Rusvesna: Přehled zpráv – 2.12.2020

rusiny_potrebovali_nadelit_zakarpate_osobym_statusom1; Mezinárodní konflikt v Zakarpatsku: Ukrajinské ministerstvo zahraničí si předvolalo maďarského velvyslanectví.
2; EU má obrovské problémy. Evropská moc proti Polsku a Maďarsku. Šéfka Evropské komise Ursula von der Leyen navrhla vládám Maďarska a Polska, aby se se svým problémem obrátily na Evropský soud.
3; Britští neonacisté chystají akci proti vojákům, hlásí ministerstvo obrany. Ministerstvo rozeslalo vojákům varování, že britští neonacisté rozvěšují plakáty s žiletkami, které mají pořezat každého, kdo se je pokusí odstranit.
4; Generální tajemník NATO učinil prohlášení o ruských mírových silách v Podněstří. Misi označil za porušení územní celistvosti Moldávie. O Kosovu ani dalších analogických případech se ale nezmínil.
5; Soros je zločinec. Maďarský premiér vyzval Evropu k odporu. Orbán obvinil Evropskou unii z toho, že v ní působí sítě Sorosových agentů, kteří prosazují hodnoty, které jsou křesťanské Evropě zcela cizí.
5; Ukrajinští vojáci v obci Nižněje najeli do obytného domu obrněným vozem. Řidič se snažil z místa nehody ujet, ale byl zadržen místními obyvateli. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
6; Skandál v Zakarpatsku: Maďaři označili zpěv maďarské hymny za modlitbu k Bohu. Strana Maďarů na Ukrajině působí přísně v souladu s ukrajinskými zákony.
7; V Moskevské oblasti byla zahájena vakcinace proti koronaviru. Podle předběžných výsledků má vakcína „Sputnik V“ účinnost 92%.
8; Rusko je naše společné neštěstí. Ukrajina je na straně Japonska v boji o Kurily. Mocenské struktury na Ukrajině jsou přímo nabité omezenými lidmi a občas i totálními idioty.
9; Rusko dalo Spojeným státům podmínky. Rusko má jasnou představu o tom, jak bude spolupracovat s novým prezidentem USA a jeho administrativou. Pouze na základě vzájemného respektu.
10; Dokáže Rusko zvítězit v hrozící válce? V poslední době média začínají o ruské armádě hovořit s úctou a hrdostí, což je velmi důležité.
11; Nepříjemné čekání na nový pokus o převrat v Rusku. Západ se snaží ústy svých „pacientů“ vsugerovat lidem nutnost rozdělení Ruska.
12; Trump už dopředu hledal možnost ochrany svých dětí před Bidenem, píší The New York Times.
13; V Podněstří odpověděli na výzvu nové moldavské prezidentky Maji Sandu stáhnout ruská vojska. Podle Tiraspolu je to jen další pokus tematizovat tento umělý problém.
14; Speciální operace na záchranu ostrova Russkij. Na pomoc spěchá ruská námořní flotila. Ostrov je totálně izolován od vnějšího světa v důsledku uzavření zavěšeného mostu pokrytého vrstvou ledu.
15; Ukrajina rozzlobila MaĎarsko. Do Zakarpatska bude vyslána mezinárodní organizace. Maďarské ministerstvo zahraničí má v úmyslu iniciovat konzultace o dalším blokování členství Ukrajiny v NATO.
16; Sojuz vynesl na oběžnou dráhu armádní družici Spojených arabských emirátů. Ruská raketa startovala dnes z kosmodromu Kourou ve Francouzské Guayaně.
17; Naděžda Savčenko navrhla koupit Donbas. Jde to prostě jen otázka peněz, které je třeba na to obětovat, navrhla bývalá návodčí nacistického batalionu Ajdar.
18; Ukrajinský poslanec Ilja Kiva nedávno prohlásil, že ruský živel miluje sílu. Ale Ruské jaro bylo podle něj projektem SBU a Luganská a Doněcká republika je jen horda ožralů. Potom se přemaloval na socialistu a nyní je div ne hlavním mluvčím proruské opozice na Ukrajině.
19; Evropa snížila dovoz zkapalněného zemního plynu o 40%. Dovoz omezili i takoví bojovníci za energetickou nezávislost na Gazpromu jako Litva nebo Polsko.
20; V Nejvyšší radě vymysleli pro vrcholové funkcionáře velmi bolestivý způsob trestu. Jde o odpovědnost za neúplné přiznání majetku funkcionářů.
21; V příštím roce bude na Ukrajině vytvořen zvláštní fond pro boj s koronavirem.
22; Koronavirus v Rusku. Padl rekord v počtu zemřelých, ale křivka šíření nemoci se už snižuje.
23; Rusové ukázali, čeho se bojí a jak bojují se stresem. Občané utápějí svůj stres v pivu a vínu a přejídají se sušenkami.
24; Od Zelenského požadují „zastavení beztrestného řádění extremistů“ na Ukrajině. Pokud prezident Zelenskij a jeho okolí mají jiný názor, znamená to, že si tím objednávají spoustu zločinů.
25; Igor Strelkov tvrdí, že armády Republik Donbasu nejsou bojeschopné. Pokud ukrajinská armáda podnikne opravdu soustředěný útok, budou bez pomoci Ruska smeteni.
26; Pašiňana neposlouchá už ani technika. Na summitu ODKB se mu porouchal mikrofon. V tu chvíli arménský premiér hovořil o agresi Ázerbajdžánu v Náhorním Karabachu.
27; Statisíce námořníků uvízly kvůli protikoronavirovým opařením na otevřeném moři. OSN vyzývá vlády zemí, aby začaly situaci řešit a pomohly posádkám plavidel dostat se domů.
28; Na Ukrajině výrostci pro zábavu zapálili dvanáctiletého chlapce a točili to na telefony.
29; V OSN spočítali otroky. Otrokářství není jen historickým faktem, prohlásil Antonio Guterres a zveřejnil působivá čísla o současném stavu. V postavení otroka se dnes ve světě nachází přes 40 milionů osob. Z nich 71% jsou dívky.
30; Jaderné zbraně na zadržování. V čem spočívá podstata návrhu zákona o blokování YouTube? Nedávno jeden z autorů návrhu, poslanec Alexandr Chinštejn ujišťoval, že se zákon nemá stát klackem na svobodu slova.
31; Svět se řítí směrem k řízenému chaosu, prohlásil Lukašenko. Běloruský prezident také vyjádřil znepokojení z narůstající vojenské přítomnosti USA a NATO u západních hranic ODKB (Organizace dohody o kolektivní bezpečnosti).
32; Byl odhalen cynický zločin ukrajinských důstojníků ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří v Donbasu. V současné době všichni aktéři zločinecké skupiny byly odvoláni z výkonu služebních povinností a byli zadrženi. Jsou obviněni z utajování válečných zločinů ukrajinské strany a z likvidování důkazů.
33; V Kyjevě pokračuje instalování novoročního stromu. Místo hvězdy bude na vrcholu něco jiného. Má to být gigantický zlatý (patrně dámský) klobouk.
34; Ukrajina se zalekla a pokouší se zmařit vystoupení zástupců Luganské a Doněcké republiky v OSN. K vystoupení ještě nedošlo, ale ukrajinská věrchuška už bije na poplach.
35; Pokuta nebo vězení. V Rusku byl schválen zákon o trestech za výzvy či pokusy o odtržení teritorií. Takto ruští senátoři bojují proti prohlášením, že Krym je součástí Ukrajiny.
37; Putin nařídil zahájení hromadné vakcinace proti koronaviru. Kromě toho prezident vyjmenoval dvě rizikové skupiny, které se mohou nechat očkovat jako první. Jde o lékaře a učitele.
38; Ukrajinci na YouTube takřka vůbec neposlouchají ukrajinské písně. Společnost Google sestavila seznam hudebních děl, která Ukrajinci nejčastěji poslouchají.
39; Lukašenko: NATO vytváří vojenské uskupení pro obsazení části Běloruska. Západní země už dávno mají plány na vytvoření sanitárního kordonu mezi EU a Ruskem, myslí si Alexandr Lukašenko.
40; Ve Státní dumě komentovali prohlášení mentálně zaostalého stálého zástupce Ukrajiny v OSN. Jeho slova prý už nejsou jen degradací, ale přímo dno propasti.
41; Turecko podpořilo protiruskou iniciativu Ukrajiny ohledně Krymu. Informoval o tom turecký ministr zahraničí Čavušoglu.
42; Ukrajinská moc vytváří v Zakarpatsku podmínky občanské války, říkají poslanci Evropského parlamentu za maďarskou vládní stranu.
43; Kravčuk hrozí Rusku plánem B ohledně Donbasu. Podle jeho slov Zelenskij prohlásil, že je třeba vyčkat na 9. prosince.
44; Íránské tajné služby zjistily identitu organizátorů vraždy jaderného vědce. Informoval o tom oficiální zástupce íránské vlády Alí Rabíjí.
45; NATO obvinilo Rusko z budování ještě větší vojenské moci. Stoltenberg dodal, že ministři zahraničí zemí NATO odsouhlasili další kroky na upevnění dialogu s Gruzií a Ukrajinou.
46; Ukrajinský policista střílel na náčelníka ochranky zábavního podniku. Inspektor hlídkové policie v Dněpropetrovsku byl obviněn z chuligánství za použití střelné zbraně.
47; Karabach. Mírové síly Ruské federace kráčejí po stopách vojáků Ruské carské říše. O tomto postřehu se zmiňuje reportáž z Republiky Arcach.
48; Rusko na prvním místě. V NATO vyjmenovali hlavní hrozby do roku 2030. Píše se o tom ve zprávě o reformě Aliance zveřejněné ve středu 2. prosince.
49; Ukrajina chce více společných cvičení s NATO na svém území. Informoval o tom ukrajinský ministr zahraničí Dmitrij Kuleba.
50; Nově zvolená moldavská prezidentka Maja Sandu obvinila Dodona z pokusu o uchvácení moci v zemi. Myslí si, že prezident, který prohrál volby, se snažil omezit její pravomoci.
51; Byl zveřejněn text projevu ministryně zahraničí Doněcké republiky Natalie Nikonorovové v Radě bezpečnosti OSN.
52; NATO zareagovalo na vyostření vztahů mezi Ukrajinou a Maďarskem. Obě země si musí problém vyřešit mezi sebou.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
7 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 2.12.2020

 1. .lak napsal:

  Z ae :lol:
  Co tam mechanický a organičtí akismeti nedají, tak i tak.

  tana
  Na každého jednou dojde – i Američané si zaslouží pořádnou občanskou válku.
  Dosud se zájmem sledovali, jak se lidé navzájem nesmyslně vraždí, ve Francii, Rusku, Německu, Palestině, Jugoslávii – a doma měli klid, jen si přepočítávali, kolik na tom vydělaly jejich zbrojovky.

  2 OdpovězPro 3, 2020 23:16
  Co dodat
  Návštěvník
  Co dodat
  Je to válka šlechty se zběsilými kočími proti zřejmě jejich mínění většině netahavých volů. Ale to si může a asi myslí mnozí že druzí ujídají chlebíčka moc a tedy pomáhají mamonovi z části závistí a potom že nikdo nedře jako oni a lví podíl na tom má obecně školastika workoholických fachidiotů //?!! vzory fuj roboti. :-)) Trump většinu chrání ale deep state má moc a prostředky – korupcí inkvizic konqisty religiózníků a u nich s rozumem nepochodíte přes třeba i tituly. A v těchto volbách se to okatě projevilo a opak mohou tvrdit jen asi …píp.
  Nebudu se rozepisovat měl bych to na 2. hodiny a ještě by na to mohli oxidovat smrkáči bez mozku. Já se dobře zabržděným směji ale celkově z nich všichni trpí.

  S nimi prostě nejde od argumentovat zhola nic proto že CTRL ují ale nechápou protože styl “memory a jsou chytří jak gramodeska, přeskakujíci. :-D

  0OdpovězUpravPro 4, 2020 0:40

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!