Rusvesna: Přehled zpráv – 19.12.2020

prostitutka_prostituciya1; V Nejvyšší radě Ukrajiny informovali o škodlivosti sexu Ukrajinek s cizinci. Poslanec vyslovil svůj negativní vztah k prostituci a potratům, přičemž se odvolával na védské učení.
2; Byla objevena nová mutace koronaviru. Nový druh byl nazván 501.V2. Šíří se rychleji než dosud registrované mutace. Podobnost s Hitlerovou balistickou řízenou raketou V2 je ale čistě náhodná.
3; Rusko a Německo jednají o výrobě ruské vakcíny německými společnostmi v Evropě. Na pokyn Vladimira Putina se konal telefonický rozhovor Michaila Muraška s německým ministrem zdravotnictví Jensem Spanem.
4; V Běloruském parlamentu promluvili o bezprecedentním vnějším tlaku na Bělorusko. Minsk přesto zůstává věrný mnohovektorovému zahraničně politickému kursu.
5; U Oděsy byl dopaden policista-zloděj. V Oděské oblasti byl zadržen policejní kaprál, který ukradl ženě 20 tisíc dolarů.
6; Rady Uljany Suprun (zvané též „Doktorka Smrt“): Je třeba se okamžitě zbavit sovětských léků. Až k takové absurditě může dojít rusofobie...
7; Srbsko by mohlo učinit Rusku lákavou nabídku: Srbsko by mohlo nabídnout Rusku umístění vojenské základny na svém území. S prohlášením vystoupil srbský politik Vojislav Šešelj.
8; Vážné následky. V USA sílí hysterie kolem „ruského“ kybernetického útoku. Agentura pro kybernetickou bezpečnost USA prohlásila, že kybernetický útok z tohoto týdne může mít vážné následky.
9; Noční můra v Donbasu. Vztahy důstojníků a mužstva uvnitř ukrajinských jednotek a neustálé spory s dobrovolnickými bataliony vedou k masové dezerci z fronty.
10; Bývalý šéf izraelské tajné služby Jakov Kedmi odhalil zrůdnost USA. Politika Spojených států je založena na dvojím (i vícerém) metru. Ten ve své historii používalo více zemí, zvláště Velká Británie, ale ti tak činili s grácií a někdy i s jemným humorem. Obojí však USA chybí a výsledkem je absurdní, směšné nepokryté humpolácké a ve výsledku ubohé povýšenectví. Ani uvnitř Spojených států není po demokracii ani stopy, natož pak ve vztahu k zahraničí, kde je každá podlost dobrá. Za příklad mohou posloužit Irák, Libye a Sýrie.
11; Občanka Ukrajiny se obrátila na Doněckou republiku. Bývalá učitelka ruštiny popisuje, jak jsou pronásledovány ruskojazyčné děti, které se bojí promluvit ve své mateřštině.
12; Na Ukrajině jsou naštvaní kvůli prohlášení místopředsedy Státní dumy, který přirovnal současný nepokrytě nacistický režim ke gangréně, kterou je třeba neodkladně léčit, aby nemuselo dojít k amputaci. Rusko prý nikdy neuznalo Ukrajinu za samostatný stát.
13; V Kyjevě začínají panikařit: V případu MH17 se neočekávaně objevil nový svědek. Vyšetřování případu probíhá už šest let a nevedlo k žádným výsledkům. Nyní se přihlásil někdejší Zelenského spolupracovník Žvanija, který se dožaduje toho, aby byl vyslechnut haagským tribunálem..
14; Mít pod kontrolou tento region. Stíhačky ruského vojenského námořnictva nepřetržitě hlídají hranici s USA. Informoval o tom velitel Pacifické flotily Ruské federace admirál Sergej Avakjanc.
15; Rusko „hybridně“ odpovídá Spojeným státům na boj proti „Severnímu proudu – 2“. K dostavění plynovodu nechybí mnoho. Budovatelé se snaží vyhnout americkým sankcím změnou vlastníka plavidel kladoucích potrubí.
16; V Senátu USA prohlásili, že kybernetickým útokem Rusko vyhlásilo Spojeným státům válku. Píše o tom britský list The Times.
17; Nizozemský expert odhalil provokatéry v případu Boeingu MH17 přímo v Nizozemsku. Případ malajského Boeingu MH17 sestřeleného nad Donbasem by mohl být uzavřen už v příštím roce. Vyplouvají na povrch velmi zajímavé okolnosti.
18; Čas se krátí. Rezervy vzduchu na Mezinárodní kosmické stanici docházejí. Zjistit místo úniku vzduchu na MKS je zapotřebí v nejbližší době.
19; USA uzavřely dva poslední konzuláty v Rusku. Jediným diplomatickým úřadem USA v Rusku zůstává velvyslanectví v Moskvě.
20; Pompeo označil Rusko za úhlavního nepřátele. Obvykle se americké úřední osoby držely formulace „odpůrce“ či „protivník“. Slovu nepřítel“ se zpravidla vyhýbaly.
21; Ukrajinec se pokoušel poslat do Francie „Hitlerovu cirkulárku“ (kulomet z 2. světové války). Při tomto pokusu se snažil oblafnout celníky tím, že „horké zboží“ zabalil do fólie.
22; Běloruské úřady chtějí zavést poplatek za vycestování ze země. O navrhovaných opatřeních informoval ministr financí.
23 ;Ruský generál pomohl oddílu arménských vojáků opustit obklíčení, Informovalo o tom arménské ministerstvo obrany.
24; Koronavirus v Rusku: Již 50 tisíc zemřelých. Každodenní přírůstek zůstává na vysokých hodnotách.
25; Na Ukrajině zpřísnili karanténu Nové zákazy, které už začaly platit, se týkají pořádání hromadných akcí, činnosti kaváren, restaurací a zábavních zařízení.
26; Šestiletá dívenka z Ruska se dostala do desítky nejlépe vydělávajících bloggerů na světě. Ruská holčička Nasťa Radzinskaja žijící se svým otcem v Kalifornii pravidelně natáčí videa určená dětským divákům.
27; BMW narazil do vozidla – makety Jemeljovy pece. Jedná se o pohádkovou rekvizitu z ruské verze „Hloupého Honzy“.
28; Výbuch kyslíkového přístroje v Turecku na resuscitačním oddělení v Turecku si vyžádal životy osmi pacientů. K mimořádným událostem tohoto typu bohužel dochází v nemocnicích různých zemí světa.
29; Velmi nepříjemný diplomatický skandál kvůli ikoně původem z Luganska. Lavrov vrátil dárek, který obdržel v Sarajevu (Bosna a Hercegovina), a zapojil Interpol do vyšetřování, odkud se vzácná dřevěná ikona svatého Mikuláše v Bosně vzala.
30; V Kremlu prohlásili, že negativní postoj Západu vůči ruské vakcíně proti koronaviru „Sputnik V“ má základy v nekalé konkurenci.
31; V Donbasu bylo odhaleno nepovolené soustředění ukrajinské vojenské techniky. Ukrajinská armáda pálí ve všech směrech. Rozvědka Armády Doněcké republiky zjistila protiprávní výskyt deseti kusů samohybných děl 2S7 Pion ráže 203 mm.
32; Ostuda v den smutku. Pochod na památku obětí války v Karabachu se změnil v bitku. Pašiňan s ochrankou pronikl do Jerabluru, kde na něho křičeli, že je zrádce a poturčenec.
33; Konec památky na osvoboditele od fašismu a Vlast-matku. Lvov likviduje „pomník Slávy“. Na jeho místě chce instalovat pomník „ukrajinským vojákům“. Ukrajina (zvláště ta západní) se snaží vymazat z historie fakt, že jako součást Sovětského svazu stála po Druhé světové válce na straně vítězů. Bourá pomníky Rudé armádě a buduje pomníky kolaborantům a svým vlastním nacistům a dobrovolně se tak staví do role států, které byly spolu s Německem v Druhé světové válce poraženy.
34; Bývalý prezident USA Barack Obama označil ruský film „Dylda“ od režiséra Kantěmira Balagova (2019) o příběhu dvou dívek,které se v roce 1945 vrátily z fronty do poválečného Leningradu, za jeden z nejlepších filmů poslední doby.
35; Rusko poletí na Měsíc. Bylo už určeno datum 15. prosince 2023. Rogozin v čele delegace Roskosmosu navštívil společnost „Poljot“.
36; Piráti vzali do zajetí šest Ukrajinců pracujících pro Albánce. Až dnes v noci dcera jednoho ze zajatých námořníků poslala dopis do redakce.
37; Bývalá sólistka skupiny Leningrad promluvila o hlouposti Šnurovových otázek adresovaných Putinovi. Umělkyně poznamenala, že Šnurov se prakticky změnil na ten typ lidí, o kterých sarkasticky zpíval ve svých písních.
38; Putin splnil životní sen školáka z Tuly. Saša dostal možnost navštívit veterinární kliniku, která je pro běžné návštěvníky uzavřená. Jeho přáním bylo obejmout se skutečnou pandou.
39; Ředitel dětského domova u Oděsy několik let znásilňoval své svěřence. Informuje o tom tisková služba ministerstva vnitra Oděské oblasti.
40; Proč se snížilo tempo vydávání ruských pasů v Doněcké republice? Zpomalení je očekávatelné. V řetězci etap přípravy balíku dokumentů pro získání ruského pasu hraje nejdůležitější roli speciální prověrka.
41; USA zahájily proti Rusku „ledovou válku“. Rušení konzulátů není otázkou nějakých finančních úspor. USA na tom finančně nejsou zas tak zle. Jde o rozhodnutí ryze politické.
42; Trump se zastal Ruska. Dosluhující americký prezident Donald Trump prohlásil, že za hackerským útokem na řadu úřadů USA nemuselo stát Rusko, ale velmi pravděpodobně Čína.
43; Nejvyšší představitel samozvané Pravoslavné církve Ukrajiny není proti legalizaci marihuany. Jepifanij informoval, že už otázku legalizace marihuany projednával s Vladimirem Zelenským.
44; Bývalý ozbrojenec a účastník ATO se přiznal, že se musel naučit ukrajinštinu, protože se styděl. V zahraničí se ho ptali, proč bojuje proti Rusku, když sám nemluví ukrajinsky, ale rusky.
45; Rospotrebnadzor odhadl dobu ukončení epidemie koronaviru v Rusku. Optimisticky prohlásili, že by to mohlo být již na jaře, tj. do konce května. V tuto chvíli napočítali od počátku epidemie 2,819.429 případů. Z toho 514 tisíc jsou dosud aktivní případy.
46; Při slavnostním rozsvěcování novoročního stromu v Kyjevě došlo k nevelkému požáru. Na náměstí bylo v tu chvíli navzdory epidemii koronaviru shromážděno mnoho lidí.
47; Lotyšské ministerstvo zdravotnictví očekává „totální hrůzu“ kvůli neschopnosti vypořádat se s pandemií. Za uplynulých 24 hodin bylo v dvoumilionovém Lotyšsku potvrzeno 870 nových případů COVID-19. Přitom v přepočtu na počet obyvatel je na tom například Česká republika téměř dvakrát hůře.
48; Vojenská základna USA v Afghánistánu byla terčem raketového ostřelování. Ani jedno teroristické uskupení zatím na sebe nevzalo odpovědnost a k útoku se nepřihlásilo.
49; Arménská vládnoucí moc komplikuje situaci ruským mírovým silám. Nutit ozbrojené Armény odcházet ze svých území, která jsou předávána Ázerbajdžánu, Rusové nemohou.
50; Jak diagnostikovat postkovidový syndrom? Specialisté informovali, jaké klinické projevy vídáme u pacientů,kteří prodělali koronavirus.
51; „Putin je nemocný“, „Putin zradí Donbas“, „Putin zradí Lukašenka“... Každý den bylo možné na špinavých Telegram kanálech číst podobné prognózy. Velká tisková konference dala i na tyto hloupé otázky jasnou odpověď.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 19.12.2020

 1. sfdtvg napsal:

  je zajímavé, že se nový kmen objevil v anglii týden poté co tam začali s očkováním

 2. proud napsal:

  Jeden komentar odjinud:
  "Anonymní19. prosince 2020 21:27

  Dobrý večer, dostala jsem zvláštní hlášku od známého, který se setkal pracovně s jedním bohatým člověkem s okruhu politiky. Chytil chřipku. Ležel, ale bylo mu stále hůř, tak mu tchán sehnal nějaké drahé antibiotikum. Nic, devátý den mu bylo tak zle, že musel do nemocnice. Tam nemohli na nic přijít, udělali mu test na kovid a
  byl pozitivní. Nasadili mu tedy tu sračku, kterou zkoušej na lidi proti kovidu. Převezli ho protekčně na Bulovku a tam jim odcházel. Jenže je to boháč se známostma a tak mu udělali vyšetření ne na viry, ale na bakterie. A byli doma. To svinstvo je agresivní bakterie, která je nám dávkovaná ve 3 verzích do vody. Pacientovi nasadili kortikoidy a za 3 dny byl doma a zdráv. Vypadá to, že na tuto bakterii jsou léky, ale pokud obyčejný člověk chytne tu silnější bakterii, tak ho prostě dají do nemocnice na ventilátor a nechají ho chcípnout. . . . Dalo by se říct, že takto si krásně vyrábějí toho PSA, kde potřebují, otráví vodu víc a někde mín. Hlavně se zde nabízí odpovědět, jak to, že se lidi nenakazí od sebe, ale nějakým záhadným způsobem sem tam někdo onemocní. Mimochodem , v pondělí mi zemřel strýc , 5 let měl rakovinu slinivky a podlehl. Samozřejmě podle doktor aahoj iva na kovid. Nemám sílu vysvětlovat bratranci, mojí matce a tetě, že to je podvod, at nesouhlasí s úmrtním listem Jsou úplně mimo, samozřejmě je v tom smutek ze ztráty manžela a otce, ale je to fakt někdy . . . . ahoj iva"....zamyslet se musi kazdej sam,ze zkusenosti uz vime ze GP pracuje na vic frontach zaroven a co protlacuje pracuje zaroven na vic vecech........a premejsli v radu generaci,nejen par let.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!