Rusvesna: Přehled zpráv – 24.12.2020

vsu_zima_51; Vyostření na frontě v Donbasu. Ozbrojenci z ukrajinské armády podnikají údery na Luganskou republiku.
2; Čínské varování? Jak a proč USA donutily Ukrajinu rozhádat se společností Huawei? Američané požadují od Kyjeva, aby přestal využívat zařízení společnosti Huawei, na kterou USA uvalily sankce.
3; Francouzům bez negativního testu nebo potvrzení o očkování zakáží využívat hromadnou dopravu. Návrh zákona vyvolal rozhořčení u opozice.
4; Ukrajina si nakálela do vlastního hnízda, kdy uzavřela Severokrymský kanál. Ukrajincům v jižní části Chersonské oblasti se zvýšila cena vody natolik, že již nejsou schopni ji platit.
5; Zvláštní úkaz: Trump se snaží zanechat stopu v historii. Nelíbí se mu vzhled budov státních úřadů. Navrhuje, aby se napříště veškeré budovy státních úřadů stavěly v řecko-římském (klasicistním) stylu jako například Bílý dům.
6; Důchodový rébus: Od SSSR k Rusku. Od 1. ledna 2021 se minimální důchod v Moskvě a Moskevské oblasti budou podstatně lišit.
7; Fenomenální otřes v USA: Nedávné volby byly asi nejdůležitější od roku 1900. Vzbudily obrovský zájem voličů a hlavně ukázaly, jak hluboké je rozštěpení společnosti Spojených států.
8; Má se Krym stát novým Pearl Harbourem? Ukrajina slibuje mohutný útok na Krym.
9; Vědec odpověděl Západu na slova o „nejošklivějším ruském plavidle“ Mnoho vědců se ale už ptá, zdali by se nemohli zúčastnit na tomto plavidle expedice. Jedná se o „ledu odolnou samohybnou platformu s názvem „Severní pól“. Má nezvyklý tvar a může se nacházet v arktickém ledu libovolně dlouho.
10; Bill Gates informoval, jak se bude rok 2021 lišit od roku 2020. Miliardář a zakladatel společnosti Microsoft Bill Gates označil rok 2020 za ničivý.
11; Rusko obnovilo sovětskou speciální laboratoř v Arktidě. Po rozpadu SSSR musela být zakonzervována.
12; Státní department USA obvinil FSB z podílu na incidentu s Alexejem Navalným.
13; Kernes před smrtí žádal, aby ho odvezli z Berlína, a byl připraven zemřít v letadle, Vyplývá to z interview, které poskytl přítel charkovského starosty.
14; Ukrajinské ministerstvo zahraničí se chvástá, že vybojoval na Rusech „ukrajinský“ boršč. Evidentně si ministerstvo klade cíle odpovídající jeho schopnostem.
15; V Donbasu zahynula při dopravní nehodě mladá ukrajinská vojačka. Bojovat se vypravila dobrovolně. Doma nechala malého synka.
16; Zbavuje naši zemi ochrany. Kongres USA slibuje, že obejde Trumpovo veto. Předsedkyně Kongresu Nancy Pelosi označila veto, které Trump uvalil na obranný rozpočet, za „šílený hazardní krok“.
17; Zelenského spolupracovník informoval, odkud se vzaly dluhy domácností za energie. Za všechno můžou samozřejmě jejich političtí předchůdci.
18; Sever Ruska zachvátily abnormální mrazy. Dokonce i krávy už dostávají na svá vemena kožešinové „podprsenky“.
19; Na Putinův pokyn. Byl zahájen přesun sil ministerstva obrany na Krym. Na poloostrov začala přilétat letadla vojenského dopravního letectva Il-76 ministerstva obrany.
20; Koronavirus v Rusku: Nový vrchol a dva další rekordy. Téměř 30 tisíc nakažených za posledních 24 hodin a rekordní přírůstek v Moskvě.
21; Arménie: Demonstranti zablokovali budovu vlády. Začaly srážky s policií. Účastníci protestu jsou zatýkáni.
22; V Donbasu došlo k sérii mohutných výbuchů. O výbuších na Kyjevem okupovaných územích Donbasu informuje zastoupení Doněcké republiky ve Společném centru pro kontrolu a koordinaci příměří.
23; Ukrajinci jsou připravováni na nejhorší. Ministr vystoupil s prohlášením o vakcinaci proti koronaviru. Vakcinace, jejíž začátek je plánován na únor, může být odložena na později.
24; Nedůstojné chování prezidenta. Prezident Ázerbajdžánu v Karabachu demonstrativně povalil arménskou ceduli a dupal po ní.
25; Na Ukrajině stanul voják ukrajinského námořnictva před soud za vlastizradu, protože pobýval na Krymu. SBU se obrátila na občany Ukrajiny s výzvou, aby nenavštěvovali „Ruskem okupovaná území“, a hrozí potrestáním.
26; Řízená raketa „Strela 9M333“ likviduje vzdušný cíl. Byly zveřejněny úžasné záběry. Testy protivzdušné řízené rakety byly úspěšně dokončeny a začala i sériová výroba raket pro ministerstvo obrany.
27; Ázerbajdžán dosáhl obdivuhodných úspěchů. Putin vřele blahopřál Alijevovi. Dnes slavil ázerbajdžánský prezident 59. narozeniny.
28; Navalného noční můra: Západ se zhroutí dříve,než mu stačí pomoci. Dnes to začíná chápat i průměrně vzdělaný obyvatel.
29; Zelenského tisková mluvčí vyprávěla, jak „zachránila hřivnu“. Ukrajinská měna oslabovala, inflace rostla. Poté, co (v té době teprve budoucí) Zelenského mluvčí napsala dva příspěvky na Twitter, měna se vzpamatovala.
30; V ukrajinském městě Luck bude v budově márnice otevřen hotel a restaurace. Nový vlastník dostane budovu za symbolické nájemné jednu hřivnu za měsíc na dobu 20 let.
31; Válka, epidemie, karanténa. V moři negativních zpráv se na Ukrajině objevila i jedna pozitivní: Konečně se letos začalo s opravami silnic.
32; V Donbasu se ztratilo 93 tanků ukrajinské armády. Informuje o tom OBSE. Jedná se o výsledek monitoringu z pondělí 21. prosince 2020.
33; V obci Kolčanovo v Leningradské oblasti začalo hořet dětské sanatorium. Informovalo o tom ministerstvo pro mimořádné situace. Požár zachvátil zhruba 750 čtverečních metrů. S požárem bojovalo 34 lidí a 11 kusů speciální techniky. Nejsou hlášeny žádné oběti ani žádní zranění.
34; Homeopat a zkušený korupčník Michail Pasečnik může být pověřen rozdělováním miliard na vakcinaci proti koronaviru. Pasečnik byl opakovaně obviněn z rozkrádání rozpočtových prostředků a nesplacení miliardového úvěru státní bance.
35; Rostou jako houby po dešti přímo na očích. Síly ministerstva obrany budují na Krymu polní nemocnice.
36; V hlavním městě Náhorního Karabachu bude rozšířeno letiště pro příjímání ruských vojenských letadel.
37; Aksjonov informoval o tom, zdali mají obyvatelé Krymu alergii na Ukrajince. Zveřejnil výsledky průzkumu. Aksjonov pozval Ukrajince, aby přijeli žít a pracovat na Krymu. Alergie u místních obyvatel proti Ukrajincům není a provokatérů si nevšímají, ani když vytáhnou ukrajinskou vlajku.
38; Poprvé za dva roky bude v ukrajinských kinech promítán ruský film. Je to nový snímek letošní výroby. Autorem filmu „Zpětná vazba“ je známý divadelní soubor Kvartet I.
39; „Fantastická zpráva“: Velká Británie a EU uzavřely obchodní smlouvu. Boris Johnson oznámil shodu na všech podmínkách o budoucích vztazích a obchodu po brexitu.
40; Budoucnost Donbasu: Proč s Ruskem a ne s Ukrajinou? Pušilin zdůraznil, že pokud iniciativa odtržení Ukrajiny od Ruska přišla shora, pak iniciativa odtržení Donbasu od Ukrajiny přišla zdola od lidí.
41; Aksjonov označil Ukrajinu za geopolitickou trosku. Ani neví, jestli v historii je vůbec možné něco podobného najít.
42; USA a Ukrajina tlačí na pravoslavné církve, aby uznaly „tomos“ rozkolnické „Pravoslavné církve Ukrajiny“, prohlásil metropolita Řecké pravoslavné církve. Konstantinopolský patriarchát se pokouší dosáhnout uznání rozkolníků u jedenácti pravoslavných církví světa.
43; Biden má v úmyslu snížit výdaje na jaderné zbraně, píše The Wall Street Journal. Administrativa „zvoleného“ prezidenta USA Joe Bidena plánuje přehodnocení programu na modernizaci jaderných sil.
44; Po prohlášení Jepifanije o marihuaně byl v Nejvyšší radě zaregistrován návrh zákona o její legalizaci. Ve čtvrtek 24. prosince zaregistrovala frakce stany „Golos“ návrh na legalizaci marihuany pro lékařské účely.
45; Na stránkách prezidenta Moldávie byl změněn státní jazyk. Po inauguraci Maji Sandu byl státní jazyk Moldávie přejmenován z moldavského“ na rumunský. Je to ale v rozporu s ústavou,která říká, že státním jazykem je moldavština. Oba jazyky se od sebe ale příliš neliší. Anglická a ruská verze se nezměnila.
46; Byly zveřejněny ztráty ukrajinské armády v Donbasu za rok 2020 včetně nebojových. Za rok 2020 zahynulo během bojů téměř padesát ukrajinských okupantů – zhruba jeden týdně. Zraněno bylo 335 vojáků.
47; Donbasu je cizí „uvědomělost“ Ukrajiny. V Donbasu v souvislosti s občanskou válkou vznikla vlastní ideologie, která se zásadně liší od ukrajinské verze.
48; Ukrajinské ministerstvo zahraničí slíbilo, že zabrání realizace projektu odsolování vody na Krymu. Ukrajina se snaží na Krymu vyvolat humanitární katastrofu. A to je válečný zločin...
49; Prezident Argentiny poděkoval Putinovi za dodávku vakcíny. Vakcinace zde začne už příští týden.
50; Soud EU zrušil sankce proti Azarovovi. Evropský soud projednal stížnost právníků bývalého ukrajinského premiéra na rozhodnutí Rady EU.
51; Byla odhadnuta doba, kdy v Rusku vznikne kolektivní imunita vůči koronaviru. Bude to trvat několik let. Prognózu zveřejnil prezident Ruské akademie věd Alexandr Sergejev.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 24.12.2020

 1. .lak napsal:

  Z ae

  PaVo
  Trump napsal na svém twíťáku: ( před 22 hodinami)

  More than one million Americans have already received the China Virus Vaccine, a record pace!

  Více než milion Američanů už dostalo vakcínu na čínský virus, rekordní tempo!

  Jaký čínský virus, se ptám? Jak se vůbec může radovat z likvidace lidí v USA?

  A jeden mu tam taky v tom duchu píše:
  It’s called COVID19 Sir. Stop using that derogatory term, all it does directs hate and anger towards our fellow Asian Americans.

  jmenuje se COVID 19, pane. Přestaňte používat tento hanlivý výraz, vše, co to dělá, směřuje k nenávisti a hněvu k našim asijským Američanům.

  Bez Číny by si USA svým standardem nežily, 90 procent všeho, co se tam prodávalo, bylo vyrobeno v Číně. A to končí. Oni končí a Trump to ví, tak blbý není. Pořád mlel o falešných zprávách, ale sám je falešný jak pětník.
  Svou roli zahrál ke spokojenosti svých páníčků globalistů.

  1 OdpovězPro 25, 2020 20:45
  businessmani
  Návštěvník
  businessmani
  Víceméně

  Je na tom podobně jako vk který také lavíruje v logice a třeba v příspěvku tady nahoře vašek Kopřivnice – prostě něco jo a něco ne a jsou obětmi řekněme falešných bohů/informací a tedy ne pravé informace je vedou do tenat zmarů.

  Když nevím něco přesně nehraji (já) na dojmy i zavádění, nicméně akizmetkovat je kardinální střelba do vlastních nohu protože sejití cesty poznání vám bude sice s pohodlím ale bez svědomí a zpětné vazby. Poté pozdního pláče, život není na příběh puštění znovu s jinými záměry. Sžíravá kritika vás může vybrousit k dokonalosti nikoliv obdivovat v surovém neopracovaném stavu :-) “bavlanů

  0OdpovězUpravPro 26, 2020 0:36
  Rumcajs

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!