Rusvesna: Přehled zpráv – 28.12.2020

1_koronavirus_test1; Chyba v testech vakcíny AstraZeneca pomohla významně zvýšit její efektivitu. Během testů dávali zpočátku testovaným osobám pouze polovinu dávky v rozmezí jednoho měsíce a efektivita byla překvapivě nad 90%. Když chybu napravili a dávali dvě plné dávky, efektivita očkování se snížila na 70%.
2; Rusko zasáhne, pokud bude ohrožena Arménie, říká Pašiňan. Jerevan a Baku se nedávno dohodly na bodech dislokace dočasných bojových pozic podle třístranné dohody o příměří v Karabachu.
3; Ukrajina přepracovává školní učebnice s ohledem na genderovou rovnost. V řadě západních zemí místo mámy a táty prosazují „rodiče 1“ a „rodiče 2“.
4; V Moskvě rozšířili seznam očkovaných proti koronaviru. Jak informoval moskevský starosta Sergej Sobjanin, střediska vakcinace budou fungovat i během novoročních svátků.
5; Všichni budeme bojovat... Proč Zelenskij mluvil o všeobecné mobilizaci (mužů i žen) k válce proti Rusku? Tato slova vyvolala v zemi dost velké pozdvižení.
6; Ozbrojenci ukrajinské armády svými stížnostmi na velení a podmínky svého pobytu na frontě probudily ukrajinské ministerstvo obrany. Víc škod ukrajinské armádě způsobují vnitřní problémy než nepřítel.
7; Po pandemii koronaviru hrozí lidstvu další rána – nevyléčitelná kapavka, která může být nepřímým důsledkem epidemie koronaviru (lidé užívají příliš mnoho antibiotik). Hrozba je poměrně reálná.
8; Hromadný zabiják (koronavirus) se v Rusku stal „hrdinou“ novoročních večírků. „Karnevalové“ masky v podobě koronaviru na novoročních besídkách, novoroční stromečky ozdobené rouškami, injekčními stříkačkami a toaletním papírem...
9; Hrozí tvrdý střet. Byla zveřejněna úvaha Valentina Dněprova, jak se bude vyvíjet svět po koronavirovém roce 2020. Popsány byly tři scénáře vývoje, ale každý z nich je postavený na střetu mezi „ruskou pravdou“ a „západním pokrytectvím“. Oba principy se ale nacházejí v obou částech světa – západní pokrytectví u ruských liberálních kruhů, „ruská“ pravda v západních převážně antiglobalistických strukturách.
10; Zajímavý postřeh Sergeje Stillavina. Portlandská univerzita ve svém výzkumu na téma Slovanů žijících v USA došla k závěru, že je třeba je řadit mezi „barevné menšiny“. Nyní se ale „třída bílých otrokářů“ dovolává jejich podpory proti hnutí BLM.
11; Ruské ministerstvo obrany poprvé předvedlo útočnou variantu dronu Orion. První komplet Orionu byl armádě k testovacímu využití předán v dubnu 2020.
12; Řecko včera rozšířilo své teritoriální vody na dvojnásobek. Šlo hlavně o rozšíření akvatoria v Iónském moři z 6 na 12 námořních mil. Turecko takový krok prohlásilo za „casus belli“ – důvod k válce.
13; Bělorusko se změnilo. Protesty probíhající po celé zemi po srpnových volbách ukázaly, že minská hra na mnohovektorovost zahraniční politiky ohrožuje jak Bělorusko, tak i Rusko.
14; Nepříjemné novinky pro osoby, které prodělaly koronavirus v první vlně. Proti novým kmenům koronaviru nejsou imunní, zaznělo od profesora Školy systémové biologie Univerzity George Masona.
15; Ruské plavidlo Oněga e potopilo v Barentsově moři.Dva lidé byli zachráněni. Osud zbylých sedmnácti lidí zůstává nejasný. Vyšetřovatelé pracují se dvěma verzemi – loď byla převržena velkou vlnou nebo byla příčinou tvorba ledové vrstvy na povrchu plavidla.
16; Rok 2020 převrátil svět na hlavu. Podle proroctví baby Vangy bude příští rok obdobím pohrom a útrap.
17; Může za všechno Stalin či car Mikuláš II.? Západ nestoudně útočí na Rusko sprostým přepisováním dějin, zvláště začátku 2. světové války. Už zazněly vážně míněné nesmysly jako že „komunisté snili o světové válce a podařilo se jim ji rozpoutat rukama Berlína“. A První světovou taky začalo Rusko? V obou případech byla společným jmenovatelem agrese Německa – jedno zda císařského či nacistického. Nikoli tedy Ruska – carského či bolševického.
18; Evropané se bojí očkování proti koronaviru. V Polsku v tuto chvíli souhlasí se svým očkováním méně než 40% populace. V Bulharsku 45% lidí očkování neplánuje a dalších 40% hodlá vyčkat, až jak dopadnou ti první... Jen v zemích s tradičně vysokou důvěrou ve státní moc (Skandinávii) se chtějí nechat očkovat dva třetiny lidí. Podle jiného průzkumu je k očkování ochotno 54% Francouzů, 64% Italů a Španělů a 79% Britů. V průběhu času ale ochota klesá. Průzkum z pozdější doby už hovoří jen o 41% ochotných ve Francii.
19; Boje na hranicích Sýrie. Proamerickým silám hrozí totální likvidace.
20; Od ministerstva obrany Ázerbajdžánu přicházejí zprávy o útocích a bojích v Karabachu.
21; V Rusku v souvislosti s koronavirem zemřelo již 55 tisíc osob. Počty nových případů za den zůstávají velmi vysoké.
22; FSB zlikvidovala síť ilegálních výroben zbraní. Speciální operace probíhala ve třinácti regionech Ruska.
23; Bude zahájena rozsáhlá reforma státního aparátu v Rusku. Bude optimalizována činnost 45 ministerstev a úřadů.
24; Stovky Britů uprchly před nařízenou desetidenní karanténou ve Švýcarsku. S ohledem na šířící se nový kmen koronaviru se mohou tito turisté stát pro EU „biologickou bombou“.
25; Ruská armáda a zástupci Čečny dorazili do pevnosti ozbrojenců v Sýrii. O podrobnostech referuje nová reportáž ze Syrské arabské republiky.
26; Německo je připraveno na konflikt s USA kvůli „Severnímu proudu – 2“. Spolková vláda nezmění svůj postoj k „Severnímu proudu – 2“, prohlásil německý ministr zahraničí.
27; Veselé příhody přiblblého klobouku: Do centra Kyjeva se vrátil vysmívaný a nenáviděný (kouzelnický) klobouk, který zdobil špičku hlavního novoročního stromu na Ukrajině.
28; Existují globální plány odtržení Běloruska od Ruska, říká velvyslanec Ruska. Podle jeho slov bude „pokovidový“ svět daleko tvrdší než předtím.
29; Vladimir Žirinovskij informoval o tom, kdo by se mohl stát ruským prezidentem. Potvrdil, že i on sám se zúčastní prezidentských voleb v roce 2024.
30; Nejvyšší představitel Doněcké republiky informoval poslance, co čeká Donbas v novém roce. Plánovitě se integrujeme do politického prostoru Ruska. Pokračování integračních procesů zahájených v roce 2014 je nutností.
31; Útok na policisty v centru Grozného. Očití svědkové říkají, že mezi policisty byly oběti na životech.
32; Porota vynesla rozsudek v případu vojáka Šamsutdinova, který zastřelil osm svých kolegů. Za podobný čin se obvykle dává doživotí, ale vzhledem k tomu, že šlo o zkratkovitou reakci na dlouhodobé šikanování, se porota přiklonila k praxi 2/3 maximálního trestu.
33; Znovu v bojové pohotovosti. Na Ukrajině umyli a nově natřeli remorkér „Jany Kapu“, který se účastnil provokace v Azovském moři v roce 2018.
34; Na Ukrajině bijí na poplach: Import ruské elektřiny zničí celé regiony. Poslanec straší Ukrajince výsledky činnosti podvodníků, kteří řídí zemi.
35; Nepřítel ostřeluje okraje Gorlovky. O ostřelování informoval starosta Ivan Prichoďko.
36; Byl zavražděn jeden z tvůrců „Hry o trůny“. Byl pozastaven nový projekt „Problém tří těles“.
37; Kadyrov vystoupil s prohlášením ohledně útoku na policisty v Grozném. Informoval o podrobnostech.
38; Před novoročními svátky ukrajinští ozbrojenci zesilují útoky na Doněckou republiku. Situace se vyostřuje.
39; Ruský velvyslanec Dmitrij Mezencev pohovořil o tom, že měřit přátelství s Běloruskem se nedá pomocí tun nebo kubických metrů surovin.
40; V Doněcké republice byly vyznamenány malé děti, které vykonaly hrdinský čin. Na vyznamenání bylo navrženo sedm dětí a mlaistvých z Doněcka, Makejevky, Jenakijeva a Starobeševa.
41; Fregata ruského námořní flotily zasáhla raketou „Uran“ cíl v Japonském moři. Ministerstvo obrany Ruské federace zveřejnilo záběry z odpálení raket s plochou dráhou letu.
42; Ukrajinci a bezdomovci budou v Polsku zdarma očkováni proti koronaviru. Ve všech zemích EU byla vakcinace zahájena 27. prosince.
43; Na Ukrajině byl zadržen okresní poslanec, který byl vůdcem ozbrojené bandy lupičů. Informuje o tom tisková služba ukrajinské policie Dněpropetrovské oblasti.
44;. V rozhovoru pro rozhlasový vysílač „Hovoří Moskva“ Vladimir Volfovič Žirinovskij vyjmenoval svoje možné následníky ve funkci.
45; Navalnému hrozí odnětí svobody. V únoru 2017 Leninský soud v Kirově udělil Navalnému podmíněný trest za rozkrádání peněz v podniku „Kirovles“.
46; V Izraeli zemřel muž po očkování vakcínou Pfizer na srdeční záchvat. Pětasedmdesátiletý důchodce trpěl srdečními a onkologickými chorobami a v minulosti přežil několik srdečních záchvatů. Ministerstvo zdravotnictví ujišťuje, že jeho smrt nemá nic společného s očkováním a kvalitou vakcíny. Vakcinace v zemi pokračuje beze změn.
47; V německém úseku byla dokončena pokládka potrubí „Severního proudu – 2“. Informuje o tom agentura DPA s odvoláním na společnost „Nord Stream 2“.
48; V Rusku byl důstojník ukrajinské rozvědky obviněn z vlastizrady. Možné to bylo jen proto, že měl dvojí občanství. Byl na dva měsíce poslán do vazby do věznice Lefortovo.
49; Putin zakázal členům Bezpečnostní rady dvojí občanství. Příslušný dokument byl zveřejněn na oficiálním portálu právních informací.
50; Na Ukrajině opět začali hovořit o mírových silách pro Donbas. Je to jedna z variant řešení včetně základního modelu Minských dohod, prohlásil Reznikov.
51; Boje v Karabachu: Objevily se podivné podrobnosti. Obviňovány jsou mírové síly. Ázerbajdžán tvrdí, že se jedná o protiteroristickou operaci.
52; Politik informoval o tom, kdo reálně vládně Ukrajině. Americké velvyslanectví v Kyjevě disponuje mnohem větší mocí než prezident země.
53; Cizinci informují o svých dojmech z cestování vlakem po Rusku. Mnoho komentářů zdůrazňuje, že cestování ruským vlakem je bezpečné a velmi komfortní.
54; Skupina francouzských vojáků zahynula v zóně operace proti Islámskému státu. Informuje o tom francouzské ministerstvo obrany.
55; V Nejvyšší radě Ukrajiny informovali o operaci na likvidaci Ukrajinců. Vadim Rabinovič za Opoziční platformu Za život označil odmítnutí vakcíny Sputnik V za krok k likvidaci národa.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
3 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 28.12.2020

 1. .lak napsal:

  https://aeronet.cz/news/video-zdravotni-sestra-z-nashville-promluvila-se-slzami-na-krajicku-a-lituje-ze-se-nechala-ockovat-vakcinou-pfizer-pouhe-3-dny-po-vakcinaci-ji-ochrnula-polovina-obliceje-nemuze-se-ani-usmat/

  Pave1
  Nepochopil jste tuto hru o moc. Když ovládnete všechno, je vám jedno, kolik vyděláte, protože už dávno vám nejde jen o peníze, těch máte nadbytek. Jde o to, kdo to všechno bude řídit, určovat pravidla hry.

  2OdpovězPro 29, 2020 13:09
  no
  Návštěvník
  no
  Big pharma s pobočkami kasírování klientů, vděčných a za hrob. K…a a se skřípěním zubů. Jste jen na ždímání jak hadr na jedno užití korporátů a pro vaše životy zglajšajtováním sociopaty už nepracuje nic!

  0OdpovězUpravPro 29, 2020 13:23

 2. .lak napsal:

  Doufám že je to fotomontáž před pomníkem Lidických dětí.
  http://www.michalapetr.cz/lib/exe/fetch.php?w=400&tok=604c8a&media=posselt_lidice.jpeg
  Ta drzost by už překračovala veškeré meze snesitelnosti pro nedeformované lidi

 3. PePr napsal:

  Ad.36 ??? mám sa báť viac ako doteraz? myslím, že viac to už nejde...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!