V Nevadě volilo 40 tisíc lidí dvakrát

129494604_1206844553089387_1810792545285559413_nVčera podal tým právníků úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa soudu úředně ověřený seznam více než 40 tisíc voličů, jejichž hlas byl započítán dvakrát. Podle sítě sdružující lokální noviny The Epoch Times byly všechny tyto dvojité hlasy započítány. Podle výsledků, které byly neoficiálně zveřejněny měl prezidentský kandidát „Demokratické“ strany Joe Biden v tomto státě vyhrát o 12 tisíc hlasů.
Problém dvojího započítání hlasů jednoho voliče vznikl tím, že část lidí se během volebního období stěhovala. Po přihlášení ve svém novém bydlišti volili většinou osobně ve volební místnosti. V evidenci obyvatel tohoto státu však již delší dobu panuje určitý chaos. Část občanů, kteří se přestěhovali, místní úředníci nevymazali z volebních seznamů v místě, odkud se odstěhovali. Na staré adresy si někdo vyžádal volební lístky pro hlasování poštou a vyplněné je odevzdal. I v Nevadě byla naprostá většina hlasovacích lístků zaslaných počtou ve prospěch „demokrata“ Joe Bidena.

Naopak v případě volebních lístků odevzdaných voliči ve volebních místnostech vyhrál republikán Donald Trump.

Podle seznamu, který k žalobě na falšování voleb dodal jako důkaz tým právníků Donalda Trumpa, volilo v Nevadě více než 13 tisíc lidí, bez označení pohlaví a data narození, další, kteří současně volili též v sousedním státě Kalifornie. Všechno jsou to hlasy zaslané poštou, jejichž započítání umožnil nepořádek ve volebních seznamech z nichž nebyli v Nevadě vymazáni lidé, kteří se ze státu odstěhovali. Kromě volební stížnosti tým Trumpových právníků podal též ústavní stížnost proti nevadskému volebnímu zákonu, který po novelizacích neprovázaných dostatečně s evidencí daňových poplatníků umožnil vznik těchto volebních podvodů. Ústavní stížností se bude zabývat Nejvyšší soud státu Nevada i Nejvyšší soud USA.

Považuji za nutné bedlivě sledovat všechny zveřejněné způsoby volebních podvodů, které byly použity ke zfalšování letošních prezidentských voleb v USA. Tyto příklady špatné praxe se snaží do volebního práva v EU protlačit frakce Zelených v Evropském parlamentu. Jejími členy jsou i čeští europoslanci za Piráty. Na minulém plánu EP byla schválena iniciativní zpráva, která požaduje harmonizaci volebního práva v EU. V dokumentu, který schválila většina probruselských poslanců, je požadováno mimo jiné zavedení korespondenčního hlasování, které způsobilo tolik problémů při volbách prezidenta USA!

Po schválení iniciativní zprávy Evropská komise obvykle do 2 let předkládá návrh unijního předpisu, po němž volá iniciativní práva.
Frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení za SPD v ČR, návrh volající po harmonizaci volebního práva v EU, nepodpořila. Chceme si ponechat vlastní zákony, které podobné podvody neumožňují. V ČR naopak korespondenční hlasování prosazuje TOP 09.
Jeden komentář na V Nevadě volilo 40 tisíc lidí dvakrát

  1. martin bareš napsal:

    Řeknu jen na rychlo svůj názor, nad kterým jsem moc nepřemýšlel, ale tento článek mě něj navedl.
    Pro mě je Trump za osmnáct a Biden bez dvou za dvacet, i když maličko lepší se mi zdá Trump; může v tom být ale jen můj pocit, že stařík Biden mi nemá co říct. Lidi většinou mají rádi šoumeny, silné osobnosti, "vůdce", apod. To není důležité.
    Důležité jsou volební podvody. věřím, že s nástupem počítačové techniky a jejího zahrnutí do počítání voleb, se manipulaci nevyhneme. I u nás byly volby pravděpodobně zfalšované - myslím ty velké, předposlední. A budou určitě i v budoucnu, USA náš vzor. Pokud se nevrátí "demokracie" k primitivnímu sčítání hlasů manuálně, ověřování totožnosti, a tak dále, nemají volby ani ten zakrývací význam neutrálnosti a nezávislosti. To nemluvím o mediích, manipulaci, poslancích, reklamě, poloinformivanosti či neinformovanosti, nezájmu a spoustě dalšího utváření "veřejného mínění". Nezajímá mě to a nemohu k tomu nic říct. Ale článek a postřehy v něm jsou zajímavé.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!