Senátní výbor pro vnitřní bezpečnost Kongresu USA navrhl zřídit Výbor pro vyšetření podvodů při prezidentských volbách

131925494_1218660675241108_4526266889670921421_nPovolební bitva kolem podvodů při letošní prezidentské volbě se přesunula do federálního Kongresu USA. Senátní Výbor pro vnitřní bezpečnost 16. 12. 2020 uspořádal první ze série veřejných slyšení, kde mohli poškození voliči podat své stížnosti na průběh voleb. Už po prvním slyšení, během nějž byly prezentovány důkazy o převozu 270 tisíc falešných hlasů kamiony z New Yorku do Wisconsinu a o přeměně hlasovacích lístků odevzdaných pro Donalda Trumpa na hlasy započítané sčítacími stoji firmy Dominion jako hlasy pro Joe Bidena navrhl předseda bezpečnostního výboru Ron Johnson (na obrázku 1) ustavení senátního výboru pro vyšetření podvodů při prezidentské volbě.
Senátní vyšetřovací výbory mají pravomoci orgánů činných v trestním řízení. V minulosti bylo ustaveno několik podobných výborů. Zvláštní vyšetřovací výbor, který vedle senátor Estes Kefauver např. rozkryl struktury americké mafie. Výbor si může vyžádat součinnost policejních složek, kterým může zadávat úkoly. Má právo nechat předvést a vyslechnout pod přísahou kteréhokoli občana USA nebo člověka nacházejícího se na území USA. Musí mu být vydány jakékoli dokumenty nebo důkazy, které si vyžádá. Na jeho žádost se pohlíží jako by ji vznesl soud. Odmítnutí vydat dokumenty nebo důkazy je federálním zločinem s trestní sazbou 5 let vězení.

Podle sítě amerických lokálních novin The Epoch Times bude plénum federálního Senátu o návrh hlasovat ještě před vánočními prázdninami. Do konce tohoto týdne by měl být odhlasován návrh Výboru pro vnitřní bezpečnost, který má definovat navrhovaný rozsah vyšetřování. Poté by o ustavení vyšetřovacího výboru měli rozhodnout všichni senátoři.

Republikání, kterých je v současném Senátu 51, mají nyní v horní komoře Kongresu USA většinu. V doplňovacích volbách, které se konaly souběžně s volbami prezidenta uhájili 50 křesel ze 100. Ve dvou obvodech má 5. 1. 2021 proběhnout druhé kolo voleb. Pokud aspoň v jednom státě vyhraje republikánský kandidát, bude tato strana i nadále ovládat Senát.

Závěrečnou zprávu o výsledcích vyšetřování musí po skončení práce vyšetřovacího výboru schválit plénum Senátu. Pokus si Republikáni udrží převahu, může skončit řada pachatelů volebních podvodů až na 5 let ve federálních věznicích.
Jeden komentář na Senátní výbor pro vnitřní bezpečnost Kongresu USA navrhl zřídit Výbor pro vyšetření podvodů při prezidentských volbách

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!