Rusvesna: Přehled zpráv – 27.11.2020

miting_minsk_siloviki1; Evropský parlament schválil rezoluci ohledně Běloruska. Včera byl schválen návrh rezoluce ohledně porušování lidských práv v Bělorusku.
2; V Polsku příslušník ochranky hypermarketu surově zbil a ponížil Ukrajince, kterého podezíral z krádeže. Ze záznamů bezpečnostních kamer a svědectví očitých svědků ale vyplynulo, že útočník nadával muži ležícímu již na zemi kvůli jeho jazyku a národnosti. Krádež se nepotvrdila a příslušník ochranky byl propuštěn.
3; Ukrajinština a vyšívanky se objevily už v dobách paleolitu. Nová senzace z pera ukrajinských „vědců“. Výplody chorých mozků vydávajících se za vědce už působí jen jako velmi špatná parodie.
4; Polsku promluvili o nebezpečí rozpadu Evropy kvůli principům, na kterých byl postaven rozpočet Evropské unie na rok 2021.
5; Generální ředitel muzea „Revoluce důstojnosti“ byl předvolán k výslechu kvůli zpronevěře obrovských prostředků, za které mělo být muzeum vybudováno.
6; Známý ruský vojenský dopisovatel odpověděl ukrajinskému generálovi na jeho prohlášení o možnosti kdykoli dobýt Donbas. Vy si neuvědomujete, že Rusko ví o každém srocení třeba jen tří ukrajinských vojáků?
7; V Ukrajinou okupované části Donbasu došlo k výraznému nárůstu kriminality. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
8; Kolosální moc. Internetoví giganti se stali obrovskou hrozbou pro společnost. Značná část života moderního člověka probíhá přes internet.
9; V Luganské republice v srpnu 2014 lidé prakticky umírali hlady. A pak se do Luganska probojovala kolona z Ruska...
10; Avakov chystá nepříjemné překvapení pro majdanovce v okamžiku výročí. Na ukrajinském ministerstvu vnitra otestovali velmi účinný paralyzér Taser.
11; Armáda Ruska se připravuje na válku, která hrozí ve Střední Asii. Informace poskytli zástupci 201. vojenské základy ruských ozbrojených sil.
12; Byl stanoven směr hlavního úderu proti Rusku. Nový nepřítel se projeví tak za měsíc. Po nástupu Bidena do prezidentského úřadu se ještě podstatně zhorší už tak velmi narušený vztah USA k Rusku, říká Igor Korotčenko.
13; Trump učinil rozhodnutí. Moc předá Bidenovi, až Kolegium volitelů podpoří Josepha Bidena. Ten by měl dokázat, že své hlasy získal poctivě.
14; Kdy Ruská armáda získá protivzdušný a protiraketový systém S-500? Ukončení vývoje je plánováno na rok 2021. O podrobnostech informoval zástupce hlavního velitele ruského letectva generálporučík Andrej Judin.
15; Dupou po křížích. Ázerbajdžánští vojáci totálně devastují hřbitovy v Karabachu. Ázerbajdžánští vojáci sami natáčejí videa svědčící o přímo tragické kulturní úrovni muslimů. Dělají své víře „medvědí službu“. Jaká by asi byla jejich reakce, kdyby totéž dělali křesťané na hrobech muslimů?
16; Jak bylo vyráběno Bidenovo vítězství? Vypadá to, že Bidenovo vítězství stále ještě není definitivní. Byly podány další žaloby (Michigan a Georgia) a byly poskytnuty nezvratné důkazy o falšování výsledků tamních voleb.
17; U Bidenem jmenovaného státního tajemníka USA byly nalezeny ukrajinské kořeny. Jeho dědeček emigroval z Kyjeva.
18; Dělají si nepřátele na všech stranách. Proč se Ukrajina pouští do konfliktu s Maďarskem a Běloruskem? Nestačí jim Rusko? Vznikly diplomatické konflikty kvůli nevpuštění maďarských diplomatů na území Ukrajiny. První byl vyřešen telefonátem mezi ministry zahraničí. Ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba slíbil, že se to nebude opakovat a že je tedy možné „obrátit list“ ve vzájemných vztazích. A nyní došlo k dalšímu podobnému případu. Zač stojí slovo ukrajinských nejvyšších představitelů? Kdo jim bude ještě někdy věřit?
19; Vzal jsem do ruky zbraň, aby můj syn mohl zůstat Rusem. Nová ukrajinská moc mi nedala na vybranou. Bylo zveřejněno vyprávění obránce Luganské republiky.
20; Tvůrci ruské vakcíny dali radu farmaceutické společnosti AstraZeneca. Britsko-švédská farmaceutická společnost dříve prohlašovala, že jejich vakcína vykazuje 62% účinnost.
21; V souvislosti s plánem na vybudování druhé obranné linie v Donbasu byla zveřejněna tvrdá kritika centrálního velení z pera Alexandra Chodakovského. Náš vojenský svět se rozdělil na dvě části – na reálný svět a na svět papírů a dokumentů. Skutečné velení musely převzít jednotky, které se už šest let nehnuly z fronty.
22; Koronavirus v Rusku: Za posledních 24 hodin zemřelo v Rusku téměř 500 pacientů s těžkou formou COVID-19. V přepočtu na počet obyvatel je to ale stále pouhá čtvrtina až třetina ve srovnání se situací v České republice.
23; V Kanadě došlo k tragickému neúspěchu policejní operace. Otec unesl z domu bývalé manželky roční dítě. Ta zavolala policii. Došlo k přestřelce, při které policie dítě zabila.
24; Lékaři odvádějí hrdinnou práci. Lukašenko dorazil do červené zóny COVID-19. Oblékl si bílý lékařský oblek a ochrannou masku a prošel nemocniční pokoje, kde leží pacienti s COVID-19.
25; V Kremlu informoval, jak v podmínkách pandemie COVID-19 proběhne tzv. „Přímá linka“. Bylo oznámeno datum 17. prosince i formát tiskové videokonference.
26; Německo se chystá „nastolit mír“ v Náhorním Karabachu. Němečtí poslanci vystoupili s výzvami na adresu Moskvy a Ankary.
27; Na Ukrajině byly překonány další rekordy v úmrtnosti na COVID-19. Kritická je i situace s kyslíkem. Za posledních 24 hodin přibylo na Ukrajině přes 16 tisíc nových případů a zemřelo 192 pacientů.
28; V Doněcké republice začínají vracet vyčleněné „covidové“ nemocnice pod obvyklou specializaci. V Doněcké republice se situace s COVID-19 nachází pod kontrolou.
29; Někdejší člen doněcké domobrany Vladlen Tatarskij upozorňuje, že naprosto nelze srovnávat Ázerbajdžán s Ukrajinou a Karabach s Donbasem. Nejdůležitějším rozdílem je úroveň armády,která je v Ázerbajdžánu nesrovnatelně vyšší než na Ukrajině. Jo, a Arménie není Rusko...
30; Biden pozval Tichanovskou na svou inauguraci. Kandidát za demokraty,který se už vidí jako příští americký prezident, si zahrává s bývalou Lukašenkovou soupeřkou.
31; Kyjev: Opilého návštěvníka bez roušky vyvedli z lékárny – a on začal střílet. Zbraň byla poslána na expertízu a proti pachateli bylo zahájeno trestní řízení.
32; Případ vraždy ve Volgogradě, která se stala vyústěním sporu vzniklého ve školním chatu. Souzeni budou i ti, kdo pachatele k činu podněcovali.
33; Střelba poblíž školy v Nalčiku. Student zaútočil na učitele dějepisu. K incidentu došlo nedaleko školy. Student si pozval dva muže a spolu pak napadli učitele. Ten se bránil střelbou z plynové pistole.
34; Na Ukrajinou okupovaném Donbasu poslanec za Šaríjovu stranu odmítl mluvit ukrajinsky. V Kramatorsku na zasedání poslanců zástupce Šaríjovy strany trval na tom, že bude mluvit rusky.
35; Obyvatel Minska zmlátil cestujícího v autobuse za oblečení s běloruskou státní symbolikou. Svou oběť pronásledoval ještě i po vystoupení z dopravního prostředku. Museli zasáhnout kolemjdoucí.
36; Probíhá operace na záchranu ostrova Russkij. Armáda Ruska spěchá na pomoc. Lidé na sociálních sítích fandí záchranářům, kteří čistí od ledu most spojující ostrov s pevninou.
37; Generálmajor Igor Konašenkov zareagoval na výzvu německé ministryně obrany, aby se s Ruskem jednalo z pozice síly. Připomněl, jak tento destruktivní přístup skončil ve 20. století.
38; Ukrajinským okupantům v Donbasu omezili dodávku elektřiny a vody. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Doněcké republice za minulý týden.
39; Tajné služby Izraele a USA začaly vraždit íránské jaderné vědce. U Teheránu byl zavražděn jaderný vědec Mochsen Fahrizade, který je nazýván otcem íránského bomby.
40; Chtějí se jako vždy přes naši krev dostat k moci. Pašiňan se opět obrátil s výzvou k národu. Ve své výzvě se dotkl také lhaní během války.
41; Uřezávali jim uši, vypichovali oči. Arménii byla předána těla civilních obyvatel se stopami mučení. Ombudsman informoval o nelidském zacházení nejen s mrtvými těly, ale i s živými lidmi. Beglarjan je přesvědčen, že v tuto chvíli Ázerbajdžán jen získává čas.
42; Pravý sektor vytvořila SBU. Vyplynulo to z přiznání známého ukrajinského neonacisty, který sedí za mřížemi v Rusku. Média publikovala interview s bývalým členem Pravého sektoru „Pirožkem“, který má pestrou neonacistickou a kriminální minulost.
43; Trump vyjmenoval podmínky pro předání moci Bidenovi. Jen v případě, pokud dokáže, že těch jeho 80 milionů hlasů nebylo získáno podvodnou nebo nezákonnou cestou.
44; MMF odmítl poskytnout Ukrajině finanční pomoc. Fond navrhuje Ukrajině, aby pracovala v rámci už existujícího programu spolupráce, vysvětlili na ukrajinském ministerstvu financí.
45; Masakr v Polsku. Těžce zraněni byli dva ukrajinští studenti. Byli převezeni do nemocnice ve městě Rzeszów.
46; Válku s Ruskem nelze vyhrát píše Daily Mail. Na Západě se řeší nedávné odpálení raket Cirkon.
47; Norský voják byl vyhnán z armády kvůli svým ruským kořenům. A není to první případ.
48; Běloruský prezident oznámil, kdy se vzdá svého křesla. Podmínkou je schválení nové ústavy.
49; Museli se už totálně zbláznit. Na Ukrajině už požadují vymýcení ruského jazyka i ze znakové řeči.
50; Ukrajinský voják zmlátil, oloupil a zapálil svého kolegu. Nyní se řeší předběžné opatření o uvalení vazby na pachatele.
51; WHO informovala o tom, kde je třeba hledat zdroj koronaviru. První zprávy o novém viru přišly z čínského Wuchanu, takže právě tam je třeba hledat jeho zdroj...
52; Rogozin informoval o „bojových“ odlišnostech Roskosmosu od NASA. Nikdy nezapomínejte, že Roskosmos na rozdíl od NASA není jen Mezinárodní kosmická stanice a lunární program.
53; Ukrajina požadovala, aby Bělorusko bylo dušeno, říká Lukašenko. Běloruský prezident informoval o pokusech Ukrajiny ovlivňovat situaci v Bělorusku.
54; V Polsku hledají Ukrajince, kterého spojují s masakrem v Řešově (Rzeszów). Hledaný Ukrajinec se jmenuje Alexandr Sytnik.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 27.11.2020

 1. .lak napsal:

  Z ae

  Nedal dodělat editaci :lol:
  Proč ji tam nabízí? Nemele si náhodou svou i přes polopatismus. To není otázka ale konstatování na které by dřív dáreček skočil jak slepice po flusu.
  PaVo
  Když už je řeč o přestěhovávání, tak si dovolím připomenout včerejší dotaz do radia pro pana VK, kde se ho 24-letý posluchač ( předpokládám, že i zdejší čtenář ) ptá na radu, kam se má odstěhovat! Hrozně jsem se zasmál. Pan VK radil koupit malý ostrůvek za desítky milionů dolarů, nebo země třetího světa a dokonce ho napadlo Belize. To jsem se ještě víc zasmál. Černá chudoba jako v Africe…

  A pak tomu dala korunu nějaká primitivní paní, když se zeptala, jestli odletí raketou a nebo půjde do podzemí. Pan VK raději neodpověděl, protože na tak blbou otázku odpovědět nelze. Paní ale nedala pokoj a zavolala znovu a Vítek nelenil, aby ji panu VK znovu nepředložil ( taky není moc chytrý, zvláště když obhajuje nepřijatelnost dvou telefonátů od jedné osoby).

  Pan VK nakonec odpověděl, ani jedno. On totiž ví, že není kam utéct.Kdyby bylo, tak se tady nebude babrat s články a je dávno v klidu jinde.

  Není kam utéct, můžete si koupit jen čas, než na vás dojde kdekoliv, poslechněte si Gatesa. Každý čtvereční inch ( u nás je to 2,54 cm) bude mít pod kontrolou a technicky to skutečně zvládnutelné je, vážení. Dron vás najde i v lese. Ze satelitů se dá přečíst i značka vašeho auta na parkovišti, mám ověřeno na svém vlastním přes google earth před pár lety.

  Mraky kamer, sítě 5G, drony, satelity a k tomu stanné právo, zákazy vycházení, to je konečná, vážení cestující. Vystupovat ale není kam.

  P.S. Jednou jsem zahnal myš do rohu místnosti, a víte co udělala? Rozběhla se a rafla mne.
  Tak si od ní vezměme příklad. Ani to malé zvíře se bez boje nevzdá života, to jenom blbý člověk, co sedl na lep utočníkovi, že ho paánbu zachrání a bojovat nebude, radši se ukecá či umodlí.

  12OdpovězLis 28, 2020 15:00
  Co dodat
  Návštěvník
  Co dodat
  Zase mateš brutopýra. Ale nemusí nic pochopit bez rozlišovacích a rozpoznávacích schopností neaktualizovatelný boot robot ze smeťáku protože je to mimo rozsah kádrovákova gramatikova slabikáře ctrl. Nemusím mít strach že to přečte a nedej bože že pochopí, nemá šupliky v rejstříku a dříve po dvou řádcích po mne nečte dvě slova. Autista plakal jednou vzteky na příspěvek asi s pěti odkazy na videa a potom tu napadal desítky různých poznámek jiných adresátů se šlakem, postižený. Ten se ještě natrápí než umře.
  .. No měl jsem 643 slov věty, po poznámce že je to skriptum kontinuum jsem ač líný si to přepočítal. :-))
  https://www.youtube.com/watch?v=Mooh3W1-Fc0
  0OdpovězZrušitLis 28, 2020 21:43

 2. .lak napsal:

  Hlavně že si bosingostalkingový kádrovák našel smysl života. :lol:

  Vlákno z ae

  Historik
  Pro blbečky- takhle by se dal nápis odkrýt tlakovou pistolí. Žula je fajn, ale pionýři, kteří stáli u pomníků, vědí, jak vypadá zaschá sádra.

  13 OdpovězLis 27, 2020 21:29
  brutopýr
  Návštěvník
  brutopýr
  Blbečku, nesesmolíš ani větu holou tak, aby byla v pořádku. Jen si po sobě přečti jakou blbou tautologii sis tady nasmolil, blbečku.

  5OdpovězLis 27, 2020 22:24
  Hexn
  Návštěvník
  Hexn
  Fascinuje me jak kde kdo tady neprojde cenzurou s rozumnym komentem ale tenhle uctivac VK tenhle zapsklej duchodce co sedi 24/7 u pc aby tady vyblil ty svoje slinty nikdy nedavajici smysl vzdy projde xD no jo hold neco jako svedci kovidovi na mainstremu nebo sekta na tadescu ma tady i vk svedka projektoroveho xD blutopejre zkua to u hamacka to je stejna lidska svine jako ty xD vk aby si stihl treti knihu nez nas zredukuji na 500 kouli xD ze projektor xD ale info az v knizce ale az v ty 4 nebo 5 xD

  6OdpovězLis 28, 2020 7:57
  brutopýr
  Návštěvník
  brutopýr
  Hex – běž se ještě vyblinkat a společně si zablinkat na šmůz k panu Korálovi s autistou Šlakem, je tam Šlak se svými šlakovinami sám jako kůl v plotě.

  0OdpovězLis 28, 2020 18:55
  Co dodat
  Návštěvník
  Co dodat
  Vždyť šlaků jich si tu měl desítky, co jsi vypudil. :-)))

  0OdpovězUpravLis 28, 2020 23:01

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!