Rusvesna: Přehled zpráv – 1.12.2020

zakarpate_vengriya1; Vztahy se vyostřují. Kvůli prohlídkám SBU u lídra Maďarů v Zakarpatsku je Maďarsko připraveno se obrátit o pomoc na NATO. Na koberec na ministerstvo zahraničí si pozvali i velvyslance Ukrajiny v Maďarsku.
2; Vražda íránského jaderného vědce: Byly zveřejněny nové podrobnosti. Íránské ministerstvo obrany potvrdilo, že zavražděný vědec byl vedoucím organizace pro výzkum a inovace při ministerstvu.
3; Ve Státní dumě tvrdě odpověděli na prohlášení nové moldavské prezidentky o „nečestném“ dluhu za plyn. Dokud je Podněstří oficiálně součástí Moldávie, musí země platit za spotřebu plynu.
4; V Íránu promluvili o spiknutí tří zemí c cílem zavraždění jaderného vědce. Teroristický akt byl směrován na narušení situace, která spěla ke zrušení sankcí proti Íránu.
5; Ukrajinská armáda pálí po Luganské republice. Ukrajinské vojáky ale stihla odplata. Jeden z ozbrojenců z výzvědné jednotky obsluhující drony utrpěl zranění, které skončilo amputací pravé ruky.
6; Pochybný úspěch. Ukrajina si i v druhém čtvrtletí udržuje první pozici v Evropě ohledně ceny elektrické energie.
7; Ukrajina ztratila Rusko a nenašla sebe. V ukrajinském národu na genetické úrovni existuje rozdíl oproti tomu, co se děje v Bělorusku a v Rusku, říká Porošenko a přiznává, že neexistuje ukrajinský politický národ. A proto je tu on, aby jej vytvořil.
8; Vojenský expert Igor Korotčenko vyjmenoval všechny viníky porážky ve válce o Karabach. Ale arménský premiér Nikol Pašiňan je symbolem této porážky.
9; Státy s omezenou suverenitou (míněna především Ukrajina) proti Rusku a Donbasu. Asi v poslední době v Donbasu pobili málo lidí a touží po nové krvi... Oděský novinář Andrej Rymarčuk prohlásil, že v srpnu nepřítel (Doněcká republika) přišla o 19 lidí, v září o 32. V říjnu bohužel (!) bylo těchto ztrát mnohem méně, ale přesto je příjemné o nich slyšet...
10; Kazachstán proti všemu ruskému. Soud v Alma-Atě uvalil v říjnu dvouměsíční vazbu na Jermeka Tajčibekova, kazašského obránce lidských práv a velkého přítele Ruska.
11; Složité podmínky v horách Karabachu. V nepřehledné krajině vznikají jedna za druhou nevelké ruské pevnosti.
12; Wisconsin a Arizona jako poslední z klíčových států potvrdily Bidenovo vítězství.
13; Kurily jsou chráněny proti útoku ze vzduchu. Připravenost k této eventualitě osobně prověřil velitel vojsk okruhu generálplukovník Ganadij Židko.
14; Druhá fronta ATO v Zakarpatsku. Zasahuje zde SBU. Pozornost Kyjeva upoutalo video, na kterém obyvatelé Zakarpatska zpívají maďarskou státní hymnu.
15; Americká média tvrdí, že Trump konečně pochopil, že prohrál a nemá už žádné šance udržet se ve funkci.
16; V Orenburžské oblasti přece jen demontovali pomník „vítěze nad Čapajevem“. Kozáci prostě jen nevzali v potaz určité nuance.
17; V Polsku vyšel kalendář s ruským Krymem. Hrůza! Co s tím teď udělají?
18; V Donbasu se nachází více než 35 tisíc ruských vojáků, tvrdí ukrajinské ministerstvo obrany. Tato zpráv opravdu není z roku 2014. Oni jsou opravdu takhle hloupí.
19; Rakouská architektonická kancelář pracuje na Krymu. A Kyjev hned hrozí sankcemi.
20; Na Ukrajině zhodnotili rozpočet na zdravotnictví. Peníze chybí úplně na všechno – na vakcínu, na mzdy lékařů, na diagnostiku rakoviny...
21; Koronavirus v Rusku: Zemřelých je dnes o dvě stovky více než včera. Mluví se o vrcholu epidemie.
22; Ruští vojáci v Karabachu. Byly zveřejněny záběry z Lačinského koridoru. Ruské mírové síly vedou nonstop monitoring situace a kontrolují dodržování režimu zastavení palby.
23; Už nemáme, na koho jiného bychom se obrátili. Matka ztraceného arménského vojáka se obrátila na Putina. Pomozte mi najít mé dítě, živé či mrtvé, prosí žena se slzami v očích.
24; Nad Karabachem se znovu objeví turecké drony. Byla podepsána dohoda. V současné době probíhají práce na co nejrychlejším zahájení činnosti Společného centra.
25; Přijdeme si pro vás a pro vaše děti. Pravý sektor mafiánsky vyhrožuje Maďarům ze Zakarpatska. Tato specifickou výzva se šíří na internetu v souvislosti se skandálem ohledně zpěvu maďarské hymny poslanci v Zakrapatsku.
26; Ohavná historie ze Švédska. Žena desítky let držela svého syna doma v zajetí. Teprve když ženu odvezli do nemocnice, našla její příbuzná v jejím bytě vystrašeného muže ve zbědovaném stavu – bez jediného zubu a s vředy na nohou.
27; Skandál v Evropě. Maďarský premiér otevřeně vystoupil proti Sorosovi. Platí a kupuje si všechny, které může. A ti, které si koupit nemůže, budou pomlouváni, ponižováni, zastrašováni a zlikvidováni.
28; Do výzbroje v u Čeljabinska byly předány Terminatory. Jsou schopny zasahovat tanky a bojová vozidla pěchoty a spolu s protivzdušnou obranou bojovat proti vrtulníkům a nízko letícími letadly s nízkou rychlostí.
29; Lačinský koridor má musí být předán Ázerbajdžánu, říká Alijev. Kromě toho Baku tvrdě požaduje kontrolu nad koridorem do ázerbajdžánské enklávy Nachičevan.
30; V Kazani byl zadržen „povolžský maniak“. Tento masový vrah od roku 2011 povraždil mnoho starých žen. DO jejich bytů se dostal, když se vydával za elektrikáře nebo pracovníka sociálních služeb. Stařenky pak udusil polštářem a z jejich bytů odnášel cenné věci. Jejich byty pak vždy pečlivě zamkl. Sám nemá přehled, kolik babiček takhle povraždil.
31; Německo povolilo pokládání potrubí „Severního proudu – 2“ v prosinci. Práce na pokládání potrubí mohou být obnoveny 5. prosince.
32; Ukrajinští vojáci budou topit v kamnech radioaktivním dřívím. Kromě toho umístili protivzdušný komplex Buk na nádvoří pravoslavného kostela.
33; V Oděse „vděční potomci“ postavili na sokl pomníku maršála Žukova záchodovou mísu. „Oslavili“ tak jeho dnešní narozeniny. Žukov se narodil 1. prosince 1896.
34; V Rusku dokončují vývoj vakcíny proti HIV. O vysokém stupni rozpracovanosti ruské vakcíny promluvil šéf Rospotrebnadzoru.
35; Obnovená spravedlnost. Doněck má opět svůj fotbalový klub Šachťor.
36; Hranice mezi Ruskem a Ukrajinou zůstala díky náhodě dvě hodiny bez ostrahy. V Charkovské oblasti potrestal soud pohraničníka, který neplnil své povinnosti.
37; Zelenskij se rychle uzdravil z koronavirové nákazy. Nikoli nějakým zázrakem, ale ruským preparátem. Vladislav Rogimov se podělil o skandální informace o léčení funkcionářů z nejvyšších pater ukrajinské moci.
38; V Bělorusku vynesli rozsudek za násilí vůči policistům a poškozený autobus. Kompenzace, která bude od pachatelů požadována, bude nakonec zaslána dětskému onkologickému centru.
39; Lavrov odpověděl na prohlášení moldavské prezidenty Maji Sandu o stažení ruských mírových sil z Podněstří. Ukončení kontroly ruských vojáků na skladech munice v Podněstří může způsobit vážné incidenty.
40; V Radě pro bezpečnost a obranu Ukrajiny svolávají zvláštní zasedání o situaci v Donbasu. Tajemník Rady Alexej Danilov avizoval svolání mimořádného zasedání.
41; Arsen Avakov slíbil, že bude důsledně pronásledovat nacisty a extremisty. Provokatéři, kteří vyhrožují Ukrajincům maďarského původu jsou nepřátelé státu.
42; Čínská sonda úspěšně přistála na povrchu Měsíce. Mise kosmické lodi Chang´e 5 se stala třetím úspěšným čínským přistáním na Měsíci od roku 2013.
43; Pět let na nás tlačí. Společnost maďarské kultury Zakarpatska zareagovala na domovní prohlídky a kontrolu SBU kvůli hymně.
44; Policie udělala razii na drogovém sexuálním večírku za účasti diplomatů a jednoho člena Evropského parlamentu. V Bruselu, kde se konají shromáždění proti karanténě, policisté ukončili ojedinělý sexuální večírek.
45; V Kábulu došlo k bombovému útoku na automobil ruského velvyslanectví. Osobní auto explodovalo. Členové posádky byli zraněni jen lehce. Existuje domněnka, že šlo o omyl a terčem útoku se měl stát automobil jedoucí před nimi, v kterém jela skupina vojáků z národních bezpečnostních sil.
46; Asie si objednala celou flotilu tankerů s americkou ropou, píše Bloomberg. Plavidla byla najata různými společnostmi.
47; V Německu vymysleli, jak obejít sankce proti „Severnímu proudu – 2“. Německo potvrdilo termín zahájení dostavby plynovodu.
48; Japonsko vyjádřilo protest proti rozmístění raketového systému S-300 na Kurilách. Japonsko považuje jižní Kurily za svá „severní teritoria“ a usiluje o jejich navrácení.
49; Šéf Zelenského administrativy Andrej Jermak jmenoval autora mnoha lživých informací Alexeje Arestoviče svým poradcem pro boj s fake news.
50; Zástupci Doněcké a Luganské republiky poprvé vystoupí v Radě bezpečnosti OSN. Informovalo o tom doněcké ministerstvo zahraničí.
51; V Zakarpatsku vysvětlili „separatistický“ skandál s maďarskou hymnou. Předseda územní organizace na Zakarpatsku Arpád Puškar označil video s maďarskou hymnou za provokaci.
52; Americké ministerstvo spravedlnosti učinilo prohlášení o falsifikacích při prezidentských volbách. Stížnosti na možná porušení prověřovali federální prokurátoři a pracovníci FBI. Ministerstvo neshledalo při prezidentských volbách porušení zákona v takovém měřítku, aby to mohlo zpochybnit Bidenovo vítězství.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 1.12.2020

 1. .lak napsal:

  Z ae
  Zatím asi největší znechucení současnou situací co jsem zhlédl.
  __________________________________________
  Plumbum
  Žádný podvodný virus COVID neexistuje,je to megapodvod a těžší forma chřipky. Na žádnou chřipku není účinné očkování,tj. nucená vakcína je s největší pravděpodobností pomalu působící genetický a reprodukční jed.
  Na virová onemocnění EXISTUJÍ,a ne že neexistují účinné léky : hydroxychloroquine, Tamiflu (Oseltamivir)-osobní zkušenost: dost těžká chřipka s teplotou,druhý den večer jsem skoro nevěděl,že mi něco bylo!, Ruský Arbidol(Umifenovir) – působí na stěnu buňky a viru,zabrání jeho množení a vniku do buňky,funguje,působí pomaleji,bez nežádoucích účinků, Ergoferon ,Polyoxidonium- nastartují imunitní odezvu organizmu,likviduje chronické bakteriální,virové záněty a zápaly, Isoprinosin – podobné účinky jako předchozí – léky jsou relativně LEVNÉ,generické a na rozdíl od předraženého pokusného placeba Remdesivir hlavně ÚČINNÉ!! Ve většině případů v kolonii čechii a v Evropě nedostupné a zakázané!!
  Všimli jste si,že židonadvláda ani žádný tzv. zdravotní “expert” se ani slovem nezmíní o léčbě či hlavně profylaxi??!! Protože je to za 1 PODVOD a za 2 oni nás léčit nechtějí,ale chtějí nás ZLIKVIDOVAT! Plní zadaný úkol.
  Žádné “testování” nikdy nedokáže ovlivnit vývoj nemoci a nemá žádnou přínosnou hodnotu,neboť jeho údaje jsou pouze ČASOVĚ momentální!
  Leda že by ten TEST byl tou nákazou a “vakcína” gilotinou!! Tohle je jediné vysvětlení,proč lidem vyhrožují a všemožně je do toho tlačí!
  Lidi,podívejme se kriticky do minulosti,současnosti a budoucnosti a musíte uvidět,že tihle podlidé pro lidi nikdy nic kladného a pozitivního NEUDĚLALI!!!

  5 OdpovězPro 2, 2020 21:54

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!