Rusvesna: Přehled zpráv – 3.12.2020

vakcina_koronavirus_0 (1)1; Vakcíny se staly hlavním cílem organizovaného zločinu, varuje Interpol. Falešné vakcíny jsou rizikem pro zdraví a dokonce i životy občanů.
2; Potřebuje vůbec Ukrajina Donbas, když ho systematicky likviduje a odtrhává od sebe? Bylo zveřejněno kompletní znění projevu Vladislava Dějněgo v Radě bezpečnosti OSN.
3; Doktorka Smrt“ Uljana Suprun poskytla rady Ukrajincům ohledně sexu a intimního života.
4; Na Kyjevském předměstí Charkova zemřel zloděj při pokusu ukrást mrazicí box z terasy uzavřeného obchodu. Při pádu spadl těžký box přímo na něj.
5; Trump prohlásil, že přepočítávání nezákonně vhozených hlasovacích lístků musí pokračovat. Úřadující prezident USA Donald Trump poskytl takřka hodinovou tiskovou konferenci.
6; Oděsa v ohrožení. Čím je pro Ukrajinu nebezpečné obnovení (rozmrazení) konfliktu v Podněstří? Prohlášení nově zvolené moldavské prezidentky o nutnosti stažení ruských mírových sil z Podněstří vyvolalo velký ohlas.
7; Série výbuchů a velké ztráty mezi ozbrojenci ukrajinské armády. To jsou dvě hlavní témata pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý den.
8; Jaká je budoucnost Ruska? Budoucností je hned několik. A jsou dost různé. Záleží Je to soubor ekonomických, vojensko-strategických a dalších „budoucností“. na nás, co si z jednotlivých budoucností namícháme, prohlásil Adrej Kortunov ohledně své představy o budoucnosti Ruska.
9; VE Francii navrhli vystoupení z NATO. NATO má jediný cíl - sloužit ekonomice USA. NATO absolutně nepomáhá Francii chránit její suverenitu. Paříž může dosáhnout daleko lepších výsledků v oblasti kontroly jaderných zbraní, když bude spolupracovat s Ruskem a ne s Washingtonem, protože Američanům jde výhradně o jejich vlastní zájmy, prohlásil Jean-Luc Mélenchon.
10; Rusko odmítlo udělit občanství veliteli batalionu Doněcké republiky a blízkému spolupracovníkovi Alexandra Zacharčenka Sergeji Zavdovejevovi s odůvodněním, že „prosazuje násilnou změnu ústavního pořádku Ruské federace nebo jinými svými činy vytváří hrozbu pro bezpečnost Ruské federace“. Zavdovejev se účastnil útoku na budovu Doněcké administrativy, prvních bojů na Doněckém letišti, byl u Dělbalceva i Ilovajska.
11; Kyjev hodil v OSN Moskvě rukavici: Stálý představitel Ukrajiny Sergej Kislica obvinil Stalina ze spiknutí s Hitlerem. Společně prý vypracovávali plán na obsazení sousedních států. Podle jeho slov byli prvními obětmi Poláci a Ukrajinci. Sovětská vojska prý zavraždila tisíce Ukrajinců během okupace a pak během ústupu v roce 1941 ještě likvidovala důležitou infrastrukturu ve městech ještě před útokem nacistů... Patrně se jedná o pokračování série idiotských „historických“ výroků zahájené Jaceňukem, který ještě jako ukrajinský premiér pro německou televizi prohlásil, že Rusko v roce 1943 napadlo Ukrajinu...
12; NATO posílí svou přítomnost v Černém moři. Informoval o tom generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.
13; Ve věku 94 let zemřel bývalý prezident Francie Valéry Giscard d´Estaing. Prezidentem byl v letech 1974 až 1981.
14; Sojuz -2.1b vynesl na oběžnou dráhu aparát ruského ministerstva obrany a telekomunikační družice Goněc-M. Raketa-nosič startovala z Plesecka.
15; Biden si už vybral kandidáta na funkci šéfa CIA, píše The Wall Street Journal. Bývalý poradce prezidenta Obamy pro národní bezpečnost David Cohen dříve tuto funkci odmítal.
16; Nepřátelé Ruska začínají s přípravami nového období ruské „smuty“. Zachar Prilepin slíbil, že ruské majdanovce jaksepatří „přivítají“...
17; Dluhy za energie na Ukrajině dosáhly obludných rozměrů. Před rokem Zelenskij sliboval, že ceny tepla se sníží o 50%, ale realita se ukázala zcela opačná. Dnes průměrná statistická rodina (domácnost) na Ukrajině dluží za „komunální služby“ 3.769 hřiven.
18; Byla vyhlášena veřejná soutěž na nový název pro Rossotrudničestvo. Výsledný název má být jednodušší, srozumitelnější a vyslovitelný pro uživatele oficiálních jazyků OSN. Musí obsahovat slabiku „rus“ nebo „ros“ a skládat se maximálně ze dvou slov.
19; V Rusku se nakazil opět rekordní počet lidí koronavirem.
20; Co prohlásil nedávno zemřelý francouzský prezident Valéry Giscard D´Estaing o Krymu? Když Roosevelt a Churchill v roce 1945 jeli do Jalty, rozhodně neměli pocit, že jedou na Ukrajinu...
21; Biden prý bude trestat Rusko ještě tvrdšími sankcemi, prohlásil ukrajinský „specialista a poradce šéfa prezidentské administrativy Alexej Arestovič.
22; Trump byl vyzván, aby vyhlásil válečný stav a nové volby. V ulicích USA sílí podpora stávajícího prezidenta. Aktivisté prohlašují, že v osobě Josepha Bidena na Spojené státy zaútočili komunisté.
23; Podplukovník ukrajinské armády svým autem málem přejel spícího pohraničníka ležícího na cestě. Ten se pak vymlouval, že tam jen škubal trávu pro králíky.
24; Tři výtečníci: Tři země v OSN obvinily Rusko na základě vystoupení zástupců Luganské a Doněcké republiky. Vystoupení vyvolalo bouřlivou reakci. Tři světové velmoci - USA, Velká Británie a Estonsko vydaly společné prohlášení odsuzující kroky Ruska.
25; Moskva zahajuje vakcinaci proti COVID-19. V hlavním městě byl vytvořen technologický a organizační řetěz potřebný pro vakcinaci.
26; Byly zveřejněny velké ztráty Ázerbajdžánu ve válce o Náhorní Karabach. Ve válce zahynulo 2.783 ázerbajdžánských vojáků a přes sto jich je nezvěstných. Ve vojenských nemocnicích se dosud léčí 1.245 zraněných vojáků. U 103 padlých vojáků pokračuje proces stanovení identity.
27; Zdravotnický sektor v Oděse je zahlcený. V nemocnicích leží živí vedle mrtvých, které nikdo neodváží. Byly zveřejněny příšerné obrázky z nemocnic. Lidé neumírají při pokusech o záchranu jejich života, nýbrž na chodbách, kde čekají, až na ně přijde řada...
28; Majdan v Moldávii? Stoupenci prezidentky Maji Sandu protestovali u budovy Parlamentu. V zasedacím sále došlo k potyčkám. Stoupenci nově zvolené prezidentky tvrdí, že současní moc se pokouší co nejvíce omezit pravomoci Maji Sandu novými návrhy zákonů. Pokud je ale parlament schválí, což už se prakticky stalo, není jak je zrušit.
29; Ukrajinská armáda zahájila palbu na pozorovatele z Doněcké republiky. Od zdrojů v 36. brigádě ukrajinské námořní pěchoty se Armáda Doněcké republiky dověděla o příčinách druhého ostřelování, které předcházelo incidentu.
30; Hladoví „migranti“ z Rumunska terorizují Karpatskou oblast Ukrajiny. Funkcionáři místní Rady se snaží nalézt východisko ze vzniklé situace.
31; Vědec spočítal cenu planety Země a dalších nebeských těles. Profesor Kalifornské univerzity vytvořil vzorec pro výpočet ceny exoplanet.
32; Statisíce úmrtí na koronavirus během této zimy. Strašlivá prognóza pro USA. Podvodně zvolený prezident USA Joe Biden nedávno slíbil Američanům „velmi chmurnou zimu“.
33; V roce 2021 Ukroboronprom přestane existovat. Informoval o tom nový generální ředitel Ukroboronpromu Jurij Gusev během čtvrteční tiskové konference.
34; Dodon zvítězil: Parlament Moldávie omezil pravomoci nově zvolené prezidentky Sandu. Usnesení rozhořčilo zástupce opozice, avšak zákon byl schválen a zrušit jej stoupenci Maji Sandu nemohou.
35; Poslancem bývalé německé kolonie (Namibie) se stal muž jménem Adolf Hitler. Otec Hitlera obdivoval a svému synovi dal toto jméno. Ten se ale k nacismu ani k osobě skutečného Adolfa Hitlera nehlásí.
36; „Severní proud – 2“ bude dostavěn. A Ukrajincům bude ouvej. Tranzit plynu přes Ukrajinu může spadnout na hodnoty, které nezajistí ani tržby, které by pokryly běžnou údržbu plynovodného systému. Dnes Ukrajina získává z tranzitu několik miliard dolarů ročně.
37; Na Petra Porošenka zaútočil účastník ATO. Bývalý prezident Ukrajiny Petr Porošenko měl konflikt s Jaroslavem Granitným přímo v jednací síní oblastní administrativy.
38; Rusko chystá uznání Doněcké a Luganské republiky, ječí v Kyjevě. Ukrajinská delegace v Třístranné kontaktní skupině na Minských rozhovorech křičí, že Rusko chce legitimizovat své loutkové režimy v Donbasu.
39; Ve Státním departmentu učinili prohlášení o Krymu. Zástupce státního tajemníka Stephen Biegun prohlásil, že USA nikdy neuznají připojení Krymu k Rusku.
40; Některé potraviny mají značnou schopnost omezovat působení koronaviru a snížit tak jeho nebezpečnost pro organismus. Hroznové víno, čokoláda (kakao) a zelený čaj jsou schopny blokovat SARS-CoV-2. Píše se o tom v časopise Frontiers in Plant Science.
41; Moldavský parlament schválil v prvním čtení zákon o statusu ruštiny a zrušil zákaz vysílání ruských televizních stanic. Pokud bude zákon schválen definitivně, ruština opět získá v Moldávii status jazyka pro mezinárodní komunikaci.
42; V Lotyšsku začala válka proti tamním Rusům. Probíhají domovní prohlídky a zatýkání, Teror proti ruské inteligenci v Lotyšsku pokračuje. Cílem je vykořenění ruskojazyčné žurnalistiky a zastavení nepohodlného tématu výzkumu holocaustu v Lotyšsku, napsal novinář Alexandr Medinskij.
43; Nejvyšší rada Ukrajiny zakázala plavidlům pod ruskou vlajkou plout po ukrajinských řekách. Zákon podpořilo 276 poslanců. Ke schválení stačilo 226.
44; Írán má právo na pomstu. Rouhání se vyjádřil k vraždě jaderného vědce. Prezidenti Íránu a Turecka projednali dvoustranné vztahy a také vraždu íránského jaderného fyzika.
45; Lukašenko nemá dost legitimity, aby mohl být prezidentem Běloruska, rozhodlo kanadské ministerstvo zahraničí. Informoval o tom kanadský minstr zahraničí François-Philippe Champagne.
46; Marija Zacharova poradila stálému zástupci Ukrajiny při OSN Sergeji Kislicovi, aby nebyl troškař a svou ostudu dotáhl do konce a odpověděl na čtyři její otázky. Ukrajina byla spoluzakladatelem Sovětského svazu. Okupovala tedy sama sebe? Vnímá Ukrajina operaci z podzimu 1939 jako okupaci polského území nebo jako opětovné spojení ukrajinského národa? A kdy proběhla „deokupace“ Ukrajiny? Kdy odešla z Ukrajiny „okupační“ vojska? Nebo se snad ta „okupační“ vojska stala základem pro vytvoření současné ukrajinské armády?
47; V charkovské škole žák při hodně odpálil „ohnivou show“. Jeho „uměním“ se nyní zbývá policie.
48; Americká „stratosférická pevnost“ začala hořet nad Británií. K incidentu došlo po skončení mise nad Středozemním mořem.
49; Francouzský Národní shromáždění podpořilo rezoluci o uznání nezávislosti Náhorního Karabachu.
50; Případ „Tesák“: Byl nalezen předsmrtný zápis Maxima Marcinkeviče s popřením účasti na zločinech.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!