Rusvesna: Přehled zpráv – 30.11.2020

ssha_koronavirus11; Chci být upřímný. Hlavní lékař USA straší zhoršením situace s koronavirem. Jako první budou očkováni zranitelní lidé, především senioři.
2 ; Biden se zranil během hry se psem. K incidentu došlo v sobotu.
3; Byly zveřejněny záběry ze Spojených arabských emirátů, kde provedli řízenou demolici čtyř mrakodrapů. Záběry neuvěřitelně přesně až do posledního detailu připomínají „zhroucení“ dvojčat v New Yorku před 19 lety.
4; Brazilský prezident promluvil o falsifikacích při volbách prezidenta USA. Řada světových lídrů včetně prezidenta více než dvousetmilionové Brazílie se zdráhají blahopřát Bidenovi ke zvolení do funkce prezidenta.
5; Rusko může obejít sankce USA proti „Severnímu proudu – 2“ a plynovod dostavět, píše Bloomberg.
6; Ruští úředníci proti YouTube. Kdo zvítězí? Roskonnadzor se rozhodl bojovat s cenzurou na YouTube a požádal ruské IT společnosti, aby vytvořily vlastní videohostingy.
7; USA a Ukrajina se postavily proti zbytku světa. Zastaly se nacistických zrůd. Copak je možné považovat nacisty za hrdiny? A proč se USA jako země, který se v samém závěru války přece jen podílela na porážce nacismu, stydí za tuto část své historie?
8; Vytvoření Ukrajiny. Byl zveřejněn historicko-analytický text o tom, jak Stalin v dubnu 1918 hledal a našel hranice ruského světa. Podařilo se Stalinovi ovlivnit hranice budoucí Ukrajinské SSR už v dubnu 1918?
9; Hrozí nový světový řád. Suverenita Ruska je ohrožena. Výběr fundamentálních hodnot jako základem pro pokračování existence. Jde o klíčovou otázku pro suverenitu a bezpečnost kteréhokoli národního státu.
10; Ukrajina a USA chystají v Donbasu „bleskovou válku“ (Blitzkrieg). Američané budou hrát stále stejnou nekonstruktivní podněcovačskou, ba přímo zločinnou roli, říká Igor Korotčenko.
11; Bidenovi zjistili dvojnásobnou zlomeninu nohy. To, co bylo včera označováno za podvrtnutí, se ukázalo jako dvojitá zlomenina.
12; Ukrajinská lobby v USA je spojena se sankcemi proti „Severnímu proudu – 2“. Informuje o tom americký list The Wall Street Journal.
13; Hlavní směšná figura Obamova týmu Jennifer Psaki se vrací do Bílého domu. Ne nadarmo označují Bidenovou administrativu „staronovým Bílým domem“. V Bílém domě bude opět veselo: Psaki se vrací...
14; Tváře Donbasu. Prostý hrdina, nadporučík Dmitrij Plachov. Voják, obránce Donbasu, nadporučík Národní policie Luganské republiky Dmitrij Plachov se stal hrdinou reportáže o obráncích Republiky.
15; Ruská armáda se s rozhodností vrhla do zóny bojů a zastavila jatka. Co se ve skutečnosti děje v Náhorním Karabachu?
16; Zchudlí lotyšští rybáři se stěhují do Ruska. V EU začalo být nemožné žít. V říjnu ministři zemědělství a rybářství Evropské unie rozhodli o snížení výlovu několika druhů ryb v Baltském moři.
17; Rusku slibují meteorologové abnormální mrazy. Největší odchylky teplot od dlouhodobého průměru se očekává v Astrachani a Rostově na Donu.
18; V Oděse opilý řidič pokousal policistu. Narušitel zákona se choval agresivně a odmítal vystoupit z vozu.
19; Koronavirus v Rusku. Denní počty zemřelých se začínají snižovat.
20; Čínský kosmický aparát se chystá na přistání na Měsíci. Čínská národní kosmická agentura informovala o úspěšném oddělení přistávacího modulu čínské sondy Chang´e 5.
21; Po prodeji majetku plukovníka FSB se do rozpočtu Ruské federace vrátilo přes 6 miliard. Movitý i nemovitý majetek obrovské ceny a také luxusní předměty byly prodány na mezinárodním trhu.
22; Speciální oddíl Ruské armády vybudoval v Karabachu unikátní mobilní zdravotnický komplex.
23; Výroba munice na Ukrajině neexistuje. Bylo zveřejněno přiznání šéfa Ukroboronpromu. Na Ukrajině nezůstal jediný podnik,který by byl schopen zorganizovat kompletní cyklus výroby munice.
24; COVID-19 na Ukrajině. Ministr zdravotnictví našel viníky neutěšené situace. Ukrajinský ministr zdravotnictví Maxim Stěpanov vyjádřil nespokojenost s výsledky prověrky nemocnic. Bude se obracet na majitele nemocnic se žádostmi o uvolnění ředitelů.
25; FSB zadržela pomahače Basajeva a Chattába. Bandité se účastnili útoku na ruské vojáky, v jehož důsledku zahynulo 15 osob.
26; Dálný Východ: Most na ostrov Russkij je stále ještě sevřen v ledu. Svět dosud nezažil případ, kdy by ledová bouře zcela pokryla zavěšený most.
27; Boje a útěk diverzantů Luganské republiky? Co se odehrálo u obce Luganskoje podle verze ukrajinské armády? Fotografie štábu okupantů komentovaly zdroje spojené s Armádou Luganské republiky. Bylo vydáno prohlášení oficiálního zástupce Národní policie Luganské republiky Jakova Osadčího.
28; Nová prezidentka Moldávie opakovaně prohlásila, že ruské vojáky je třeba stáhnout z Podněstří. Z )zemí republiky je potřeba odstranit i sklady munice, myslí si Maja Sandu.
29; Situace se zásobováním Simferopolu pitnou vodou je kritická, přiznal nejvyšší představitel Krymu. Sergej Aksjonov informoval o vrtání studní za účelem získání vody z podzemních zdrojů.
30; Situace je katastrofální. Velení ukrajinské armády je nuceno činit mimořádná opatření. Velení OOS (ATO) dostalo rozkaz zastavit odminovávání pomocí sil ženijních jednotek.
31; V Kremlu odpověděli na výzvu nové moldavské prezidentky stáhnout ruské vojáky z Podněstří. V Kremlu připouštějí, že dialog se stávajícím prezidentem Dodonem byl daleko konstruktivnější. Připomínají, že Ruská mírová vojska jsou v Podněstří právě kvůli vojenským akcím Moldávie.
32; Na Ukrajině se rozhodují, zdali bude školní docházka začínat v pěti letech nebo zdali se zachová dosavadní model, kdy školní docházka končí až 18 letech. První třída, kam by chodily pětileté děti, by měla charakter mostu mezi mateřskou školkou a školou. Děti by neseděly v lavicích.
33; Bývalému veliteli trestního batalionu Donbas odmítli vrátit důstojnickou hodnost. Rozhodnutí je konečné a není proti němu možné vznést jakékoli opravné prostředky.
34; Objevily se záběry z odpálení raket Iskander směrem na ázerbajdžánská vojska. Záběry pocházejí z doby aktivní války a byly pořízeny svědky z území poblíž města Šuši.
35; Na Ukrajině lockdown prostě bude! A už byla zveřejněna data. Návrh zavést drsná opatření na pouhé dva týdny byl zamítnut. Bude to trvat daleko déle. Jiné cesty pro překonání epidemie prostě neexistují.
36; Ruské ministerstvo zahraničí se obrátilo s kritickou poznámkou na Francii kvůli Donbasu. Kritizuje shovívavost Paříže vůči neplnění dohodnutých závazků ze strany oficiálního Kyjeva. Francie je jedním z garantů Minských dohod. Ukrajina odmítá plnit dokonce i kompromisní tzv. Steinmeierův vzorec, kdy vzbouřené republiky přistoupily na to, že se vrátí „pod křídla“ Ukrajiny, pokud jim Kyjev zajistí zvláštní status.
37; Rusko obvinilo Německo z porušení Konvence o zákazu chemických zbraní. Německá vláda od samého počátku odmítá spolupracovat při vyšetřování prováděném v Rusku ohledně údajné otravy Alexeje Navalného. K součinnosti se ale Německo zavázalo podpisem Konvence o zákazu chemických zbraní.
38; Už to začalo! V Zakarpatsku poslanci po složení přísahy místo ukrajinské zazpívali maďarskou hymnu. Oni nám tu chystají krymský scénář a pak budou kvílet kvůli ztrátě Zakarpatska?
39; To přece není poctivé: Nová moldavská prezidentka prohlásila, že Moldávie neuznává dluh za plyn z Ruska, který vznikl v Podněstří.
40; Světová zdravotnická organizace varovala před novou pandemií. Prohlášení se týká nebezpečí vznikajícího z nadměrného užívání antivirotik a antibiotik.
41; Ve Státní dumě zareagovali na výzvu nové moldavské prezidentky stáhnout ruská vojska z Podněstří. Moldávie nejspíš chystá vojenskou intervenci, protože ruská vojska jsou tam právě proto, aby něčemu takovému zabránila.
42; Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila snížení počtu nových případů nákazy koronavirem. Po celém světě bylo od počátku pandemie zaregistrováno přes 64 milionu nakažených. 43,5 milionů se uzdravilo, více než milion pacientů zemřel.
43; Ukrajinská armáda začala testovat nafukovací vojenskou techniku V Nikolajevské oblasti na vojenském polygonu Širokij lan“ se konala prezentace makety samohybné houfnice vyrobené na Ukrajině.
44; Zpolitizovaný blábol. Sluckij komentoval prohlášení Organizace pro zákaz chemických zbraní ohledně Navalného. 56 ze 193 členských zemí Organizace (především západní země) podepsalo prohlášení, ve kterém podpořily verzi, že Navalnyj byl otráven. Pravdu ale nelze jen tak odhlasovat...
45; Polský soud uvalil vazbu na Ukrajince podezřelého z pokusu o vraždu. 27. listopadu byl v polském Řešově (Rzeszów) spáchán ozbrojený útok na dva ukrajinské studenty.
46; Hon na čarodějnice. Na základě obvinění ze separatismu byla v Zakarpatsku provedena domovní prohlídky v maďarském fondu. Informoval o tom místopředseda Zakarpatské oblastní rady Iosif Borto.
48; Veřejná pozorovací skupina pro lidská práva komentovala informace o tom, že se Jefremov „ztratil“ při převozu k výkonu trestu. Informace o převozu vězňů jsou tajné a nejsou sdělovány ani advokátům, ani příbuzným.
49; Erdogan slibuje bezplatnou vakcínu proti koronaviru pro všechny občany Turecka. Podle jeho slov by vakcinace mohla začít už příští měsíc.
50; Tanky vstupují do strategického okresu Náhorního Karabachu. Lačin přechází pod kontrolu Ázerbajdžánu.
Zdroj: Russkaja vesnaPondělí, 30.11.2020:
1; Chci být upřímný. Hlavní lékař USA straší zhoršením situace s koronavirem. Jako první budou očkováni zranitelní lidé, především senioři.
2 ; Biden se zranil během hry se psem. K incidentu došlo v sobotu.
3; Byly zveřejněny záběry ze Spojených arabských emirátů, kde provedli řízenou demolici čtyř mrakodrapů. Záběry neuvěřitelně přesně až do posledního detailu připomínají „zhroucení“ dvojčat v New Yorku před 19 lety.
4; Brazilský prezident promluvil o falsifikacích při volbách prezidenta USA. Řada světových lídrů včetně prezidenta více než dvousetmilionové Brazílie se zdráhají blahopřát Bidenovi ke zvolení do funkce prezidenta.
5; Rusko může obejít sankce USA proti „Severnímu proudu – 2“ a plynovod dostavět, píše Bloomberg.
6; Ruští úředníci proti YouTube. Kdo zvítězí? Roskonnadzor se rozhodl bojovat s cenzurou na YouTube a požádal ruské IT společnosti, aby vytvořily vlastní videohostingy.
7; USA a Ukrajina se postavily proti zbytku světa. Zastaly se nacistických zrůd. Copak je možné považovat nacisty za hrdiny? A proč se USA jako země, který se v samém závěru války přece jen podílela na porážce nacismu, stydí za tuto část své historie?
8; Vytvoření Ukrajiny. Byl zveřejněn historicko-analytický text o tom, jak Stalin v dubnu 1918 hledal a našel hranice ruského světa. Podařilo se Stalinovi ovlivnit hranice budoucí Ukrajinské SSR už v dubnu 1918?
9; Hrozí nový světový řád. Suverenita Ruska je ohrožena. Výběr fundamentálních hodnot jako základem pro pokračování existence. Jde o klíčovou otázku pro suverenitu a bezpečnost kteréhokoli národního státu.
10; Ukrajina a USA chystají v Donbasu „bleskovou válku“ (Blitzkrieg). Američané budou hrát stále stejnou nekonstruktivní podněcovačskou, ba přímo zločinnou roli, říká Igor Korotčenko.
11; Bidenovi zjistili dvojnásobnou zlomeninu nohy. To, co bylo včera označováno za podvrtnutí, se ukázalo jako dvojitá zlomenina.
12; Ukrajinská lobby v USA je spojena se sankcemi proti „Severnímu proudu – 2“. Informuje o tom americký list The Wall Street Journal.
13; Hlavní směšná figura Obamova týmu Jennifer Psaki se vrací do Bílého domu. Ne nadarmo označují Bidenovou administrativu „staronovým Bílým domem“. V Bílém domě bude opět veselo: Psaki se vrací...
14; Tváře Donbasu. Prostý hrdina, nadporučík Dmitrij Plachov. Voják, obránce Donbasu, nadporučík Národní policie Luganské republiky Dmitrij Plachov se stal hrdinou reportáže o obráncích Republiky.
15; Ruská armáda se s rozhodností vrhla do zóny bojů a zastavila jatka. Co se ve skutečnosti děje v Náhorním Karabachu?
16; Zchudlí lotyšští rybáři se stěhují do Ruska. V EU začalo být nemožné žít. V říjnu ministři zemědělství a rybářství Evropské unie rozhodli o snížení výlovu několika druhů ryb v Baltském moři.
17; Rusku slibují meteorologové abnormální mrazy. Největší odchylky teplot od dlouhodobého průměru se očekává v Astrachani a Rostově na Donu.
18; V Oděse opilý řidič pokousal policistu. Narušitel zákona se choval agresivně a odmítal vystoupit z vozu.
19; Koronavirus v Rusku. Denní počty zemřelých se začínají snižovat.
20; Čínský kosmický aparát se chystá na přistání na Měsíci. Čínská národní kosmická agentura informovala o úspěšném oddělení přistávacího modulu čínské sondy Chang´e 5.
21; Po prodeji majetku plukovníka FSB se do rozpočtu Ruské federace vrátilo přes 6 miliard. Movitý i nemovitý majetek obrovské ceny a také luxusní předměty byly prodány na mezinárodním trhu.
22; Speciální oddíl Ruské armády vybudoval v Karabachu unikátní mobilní zdravotnický komplex.
23; Výroba munice na Ukrajině neexistuje. Bylo zveřejněno přiznání šéfa Ukroboronpromu. Na Ukrajině nezůstal jediný podnik,který by byl schopen zorganizovat kompletní cyklus výroby munice.
24; COVID-19 na Ukrajině. Ministr zdravotnictví našel viníky neutěšené situace. Ukrajinský ministr zdravotnictví Maxim Stěpanov vyjádřil nespokojenost s výsledky prověrky nemocnic. Bude se obracet na majitele nemocnic se žádostmi o uvolnění ředitelů.
25; FSB zadržela pomahače Basajeva a Chattába. Bandité se účastnili útoku na ruské vojáky, v jehož důsledku zahynulo 15 osob.
26; Dálný Východ: Most na ostrov Russkij je stále ještě sevřen v ledu. Svět dosud nezažil případ, kdy by ledová bouře zcela pokryla zavěšený most.
27; Boje a útěk diverzantů Luganské republiky? Co se odehrálo u obce Luganskoje podle verze ukrajinské armády? Fotografie štábu okupantů komentovaly zdroje spojené s Armádou Luganské republiky. Bylo vydáno prohlášení oficiálního zástupce Národní policie Luganské republiky Jakova Osadčího.
28; Nová prezidentka Moldávie opakovaně prohlásila, že ruské vojáky je třeba stáhnout z Podněstří. Z )zemí republiky je potřeba odstranit i sklady munice, myslí si Maja Sandu.
29; Situace se zásobováním Simferopolu pitnou vodou je kritická, přiznal nejvyšší představitel Krymu. Sergej Aksjonov informoval o vrtání studní za účelem získání vody z podzemních zdrojů.
30; Situace je katastrofální. Velení ukrajinské armády je nuceno činit mimořádná opatření. Velení OOS (ATO) dostalo rozkaz zastavit odminovávání pomocí sil ženijních jednotek.
31; V Kremlu odpověděli na výzvu nové moldavské prezidentky stáhnout ruské vojáky z Podněstří. V Kremlu připouštějí, že dialog se stávajícím prezidentem Dodonem byl daleko konstruktivnější. Připomínají, že Ruská mírová vojska jsou v Podněstří právě kvůli vojenským akcím Moldávie.
32; Na Ukrajině se rozhodují, zdali bude školní docházka začínat v pěti letech nebo zdali se zachová dosavadní model, kdy školní docházka končí až 18 letech. První třída, kam by chodily pětileté děti, by měla charakter mostu mezi mateřskou školkou a školou. Děti by neseděly v lavicích.
33; Bývalému veliteli trestního batalionu Donbas odmítli vrátit důstojnickou hodnost. Rozhodnutí je konečné a není proti němu možné vznést jakékoli opravné prostředky.
34; Objevily se záběry z odpálení raket Iskander směrem na ázerbajdžánská vojska. Záběry pocházejí z doby aktivní války a byly pořízeny svědky z území poblíž města Šuši.
35; Na Ukrajině lockdown prostě bude! A už byla zveřejněna data. Návrh zavést drsná opatření na pouhé dva týdny byl zamítnut. Bude to trvat daleko déle. Jiné cesty pro překonání epidemie prostě neexistují.
36; Ruské ministerstvo zahraničí se obrátilo s kritickou poznámkou na Francii kvůli Donbasu. Kritizuje shovívavost Paříže vůči neplnění dohodnutých závazků ze strany oficiálního Kyjeva. Francie je jedním z garantů Minských dohod. Ukrajina odmítá plnit dokonce i kompromisní tzv. Steinmeierův vzorec, kdy vzbouřené republiky přistoupily na to, že se vrátí „pod křídla“ Ukrajiny, pokud jim Kyjev zajistí zvláštní status.
37; Rusko obvinilo Německo z porušení Konvence o zákazu chemických zbraní. Německá vláda od samého počátku odmítá spolupracovat při vyšetřování prováděném v Rusku ohledně údajné otravy Alexeje Navalného. K součinnosti se ale Německo zavázalo podpisem Konvence o zákazu chemických zbraní.
38; Už to začalo! V Zakarpatsku poslanci po složení přísahy místo ukrajinské zazpívali maďarskou hymnu. Oni nám tu chystají krymský scénář a pak budou kvílet kvůli ztrátě Zakarpatska?
39; To přece není poctivé: Nová moldavská prezidentka prohlásila, že Moldávie neuznává dluh za plyn z Ruska, který vznikl v Podněstří.
40; Světová zdravotnická organizace varovala před novou pandemií. Prohlášení se týká nebezpečí vznikajícího z nadměrného užívání antivirotik a antibiotik.
41; Ve Státní dumě zareagovali na výzvu nové moldavské prezidentky stáhnout ruská vojska z Podněstří. Moldávie nejspíš chystá vojenskou intervenci, protože ruská vojska jsou tam právě proto, aby něčemu takovému zabránila.
42; Světová zdravotnická organizace (WHO) oznámila snížení počtu nových případů nákazy koronavirem. Po celém světě bylo od počátku pandemie zaregistrováno přes 64 milionu nakažených. 43,5 milionů se uzdravilo, více než milion pacientů zemřel.
43; Ukrajinská armáda začala testovat nafukovací vojenskou techniku V Nikolajevské oblasti na vojenském polygonu Širokij lan“ se konala prezentace makety samohybné houfnice vyrobené na Ukrajině.
44; Zpolitizovaný blábol. Sluckij komentoval prohlášení Organizace pro zákaz chemických zbraní ohledně Navalného. 56 ze 193 členských zemí Organizace (především západní země) podepsalo prohlášení, ve kterém podpořily verzi, že Navalnyj byl otráven. Pravdu ale nelze jen tak odhlasovat...
45; Polský soud uvalil vazbu na Ukrajince podezřelého z pokusu o vraždu. 27. listopadu byl v polském Řešově (Rzeszów) spáchán ozbrojený útok na dva ukrajinské studenty.
46; Hon na čarodějnice. Na základě obvinění ze separatismu byla v Zakarpatsku provedena domovní prohlídky v maďarském fondu. Informoval o tom místopředseda Zakarpatské oblastní rady Iosif Borto.
48; Veřejná pozorovací skupina pro lidská práva komentovala informace o tom, že se Jefremov „ztratil“ při převozu k výkonu trestu. Informace o převozu vězňů jsou tajné a nejsou sdělovány ani advokátům, ani příbuzným.
49; Erdogan slibuje bezplatnou vakcínu proti koronaviru pro všechny občany Turecka. Podle jeho slov by vakcinace mohla začít už příští měsíc.
50; Tanky vstupují do strategického okresu Náhorního Karabachu. Lačin přechází pod kontrolu Ázerbajdžánu.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!