Kukaččí vejce technokratů světové totality

 

The-Great-Reset-from-The-World-Economic-Forum-data-2020-v4Když během Velké deprese počátkem let třicátých minulého století docházel kapitalismu dech, americký president Franklin D. Roosevelt vyhlásil novou ekonomickou a sociální politiku nazvanou New Deal. Obvykle se to překládá jako Nový úděl, což není zcela přesné, protože prvotní význam výrazu deal, je dohoda, a ještě spíše obchod. Roosevelt nabídl americkému lidu víc pracovních možností, rovnosti a sociální spravedlnosti výměnou za skončení pouličních bouří. Ve zpětném pohledu vidíme, že cílem tehdejší vládnoucí elity nebylo pokrocení kapitalismu, ale jeho záchrana před zánikem. Pokus by byl zcela selhal, kdyby Japonci nepřepadli Pearl Harbour a Amerika nespustila relativně největší zbrojní program své historie.

Dnes dochází dech globálnímu kapitalismu. Znovu je tu snaha podstrčit nám kukaččí vejce. Jsme svědky zrodu ctižádostivého plánu světové elity, která si chce podrobit celé lidstvo způsoby a prostředky, drasticky omezujícími osobní a společenské svobody. Quid pro quo je bezpracné uspokojení všech lidských potřeb, spolu s plody technických a technologických zázraků z rohu hojnosti zářné budoucnosti.

Plán byl nazván Great Reset, což bychom mohli volně přeložit jako velká přestavba. Ale pro Dr. Klause Swaba, ředitele Světového ekonomického fóra, který název vymyslel, by to bylo příliš staromódní. Reset v jeho pojetí je magický účinek náhle změny, kdy po stisknutí knoflíku SMAŽ na počítači vše z obrazovky zmizí v díře zapomnění, a před námi se otvírá tabula rasa budoucnosti, v níž i nemožné je možné. Mně „reset“ spíš připomíná konec prohrané šachové partie, když poražený smete šachovnici, rozestaví bílé a černé kameny a prohlásí: Hrajeme znova.

Video Světového Ekonomického fóra vykresluje lidskou společnost po resetu v šesti zjednodušených, šťavnatých chuťovkách.

1.Nebudete nic vlastnit, vše si budete moci vypůjčit---a budete šťastní.

2. Nebudete muset čekat na orgány dárců- ty zhotoví třírozměrné tiskárny na míru.

3. Budete jíst méně masa, a to velmi zřídka jen při výjimečných příležitostech, v zájmu ochrany životního prostředí a lidského zdraví.

4. Miliarda lidí přijde o přístřeší následkem klimatické změny

a dojde k exodu uprchlíků biblických rozměrů na bezpečná místa na severní polokouli.

5. Za znečisťování ovzduší se bude muset platit uhlíková daň, která pomůže skoncovat s ropou jako hlavním zdrojem energie.

6. Můžete začít se připravovat na cestu na Mars, protože mezitím vědci vyřeší problémy lidského bytí ve vesmíru.

Světové ekonomické fórum hlásá koncept Great Resetu již celá léta. Postupně se k němu přidaly OSN, Mezinárodní měnový fond, Světová banka a všichni ti, kteří mají eminentní zájem, aby pod novým firemním štítem byly zachovány jejich výdobytky a privileje. Pandemie virové paniky, provázená ekonomicky sebevražednými uzavírkami hospodářské činnosti, je nečekaná, jedinečná příležitost, jak smést šachovnici, uskutečnit převzetí průmyslu korporační plutokracií a završit odúmrť střední třídy, možného zdroje odporu, zánikem soukromého podnikání.

Každá reorganizace vládnoucího systém se sestává ze dvou nezbytných částí : zničení starého pořádku a vybudování nového, napsal už před první světovou válkou vizionář Nahum Goldmann. „ Zpočátku musí být odstraněny všechny hraniční sloupy, etické bariéry a společenské definice starého systému a nahrazeny prvky nového systému. Proto první úkol naší doby je NIČENÍ. Každá společenská vrstva a všechna sociální uskupení vytvořená starým systémem musí být zničeny, každý jednotlivec musí být vykořeněn ze životního prostředí předků, žádná tradice nesmí být už považována za svatou, Staré je pouhým znamením choroby, a nové krédo zní : Co bylo, musí pryč.“ Jsme v této první fázi, kterou má dokončit finanční krach a velká krize roku 2001.

Great Reset v mnohém připomíná dystopický román George Orwella nazvaný 1984, takže někteří znalci převratných změn jej považují na hraně konspirační teorie. Oproti zemědělské revoluci, první průmyslové revoluci a informačnímu věku, Great Reset, jež v podstatě není nic jiného nežli čtvrtá průmyslová revoluce, bude uvalen na lidstvo bez jeho souhlasu. Dobro se musí lidu vnutit, říkala rakouská císařovna Marie Terezie, která se v imperiální vládě dobře vyznala.

Cílem Great Reset je zavést s pomocí zdravotní diktatury celosvětovou totalitu skrytou pláštíkem vábivých slibů jako na příklad zaručeného univerzálního příjmu a zrušení soukromých dluhů. Za to si máme odepřít řadu osobních a občanských svobod, nechat se pravidelně očkovat proti Covid-19 a mít stále u sebe zdravotní digitální osobní průkaz, který bude naším Orwellovým Velkým bratrem—obrazně i doslova.

Nemylme se, Great Reset, není žádná konspirativní teorie, nýbrž přímé a bezprostřední nebezpečí, že budoucí vývoj lidské rasy nabere nežádoucí směr. Hlavouni jako je britský prince Charles, Bill Gates nebo J. D. Rockefeller, kteří Great Reset prosazují, zcela otevřeně přiznávají, oč jim jde. O zrušení vlastnictví, včetně peněz, pro všechny, kromě vládnoucí elity. O to, aby se lidé stali zcela závislí na vládě a jejími loutkovodiči pro každou životní potřebu: potravu, střechu nad hlavou, vodu, oblečení.

Zná někdo lepší způsob, jak získat a udržet kontrolu nad lidstvem, nežli když vladař podmíní přežití každého jednotlivce mírou jeho podrobení?

Odmítnout vysedět kukaččí vejce technokratů světové totality nebude snadné, protože se octneme v obklíčení dvou hlavních tahů náporu. Jedním klepetem kleští bude boj proti ohlašované klimatické změně a za záchranu Země, který Great Reset označuje za svůj prvořadý cíl. Dalo by se říct, že hodlá parazitovat na hnutí, jež si během posledních padesáti let získalo podporu značné části světového obyvatelstva, zejména v bohatých zemích.

Druhé klepeto je sociální. K tomu je nutno si představit očekávaný nárůst nezaměstnanosti a chudoby až v příštím roce začne krize kousat. Great Resest již dnes slibuje, že nikdo nebude strádat a hladovět, protože všichni potřební lidé budou mít zaručený minimální příjem. To je návnada, kterou většina lidí spolkne i s navijákem, jen málo si jich uvědomí, že se vzdávají své svobody za to, že se o ně někdo postará. Není se co divit: když lidé jsou na pokraji zoufalství, jejich vládci je mohou přimět, aby udělali cokoli, i proti vlastním zájmům.

Říci ne Great Resetu bude obtížné, ale ne nemožné. Co nesmírně komplikuje naši situaci a hledání východiska je skutečnost, že současný světový řád je taktéž nesnesitelný a dál neudržitelný, protože svou chamtivostí a hloupostí vede lidskou rasu do záhuby .

Nenechme se odradit, že zatím nevidíme jasně, co dělat. Jedno staré indické přísloví praví, že z toho, co housence se zdá jako konec světa, vzlétne motýl. Uvědomme si, že neexistují beznadějné situace, že jsou pouze lidé, kteří zaujímají beznadějné postoje.
Jeden komentář na Kukaččí vejce technokratů světové totality

  1. Hloupý Honza napsal:

    Dobré čtení.
    Jen ta formulace "je nečekaná, jedinečná příležitost" mě celkem vzala u srdce :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!