Rusvesna: Přehled zpráv – 8.12.2020

sandru1; Soud v Moldávii pozastavil platnost zákona omezujícího pravomoci nově zvolené prezidentky. Ústavní soud Moldávie pozastavil platnost úprav zákona „O Bezpečnostní a informační službě“.
2; Ostuda pro Ameriku. Trump srovnal USA se zemí Třetího světa. V nejbližších několika dnech uvidíte spoustu závažných věci, řekl novinářům.
3; Ukrajinské ministerstvo zahraničí oznámilo argument pro další protlačování „deokupace Krymu“. Podle slov ukrajinského ministra zahraničí rezoluce Rady bezpečnosti přímo vyzývá světové společenství, aby „konsolidovalo svá úsilí o deokupaci Krymu“.
4; Ruští specialisté zkoumají první „černou skříňku“ pro kosmického „Orla“ (pilotovaná kosmická loď). Výrobek je sestaven výlučně z ruských elektronických součástek.
5; Ozbrojenci z ukrajinské armády si postěžovali na velitele batalionu s přezdívkou „Apoštol“, který překračuje své pravomoci a bezdůvodně vybírá peníze od vojáků prostřednictvím podřízených nižších důstojníků.
6; Že prý byl rok 2020 nejhorším rokem? Směšné! Pro 90% světové populace se nic nezměnilo. To jen Západ byl nemile vyrušen ze svého nezaslouženého pohodlíčka...
7; Odporná Evropa. Vyšlo najevo, že ve Velké Británii zneužívají děti s poruchami vývoje v dospívání k testům hormonálních prostředků připravujícím lidskou bytost na změnu pohlaví.
8; V NATO prohlásili bývalé republiky SSSR (zvláště Ukrajinu a Gruzii) za utlačované ze strany Ruska a udělali z toho nástroj vojenského tlaku na Rusko. Členským zemím NATO nedá spát Černé moře...
9; Kyjev asi sní o Hirošimě. Na Ukrajině neustále blouzní o jaderných zbraních, jak se jich neměli zbavovat, jak by teď bylo všechno úplně jiné... Bývalí ukrajinští politici se však snaží horké hlavy zchladit. I kdyby jaderné zbraně na Ukrajině zůstaly, nic by s nimi nezmohli, protože bez Rusů je nemohli aktivovat.
10; Byly zveřejněny záběry z likvidace ukrajinských okupantů ostřelovači. Nepřátelští vojáci jsou u linie dotyku likvidováni přesnými zásahy.
11; Trest na základě pouhého obvinění – bez důkazů, vyšetřování, soudu. Lukašenkovi a Bělorusku byl uzavřen přístup na Olympijské hry. Mezinárodní olympijský výbor schválil řadu opatření včetně zmrazení všech plateb běloruskému národnímu olympijskému výboru.
12; Pašajev, který připravoval Jefremova na pobyt ve vězení a vyzýval ho, aby se nebál, jej nyní označil za špínu.
13; Tak už nejen z Východní Evropy... Mladí a vzdělaní Němci utíkají z Německa, píše Die Welt. Záporné saldo migrace lze pozorovat už od roku 2005. Od té doby se více Němců vystěhovává než vrací. Cílem migrace Němců jsou Velká Británie, Španělsko, Rakousko, Švýcarsko, USA. Do Německa naopak míří migranti s Rumunska,Sýrie, Turecka, Indie a Bulharska.
14; USA chtějí přejmenovat všechny místní názvy na mapě Ruska. Byla vyhlášena veřejná soutěž na pracovníka, který by dokázal vymyslet názvy všech obcí, řek a hor v Rusku, které by byly vyslovitelné a pokud možno i libozvučné pro anglojazyčné uživatele.
15; Nedostatek vody na Krymu se odráží na ruských vojácích. Bylo zveřejněno skandální prohlášení amerického generála. Včera se v USA stal nedostatek vody na Krymu tématem v mnoha médiích.
16; Ruští novináři zadržovaní v Turecku se vrátili do Ruské federace. Hrozilo jim vězení a obvinění ze špionáže. V případě odsouzení jim hrozilo 15 až 20 let vězení.
17; Poslední země Evropy to vzdala. Švédsko, které vsadilo na měkký přístup k boji s koronavirem, rovněž zavádí přísná opatření.
18; Nucená vakcinace proti koronaviru? Ve Světové zdravotnické organizaci učinili důležité prohlášení. Lepší než povinné očkování je přesvědčit dostatečný počet lidí k dobrovolnému očkování. Uznávají však, že naočkovat důvěru k vakcínám proti COVID-19 nebude tak snadné.
19; Německo vyčlenilo pro Ukrajinu milion euro. Byly zveřejněny cíle programu. Peníze mají jít na podporu Ukrajiny na její cestě reforem.
20; V Záporožské oblasti farmáři rozorali starobylý židovský hřbitov a plochu oseli obilím. Zvůle zemědělců na starém židovském hřbitově trvá už tři roky. Na tomto místě se pohřbívalo více než 150 let a země je doslova plná lidských ostatků a kostí. Jediné, co se podařilo, je shromáždit nejcennější náhrobky na bezpečném místě.
21; Domnívám se, že nárůst případů a úmrtí na COVID-19 v Bělorusku skončil, prohlásil Alexandr Lukašenko během své návštěvy v nemocnici u Minska.
22; Koronavirus v Rusku: 2,5 milionu nakažených a téměř 45 tisíc zemřelých, Za uplynulých 24 hodin zemřelo přes 500 pacientů s těžkou formou COVID-19.
23; Propagandista Muždabajev nadává „hloupým hlavám“ v Kyjevě a sní o zničení putinovského Ruska. Za recept na osvobození Krymu kyjevský propagandista označuje zničení putinovského Ruska společnou akcí Ukrajiny a Západu.
24; Objevily se nové verze zmizení pěti amerických vojenských letadel v roce 1945 v Bermudském trojúhelníku. Expert mluví o pravděpodobných chybách pilotů ve složitých povětrnostních podmínkách.
25; Nikol Pašiňan musí odejít! Výbuch nespokojenosti v Jerevanu. Protestující blokují ulice a odpalují pyrotechniku. Nedávno představitelé opozičních stran Arménie vyzvali občany k akcím občanské neposlušnosti kvůli Pašiňanovu odmítnutí odejít z funkce.
26; Saxo Bank zveřejnila „šokující předpovědi“ pro rok 2021. Události tohoto roku ukazují, že budoucnost už začala. Obecné předpovědi ale nikoho příliš nezajímají. Jen dosti nepravděpodobné katastrofické scénáře se stávají předmětem sázek spekulantů.
27; Lukašenko je připraven zažalovat u soudu bandu kolem šéfa Mezinárodního olympijského výboru. Prezident Běloruska komentoval rozhodnutí MOV zavést vůči Běloruskému národnímu olympijskému výboru a jemu osobně přísné sankce.
28; Na Novorossijsk se valil „mlžný vodopád“. Turista natočil úžasný přírodní jev, jak se z hor na město valí vodopád husté mlhy.
29; Opuštěná nemovitost na Krymu se mže stát státní. Místní orgán moci může požádat o uznání takového objektu za majetek obce.
30; Gennadij Kernes se chystá vrátit do Charkova. Bylo dokonce zveřejněno datum. Charkovský starosta zmizel z města v září a podrobil se léčení z koronaviru v Německu. Za své nepřítomnosti byl opět zvolen do funkce.
31; Na pozicích ukrajinské armády duní výbuchy. Nepřítel utrpěl ztráty. Nedaleko Ukrajinou okupovaného Dzeržinska místní obyvatelé našli mrtvá těla ukrajinských námořníků, kteří zemřeli na koronavirus.
32; Na burze v USA začaly obchody s vodou. O tom, že na Wall Street začali prodávat objednávky na vodu, informuje agentura Bloomberg.
33; Mohutná bouře v Azovském moři. Bylo zatopeno pobřeží a přístupová cesta k rezidenci prezidenta. Desítky turistických objektů, hotelů a penzionů utrpěly v důsledku řádění živlu.
34; Objevila se oficiální odpověď ohledně skandálního informačního úniku z rozhovoru Lukašenka s arménským prezidentem. Na záznamu rozhovoru Lukašenko říká mimo jiné, že Alijev je ochoten zaplatit Arménii 5 miliard dolarů za Karabach.
35; Ukrajina zahájila hon na ruského viceadmirála Medveděva. Ševčenkovský obvodní soud v Kyjevě vyhověl požadavku prokuratury ohledně zadržení zástupce šéfa pohraniční služby FSB Ruské federace.
36; Ukrajinské ministerstvo obrany nabídlo práci skandálně známému propagandistovi a šéfredaktorovi „Цензор.НЕТ“ Juriji Butusovovi. Informuje o tmo tisková služba ministerstva.
37; Na seznamu deseti nejčastěji vyhledávaných osobností na ukrajinském internetu se objevuje pouze jeden Ukrajinec. Bez zajímavosti není ani to, že se na seznamu neobjevuje ani Putin. Patrně jde o logické otupění poté, co je už více než šest let obyvatelstvo dennodenně krmeno pomluvami na jeho adresu.
38; Rusko je připraveno zahájit výrobu vakcíny proti COVID-19 na Ukrajině. Informovala o tom tisková služba Ruského fondu přímých investic.
39; Zemřel poslední ministr obrany SSSR. 25. listopadu byl Šapošnikovovi diagnostikován koronavirus a zápal plic.
40; Navigace zavedla dva obyvatele Magadanu do pasti krutých mrazů. V opuštěné krajině v porouchaném autě přežil padesátistupňové mrazy pouze jeden z nich. V okamžiku, kdy je záchranáři našli, už byl jeden po smrti. Druhý byl ve vážném stavu a se silnými omrzlinami dopraven do nemocnice.
41; Dodon v předvečer inaugurace nově zvolené prezidentky Moldávie Maji Sandu omezil prezidentské pravomoci. Včera ale platnost změn v zákoně pozastavil Ústavní soud až do vynesení definitivního verdiktu.
42; Švýcarští lékaři a vědci vyjmenovali příznaky COVID-19, které přetrvávají u části pacientů až měsíc a půl po vyléčení. Patří sem únava, ztráta čichu a chuti, dušnost a kašel.
43; Francouzský ministr pro evropské záležitosti se přiznal ke své homosexuální orientaci a rozhodl se pomáhat polským deviantům.
44; Ukrajina zveřejnila termín, dokdy se vzdá uhlí. Mělo by to být až za 50 let. Je ale i tak samozřejmé, že samostatně bude pro Ukrajinu těžké dosáhnout tohoto cíle, poznamenal ukrajinský premiér.
45; V Čečně komentovali skandální námět o pohřbu vraha francouzského učitele. Ve vysílání televizní stanice Groznyj odvysílali pořad o pohřbu vraha francouzského školního učitele v jeho (vrahově) rodné čečenské obci Šalaži.
46; Útok na S-400 a Su-34. V USA nacvičovali bojové akce proti ruské technice. Američtí vojáci uskutečnili cvičení Emerald Flag zaměřená mimo jiné na nácvik taktiky vedení boje proti ruské technice.
47; V OSN vyjádřili soustrast Ukrajincům v souvislosti s úmrtím ukrajinského vojáka v Africe.
48; V Charkově zveřejnili podmínku pro výrobu ruské vakcíny proti koronaviru. Farmaceutická společnost Biolek sídlící v Charkově informovala o možnosti výroby vakcíny Sputnik-V. Podmínkou je registrace vakcíny na Ukrajině.
49; Putin podepsal zákony o odvolávání soudců. Podle těchto zákonů mohou soudci přicházet o své funkce.
50; To bude katastrofa! Polsko začalo lákat lékaře z Ukrajiny v době, kdy na Ukrajině vrcholí epidemie COVID-19.
51; Volby v USA: Úřady v Texasu podali žalobu k Nejvyššímu soudu na čtyři státy kvůli porušení zákona. Informuje o tom tisková služba texaského generálního prokurátora.
52; Šest osob zemřelo při testech vakcíny společnosti Pfizer. Polovina zemřelých ve všech skupinách byla starší 55 let.
53; V Íránu zadrželi pachatele vraždy jaderného fyzika. Předpokládá se, že na atentátu se mohly podílet americké a jiné tajné služby.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 8.12.2020

  1. .lak napsal:

    Hmmm, tak se mi prohnala "betálná mašina za zahradou v lese, no bylo tam pár vzrostlých stromů suchých. A berou kůrovce zkrátka. Ten harwerstor byl jako jako zjevení protože jsem ho viděl vlastně po soumraku a osvětlení měl jako stadión. Ke cti zásahu může posloužit že kromě jehličanů habry a duby + nevím i těch bříz co mi revírník dovolil vyřezat ale nesaunuji okres tam nechal. Nicméně nechal tam superkategorie desky nejstarších stromů cca 10cm od paty, jeden mám na zahradě a přemýšlel jsem jakou desku a už je. A druhý trojúhelníkový a to fakt zatím fakt ještě nevím jestli modřín nebo borovice, zasmolil jsem se dost a mám přes bednu malého peřiňáku a jen baj voko 3/4 m. Ještě jsem detailně nepočítal letokruhy ale určitě nad 150.let. Ale divil jsem se že jsem to donesl přes dvě patra na zátah ani jsem se nezadýchal. Takový obří blok asi mám v genech když je něco dobré tak mne ruce nebolí ani člověk.:-)
    https://www.drevostavitel.cz/clanek/nejstarsi-strom-evropy-byl-objeven-nahodou-jeho-stari-vsechny-udivilo?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=461396&dop_req_id=EvDsnYbXUzC-202012122224&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!