU si vzala rodinu vojáka Luganské republiky jako rukojmí. SBU vystavuje rodinné příslušníky občana Luganské republiky žijící v Ukrajinou okupované části neúměrnému tlaku.
4; V ukrajinské části Donbasu uspořádal otčím dětem „ohňostroj“ pomocí výstřelu granátometu a připravil jednoho chlapce o oko.
5; Polsko se dostalo do obtížné situace. Trump slíbil Polsku trvalou přítomnost americké armády, ale pokud skutečně zvítězí Biden, není nic jistého. Polsko tedy netrpělivě čekána rozuzlení povolební situace v USA. Polský minstr zahraničí vystoupil s velmi podivným prohlášením.
6; Okupant Mujlo v Donbasu postřelil sám sebe. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
7; EU se nedokáže ubránit. NATO se chystá hromadit vojska v Evropě pod záminkou ohrožení kontinentu Ruskem a Islámským státem.
8; Rusko vytrestalo pobaltské rusofoby. Lotyšsko doplatilo na svou rusofobní politiku a poklonkování Západu. Obrat zboží přes lotyšské území se snížil o desítky procent. V některých terminálech až o dvě třetiny.
9; „Severní proud – 2“ je ohrožen. Už v nejbližší době bude zřejmé, jako strategii zvolí Washington vůči „Severnímu proudu – 2“.
10; Netanjahu se nachází na supertajné misi v „jámě lvové“. Spojené státy chtějí normalizovat vztahy obou zemí.
11; Plán ohledně Karabachu se jim zhroutil. A tak nepřítel má nové cíle pro úder proti Rusku. Nepřátelé Ruska neustále hledají nová bolavá místa, kde by mohli udeřit.
12; Nechat se očkovat nebo raději ne? Lékař zhodnotil stupeň ochrany po očkování proti COVID-19. Žádná vakcína nechrání stoprocentně.
13; Biden: Amerika se vrátila a je připravena se opět postavit do čela celého světa. TO hlavní, co Biden řekl, je návrat USA k politice světové hegemonie a morální převahy. Co si po skandálním průběhu voleb pod „morální převahou“ představuje, nijak neupřesnil.
14; Ukrajinci jsou zváni do restaurace hladomoru. Na Ukrajině vznikl další šílený „kreativní“ projekt.
15; Jeď si do Lvova a tam si kdákej ukrajinsky! V tramvaji č. 5 v Oděse došlo k incidentu, kdy starší žena okřikla jiné cestující kvůli tomu,že se baví rusky. Cestující se poté pokusili ukrajinskou šovinistku donutit, aby vystoupila, když nesnese, jak se jiní lidé v tramvaji baví.
16; Nikdo nás odnikud nevyháněl, USA jsou vzteky bez sebe a popírají ostudu v zálivu Petra Velikého. Sedmá flotila USA vystoupila s prohlášením popírajícím incident.
17; Pozice ukrajinské armády v Donbasu byly zavaleny vysíláním ruského vojenského radia Zvezda.
18; Rusko a Čína posilují svůj vliv ve světě. Washington Post píše o příčinách. Spojené státy na rozdíl od Pekingu zvolily prohrávající taktiku.
19; Teroristé Islámského státu chystali teroristické akty v Moskvě. FSB informuje o likvidaci teroristické buňky.
20; Ropa dosáhla cenového maxima od března a nadále zdražuje. Investoři si zachovávají optimismus ohledně další perspektivy poptávky v souvislostmi s novinkami o vývoji vakcín proti koronaviru.
21; Koronavirus v Rusku: Přes 500 zemřelých za poslední den. Choroba si nadále vybírá svou nejvyšší daň.
22; Ázerbajdžán začíná budovat železnici do Karabachu, ze kterého utíká obyvatelstvo. Zároveň se na internetu a v ázeerbajdžánských médiích šíří video o „vděčných“ Arménech opouštějících své domovy.
23; Ukrajinské ministerstvo obrany se rozhodlo ponechat ukrajinské vojáky bez bot a oblečení. Ukrajinské armádě hrozí bída podobná roku 2014, kdy vojáci museli za své peníze kupovat oblečení i munici.
24; Automobil generálního konzulátu Litvy v Petrohradě srazil na přechodu pro chodce ženu.
25; Raketové překvapení: USA vyslaly Moskvě „vzkaz“. Forbes tvrdí, že starty raket mají demonstrovat „obnovení palebné síly“ USA.
26; Řítíme se do propasti. Saakašvili promluvil o brzké katastrofě na Ukrajině. Podle hodnocení bývalého gruzínského prezidenta čeká Ukrajinu krize podobná té, kterou země musela prožít v 90. letech. Tehdy ale byla ukrajinská ekonomika v nesrovnatelně lepším stavu.
27; Případ se zabitím ukrajinského vojáky ostřelovačem má nečekaný obrat: Kvůli chybějící součinnosti mezi jednotkami ukrajinské armády byl pár ostřelovačů 72. brigády považován za diverzanty.
28; Včera Karabach, zítra Donbas a Krym? Na ukrajinských internetových stránkách znějí provokační prohlášení takzvaných expertů. Vyzařuje z toho jediné: vztek kvůli úspěchu ruské vojenské diplomacie v Karabachu.
29; Zpropadení vrazi dětí a starců! Automobil s takovýmto nápisem vjel v plné rychlosti do vrat úřadu Angely Merkelové. Dnes měla Merkelová na programu videokonferenci se šéfy vlád spolkových zemí v otázce prodloužení lock-downu.
30; Ruští prankeři si popovídali s premiérem Kanady jménem Grety Thunberg. Teprve po deseti minutách kanadský premiér prokoukl žert. „Greta“ vyzývala premiéra Justina Trudeau mimo jiné i k opuštění NATO.
31; Baku ukázalo první záběry z Kelbadžaru a uzavřel přístup z Arménie. Ázerbajdžánské ministerstvo ukázalo záběry z odminovávání neschůdných a obtížně prostupných horských cest podél trasy průchodu vojsk.
32; Na Ukrajině našli viníky problémů se zásobováním vodou na Krymu. Ukrajinská moc pozorně sleduje situaci se zásobováním vodou na Krymu a škodolibě se raduje z plodů svého humanitárního zločinu.
33; Co bude s provozovnami rychlého občerstvení v obchodních centrech? Byl zveřejněn návrh ministerstva průmyslu a obchodu. Místo totálního uzavření navrhuje místním úřadům zavedení velmi přísných pravidel.
34; Kyperská pravoslavná církev uznala rozkolníky z tzv. „Pravoslavné církve Ukrajiny“. Jde o jednu z nejstarších autokefálních místních Pravoslavných církví. Synoda ale trvá na provedení širokých konzultací za účasti místních církví pro urovnání krizové situace vznikající uznáním PCU, která hrozí rozkolem světového pravoslaví.
35; Pašiňan vystoupil s úderným oznámením o návratu Arménů do Karabachu. Své úvahy sdělil v rámci interview pro ruskou státní informační agenturu.
36; V Rusku se chystá vytvoření nové ropné a plynové „provincie“. Šéf Rosněfti Igor Sečin na setkání s Vladimirem Putinem informoval o zahájení praktické realizace projektu Vostok Oil na poloostrově Tajmyr.
37; Nejvyšší velitel ukrajinské armády zveřejnil ztráty ukrajinské armády za dobu příměří v Donbasu. Podle Chomčakových slov ukrajinští vojáci za 122 dní příměří na 99% splnili rozkaz nezahajovat palbu.
38; Skandál s ukrajinskou učebnicí chemie (soda jako lék na rakovinu) má své pokračování. Na ministerstvu školství tvrdí, že existuje zdroj z USA, který jen zapomněli uvést.
39; Ve Velké Británii se obávají Třetí světové války kvůli torpédoborci USA. Počínání americké válečné flotily u břehů Ruska může vést k nebezpečným následkům vedoucím třeba až k Třetí světové válce.
40; Polsko obvinilo Rusko z provokace kvůli žádosti o právní pomoc v případu smrti Kaczyńského. Rusko si vyžádalo stenografický zápis telefonického rozhovoru,který polský prezident vedl se svým bratrem pár okamžik před katastrofou. Polsko to považuje za provokaci...
41; Na Ukrajině se chystají „dekomunizovat“ i Kry a Donbas. Informoval o tom náměstek ministra pro otázky „reintegrace dočasně okupovaných ukrajinských teritorií“.
42; Ve Lvově a v Kyjevě soudy přestaly rozesílat předvolání. Příčinou je nedostatek peněz. Poslední dopisy odeslaly Lyčakovský a Sychovský soud v pátek 20. listopadu. Od té chvíle si musí pracovníci soudu předvolávat občany na vlastní náklady.
43; Iskandery proti HIMARS. Byl popsán scénář války Ruska a NATO o Krym. USA a jejich spojenec v NATO uspořádaly v Rumunsku demonstrativní střelby.
44; Izrael se chystá k úderu USA na Írán, říkají zdroje. Izraelská vláda přikázala armádě, aby se připravila na možný úder Spojených států na Írán.
45; Francie požaduje od Turecka stažení syrských žoldnéřů z Karabachu. Prohlášení učinil francouzský ministr zahraničí Jean-Yves Le Drian.
46; Karabach je poset tisíci mrtvol. Nepěkná pravda o masakru v Karabachu zprostředkovaná ruskou armádou.
47; Francouzský senát drtivou většinou hlasů vyzval vládu k uznání Náhorního Karabachu. Pro návrh hlasovalo 305 senátorů, proti byl jeden.
48; Ukrajinský nacista a Tesákův kolega byl zadržen v Indonésii na žádost Ruska. Na ukrajinském velvyslanectví v Indonésii a na ukrajinském ministerstvu zahraničí ujišťují, že případ bloggera je pod kontrolou těchto úřadů.
49; Ve Světové zdravotnické organizaci informovali, jakým způsobem mohl být koronavirus přenesen na lidi. Muselo to být prostřednictvím řetězce živočichů, v nichž se virus postupně adaptoval.
50; Ukrajinská rozvědka nalezla viníka „očerňování postupu úřadů“. Hlavním cílem informační kampaně je vyvolání nedůvěry vůči nejvyšším funkcionářům státu, praví se v prohlášení.
51; Ázerbajdžán ústy prezidentova asistenta Hikmeta Gadžijeva tvrdě reagoval na rezoluci francouzského senátu ohledně Karabachu. Považuje ji za cár papíru.
52; Metropolita Kyperské pravoslavné církve kritizoval rozhodnutí Synody o uznání ukrajinských rozkolníků. Připomeňme, že dnes Kyperská synoda uznala rozkolnickou „Pravoslavnou církev Ukrajiny“.
53; Velká Británie informuje o největším propadu ekonomiky za tři století. Vyplývá to z prohlášení tiskové služby Ministerstva financí.
54; Kravčuk požaduje po Rusku, aby zaujalo postoj k „normandským dohodám“. Píše se o tom v prohlášení ukrajinské delegace.
55; Ukrajinská rozvědka likviduje odlišně smýšlející osoby a zastrašuje opozici, říká poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny. Co je teď vaším hlavním úkolem?
56; Můžeme obsadit a udržet Donbas, ale... Nejvyšší velitel ukrajinské armády informoval o tom, proč není možné vojenské řešení konfliktu. Uvedl tři příčiny: Ukrajina by porušila mezinárodní humanitární právo a bylo by mnoho obětí mezi civilním obyvatelstvem, operace by si vyžádala až tisíce obětí mezi vojáky, Rusko má příliš mnoho zdrojů.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!