Rusvesna: Přehled zpráv – 21.12.2020

nashestvie_tarakanov1; Antibiotika ze švábů mohou zvítězit nad superbakteriemi a zachránit lidské životy, říkají vědci. Ve světě každoročně umírá 17 milionů lidí kvůli bakteriálním infekcím.
2; Poradcem ukrajinského ministra obrany se stane známý rusofob Jurij Butusov. Sám o tom informoval na základě výsledků setkání s ministrem obrany.
3; V Rusku bude vypracován návrh zákona o platech pro rodiče. Poslanec Státní dumy za Spravedlivé Rusko informoval, že strana vypracuje návrh zákona o pravidelných měsíčních výplatách rodičům.
4; Kravčuk odpověděl na Putinovo prohlášení o Donbasu. Putin poznamenal, že perspektivy rozvoje vztahů Ruska s Ukrajinou do značné míry závisí na ukrajinské moci. Kravčuk prohlásil, že Rusové a zástupce Republik Donbasu blokují řešení řady otázek, které podmiňují politickými požadavky. A to včetně otázky výměny zadržovaných osob, ekonomické otázky či otázek humanitárních.
5; OBSE odhalila neplnění Minských dohod ze strany Ukrajiny a dokonce zločiny okupantů v Donbasu. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
6; NAS plánuje vyslání robota v podobě psa na Mars. Předpokládá se, že tito robotičtí psi dokáží manévrovat lépe než vozítka Spirit, Opportunity, Curiosity nebo Perseverance.
7; V Bruselu proběhl další summit Evropské unie a analytici poznamenávají, že na tom opět nejvíce získalo Polsko, kterému se podařilo na sedm příštích let vymámit z rozpočtu EU téměř 180 miliard euro. Polsko si přitom opět neodpustilo své stížnosti, jak je ohroženo ze strany Ruska.
8; Nehezké dopady „zvláštní cesty“ Velké Británie. Lidé panikaří, Evropa blokuje hranice. Evropské země pozastavují dopravní spojení s Velkou Británií ze strachu před zavlečením nového kmene koronaviru.
9; Označil Erdogan skutečně Krym za turecký? Je známo, že Turecko neuznává Krym za ruský. Ale jeho stížnosti na to, že Krym vlastně patří Turecku. Protože byl v roce 1783 Ruskou říší vybojován „nezákonně“ jsou už jen novinářské spekulace.
10; Ruská armáda odpověděla drzým Japoncům. Na Kurilách se buduje mnoho speciálních (vojenských) objektů. O podrobnostech informoval náměstek ministra obrany Ruské federace.
11; Nakolik je nový kmen koronavirus nebezpečný pro Rusko? Profesor Moskevské státní univerzity Alexej Agranovskij. Potenciální nebezpečí tu je. Od Anglie se dokonce izoluje už i Skotsko.
12; Byly vyjmenovány věci, které by Rusové neměli dělat po očkování vakcínou „Sputnik V“. Člověk by neměl dělat věci, které jsou i jinak nebezpečné pro imunitu. Nejde jen o alkohol. Člověk by se měl vyhýbat stresu, podchlazení, přehřívání, ale také potravinám, které by potenciálně mohly vyvolat alergickou reakci.
13; V Rusku navrhli zavedení potravinových lístků pro chudé. Důvodem je zdražování základních potravin.
14; Vzdušná a námořní blokáda Velké Británie. Johnson svolává mimořádné zasedání. Situace ve Spojeném království se náhle vymkla zpod kontroly.
15; V Dněpropetrovské oblasti na Ukrajině začal za jízdy hořet autobus s cestujícími. Informuje o tom oblastní státní služba pro mimořádné situace.
16; Kazachstán zahájil výrobu vakcíny COVID-19 a začíná s vakcinací.
17; Britští vědci informovali o novém kmenu koronaviru. Na internetu se množí uštěpačné poznámky na téma „Nojo, britští vědci už zase něco vymysleli“. Reagují tak na fakt, že světový informační prostor je v posledních desetiletích vyloženě zaplaven nízkorelevantními zprávami o každém dílčím výzkumu začínajícími obligátním „Britští vědci zjistili, že...“.
18; Velvyslanectví USA v Iráku bylo ostřelováno „Kaťušami“. Díky včasné aktivaci poplašného systému se podařilo předejít větším materiálním škodám. Nedošlo ani k podstatnějším zraněním osob.
19; Mrtvolky norků o sobě opět dávají vědět. V Dánsku museli opět rozkopat pohřebiště preventivně povražděných zvířat. Nepromyšlená akce při likvidaci milionů kožešinových zvířat vedla jen k dalšímu ohrožení.
20; Koronavirus v Rusku: Po krátkém poklesu byl zaregistrován opět nárůst počtu nových případů v Rusku, zvláště v Moskvě.
21; Britové, kteří letecky dorazili do Německa, byli zamčeni na letišti v Hannoveru. V terminálu byla umístěna skládací lůžka a úřady se cestujícím za tato nutná opatření omluvily. Nyní cestující čekají na výsledky testů, aby mohli být vpuštěni do země.
22; Na Ukrajině nemohou vyplatit kompenzace rodinám stovek zdravotníků, kteří zemřeli v boji proti koronaviru. Situaci se pokouší vyjasnit ministryně sociálních věcí Marina Lazebnaja.
23; Až na úroveň Rostovské oblasti Ruska... V Doněcké republice se chystá značné zvýšení sociálních dávek.
24; Oděsa rozsvítila novoroční strom za zvuků ruského šansonu. Nejprve na Dumském náměstí probíhalo vše podle předem schváleného plánu, ale poté z reproduktorů zazněla píseň Michaila Šuftinského.
25; Zemřel jeden z autorů „Jen počkej, zajíci!“ Alexandr Kurjlandskij.
26; Arménská ostuda. Skandální návštěva arménského premiéra Pašiňana ve městě Sisian. Duchovní požádal Pašiňana, aby opustil chrám a na místním hřbitově si před ním klekaly matky padlých vojáků.
27; V Rospotrebnadzoru informovali, nakolik je třeba se bát nového „britského“ kmene koronaviru. Situaci má úřad pod kontrolou, ale je třeba být obezřetný.
28; Rusko přerušilo letecké spojení s Velkou Británií.
29; Velitel-rozvědčík utekl z Ukrajiny do Luganské republiky. Ukrajinský voják se nacházel ve zdrogovaném stavu.
30; Centrum Gamaleji a AstraZeneca podepsaly dohodu o spolupráci. Signatářům memoranda poblahopřál prezident Vladimir Putin.
31; Rusové v průzkumu odpovídali na otázku, jaká výše důchodu by jim vyhovovala. Nejčastější odpovědi se pohybovaly v rozmezí 30 až 45 tisíc rublů. Více než polovina ruských důchodců ale dostává důchod ve výši do 15 tisíc rublů.
32; Ruská vakcína „Sputnik V“ získala v Bělorusku registraci. Bylo konstatováno, že je bezpečná a efektivní.
33; Ukrajinská armáda podnikla masivní úder na město Gorlovka, a to i z těžkých zbraní dělostřelectva. Těžce zkoušené město je velké zhruba jako Ostrava.
34; Další země aspirující na izolaci? Nový kmen koronaviru byl objeven na Ukrajině v Zakarpatsku. Mohl být dovezen z České republiky zahraničními dělníky.
35; Zelenskij prohlásil, že Ukrajina je vlastně „kosmický stát“ jako USA. V obou zemích je třeba více podporovat talenty v jakýchsi velkých věcech, objevech...
36; V New Yorku se rozbíhá velký boj. List The New York Times upozorňuje na to, že začíná boj o přednost při vakcinaci proti koronaviru. Bojují proti sobě nejrůznější zájmové skupiny.
37; Šokující fakta o vraždách, sebevraždách, nehodách, šikaně, opileckých rvačkách v řadách ukrajinské armády. Ukrajinská média zjevila pravdu. Ať se velení armády i ukrajinská moc sebevíc snaží vykrucovat - „šídlo v pytli neutajíš“.
38; Ten majdan snad nikdy neskončí. Záporožská oblastní rada byla napadena drsnými chlápky v maskáčích. Poslal je bývalý gubernátor regionu Vitalij Bogovin, který se nehodlá vzdát moci a rozhodl se spor řešit silou.
39; Drsný rozvod: Rozhovory mezi EU a Velkou Británií totálně selhávají. Obě strany nesplnily krajní termíny pro uzavření dohody. Nedokáží se shodnout na třech bodech. Jedním z nich jsou práva rybolovu.
40; Na Ukrajině je „politik roku“ a „poražený roku“ jedna a táž osoba – Vladimir Zelenskij. Vyplývá to z provedeného průzkumu.
41; V Estonsku vyvinuli lék na koronavirus, ale narazili na neočekávanou překážku: Nejsou peníze na klinické testy. Estonská společnost Icosagen vyvinula efektivní lék na koronavirus, které úspěšně absolvovalo testy na zvířatech.
42; V ruské Státní dumě vyzvali k připojení Doněcké a Luganské republiky k Rusku. Nemoci je lepší předcházet než ji léčit, prohlásil, první místopředseda výboru Státní dumy pro obranu Alexandr Šerin.
43; Na Krymu zareagovali na ukrajinský návrh zákon a o zákazu dodávek vody na Krym. Předseda krymského parlamentu to označil za politikaření.
44; Na Ukrajině za poslední rok prudce (z 53% na 42%) poklesl počet stoupení vstupu do NATO.
45; USA obvinily Rusko z kybernetických útoků. Hackeři se nabourali do systému Ministerstva financí a Národního úřadu pro telekomunikace.
46; Na Ukrajině odhadli pravděpodobnost jaderného úderu ze strany Ruska. Vojenský „expert“ plukovník v záloze Oleg Ždanov. Šance, že se stane Ukrajina terčem jaderného útoku ze strany Ruska je nižší než u Evropy.
47; Credit Suisse vyjmenovala globální dopady pandemie koronaviru. K nejzajímavějším patří zpomalení globalizace, zvýšení rychlosti digitalizace ekonomiky, zvýšení podílu práce na dálku a z toho vyplývající zvýšení obliby menších obcí k bydlení.
48; FSB komentovala Navalného vyšetřování vlastní otravy. V prosinci Navalnyj zveřejnil materiály, které mají „dokazovat“, že došlo dokonce k několika pokusům ho otrávit. Video s „telefonickým rozhovorem“ zveřejněné Navalným je jednoznačný podvrh.
49; Putin informoval o svém novoročním přání: Je snad něco důležitějšího, než aby byli všichni zdrávi?
50; V Rusku komentovali informace o přesunu stovek vojáků do Středoafrické republiky. Velvyslanec prohlásil, že v této zemi se nachází pouze pět pracovníků zastoupení ruského ministerstva obrany.
51; Proti pracovnici „Fondu pro boj s korupcí“ Ljubovi Sobol bude zahájeno trestní řízení, tvrdí Alexej Navalnyj.
52; Ve Státní dumě byly vyjmenovány způsoby jak zvýšit důchody. Poslanec Jaroslav nepovažuje očekávání Rusů, že by důchody měly činit 45 tisíc, za příliš nadsazené.
53; „Těžký zločin“: Studentky ukrajinské univerzity Ministerstva vnitra tancovaly na ruský šanson. Na škole už prohlásili, že probíhá služební vyšetřování v souvislosti s tímto incidentem.
54; Všem na očích. Biden se nechal v přímém přenosu očkovat proti koronaviru vakcínou od společností Pfizer a BioNTech.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
5 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 21.12.2020

 1. .lak napsal:

  Ještě ke covidu devatenácti agend. :-)

  Jaryn
  Z uvedeného je zřejmé hlavně jedno. Když má máme blbé a zkorumpované politiky, musíme mít rozum my sami.

  2 OdpovězPro 23, 2020 8:59
  úžer
  Návštěvník
  úžer
  Po sajrajtu rozhodící vnitřní vesmír na primární úrovni a světelné tělo už v atrapu, žalostné trosky a bezdušší – roboti. Ďábelské intriky a úskoky v rámci fiktivních zisků a “francimóru posedlých pseudodobroserů co moc dobře ví že destrukcemi okolí si jakobyže vylepšují profil ale mamon se jim směje za zmary a beznaděje okolí a dostanou za svůj “přínos hrůzu a zděšení z toho co vyvádí zběsilostmi korupcí a arogancí peklem strastí bez hranic a zatracením smyslů konání hrůzoidních zrůdoidů. V rovině nápravy je proklínání těchto primitivních šmejdů dobré a vyrovnávající působení protroublých jednoduchých zlých blbců.
  https://www.tartaria.sk/hladanie/vyslo-inde/parazitycky-system/687-kto-riadi-cast-i

  Tento odkaz se mi “páči tak i tak. :-))

  0OdpovězUpravPro 23, 2020 10:23

  https://aeronet.cz/news/sef-francouzske-infekcni-kliniky-promluvil-neco-takoveho-v-zivote-nevidel-americke-firmy-pfizer-a-moderna-nesdileji-na-vedeckych-serverech-vysledky-testovacich-kol-svych-vakcin/

 2. .lak napsal:

  :lol: :lol: :lol:
  Goušy vydjel jsem alternativu zlatého prasete a ěště není štědrý den a ani postit jsem se nemusel jo.
  ¨Babišůf postrk, teda auto. Zelenou kobilu a samé motýle. Vybrblanti

 3. .lak napsal:

  Už ho tam griluje neaktualizovatelný boot robot slabikář brutopýr jednoduchých krátkých vět českých slov? :lol:
  https://uloz.to/file/kOTFxjhtid42/451-stupnu-fahrenheita-drama-2018-cz-adriatic-avi

 4. .lak napsal:

  Kádrovák sebe sama projekcí druhým ze zrcadla princeznou.
  https://www.youtube.com/watch?v=StZcUAPRRac

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!