Rusvesna: Přehled zpráv – 27.12.2020

yumor_slava_ukraine1; Vědec informoval o vymírání Ukrajiny. Úmrtnost téměř dvojnásobně převyšuje porodnost, prohlásil Andrej Voljanskij. Do věku, kdy lidé nejčastěji rodí děti, se dostávají slabé ročníky narozené koncem minulého století. Tito lidé nejčastěji odjíždějí ze země nebo se k tomu chystají. Navíc ani jejich ochota rodit děti není příliš vysoká kvůli snižování příjmů, poklesu důvěry v budoucnost, chybějícím státním programům pro zvýšení porodnosti. V některých oblastech Ukrajina zemře třikrát více lidí než se narodí. Ještě nikdy v historii se za rok nenarodilo méně než 300 tisíc lidí, což je nyní velmi pravděpodobný výsledek.
2; Byl zveřejněn text o poučení Ruska z Afghánské zkušenosti a Gorbačovovy zrady. Naopak velký dík patří vojákům a důstojníkům, kteří hájili zájmy vlasti.
3; Po Ukrajinou kontrolovaném Donbasu se potulují ukrajinští vojáci a ozbrojenci pod vlivem drog se zbraní v rukou. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
4; Strašlivé omyly a chyby Ruska z 90. let. Za největší chybu lze označit rychlost a masovost privatizace.
5; Záběry jako z hororu. Tisíce kamionů zůstaly zablokovány na Jihu Anglie kvůli smrtícímu viru. Britská vláda posílila opatření ohledně řešení problému nahromadění tisíců kamionů.
6; Erdogan odpověděl prezidentovi Ruska a prozradil, co si o něm myslí. Nedávno zase Putin zveřejnil, co si myslí o Erdoganovi. Obě hodnocení vyznívají vcelku pozitivně.
7; Moc jsme o tom nemluvili. Vučić informoval o startu „Balkánského proudu“. Plynovod „Balkánský proud“ v Srbsku (pokračování „Tureckého proudu“ je už zaplněn plynem.
8; Trump hrozí, že otázku prezidentství vyřeší 6. ledna. Stávající prezident Spojených států Donald Trump pokračuje v kritice nedávno konaných voleb.
9; Bylo zveřejněno pět vedlejších příznaků koronaviru, se kterými je třeba okamžitě k lékaři. Kromě běžných příznaků (horečka, kašel, ztráta čichu a chuti) může jít také o ztížené dýchání, bolest a tlak na hrudi, poruchy vědomí, neschopnost se úplně probudit, modrání rtů a obličeje.
10; Putinovské „Zvíře“ není o nic horší než jiné luxusní zahraniční automobily. Generální ředitel korporace Rostech vyměnil svou limuzínu Mercedes Benz S600 za ruský Aurus Senat.
11; Ruští diplomaté dali historickou lekci drzým Pobalťanům. Litevské úřady viní Rusko z nejagresivnějších a zároveň nejfantastičtějších činů. Na ruském velvyslanectví v Litvě připomněli události, které předcházely jak Mnichovské dohodě, tak i později podpisu paktu Ribbentrop-Molotov. Zvláštní kapitolu pak tvoří děsivé zločiny, které se odehrávaly na území Litvy v prvních letech války, přičemž pachateli ani zdaleka nebyli jen nacističtí okupanti.
12; Maršál Haftár hrozí Turkům válkou. Libyjský vojevůdce Chalífa Haftár pohrozil použitím síly proti tureckým vojskům.
13; Generál ukrajinské armády vrátil Zelenského nohama na zem. Není už žádným tajemstvím, že Ukrajina žije v jakémsi vlastním paralelním vesmíru. V poslední době se množí výzvy k silovému řešení navrácení Krymu a Donbasu.
14; Grandiózní fiasko. Nizozemští experti řekli pravdu o případu Boeingu MH-17. Karel van Wolferen a Kees van der Pijl otevřeně říkají, že oficiální vyšetřovatelé zavírají oči před manipulacemi s důkazy a opírají se o vylhané důkazy. Oficiální nizozemské vyšetřování je vedeno nekorektně v důsledku vylhaných svědectví a odmítání výpovědi skutečných svědků. Specialisté jsou rozhořčeni , že vyšetřovatelé se opírají o údaje poskytované spekulativní organizací Bellingcat, kteří jsou financováni Sorosem a organizovány britskou tajnou službou. Organizace se samozřejmě snaží manipulovat fakty v zájmu svých sponzorů.
15; Turecký rozvědčík major Achmet Ozdžan, bývalý šéf Výzvědně-analytického centra, prohlásil, že Ankara nechala explodovat vlastní sklady, aby skryla své těsné napojení na Islámský stát.
16; Pandemie COVID-19 není poslední, říká šéf WHO. Naši planetu podle jeho názoru očekávají nové epidemie a pandemie.
17; Ruská odpověď na turecké Bayraktary. Jak probíhají testy bezpilotního „Lovce“ vyvinutého korporací Suchoj, který se stane v ruské armádě prvním těžkým bezpilotníkem s útočnými funkcemi.
18; Skok Ruska v nadzvukové technice. V Německu pochopili, že beznadějně zaostávají. Éru rozvoje nadzvukových zbraní v Německu označili za noční můru evropské bezpečnosti.
19; Já bych střílel po každém... Kravčuk podpořil myšlenku Vladimira Zelenského o válce s Ruskem a o mobilizaci všech včetně žen. Poznamenal, že on sám je majitelem mnoha zbraní různé ráže.
20; Koronavirus má pro Ukrajince dáreček: Roste zájem o zahraniční pracovníky – zvláště v Německu, Polsku a také v České republice. V roce 2021 bude tento trend pokračovat.
21; Nadávání v ruštině zachránilo ruskou modelku před útokem v New Yorku. Neznámý muž napadl modelku Annu Lesun (Miss Jekatěrinburg 2012), která venčila psa. Když začala ječet ruské nadávky, byl útočník natolik zaskočen, že ji jen označil za „děvku“ a ztratil se.
22; V Kremlu informovali o Putinových plánech na Nový rok. Vloni Putin trávil svátky s rodinou. Letos prohlásil, že bude kontinuálně pokračovat ve své práci.
23; Neštěstí nikdy nepřichází samo. Nejzakoronavirovanější oblast jižní Anglie postihly záplavy.
24; Ruští vlastenci začínají být hodně vidět v ulicích ruských měst. Ruští liberálové z toho šílí z toho, že může v ulicích dominovat někdo jiný než oni.
25; Elon Musk odpaluje už devátý prototyp rakety na Mars.
26; Žena, jejíž děti sněhem uhasily Věčný oheň v Orenburgu, bude pokutována. Oznámili to v tiskové službě Správy Ministerstva vnitra Orenburské oblasti.
27; Ukrajinští vojáci, se masově ničí drogami a střílejí jeden po druhém. O tom, co všechno se stalo za poslední den na frontách Donbasu, informuje pravidelná zpráva o vojenské situaci v Doněcké republice.
28; Putin se nechá očkovat proti koronaviru. Prezident oznámí své rozhodnutí ohledně vakcinace proti COVID-19.
29; Peskov informoval o zakolísání ruské ekonomiky. Během tiskové konference oznámil, že podle výsledku letošního roku může ruský HDP poklesnout až o 3,9%. Globální HDP poklesne o něco více – o 4,4%.
30; Turecký novinář uznal Krym za Ruský a mluvil o konci Ukrajiny. Šlo o reakci na naprosto nesmyslná a o to útočnější prohlášení ukrajinských činitelů o silovém řešení sporu kolem Krymu a Donbasu. Nejšílenější návrh zněl: „Uděláme z Krymu nový Pearl Harbour“.
31; V Číně informovali o poučení, které si země vzala z rozpadu SSSR. Jejich ekonomika byla příliš zaměřená na vnitřní trhy a nedostatečně tržně orientovaná. Zároveň přiznali, že Čína stále ještě dosti zaostává za USA v inovacích.
32; V Kremlu učinili prohlášení o plnění dohod o Donbasu ze strany Ukrajiny. Dmitrij Peskov prohlásil, že z ukrajinské strany do Moskvy nepřicházejí absolutně žádné žádosti o kontakt.
33; Americký velvyslanec v Rusku vysvětlil, proč se nechce nechat očkovat ruskou vakcínou Sputnik V. Nechci vakcínu, kterou by mohl dostat některý z Rusů, kteří ji potřebují.
34; Zelenskij už zašel příliš daleko. Ve Státní dumě zareagovali na prohlášení ukrajinského prezidenta. Jeho prohlášení k ruské tématice jsou čím dál šílenější.
35; Po návštěvě Santa Clause nakaženého COVID-19 v belgickém domově důchodců zemřelo 18 lidí. K incidentu došlo v belgické obci Mol.
36; Čína může předběhnout USA a stát se první světovou ekonomikou dříve, než se očekávalo. Indie se na žebříčku může stát třetí největší světovou ekonomikou.
37; Trump odmítl podepsat zákon o pomoci Američanům v době koronavirové epidemie. Biden promluvil o katastrofálních důsledcích.
38; Peskov zmínil obrovskou chybu Vladimira Zelenského, která zasáhla Putinovo srdce. Zelenskij při své oficiální návštěvě Polska prohlásil, že Sovětský svaz byl jedním z agresorů v 2. světové válce, když v září 1939 „společně s Hitlerem“ přepadl Polsko.
39; V Německu v oblastech Horní Franky a Švábsko museli pozastavit vakcinaci proti koronaviru kvůli problémům se skladováním preparátu společnosti Pfizer.
40; Ruské ministerstvo obrany reagovalo na výzvu Německa hovořit s Ruskem z pozice síly. Německá ministryně obrany Annegret Kramp Karrenbauer vyzvala, aby rozhovory s Moskvou o odzbrojení byly vedeny z pozice síly. Hrozba silou je flagrantním porušením stanov OSN, což nezůstane z naší strany bez náležité odpovědi.
41; Na Mezinárodní kosmické stanici pokračuje únik vzduchu. Ve středu posádka informovala, že tlak, který předtím klesal kvůli úniku vzduchu, se už stabilizoval.
42; Zástupce šéfa Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny byl měl být okamžitě odvolán za posměšky na Zelenského adresu, říká Michail Saakašvili. Radu je třeba reorganizovat a připravit skutečné plány počítající s nejrůznějšími scénáři, a ne si dělat v médiích legraci z prezidenta.
43; Trump vyzval senátory, aby zahájili boj za revizi výsledků voleb. Napsal to na svém Twitteru.
44; Ruská armáda přesunula velké síly do nejžhavějšího bodu Sýrie. Vyplývá to z reportáže ze Syrské arabské republiky.
45; Pašiňan informoval o variantách konání mimořádných voleb do arménské o parlamentu. V pátek pozval politické síly na konzultace k tomuto tématu.
46; Lidé, kteří prodělali vleklou formu koronaviru, informovali o nezvyklých následcích prodělané infekce: Mnozí pacienti si stěžovali na „parosmii, což je zjednodušeně řečeno čichová halucinace. Někteří mluvili o odporném zápachu ryby, síry nebo o nasládlém nepříjemném zápachu. Patrně se jedná o důsledek toho, že SARS-CoV-2 je neurotropní virus.
47; Projekt „Novorusko“ ještě neskončil. Generál předpověděl Ukrajině další ztráty území. Moskal prohlásil, že Ukrajina může přijít o několik dalších oblastí.
48; Ljubov Sobol byla propuštěna z vazby, kam byla umístěna pro provedení výslechu a předběžného vyšetřování.
49; Krvavá jatka v USA. Voják zahájil palbu v klubu. Sedmatřicetiletý podezřelý zabil tři lidi a další tři zranil.
50; Nejhorší etapu pandemii máme ještě před sebou, říká hlavní infektolog USA. Nová vlna šíření nemoci v USA může být spojena se zimními svátky.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!