Rusvesna: Přehled zpráv – 4.12.2020

mid_rf_161; Ruské ministerstvo zahraničí odsoudilo zadržení ruských novinářů Baltnews a Sputnik Latvija v Lotyšsku. Vůči novinářům byly použity metody jako zatýkání, výslechy, domovní prohlídky. Byla jim sdělena i obvinění ze spáchání trestných činů.
2; Ve Francii začala výroba člunů pro Ukrajinu. V červnu 2020 Ukrajina a Francie podepsaly kontrakt na výrobu 20 hlídkových člunů společnosti OCEA.
3; To je skandální a pobuřující. Maďarsko se naštvalo na OBSE kvůli Zakarpatsku. Místní volby se staly rozbušku pro další ukrajinsko-maďarský spor v Zakarpatsku.
4; Sto deset dní „příměří“. Drzost ukrajinské armády a reakce obyvatel. Byla zveřejněna reportáž Názorní policie Luganské republiky z frontové obce Frunze.
5; Likvidace nákladního auta s municí a ozbrojenci ukrajinské armády. Velení si vymýšlí viníky. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
6; Americká média ignorovala nejdůležitější Trumpovo prohlášení. A sociální sítě je prezentují jako pochybné. Stávající prezident USA Donald Trump se v amerických médiích ocitá ve stále větší izolaci.
7; Kruté vraždy v Donbasu. Ukrajina buduje Čtvrtou říši. Sergej Belov, člen Veřejné komory Luganské republiky: Nikde jinde než na Ukrajině v 21. století není možná rehabilitace člověka, který spáchal promyšlenou vraždu.
8; Velká hrozba pro miliony životů. Interpol odhalil plány mafií na padělání vakcín proti COVID-19. Může to znamenat extrémní ohrožení zdraví a životů lidí.
9; Turecký svět: Na Tureckem okupované části Sýrie se dějí strašlivá zvěrstva. Řádění zločineckých band je registrováno i v zónách vlivu protureckých uskupení v Haseke.
10; Ukrajina se topí v bahně. Kyjevský ekonom předpověděl Ukrajině nezáviděníhodný osud. Už dnes Ukrajina dodýchává v podstatě jen z dluhů.
11; Cožpak je možné, aby se na Donbas vrátila Ukrajina a její krutí zabijáci? Zástupci Donbasu vystoupili v OSN. Svět poprvé po šesti letech uslyšel i druhou stranu...
12; Roskosmos odvrátil možné havárie sedmi raket Sojuz-2. Specialisté z Roskosmosu nalezli v blocích prvních stupňů sedmi raket Sojuz-2 nekvalitní ventily.
13; Biden informoval o tom, jaká bude jeho politika vůči Rusku. Nedávno ruský velvyslanec v USA Anatolij Antonov prohlásil, že Moskva může rozšířit spolupráci s novou administrativou ve Washingtonu.
14; Žádná ruská vakcína neexistuje, prohlašuje ukrajinský ministr zdravotnictví.
15; Biden: Zranil jsem si nohu, když jsem chytal psa za ocas. Vypadá to, že příští prezident USA bude přímo sršet intelektem.
16; Na Ukrajině by si měli dobře spočítat ztráty Ázerebajdžánu za 40 dní války, než začnou plácat blbosti o Donbasu. Ruská armáda se v Sýrii šest let rozhodně nezabývala pořadovými cvičeními...
17; Skandalistka Larisa Nicoj, nějakým nedopatřením považovaná na Ukrajině za dětskou spisovatelku, zuří, když slyší, že ukrajinští vojáci na svých pozicích hovoří rusky. Všechny opevněné body, které jsme navštívili, kromě jednoho jediného, s námi hovořili rusky.
18; Zítra to začne. Elektronické pořadníky na vakcinaci proti koronaviru začaly fungovat v Moskvě. Zatímco Západ a Ukrajina tvrdí, že Rusové žádnou vakcínu nemají, ruští vědci nezaháleli. A výsledek na sebe nenechal dlouho čekat.
19; Vážení obyvatelé Moldávie: Nedělejte tu chybu a nebuďte jako obyvatelé Ukrajiny. Puškov komentoval výzvy nově zvolené moldavské prezidentky ke stažení ruských mírových sil z Podněstří.
20; Byl sestřelen ukrajinský dron. V Doněcké republice zahynuli obránci Donbasu. Vyplývá to z mimořádného prohlášení armády Doněcké republiky.
21; Dochází i k „ručním sporům“ o kyslík. V nikolajevských nemocnicích se pacienti perou o kyslík. Na jednotkách intenzivní péče žádají ti, kteří pociťují nedostatek kyslíku, aby otevřeli okno. Někteří se dokonce zoufale snaží se k němu doplazit.
22; Na americké vojenské základně Fort Bregg v Severní Karolině našli dvě mrtvá těla. Příčina smrti nesouvisela s výkonem jejich povinností. Od počátku roku na této základně zemřelo již 31 vojáků.
23; Touto zemí prošli Turci. Bývalá tisková mluvčí arménského ministerstva obrany Šušan Stěpaňan ukázala záběry u obce Talyš obsazené Ázerbajdžánci. Na záběrech je vidět zdevastované hroby, sochy, pomníky a další kulturní objekty.
24; Bývalý šéf společnosti Antonov: Ukrajina se změní v zemi Třetího světa. Patrně si nevšiml, že celý svět už dávno Ukrajinu považuje za rozvojovou zemi.
25; Pokus o průnik na území Ruské federace přes ukrajinskou hranici. Jsou hlášeny oběti. FSB informuje, ž dnes, 4. prosince tři neznámé osoby se zbraněmi uskutečnily pokus o nezákonný přechod státní hranice Ruské federace. Došlo ke střelbě, při které byl jeden člověk zabit. Další dva uprchli zpět na ukrajinské území.
26; Šojgu oznámil, že v září 2021 proběhnou velká společná vojenská cvičení ruské a běloruské armády. Integrace Běloruska do Evropy se podle všeho definitivně ruší.
27; V Sevastopolu bude postaven pomník uprchlým bělogvardějcům. Jedná se o připomínku stého výročí útěku armády generála Wrangela z Krymu. Celkem v té době opustilo Krym zhruba 146 tisíc osob - většinou rodiny bělogvardějců a obyvatelstvo loajální bělogvardějcům.
28; Koronavirus v Rusku: Počty zemřelých už čtvrtý den za sebou překračují 500.
29; Nejvyšší rada zažila další protest. Účastníci protestní akce zablokovali celou vládní čtvrť v Kyjevě. Protestovalo se proti neúnosným podmínkám pro drobné a střední podnikatele v době protikoronavirových opatření.
30; Šokující událost: V Moskvě vyhodili z 12. patra kojence. Dítě v důsledku utrpěných zranění zemřelo. Pravděpodobně se jednalo o svérázně „řešení“ sporu dvou žen.
31; Do vypršení Zelenského ultimáta, které dal Putinovi, zbývá pouhých pět dní. Na Zelenského žvásty se samozřejmě už dávno zapomnělo, ale novináři si vzpomněli a začali odpočítávat dny, dokdy měl podle Zelenského Putin ukončit válku v Donbasu. Po vypršení ultimáta prý Ukrajina vypoví Minské dohody.
32; „Triumfy“ proti „Kabanu“. Byly zveřejněny záběry z polygonu Kapustin Jar. Protivzdušné raketové systémy S-400 předvedly svou bojeschopnost.
33; Pohraniční služba Ukrajiny odpověděla na informace o pokusu o nelegální přechod ruských hranic. Nikdo u nás o tom nic neví a nikdo ani neslyšel střelbu...
34; Vzpoura strojů. Putin odpověděl na hlavní otázku fantastů. Prezident zdůraznil, že rozvoj umělé inteligence není nějaký přechodný jev a rozhodně to není téma pro manipulativní agresivní reklamu (hype).
35; V Kremlu odpověděli na otázku o uznání Republiky Donbasu. 9. prosince uplyne rok od posledního summitu nejvyšších představitelů Normandské čtyřky ohledně Donbasu. Z ruské strany nevidí důvod se znovu scházet, dokud Ukrajina nesplní, co bylo před rokem dohodnuto. Úvahy o uznání republiky jsou tudíž více než předčasné.
36; Ukrajinská armáda zahájila palbu na frontové linii v Luganské republice a utrpěla ztráty. Ukrajinští ozbrojenci narušili režim klidu zbraní.
37; Rusko vydala mezinárodní zatykač na vůdce ukrajinských neonacistů Nikolaje Kochanivského a Bogdana Tického.
38; Rodina veterána Velké vlastenecké války ztropila na Ukrajině skandál kvůli vyznamenání od Putina u příležitostí 75. výročí. Nejenže mu rodina vyznamenání nepředala, ale ani mu oněm neřekli a rovnou se obrátili na policii.
39; Podivné manévry: Kvůli hrozbě povstání v Zakarpatsku bude náhle přesunuta na Donbas horská útočná jednotka. V současné době jsou do Zakarpatské oblasti staženy jednotky Národní gardy ze Lvova, Vinnické oblasti a specnaz ukrajinské armády.
40; Ukrajina se dostala na seznam nejnebezpečnějších zemí pro turistiku. Analytici hodnotili státy podle úrovně politické nestability, sociálních nepokojů a množství zločinů.
41; Otrávíme vás jako krysy. Ukrajinským Maďarům dali týden na vystěhování. Příběh s nebezpečným vyhrožováním na adresu Maďarů v Zakarpatsku nabírá na obrátkách.
42; V týmu Svetlany Tichanovské představili šest scénářů vývoje situace v Bělorusku. Podle jednoho z nich štáb počítá s tím, že sankce Západu povedou k destabilizaci situace i v Rusku.
43; Na Ukrajinu nepustili občana Německa, který měl na batohu svatojiřskou stužku. Při výslechu turista prohlásil, že ji dostal od svého ruského přítele. Musel se svou přítelkyní odletět zpět.
44; Mrkvička na udici před oslíkem... Na Ukrajině udělali prognózu ohledně termínu vstupu do NATO. Ukrajina je naladěna optimisticky, prohlásila náměstkyně ministra zahraničí Emine Džaparova.
45; Erdogan navrhl Francii, aby odevzdala Marseille Arménům, kteří zde tvoří většinu obyvatel. Připojil se tak k zlobným reakcím Ázerbajdžánu na proces uznávání Náhorního Karabachu ze strany francouzských úřadů.
46; Ukrajina byla Budapešťským memorandem podvedena, říká Leonid Kravčuk. Ukrajina se musela vzdát jaderných zbraní hlavně proto, že byly na hranici životnosti a představovaly hrozbu, kterou Ukrajina v té době neuměla řešit.
47; Generál FSB komentoval pokus o nezákonný přechod ruské hranice skupinou z Ukrajiny. Zdůraznil, že ruští pohraničníci měli plné právo zahájit odvetnou palbu po narušitelích.
48; Putin jmenoval Anatolije Čubajse do nové funkce zvláštního zástupce Prezidenta Ruské federace pro styky s mezinárodními organizacemi za účelem dosažení udržitelného rozvoje. Zdůraznil, že bývalý šéf Rosnano nebude státním úředníkem a nebude součástí prezidentovy administrativy.
49; V OSN promluvili o hrozící katastrofě a požádali o peníze. Už v roce 2021 bude svět postaven před největší humanitární krizi od dob Druhé světové války.
50; Porošenko prohlásil, že Zelenskij může ukončit válku v Donbasu, ale jen za cenu, že se poníží před Putinem.
51; Ve Volokolamsku v Moskevské oblasti byla ve vyhořelém domě nalezena rodina o třech členech šestnáctiletá dívka a její rodiče. Rodina se přestala ozývat už před několika dny. Vše nasvědčuje tomu, že členové rodiny zemřeli násilnou smrtí.
52; V Německu chtějí z plynovodu „Severní proud – 2“ odebírat nejen zemní plyn, ale perspektivně také vodík. Oznámil to šéf Východního výboru německé ekonomiky Oliver Hermes.
53; V Nejvyšší radě Ukrajiny chtějí vytvořit orgán odpovědný a sankce proti Rusku. Informovala o tom poslankyně za Sluhu národa a šéfka ukrajinské delegace při PACE Jelizaveta Jasko.
54; Ze Sýrie do Karabachu. Práce ruských vojenských robotů „Uran-6“. Podrobnosti obsahuje reportáž z neuznané republiky Arcach.
55; Příměří v Donbasu je ohroženo, hlásí doněcké ministerstvo zahraničí. Na linii dotyku se čím dál rychleji vyostřuje situace.
56; V Německu dostala dvaadevadesátiletá „nacistická babička“ nový trest odnětí svobody za popírání Holocaustu. Není to ale její první trest za podobné přečiny. Její muž zaujímal vysokou funkci v NSDAP.
57; V Oděse se hromadně porvali poslanci za výkřiků „Janukovič!“ nebo „Svobodu pro Julii!“. Výsledkem prvního zasedání nově zvolené Oděské oblastní rady byl silně poškozený nábytek a technika, zničené oblečení.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!