Rusvesna: Přehled zpráv – 28.11.2020

sputnik_kosmos_21; Ruská a indická družice se málem srazily v kosmu. Podle informací o trajektoriích kosmických objektů se přelet konal nad pobřežím Antarktidy.
2; Biden získal většinu pouze ve zkorumpovaných městech, říká Trump. Dosavadní prezident USA stále odmítá přiznat svou porážku.
3; Vědec informoval o tom, proč se koronavirus tak prudce šíří právě po Evropě. Koronavirus, který se šíří po Evropě, nemá v 99% případů původ ve Wuchanu, ale v severní Itálii, prohlásil německý imunolog Kekule.
4; V Kyjevě došlo k potyčce poslanců a policistů přímo v jednacím sále. Vyšetřují se okolnosti události a její kvalifikace.
5; Velení lže. Počty ztrát v řadách ozbrojenců ukrajinské armády v Donbasu se velení bojí přiznávat, protože by to vyvolalo vlnu pobouření.
6; Krvavá jatka: Obyvatel Samarkandu v Uzbekistánu v obchodním centru podřezal svou manželku a jejího milence. Krutá vražda proběhla před očima ostatních zákazníků.
7; Fotbalový klub Dinamo dostává luganský fotbal na mezinárodní úroveň. Ukrajinští propagandisté se přesto pokoušejí přesvědčit své čtenáře, že v Donbasu neexistuje sport a sportovci tam nemají perspektivy.
8; Peskov komentoval zprávy „o Putinově tajné přítelkyni“. Média dříve uváděla, že ruský prezident má údajně „kamarádku“ jménem Svetlana Krivonogich. Média by se měla zajímat o důležitější věci a nekrmit veřejnost bulvární lží.
9; Slavná ukrajinská tenistka porodila dítě, které má s černochem.Oznámila to na své stránce Instagram.
10; Přichází velký konflikt? - Írán připravuje silnou vojenskou reakci na vraždu svého vědce. Pomsta za krev Fachrizade přichází.
11; Hitler se vrátil na Ukrajinu. Moderní Ukrajina je Hitlerův nacismus minus německá tvrdá práce, disciplína a pořádek.
12; Silné výbuchy a apokalypsa v Gorlovce – Nejvyšší přestavitel města komentovala zprávu z ukrajinského tisku o sérii mohutných výbuchů. V samotné Gorlovce ale nikdo nic neslyšel... Proč to dělají? Proč šíří záměrné lži?
13; Byl zveřejněn snad už sto první plán svrhnout Lukašenka. Tentokrát se jedná o „Pochod sousedů“, který začne přímo ve vnitroblocích obytných komplexů.
14; EU se snaží zabránit Maďarsku v nákupu ruské vakcíny - ministerstvo zahraničí rozhodně odpovědělo.Zkušební dodávky ruského Sputniku V do Maďarska jsou naplánovány na prosinec.
15; Su-27 zabránila americkému letadlu porušit ruské hranice nad Černým mořem. Informovalo o tom Řídicí středisko národní obrany Ruské federace.
16; Ukrajinští neonacisté uspořádali idiotskou show před ruským velvyslanectvím v Kyjevě. Postavili kříže a zapálili u nich „zábavní“ pyrotechniku. Ukrajinští studenti také vytvořili online restauraci s pokrmy z doby hladomoru.
17; Bývalý zástupce vedoucího prezidentské správy Ukrajiny Andrej Portnov předpověděl definitivní porážku „Majdanu“ v příštích letech. Sedm let jsme den za dnem odhalovali zloděje z Majdanu a ve skutečnosti je snižovali jejich reputaci na nulu – jsou prostě hloupí a směšní.
18; Podivná smrt: Zástupce starosty uzavřeného města Novouralsk Michail Černickij byl nalezen zastřelený v lese. Bylo zahájeno trestní řízení.
19; Koronavirové peklo v USA. Byly překonány další rekordy v počtech úmrtí a nových případů. Celosvětově bylo koronavirem infikováno více než 61 milionů lidí, více než 1,4 milionu lidí zemřelo.
20; Slavná ukrajinská televizní moderátorka a herečka zaujala svým projevem o Donbasu. „Obyvatelé těžebního regionu nebudou chtít odjet na žádnou Ukrajinu, která se stala „státem který jako filmový mutant požírá vlastní obyvatele.“
21; Ohrožení Západu: V Británii byl trestní batalion Ukrajinské národní gardy označen za neonacisty. Vyšetřování CCDH není v posledních letech na toto téma první.
21; Na trhu v Charkově vypukl rozsáhlý požár: Byly zničeny desítky pavilonů. Kvůli silnému kouři museli záchranáři pracovat v zařízeních na stlačený vzduch, aby si chránili dýchací systém.
22; V Rusku bude více chudých: Kudrin ohlásil výrazný pokles životní úrovně. "To znamená, že se musíme zaměřit na ty lidi, kteří potřebují podporu," uvedl vedoucí účetní komory.
23; V Moskvě byl odsouzen k bývalý šéf Naftogazu a Kučmův poradce. V březnu 2005 obdržel Bakaj ruské občanství.
24; Zemřel hudebník ze skupiny „Ďuna“. "Ve skupině Ďuna došlo k nenapravitelné ztrátě," řekla Natalija Senčukova.
25; Miliardář zklamaný penězi utrácí jmění za kryptoměnu. Je jediným mexickým miliardářem, který podle všeho těží z pandemie koronaviru a ekonomické krize.
26; Naše odpověď YouTube: Budou vytvořeny ruské weby videohostingy. Roskomnadzor poskytl příslušná doporučení předním internetovým společnostem v zemi.
27; „Podstrčili mi je!“: Exprezidenta Hondurasu zadrželi na letišti s taškou peněz. "Neznám původ těchto peněz. Musíme zjistit, kdo je vložil do mých věcí.“
28; Ukrajinské ozbrojené síly zaminovávají dálnici u kontrolního stanoviště Marjinka. Obzvláště znepokojivá je situace v okolí Mariupolu, kde velení ozbrojených sil Ukrajiny nekontroluje ozbrojence.
29; Koronavirová krize: Ukrajinské podniky jsou na pokraji bankrotu. Od května jsou více než 4 miliony Ukrajinců evidovány jako nezaměstnané, ale ve skutečnosti je toto číslo ještě vyšší.
30; „Čarodějovo doupě“ bylo nalezeno pod schody starého domu v Británii. V Severním Walesu objevil manželský pár při renovaci domu ze 16. století skrýš ukrytou pod schodištěm.
31; Koronavirus v Rusku: Počet úmrtí na těžký průběh COVID-19 se v Rusku blíží 40 tisícům.
32; „Bude to jako úder blesku“: Íránské úřady slibují pomstu za vraždu jaderného fyzika. Mohsen Fachrizadeh byl nazýván „otcem íránské jaderné bomby“.
33; COVID-19 na Ukrajině: Víkendová karanténa začala dalším smutným rekordem. Dnes na Ukrajině začal třetí víkend v režimu víkendové karantény.
34; Ukrajinský ministr slíbil milion hackerům, kteří hacknou státní portál. Akce se může účastnit kdokoli na světě.
35; „Skrytá operace USA a izraelští agenti“: Média o cílech a pachatelích atentátu na jaderného fyzika v Íránu. Už dříve v Íránu se nejméně šest vědců spojených s jaderným výzkumem stalo obětí atentátu.
36; Popelářské auto se v Kyjevě propadlo pod vozovku. Místní obyvatelé upřesňují, že na tomto úseku silnice byl nedávno položen nový asfalt.
37; Karabach: Ruský generál se po vynucených prázdninách obrátil s výzvou k dětem ve Stěpanakertu. Podrobnosti sdělil vojenský zdroj.
38; Zcela se vytratili: Co ukázaly akce k výročí Majdanu? Nálada ve společnosti se mění. To znamená, že se také změní politická reprezentace.
39; Velká hrozba pro Rusko: „Digitální příměří: Smlouva 2030“ byla diskutována v Moskvě. Je nutné vybudovat dialog mezi dvěma komunitami lidstva - tradicionalisty a digitálními progresivisty.
40; Biden ještě nevyhrál: Řízený smrtící chaos v USA. Překvapivé je, že země, která je daleko od Číny a Evropy, trpí pandemií nejvíce.
41; Novorusko potřebuje umělce, ilustrátory! Odpůrci ruského světa aktivně využívají koncept grafického románu (komiksu) k propagandě a dezinformacím.
42; Falešná běloruská prezidentka chce s Ruskem úplný rozchod. Poražená opozice opět ukázala svou pravou tvář.
43; Polsko a Maďarsko předložily EU tvrdé ultimátum. Maďarský premiér Viktor Orbán a jeho polský protějšek Mateusz Morawiecki učinili společné prohlášení, že zablokují schvalování rozpočtu,pokud nebude odstraněna podmínka „vlády práva“.
44; NATO má potíže: Co Alianci čeká? Expertní skupina navrhla řadu reforem, které mají alianci oživit.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!