„ROZDĚLME EU“, VOLÁ MACRON A COSTA

Polsko a Maďarsko zablokovaly přijetí rozpočtu EU a podpůrného balíku peněz Next Generation EU, který má členským státům "pomoci" vyrovnat se s pokoronavirovou ekonomickou krizí. Svůj krok zdůvodnily nesouhlasem s tím, aby vyplácení peněz z evropských fondů bylo podmíněno dodržováním principů právního státu. Veto se vztahuje na plánovaný fond koronavirové pomoci ve výši 750 miliard eur (19,8 bilionu korun) i na sedmiletý unijní rozpočet ve výši téměř 1,1 bilionu eur (29 bilionů korun).
V mnoha diskuzích pod články se ozývají hlasy, proč některý z našich předních politiků nepodpoří obě tyto země. Od premiéra nebo od prezidenta jsme žádné vyjádření k tomu neslyšeli. Ozval se pouze ministr zahraničí Petříček: "Situace ukazuje, že ne vždy můžeme souhlasit s našimi partnery z visegrádské čtyřky." Evropská unie podle něj není pouze o transakcích mezi členskými státy, ale také o hodnotách a principech, z nichž jedním je respektování zásad právního státu.

"Pro nás je velmi důležité najít způsob, jak situaci odblokovat. Myslím, že nakonec i Polsko a Maďarsko potřebují překonat sociální a ekonomické dopady koronavirové krize."

V reakci na veto Maďarska a Polska přišel portugalský premiér António Costa s návrhem na rozdělení Evropské unie na „vzorné žáky“ a „potížisty", aby se prý podobným krizím v budoucnu zabránilo. Rozdělení podporuje i francouzský prezident Emmanuel Macron.

Čemu tato prohlášení nahrávají? Rozdělení Evropy na Trojmoří jako základu pro obnovení Rakousko-Uherska a na zbytek Evropy.

Prezident Zeman se k projektu Trojmoří staví zatím spíše odmítavě, proto nepřekvapí jeho reakce na dopis německého prezidenta Steinmeiera, který jako první oslovil našeho prezidenta. Steinmeier kromě jiného napsal: „V rámci druhé vlny pandemie se rovněž ukazuje, jak důležité bylo, že se členské státy Evropské unie v létě dohodly na účinném nástroji, který je výrazem naší solidarity. Jsem velmi rád, že se Česká republika stejně jako německá spolková vláda zasazuje o rychlou a důslednou realizaci tohoto balíčku. Závisí na tom úspěch obnovy našich národních ekonomik. Závisí na tom i budoucnost naší sjednocené Evropy.“

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-obdrzel-dopis-od-nemeckeho-prezidenta-15685

„Ze Zemanovy odpovědi: ... "Uvítal jsem proto ambiciózní plán evropské ekonomické obnovy, který jak správně říkáte, je výrazem naší společné solidarity. Vědomí, že nikdo nejsme sami, že jsme součástí širší rodiny, je důležité obzvláště v momentech jako tento. To platí pro jednotlivce, ale i pro státy. Koordinovaný plán obnovy je vedle vzájemné spolupráce našich zemí a dalších příkladů důkazem, že patříme do fungující rodiny evropských států.“

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-odpovedel-na-dopis-nemeckeho-prezidenta-15686

Kdo naopak přivítal slova portugalského premiéra a vyjádřil radost nad záměrem rozdělení EU, byla ekonomka Šichtářová, která pracovala také jako externí poradkyně hnutí Trikolora: "To by bylo naprosto skvělé, geniální, výborné! Všem by to pomohlo."

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Napady-Piratu-jsou-strasakem-od-zacatku-jen-si-jich-nikdo-nevsimal-Kolektivisti-jak-remen-V-podstate-je-to-kradez-varuje-Sichtarova-645555

A mezitím čínský prezident překvapivě pogratuloval Bidenovi k vítězství ve volbách. Znamená jeho gratulace, že podporuje Bidena? Henry Kissinger, kádr globálních elit, zase v rozhovoru pro agenturu Bloomberg dal administrativě prezidentského kandidáta Bidena několik rad, aby co nejdříve zlepšila vztahy s Čínou, jinak hrozí krize, která by mohla vyústit ve vojenský konflikt.

Henry Kissinger je politik, který je v očích lidí spojený s projektem sbližování Číny a USA. Kissinger v roce 1971 jako národní bezpečnostní poradce prezidenta Richarda Nixona tajně odletěl do Číny, kde zahájil diplomatická jednání. Prezident Nixon pak v roce 1972 podepsal takzvané šanghajské komuniké.

Kissinger je v Číně stále přijímán s nejvyššími poctami a setkává se tam s vysokými státními představiteli. V loňském roce se ve svém vysokém věku účastnil např. odborné konference v Pekingu věnované čínsko-americkým vztahům.

Slova Kissingera a gratulace čínského prezidenta vytvářejí před veřejností obrázek Bidena jako přítele Číny, a to je hlavní cíl jejich prohlášení.
Datum inaugurace amerického prezidenta se blíží, ale boj o prezidentské křeslo není ještě ukončen. Ač v našich mediích slyšíme, jak se už Biden připravuje na novou funkci, politolog CNN, televizní stanice liberálů, v podstatě vzdává boj proti Trumpovi - vysvětluje ne proč, ale jak se stane Trump prezidentem.
https://www.youtube.com/watch?v=3bj5v48RMi0&feature=emb_logo

Na dění v USA je úzce navázána i "covidová operace" a boj se vede také v této oblasti. Maďarsko, jako země s určitým výsadním postavením vzhledem k projektu obnovení R-U, rozhodlo o nákupu a výrobě ruské vakcíny Sputnik. V reakci na to přispěchal zástupce Evropské komise s prohlášením, že rozhodnutí maďarských orgánů povolit použití ruské vakcíny proti koronaviru se nebude vztahovat na celou Evropskou unii.
Ruské vakcíně však začal opatrně dělat reklamu i The Washington Post

https://inosmi.ru/social/20201129/248642651.html

Objevují se také informace, že vakcína vyvinutá oxfordským institutem čelí problémům a budou se provádět další globální klinické testy.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/oxfordska-vakcina-celi-problemum-bude-se-znovu-globalne-testovat-40343490

V projevu k účastníkům fóra "Poučení z Norimberku" nemluvil ruský prezident Putin jen tak o tom, že závěry Norimberského procesu jsou i dnes naléhavé. Jeho slova jsou určena i těm, kteří nejen v Rusku stáli za rozehráním covidového šílenství. I když je tato agenda využívána i globálními elitami, neokonské struktury budou likvidovány i právě v souvislosti s odhalováním pozadí covidové operace.
2 Komentářů k „ROZDĚLME EU“, VOLÁ MACRON A COSTA

 1. Louis napsal:

  Rozpad EU se uz rysuje. Dobra zprava.
  Kissinger uz dlouho hazi klacek do spoluprace Ciny a Ruska. Chce Cinu zatahnout na stranu USA. Nedari se, Cinane maji sve plany a nenechaji se zaprahnout za zajmy USA.
  Cina pry financuje Bidena?
  Jsem zvedav na prvni zkusenosti a nasledky pri pouziti vakcin. Media vam budou ovsem dal lhat a zatajovat nepriznive zpravy.
  Ceska media zahajila kampan pro ockovani a zalhava vsechny vedecke zpravy ci je oznacuke za dezinformace. Lide budte ve strehu, chazari vam upletli opratku. Jmenuje se nepotrebna vakcina proti COVID-19.

 2. Marek napsal:

  Rozpad EU je nevyhnutny pre pokrocenie projektu Medzimoria. To je vsetko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!