KDO, KDY a JAK má právo se vyjadřovat k problematice koronaivru?

images (4)Toto právo nelze upřít vůbec nikomu, protože se problém prostě týká úplně všech. Umlčovat kohokoli z jakéhokoli důvodu je stejně hloupé a nebezpečné, jako chtít omezovat volební právo podle dosaženého stupně vzdělání. Vždycky a ve všem je ale nesmírně důležité ZNÁT MÍRU. Je naprosto šílené zcela podléhat panice a svými vyjádřeními ji šířit. Ale je samozřejmě také krajně nezodpovědné ostentativně dávat najevo své pohrdání vůči jakýmkoli snahám situaci zvládnout a chránit obyvatelstvo, případně takové snahy zesměšňovat či přímo bojkotovat.
Chtělo by se říci, že „nic není černobílé“. Ale ani toto „moudro“ neobstojí. Z hlediska formální výrokové logiky je správná formulace „Zdaleka ne vše je černobílé“, která připouští, že existují i černobílé případy. A samozřejmě neplatí ani "zlatá střední cesta", protože často bývá správný názor podstatně blíže k jednou z "extrémů".

Nejdůležitější je nejprve správně odhadnout své schopnosti a možnosti situaci dostatečně přesně vyhodnotit, a teprve podle toho pak zaujmout stanovisko.

Lidé méně informovaní (ať už z nezájmu nebo u vědomí hranic svých schopností) by se rozhodně měli zdržet kategorických soudů a komentářů, a určitě by neměli zaujímat krajní pozice. Lidem, kteří mají o problematiku zájem a myslí si o sobě, že mají i dostatek předpokladů situaci správně vyhodnotit, zase hrozí RIZIKO SEBEPŘECENĚNÍ. I oni by tudíž měli co nejdůkladněji testovat hranice svých schopností a možností.
Nejnebezpečnější jsou ale ODBORNÍCI. Je totiž velice tenká hranice mezi odborníkem a FACHIDIOTEM. Sebehlubší znalosti v oblasti epidemiologie, imunologie a dalších příbuzných oborů, z nikoho nedělají například kvalitního statistického analytika (tím méně naopak). Ale pozor! Fachidiotem člověk není jako osoba. Tím se stává vždy jen V KONKRÉTNÍCH SITUACÍCH, kdy se dostane na tenký led, když je nucen se (byť třeba i v nějaké souvislosti s vlastním oborem) vyjádřit k něčemu, co jeho odborný rozhled už přesahuje.

Kdysi mi můj otec vštěpoval zásadu: „OD VŠEHO NĚCO A OD NĚČEHO VŠECHNO“. Tím měl na mysli, že by si člověk měl v KAŽDÉM oboru osvojit nikoli nějaké minimum znalostí, ale DOSTATEČNÝ PŘEHLED. V dnešní době extrémní specializace bude nutně v každém oboru ta míra znalostí různá. A já se musím přiznat, že navzdory snaze splnit otcova očekávání se mé znalosti v některých oborech limitně blíží nule. Je ale nesmírně důležité to o sobě vědět...
5 Komentářů k KDO, KDY a JAK má právo se vyjadřovat k problematice koronaivru?

 1. zdeněk napsal:

  To se pletete, vyjadřovat názor mohou pouze ti se správným názorem, ostatní ať drží hubu ..

  • .lak napsal:

   Tak :lol:
   Z ae
   André Linoge
   Je to vynikající, vakcína bude pro eutanázisty zdarma!

   To znamená, že si musí zjistit cenu vakcíny, kterou za ně pojišťovna zaplatí, a o tuto částku mohou za ten měsíc odvést méně na zdravotním.

   • .lak napsal:

    Jaký by potom mělo smysl platit “zdravotku”, když Hurvajs prosadil, že vakcína je zadarmo?

    1 OdpovězPro 5, 2020 0:11

    Klasika, tady opomenuté ustřižený smajlem.
    __________________

    Nic ale trošku se divím že v €araboafrice prostředků ze zubožených kontinentu s čtvrtinou pod hranicí bídy si se samozřejmostí prosazují na jejich zboží, služby a nárokují si dvě miliardy muslimů osn kalergiho plánu výměny obyvatel kontinentu akceptujícího bruselu a miliardy afričanů marrakéšské smlouvy. Možná mám vlčí mlhu ale nevidím tam dnešních 97% obyvatel planety. Jenom 7% blýliýh ale zase je to záznam před nepsanou rasovou válkou? Kdoví proč. To je otázka, děti.
    https://www.youtube.com/watch?v=M6DfG7sml-Q

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!