Rusvesna: Přehled zpráv – 29.11.2020

parizh_maydan_ogon_vodomety_51; Paříž v ohni. Pogromy, žhářství, bitky s policií. Mírumilovné protestní shromáždění proti „Zákonu o globální bezpečnosti“ rychle přerostlo v nepokoje. Součástí zákona je i zákaz fotografovat a natáčet policisty při výkonu služby.
2; V Argentině bylo objeveno tajné Hitlerovo útočiště. Nedaleko předpokládaného útočiště byly také nalezeny zásoby nacistického zlata.
3; Lékařka a vedoucí infekčního oddělení moskevské nemoci doporučuje nemocným s COVID-19, aby co nejčastěji leželi na břiše.
4; Šli jsme jako zombie. Byla zveřejněna strašlivá svědectví účastníka války v Karabachu. V zákopech druhé karabašské války bok po boku s místními bojovali Arméni z celého světa.
5; Spor mezi současnými rudými a bílými je hloupý a neproduktivní. Stále jasněji chápu, že klíč k pochopení kontinuity ruské historie leží na stránkách západního tisku, píše Jevgenij Super. Pro Západ nikdy neexistovalo Rusko odlišné od SSSR a Ruské carské říše, Pro Západ je tu jen velká země na Východě,která občas mění svůj název a hranice, ale nemění svou podstatu a politiku.
6; Ruské feministky jsou stejně úchylné jako západní. Ruské feministky vystupují proti návrhu, aby výchova dítěte matkou v domácnosti byla placena státem jako normální zaměstnání. Argumentují tím, že stát opět tlačí ženy k plotně. Zákon ale nezakazuje, aby stejnou roli hráli i muži. A žena se může věnovat kariéře...
7; Rozvědčíci ukrajinské armády se často mění na vojáky armády Luganské republiky. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
8; V USA radí Deutsche Bank, jak postupovat vůči Rusku. Banka byla uvržena pod dohled USA po roce 2017.
9; Saúdové se rozhodli radikálním způsobem získat přízeň nového prezidenta USA. Saúdská Arábie oznámila vyřešení tříletého konfliktu s Katarem.
10; Testy ruské protirakety vyvolaly na Západě podivnou reakci. Západ znovu vyjadřuje nespokojenost s Ruskem, protože je vyděšený. Proč stejnou nevoli nevyjadřovala Evropa, když se krátce předtím testovaly protirakety americké?
11; Sebevědomá dívenka Máša zaskočila celý svět. Ve světě se díky hnusné západní propagandě vytvořil falešný dojem, že všechno, co je vytvořeno Rusy, musí být nutně špatné... Animovaný seriál svědčí o pravém opaku.
12; Evropa chudne. Miliony bezdomovců a extrémně chudých lidí. Jejich počty prudce stoupají. Jen podle oficiálních informací Evropského parlamentu je v EU přes 4 miliony bezdomovců.
13; Polský premiér Morawiecki bez obalu vyzval Putina, aby zradil Lukašenka vzdal se Běloruska v zájmu zlepšení vztahů se Západem. Ruský prezident podle očekávání tuto zradu a otevřené vydírání jednoznačně odmítl a dodal, že Rusko své přátele a spojence nikdy nezrazovalo a své „štěstí“ nikdy nebudovalo na cizím utrpení. Po Morawieckého návrhu zůstala natolik silná pachuť, že pro Rusko není lákavé zlepšovat vztahy s TAKOVÝM Západem.
14; V Evropě zvřeli ústa čím dál drzejšímu Navalnému. Po jeho radách Evropskému parlamentu, aby Evropa útočila na peněženky ruských oligarchů spojených s vládnoucí mocí, se zvláště francouzský tisk hemží výzvami, aby zavřel ústa. Kdo to vůbec je, že nám udílí rozkazy? Milý pane, vy jste pouze host Evropské unie, proto bychom vás rádi poprosili, abyste zavřel ústa, píše Le Figaro. Nejpregnantněji postoj Evropy vyjadřuje přísloví rozšířené v mnoha jazycích: „Hosta milují vždy dvakrát: Když přichází a když odchází“. V české, poněkud jadrnější verzi: „Host a ryba třetí den smrdí...“ Nebo že by více sedělo „Host do domu – hůl do ruky“?
15; V souvislosti s končícím rokem 2020 se komentáře, které varují, že koronavirus je jen začátek daleko horších běd. Lidé si na jednu stranu začínají na všudypřítomnost koronaviru a nepříjemných protiopatření zvykat. Na druhou stranu není všemu konec, neboť trest za duchovní marasmus lidstvo prostě nemine, píše Oleg Kurajev.
16; Ruský pilot na MiG-31; vyrazil dech cizincům svými manévry na hranici blízkého kosmu. Američané ztratili řeč nad vojenskými možnostmi Ruské federace.
17; Situace se prudce změnila. Nepřítel se inspiroval Karabachem a chystá v Donbasu k masivnímu útoku. Bývalý náčelník tiskové služby armády Doněcké republiky komentoval varovnou situaci v Donbasu, kdy ukrajinská armáda znemožnila OBSE kontrolu a přisouvá k linii dotyku obrovská množství vojenské techniky.
18; Rozvědka USA informovala o tom, kdo stojí za široce medializovanou vraždou íránského jaderného vědce. Fahrizade byl zavražděn v obci Absard nedaleko Teheránu. Stal se obětí teroristů z izraelské tajné služby Mossad.
19; Do Karabachu dorazila zvláštní jednotka Ruské armády. Tentokrát se jedná o lékaře, kteří budou pomáhat ve Stěpanakertu místnímu obyvatelstvu.
20; V počtu testů na koronavirus v přepočtu na obyvatele zaujala Ukrajina pozici mezi Irákem a Džibuti. V České republice se testuje téměř třikrát tolik.
21; Je třeba se chystat na válku v budoucnosti. A to přímo teď. Oleg Carjov odpověděl na otázku týkající se zvýšené aktivity ukrajinské armády v Donbasu po skončení konfliktu v Karabachu.
22; Mediálně známý ruský lékař Mjasnikov varuje před hrozící epidemií s větší úmrtností než COVID-19.
23; Šílený neonacista během akce na připomínku ukrajinského hladomoru zaútočil na ukrajinskou novinářku televizní stanice NewsOne. Vykřikoval přitom, že tento televizní kanál slouží Rusku.
24; Tichanovskaja popřela, že by hrozil vojenský vpád Ruska do Běloruska. Připomeňme, že nedávno vyjádřila přání setkat se s prezidentem Ruska Vladimirem Putinem.
25; Za poslední týden bylo v Rusku více úmrtí s koronavirem než za celý letošní srpen. Křivka šíření nákazy také setrvale narůstá.
26; Ukrajinský premiér přiletěl do Turecka. Letadlo s ukrajinskou vládní delegací už přistálo na letišti v Istanbulu.
27; Na Ukrajině proběhly vzpomínkové akce ohledně hladomoru z počátku 30. let. Stalo se módou vinit z události Rusko. Dokonce se občas mluví o pokusu Rusů o genocidu ukrajinského národa. Na tyto nesmysly historici odpovídají sérií otázek: Jak to vypadalo s hladomory v jiných zemích světa? Kolik obilí sovětská vláda poskytla hladovějícím regionům v letech 1932 a 1933? Jak je možné, že mezi obětmi hladomoru bylo tolik komunistů a kolchozníků? Kolik obilí záměrně spálili kulaci, aby je nemuseli odvádět státu? Kolik místních a ústředních funkcionářů přísně trestalo za chyby v zásobování hladovějících oblastí? Kolik bylo v té době diverzantů, kteří záměrně ničili úrodu? Kolik bylo tehdy chorob a plísní ničících úrodu? Jak je možné, že úmrtnost v důsledku hladomoru byla často nejvyšší tam, kde se obilí téměř neodvádělo? Proč se „ukrajinský hladomor“ doprovází v médiích děsivými fotografiemi z ruského Povolží 20. let? Proč se na seznamy obětí zapisovali nejen zemřelí, ale také ti, kteří se dožili někdy i roku 2000?
28; V obci Fastove nedaleko Kyjeva byl s pompou pohřben účastník ATO zlikvidovaný ostřelovačem Doněcké republiky.
29; Nechceme policejní stát. Francie se bouří proti zákonu, který zakazuje fotografovat a natáčet násilí páchané policisty při zákrocích proti demonstrantům. V médiích se jako lavina šíří fotografie hořící Paříže.
30; Ukrajinci budou muset umírat aby USA a EU mohly vydělat miliardu dolarů. Proč Ukrajina nesmí dovézt efektivní ruskou nebo čínskou vakcínu nebo zahájit licenční výrobu? Západ by přišel o výnosný kšeft.
31; Minsk: Surové zatýkání a slzný plyn. Nedělní protesty v běloruském hlavním městě neutichají.
32; Putin „vynadal“ úředníkům jako jejich starostlivá máma. Během videokonference stáli úředníci na ulici. Putin jim domluvil, aby se pořádně oblékli a nenastydli.
33; Arménii se obrátili na Rusko s prosbou o zásah. V Jerevanu se konal pochod zástupců inteligence k velvyslanectví Ruské federace. Žádali, aby se Rusko zapojilo do humanitární akce na vyhledávání nezvěstných osob a válečných zajatců.
34; Na východě Polska došlo ke smrtelné nehodě mikrobusu s Ukrajinci. Srazily se tři mikrobusy, dva z toho čelně. Výsledkem je jeden mrtvý a několik zraněných.
35; Ukrajinští vojáci původem z Oděské oblasti zbili a zapálili v Donbasu svého kolegu, který se odmítl podílet na rozkrádání peněz u jednotky. Pachatelé byli již dříve před nástupem vojenské služby souzeni a trestáni za násilné trestné činy.
36; Kvůli vraždě jaderného vědce má Írán v úmyslu omezit spolupráci s MAAE (mezinárodní agentura pro atomovou energii).
37; Sergej Šojgu odpověděl německé ministryni obrany Kramp-Karrenbauer na její agresivní vyjádření o tom, že jednat s Ruskem o omezení zbrojení je možné pouze z pozice síly. Její chování přirovnal k pubertální prominentní školačce, která si myslí, že si může dovolit úplně vše, protože někdo z jejích rodičů je ředitelem školy. „My jsme ale v jiné škole, a máme jiného ředitele...“, prohlásil Šojgu.
38; Hlavní „infekcionista“ USA Anthony Fauci oznámil, jak snížit počty případů nákazy koronavirem. Prostě zavřeme všechny bary, restaurace, ale ne školy... A obecně dodržovat zásady mytí rukou, nošení roušek, dodržení bezpečné distance. A hlavně se vyhýbat masovým akcím.
39; Bylo to dobrý, ale chtělo by to přitvrdit. Novinář, který uprchl z Ruska, schvaluje útok neonacisty na redaktorku televizní stanice NewsOne u příležitosti alce na připomínku hladomoru.
40; Pašiňan vysvětlil, proč původně odmítl Putinovy návrhy ohledně Karabachu. Prý byly v rozporu se zájmy Arménie.
41; Bitka na nože za účasti ukrajinských studentů v Polsku. Podezřelý se vydal policii. Informovali o tom v tiskové službě policie Podkarpatského vojvodství Polska.
42; Totální podvod. Trump připustil účast FBI na falsifikaci u voleb. Prezident Trump znovu označil nedávné volby za jeden velký podvod.
43; Íránská tisková agentura zveřejnila neuvěřitelné podrobnosti a fotografie z vraždy íránského jaderného vědce. Akce izraelských tajných služeb byla velmi pečlivě připravena.
44; Velká Británie má v úmyslu v nejbližší době zahájit vakcinaci proti koronaviru. Píše o tom Bloomberg a Financial Times s odvoláním na své zdroje.
43; Území Karabachu je stále ještě poseto tisíc mrtvých těl. Informuje o tom Ruská armáda.
44; Americká média vyjadřují pochybnosti o schopnosti USA obhájit své zájmy. Podle tzv. „Indexu-2021“ Sbor námořní pěchoty a válečné letectvo dostaly spíše průměrnou známku.
45; Běloruská opozice vyjmenovala podmínky pro dialog s Lukašenkem. Zveřejnil je německý Der Spiegel. Dialog je podle Marie Kolesnikovové možný pouze za rovných podmínek – na svobodě, dobrovolně a s jasně definovanými cíli. Dokud jsme jako rukojmí ve vězení, dialog nedává smysl.
46; Vědec komentoval Mjasnikovovo prohlášení o další hrozící pandemii. Virolog Alexandr Čepurnov Slova Alexandra Mjasnikova potvrdil.
47; Kvůli přerušení dodávky elektřiny zemřelo v ukrajinské nemocnici ve Lvovské oblasti několik pacientů. Na mimořádnou událost reagovali v Kanceláři prezidenta Ukrajiny.
48; Nechci rodit v umírajícím světě. Američané se bojí o své děti kvůli změnám klimatu. Stále více lidí ve světě plánuje své životy podle zpráv o změnách světového klimatu.
49; Tvůrce ruské vakcíny informoval, kdy skončí pandemie. Pro zastavení šíření infekce je zapotřebí kolektivní imunity, která může být zformována dvěma cestami – vakcinací a proděláním choroby.
50; Na Maradonova lékaře bylo podáno trestní oznámení pro zabití legendárního fotbalisty z nedbalosti.
51; V obytném domě v Leningradské oblasti došlo k výbuchu. Na místě události zasahují záchranáři.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!