Rusvesna: Přehled zpráv – 16.12.2020

1_yad_navalnyy1; Navalného už opustili úplně všichni. Byly zveřejněny zajímavé názory a fakta. Pokusy o pokračování kauzy jsou už neuvěřitelně křečovité a stále směšnější.
2; Přední země Latinské Ameriky si vybraly ruskou vakcínu proti koronaviru. Je na tom vidět, že navzdory spekulacím západních médií si ruská vakcína nachází své zákazníky.
3; Byly zveřejněny odpovědi na nejčastěji kladené otázky o získávání ruského pasu občany Doněcké republiky.
4; Ozbrojence ukrajinské armády musí v Donbasu léčit ze strachu. Dotazy se nejčastěji týkají způsobu prokazování totožnosti a role pasu Doněcké republiky po získání občanství ruského.
5; Smutné dědictví po Ukrajině. Státní duma hlasovala o zvláštním zákoně o zdravotnických zařízeních na Krymu. Informoval o tom poslanec Andrej Kozenko.
6; Smrtelné nebezpečí donutilo proturecké ozbrojence vzdát se Syrské armádě. Kromě toho, že nedostávají za svou „práci“ dojednaný žold, kosí je navíc ještě koronavirus.
7; Kukaččí vejce. Ruské S-400 ničí vztahy mezi USA a Tureckem uvnitř NATO.
8; Americký šok: USA se noří do chaosu a totálního šílenství, které tlačí zemi na okraj propasti. Vyřeší se vše v klidu nebo poteče krev? Byla zveřejněna úvaha komentátorky Ljudmily Korsunovové.
9; Speciální operace: Velká skupina arménských vojáků se dostala do ázerbajdžánského zajetí. Celkem se jedná o zhruba 160 vojáků.
10; Donbas naléhavě potřebuje pomoc Ruska. Rusko pomáhá zachraňovat životy a zdraví dětí postižených válkou.
11; Putinův pokyn bude plněn pouze západně od Uralu. Za Uralem, například na Sibiři, Dálném Východě a na Severu budou u cen potravin fungovat kompenzační koeficienty.
12; Svět se změnil. Bývalá Trumpova poradkyně dala Bidenovi radu ohledně vztahů s Ruskem. Fiona Hill varovala „zvoleného“ prezidenta před opakováním chyb jeho stranického kolegy Baracka Obamy, který se o Rusku pohrdlivě vyjadřoval jako o regionální mocnosti.
13; V Rusku je dnes jen polovina migrantů ve srovnání se situací před pandemií. Přitom povolení k dočasnému nebo trvalému pobytu má zhruba milion lidí.
14; Sovětský fotbalový brankář Lev Jašin bylo uznán za nejlepšího brankáře celé historie světového fotbalu. Píše o tom sportovní časopis France Football.
15; Ze záznamu televizní debaty z roku 2012 vyplynulo, že Vladimir Žirinovskij už v té době předvídal spojení Krymu s Ruskem. Podle téže prognózy se má v brzké době spojit Ukrajina s Ruskem.
16; Biden jmenuje v USA otevřeného homosexuála do klíčové funkce. Pete Buttigieg je bývalým soupeřem Joe Bidena v primárních volbách uvnitř Demokratické strany.
17; Z děla přímo na oběžnou dráhu. V Roskosmosu se chtějí obejít bez nosných raket.
18; Ponižování, mučení, vynucený slib mlčení. Rada Evropy informuje o „atmosféře strachu“ v ukrajinských věznicích. Vězni se podle členů komise báli trestu od pracovníků věznice nebo od spoluvězňů, kdyby se bavili s pozorovateli.
19; V Saúdské Arábii se na očkování přihlásilo už 100 tisíc lidí za 24 hodin. Očkování se provádí přednostně osobám starším 65 let a těm, kdo by se mohl nakazit v důsledku výkonu své profese.
20; V Doněcké republice bude zrušen zákaz vycházení. Informoval o tom Denis Pušilin.
21; Biden jmenuje nového velvyslance na Ukrajině, říká Kurt Volker.
22; Nejvyšší představitel Doněcké republiky uspořádal „přímou linku“, během níž více než dvě hodiny odpovídal na otázky občanů.
23; Koronavirus v Rusku: téměř 600 zemřelých za 24 hodin. Celkový počet zemřelých se již začíná blížit 50 tisícům.
24; Poslanci a senátoři v Ruské federace mohou podle nových pravidel přijít o některé své pravomoci.
25; Nejvyšší představitel Doněcké republiky informoval o výhodách pro vojáky a bytech pro rodiny padlých obránců Donbasu. Jsme povinni se postarat o naše vojáky a členy jejich rodin.
26; Lékaři varovali před vousem Dědy Mráze. Ve vousech a v rukavicích se může skrývat koronavirus, proto se nedoporučuje nechat se Dědou Mrázem objímat.
27; Rogozin slíbil starty nových raket v roce 2021. Naplánované starty proběhnou podle programu letových zkoušek, jejich objednatelem je ruské ministerstvo obrany.
28; Nový Majdan v Kyjevě. Demonstranti z řad poškozených podnikatelů se zabydlují u budovy Nejvyšší rady. K Náměstí Nezávislosti se stahují značné síly policie a národní gardy.
29; Jedna z největších ruských obchodních sítí vyhlásila snížení cen. Byla nastavena nulová obchodní marže u potravin ze základního spotřebního koše.
30; V Rusku slibují konec „trash-streamům“ na internetu. Jde o mučení a ponižování lidí natočené na mobilní telefon a vystavené na internetu.
31; Pět velitelů brigád se v Donbasu vymklo kontrole ústředního velení ukrajinských ozbrojených sil. Největší množství případů porušení příměří ze strany ukrajinské armády bylo zaregistrováno v okolí Mariupolu.
32; USA poprvé za posledních 12 let jmenovaly velvyslance v Bělorusku. Stala se jím diplomatka Julie Fisher, která ovládá čtyři jazyky.
33; Byly zveřejněny záběry z instalace mezikontinentální balistické rakety Avangard do odpalovacího zařízení. Komplikované technologické operace zabraly několik hodin.
34; Z Přímé linky Denise Pušilina vyplynulo, že by obyvatelé Republiky měli velmi brzy pocítit pozitivní posuny v ekonomice v podobě růstu mezd, sociálních dávek. Budou moci být financovány ambiciózní plány a důležité státní programy.
35; V celosvětovém měřítku došlo k poruše populárního messengeru Telegram. Všechny funkce byly obnoveny po patnácti minutách.
36; V Generálním štábu ukrajinských ozbrojených sil vydělávali důstojníci na rakvích a transportu mrtvol svých vojáků. Ministerstvo obrany avizovalo provedení auditu a služebního vyšetřování.
37; Naděžda Savčenko podpořila lékaře demonstrující před budovou Nejvyšší rady a nevybíravě nadávala Porošenkovi i Zelenskému.
38; Je tam krizová situace. Pašiňan v rozhovoru pro americké Radio Svoboda tvrdil, že ruské mírové síly se v Karabachu dostaly do obklíčení spolu s arménskými vojáky.
39; Totální cirkus. V ukrajinské Nejvyšší radě se zabývají totálními hloupostmi, místo aby řešili důležité problémy země. Dokázali se do krve hádat o to, jestli se přihlašovat žlutým, červeným či zeleným tlačítkem. Obzvláště se vyznamenal poslanec za Vakarčukovu stranu Golos (Hlas). Místy už nebylo zřejmé, který návrh je míněn vážně a který nikoli.
40; Otevřené oslavování nacismu: Ukrajinská Nejvyšší rada schválila seznam jmen osob, které budou v příštím roce povinně oslavována. Seznam se hemží spolupracovníky a členy nacistických struktur OUN, UPA, SS Galičina a dalších organizací otevřeně kolaborujících s německými nacisty. Ivan Litviněnko. Sergej Timošenko, Leonid Perfeckij. Nikolaj Kapusťanskij, Vladimir Ščigelskij, Rostoslav Vološin jsou jen ty nejkřiklavější případy.
41; USA mají obavy z vývoje ruských systémů protidružicových zbraní. Kosmické velení USA prohlásilo, že Ruská federace uskutečnila testy rakety zaměřené speciálně na likvidaci družic.
42; Ruské ministerstvo obrany odmítlo informace o obklíčení ruských mírových sil v Karabachu jako spekulaci.
43; Zelenskij požádal Nejvyšší radu, aby pustila zahraniční vojska na Ukrajinu. Návrh zákona vypracovalo ukrajinské ministerstvo obrany.
44; USA a Ukrajina jsou proti. V OSN byla schválena ruská rezoluce. Valné shromáždění OSN schválilo většinou hlasů ruskou rezolucí proti oslavování nacismu.
45; Ukrajinci jsou v šoku. Ruská strategická raketová vojska trénují své frekventanty na mapách Ukrajiny.
46; V USA byl zdravotnický pracovník po očkování vakcínou Pfizer převezen do nemocnice. Informují o tom New York Times s odvoláním na své zdroje.
47; V USA připravovali další atentát ve stylu 11. září, hlásí amerického ministerstvo spravedlnosti. Podezřelému Keňanovi patřícímu k uskupení Aš-Šabab byla sdělena obvinění hned ze šesti těžkých zločinů.
48; Ukrajina dělá vše pro to, aby nemusela plnit režim přerušení palby, říká stálý představitel Ruska v Kontaktní skupině pro Donbas Boris Gryzlov.
49; Na Ukrajině navrhli, aby byly osoby s ruským pasem zbavováni občanství. Namísto toho se navrhuje institut „neobčana“, který už funguje v Estonsku a Lotyšsku.
50; Státní department promluvil o „riziku destabilizace a výzvě v Karabachu kvůli Rusku. USA mluví o nutnosti mírových rozhovorů za účasti Minské skupiny.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
5 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 16.12.2020

 1. Jéňa napsal:

  Tisková konference Vladimira Putina 17.12.2020

  https://www.youtube.com/watch?v=X00Yw_CIuH4

 2. Jéňa napsal:

  Byla zveřejněna dohoda o spolupráci mezi Federální službou Ruské národní gardy a Ministerstvem vnitra Běloruska.

  Dohoda byla zveřejněna na legálním internetovém portálu Běloruska a vstoupila v platnost od okamžiku podpisu (podepsaného 19. listopadu). Agentury mají v úmyslu spolupracovat v oblasti ochrany veřejného pořádku, důležitých státních a režimních zařízení, zvláštních nákladů, jakož i v oblasti protiteroristických činností. Kromě toho se běloruské ministerstvo vnitra a ruská garda dohodly na spolupráci v oblasti kontroly zbraní. Dohoda se rovněž týká bezpečnosti zařízení pro palivové a energetické komplexy, poskytování opatření na podporu ozbrojených sil pro boj proti trestné činnosti a dalším oblastem.

  Ruský prezident Vladimir Putin v srpnu prohlásil, že na žádost svého běloruského protějšku Alexandra Lukašenka vytvořil rezervu příslušníků donucovacích orgánů, aby Bělorusku v případě potřeby pomohl.
  https://vz.ru/news/2020/12/18/1076359.html

 3. Jéňa napsal:

  Německo oznámilo připravenost vyrábět ruskou vakcínu proti COVID-19

  Německý ministr zdravotnictví Jens Spahn řekl ruskému ministrovi zdravotnictví Michailovi Muraškovi o připravenosti vyrábět ruskou vakcínu proti koronaviru.

  „Jens Spahn oznámil, že je připraven spolupracovat s ruským ministerstvem zdravotnictví v otázce přilákání německých společností pro společnou výrobu ruských vakcín,“ uvedlo v pátek ministerstvo zdravotnictví.

  Podle dohody dosažené v telefonickém rozhovoru „budou v blízké budoucnosti ruští a němečtí odborníci jednat o hledání výrobních zařízení pro společnou výrobu ruských vakcín.“

  Konverzace se týkala organizace společné výroby vakcín proti nové koronavirové infekci COVID-19 v Evropě. https://www.interfax.ru/world/742016

 4. .lak napsal:

  Ze zdrojového ae.

  Kaligula
  Dnes na SV, povídání o Systému Velkého bratra
  a Total control

  Chcete-li pochopit kdo je Jelita, …
  … nastudujte si Poruchy osobnosti
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Porucha_osobnosti

  Paranoidní porucha osobnosti (F60.0)
  Schizoidní porucha osobnosti (F60.1)
  Disociální porucha osobnosti (F60.2)
  Emočně nestabilní porucha osobnosti (F60.3)
  – typ impulzivní (F60.30)
  – typ hraniční (F60.31)
  Histrionská porucha osobnosti (F60.4)
  Anankastická porucha osobnosti (F60.5)
  Anxiózní porucha osobnosti (F60.6)
  Závislá porucha osobnosti (F60.7)
  Jiné specifické poruchy osobnosti (F60.8)
  Poruchy osobnosti nespecifické (F60.9)
  Smíšené a jiné poruchy osobnosti (F61)
  Přetrvávající změny osobnosti, které nelze přisoudit poškození nebo nemoci mozku (F62)

  Příčiny vzniku poruch osobnosti jsou
  – biologické (genetické predispozice)
  – prenatální (zátěžové faktory působící na těhotnou matku, např. stres nebo virová onemocnění)
  – perinatální (drobná poranění mozku dítěte při porodu) vlivy, které mohou negativně ovlivnit vývoj mozku.

  Klíčové je potom rodinné prostředí v raném dětství – rizikový faktor představuje
  – přítomnost rodiče s duševní poruchou nebo poruchou osobnosti
  – týrání nebo sexuální zneužívání dítěte
  – příliš tvrdá výchova i přílišné rozmazlování
  – neúplná rodina
  – hyperprotektivita spojená s nelibostí rodičů v případě, že se u dítěte začnou objevovat přirozené tendence k autonomii a osamostatnění
  – atd.
  Obecně působí negativně konfliktní emočně vypjaté prostředí.

  Další vliv má i
  – škola
  – vrstevníci (party)
  – další kulturální vlivy
  – sociální vlivy – např. ztráta nebo opuštění blízké osoby

  Nepřipomíná to rodinné, školní, firemní, sociální prostředí
  … z filmů Hollého údu?

  Viz Grigorij Klimov …
  … ONI nejsou MOCNÍ …
  ONI jsou NEMOCNÍ !

  Tohle je další UTOPIE chorobných židovských Jelit !

  “Vyvolenost” ….
  … je duševní nemoc!

  1 OdpovězPro 18, 2020 22:01
  No hoši
  Návštěvník
  No hoši
  A vědomí a chápání je trest pro pauperizované pyramidou arogance a korupce moci, v předpeklí? Jistěže ňamtaři a mlaskoni v čemkoliv mají jiná zaujetí. Holt řetěz směrodatných či vzletně “intelektuálů a jak říká pjakin nejsou kádry v společnosti je tak silný jako nejslabší článek. Léta říkám vzdělání funkční nevzdělanosti workoholickými fachidioty. Maturita dřív dělala vyrovnané a chápající nutnosti stálého vzdělání po všech stránkách humanity. Což u oborových specialistů zcela vypadlo a mimo obor jsou dětmi manipulací a sebe, žel.

  0OdpovězUpravPro 18, 2020 23:12

 5. Jéňa napsal:

  @“Británie je jakousi globální Petriho miskou“
  / http://www.nwoo.org/2020/12/01/a-vitezem-korony-se-stava-plachetnice/#comment-2165601 /

  Načasování rozšíření nové varianty koronaviru v Británii

  Mutovaná varianta koronaviru byla identifikována ve Velké Británii v září, ale rozšířila se od poloviny listopadu, uvedlo ve svém prohlášení Public Health England.

  "Po prozkoumání dříve získaných údajů předpokládáme, že tato varianta vznikla v září, byla do ní infikována velmi zřídka až v polovině listopadu," uvedlo ministerstvo ve svém prohlášení, uvádí TASS.

  Poukázali na to, že nárůst počtu případů právě kvůli nové variantě koronaviru byl poprvé odhalen na konci listopadu, kdy veřejná zdravotní služba v Anglii studovala, proč se míra infekce v Kentu přes celonárodní karanténu nesnížila. "Později jsme zjistili, že tato varianta se rychle šíří v Londýně a Essexu," dodalo oddělení.
  https://vz.ru/news/2020/12/21/1076748.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!