Polský předseda vlády M. Morawiecki Merkelové: „Nezrušíme veto – nebudeme prodávat naši nezávislost“

128218053_1202138703559972_6289720940238959969_nPolský premiér Mateusz Morawiecki v telekonferenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou znovu potvrdil své rozhodnutí vetovat rozpočet EU, pokud Brusel bude trvat na tom, aby Polsko požádalo o otevření hranic pro přistěhovalce, manželství osob stejného pohlaví, adopce dětí páry stejného pohlaví, atd.
„Polsko je připraveno vetovat, pokud nenajdeme řešení, které je dobré pro celou EU, nejen pro některé její členy. Polsko pevně trvá na tom, že předpisy EU musí být v souladu s jejími smlouvami a rozhodnutími Rady Evropy a musí zaručovat právní bezpečnost a nezávislost naší země.

Navrhovaný mechanismus nezaručuje právní jistotu, jeho kritéria jsou velmi obecná a jsou náchylná k velmi širokému výkladu. „Vysvětlil jsem kancléřce, že Polsko očekává, že problém bude dále zpracován, aby bylo možné co nejdříve najít řešení,“ napsal, když sdílel jejich rozhovor na Facebooku.

Minulý týden Polsko a Maďarsko zablokovaly rozhodnutí o rozpočtu EU na protest proti plánovanému novému mechanismu EU v případě porušení právního státu, konkrétně otevření hranic migrantům z Asie a Afriky, uznání manželství osob stejného pohlaví, adopce dětí páry osob stejného pohlaví, atd. A to vše bude posuzováno nevládními organizacemi!

Tento krok zablokoval výplaty z balíčku 1,8 bilionu EUR, který také zahrnuje finanční pomoc ve výši až 750 miliard EUR na řešení krize s Covid-19.
Zachovali si však svou nezávislost a důstojnost.
5 Komentářů k Polský předseda vlády M. Morawiecki Merkelové: „Nezrušíme veto – nebudeme prodávat naši nezávislost“

 1. proud napsal:

  Jak polaky pro jejich zhovadilost moc nemusim,tak ale timhle u me urcite bodujou: "Polský premiér Mateusz Morawiecki v telekonferenci s německou kancléřkou Angelou Merkelovou znovu potvrdil své rozhodnutí vetovat rozpočet EU, pokud Brusel bude trvat na tom, aby Polsko požádalo o otevření hranic pro přistěhovalce, manželství osob stejného pohlaví, adopce dětí páry stejného pohlaví, atd." Jsme jako Cesi ubozaci,kdyz v tomhle Polsko nepodporime a nepridame se.

 2. Pozorovatelka napsal:

  Účel světí prostředky - to pořád nikdo nevidí, že EU už neví, jak v rámci dvourychlostní Evropy země V4 (a to včetně Balkánu a Pobaltských republik) vyhnat z EU? Orbán, jakožto poslušný žák Helmuta Kohla (stejně jako žákyně Merkelová), moc dobře ví, o co jde (a o co jde, to do komentáře nebudu psát, protože to je na článek), tady Helmut Kohl a Orbán:

  https://hungarytoday.hu/wp-content/uploads/2014/11/orban_viktor_helmut_kohl.jpg

  A Helmut Kohl plnil notičky Otty von Habsburga - pana "Panevropa"

  http://www.ottovonhabsburg.org/medien/img/mitHelmutKohl.jpg

  Davy se opět jednou radují z toho, co je účelem a plánem...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!