Rusvesna: Přehled zpráv – 29.12.2020

bayden_21 (1)1; Biden: Vedení Pentagonu brání předání moci. „Zvolený“ prezident konstatoval totální rozklad ve vztahu k personálu, možnostem a mravnosti.
2; Na Urale byl zadržen starší mnich Sergij, který ovládl klášter. Obyvatele kláštera vůbec nepouštějí do vnitřních místností.
3; V Nizozemsku byl zjištěn výrazný nárůst případů „britského koronaviru“. Většina infikovaných zmutovaným COVID-19 Velkou Británii vůbec nenavštívila.
4; V Lugansku rozsvítili novoroční stromek ze 120 aut s rozsvícenými světly.
5; Ozbrojenci z ukrajinské armády utrpěli ztráty. Vyplývá to z kompletní zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
6; Proti devatenáctiletému Kyjevanovi bylo zahájeno trestní řízení kvůli čepici se srpem a kladivem. Ve Lvově zahájili vyšetřovatelé trestní řízení kvůli použití komunistické symboliky.
7; Valentin Dněprov píše: Rusko je unikátní země s unikátními lidmi. Je to země dobrých lidí. Chraňme naše hodné lidi a zachovejme si naši unikátní civilizaci. Většina zahraničních hostí olympiády v Soči fotbalového mistrovství světa byla šokována obrovským rozdílem mezi tím, co jim o Rusku cpe do hlav západní propaganda a tím, o čem se mohli přesvědčit na vlastní oči.
8; Mrs. Universe Rusko z Doněcké republiky. Roztrhali jí korunku, schovali stuhu s nápisem „Doněck“ a podrápali jí boty. Na výpady typu „dostala to proto, že je z bojujícího Doněcka“ odpovídá s úsměvem: Tohle mohou říci jen lidé, kteří nevědí, jak trnitá byla cesta k tomuto úspěchu.
9; Zelenskij nabral kurs na válku. Erdogan slibuje, že se zapojí do války v Donbasu. Vladimir Zelenskij se chystá k obnovení vojenských akcí v Donbasu.
10; Kongres obešel Trumpovo veto. Vojenský rozpočet s pomocí Ukrajině byl schválen.
11; Ukrajina přešla v Zakarpatsku do útoku proti Maďarsku. Soupeření mezi Kyjevem a Budapeští v Zakarpatsku pokračuje. Zakarpatský odvolací soud obstavil majetek zabavený při domovní prohlídce šéfa Strany Maďarů Ukrajiny Vasilije Brenzoviče.
12; Šéf WHO vyprávěl, co čeká svět v roce 2021. Koronavirus se Silvestrem neskončí. Rok 2021 bude rokem zotavování po pandemii koronaviru.
13; Švédský novinář si povzdechl po svém výletě do ruské Arktidy. Bert Sundström informoval o svých dojmech ze své výpravy za polární kruh. Zalitoval, že místní obyvatelé (Něnci) se blíží moderní civilizaci a ztrácejí vazbu na svůj tradiční způsob života.
14; Navalného podmíněný trest se může dnes stát nepodmíněným Dnes v 9 hodin ráno moskevského času úřady požádaly Navalného, aby se dostavil na oddělení registrační služby.
15; hodně podivný nový svět: Ve Španělsku budou evidovat všechny, kteří odmítnou „dobrovolné“ očkování.
16; Úder z minulosti. Tajné sovětské torpédo ohromilo Američany. Nepřítel těžko bude schopen adekvátně zareagovat po zásahu „Škvalem“.
17; Ukrajina chystá mrazáky pro skladování vakcín proti COVID-19. Samotné vakcíny ale nechystá...
18; Společná speciální operace Ruska a USA. Byla zlikvidována mezinárodní banda obchodníků s drogami. Výtěžek z prodeje zabaveného „zboží“ mohl činit až miliardu rublů.
19; Koronavirus v Rusku: Celkový počet nakažených od začátku epidemie přesahuje tři miliony lidí. Na těžkou formu COVID-19 zemřelo 55 tisíc pacientů.
20; Ztroskotání plavidla Oněga: Pokračuje vyhledávací a záchranná operace. V regionu byl vyhlášen smutek. Dosavadní výsledky jsou hubené: Po prozkoumání 750 čtverečních kilometrů byly nalezeny tři prázdné záchranné kruhy.
21; Bývalá vrcholná manažerka Inter RAO byla odsouzena k 15 letům vězení za špionáž. Moskevský městský soud uznal Karinu Curkan vinnou v případu špionáže ve prospěch Moldávie. Během vyšetřování u ní bylo zabaveno 656 milionů rublů.
22; U Zelenského učinili podivné prohlášení o obětech války v Donbasu: Šéf prezidentovy administrativy cynicky prohlásil, že obětí koronaviru je víc, takže se vlastně nic moc neděje...
23; Závazky byly splněny. V Bělorusku začíná hromadná vakcinace. 29. prosince dorazila do republiky první várka ruského preparátu.
24; Uljanu Suprun (zvanou též „Doktorka Smrt“) vyhnali z taxíku poté, co požadovala za jízdy otevření okénka, aby se snížila pravděpodobnost přenosu nákazy koronavirem. Řidič odmítl žádosti vyhovět, protože se bál onemocnět ze vzniklého průvanu.
25; Ukrajinský ministr zahraničí označil vakcínu „Sputnik V“ za hybridní zbraň Ruska proti Ukrajině.
26; V Chorvatsku došlo k zemětřesení. Jsou hlášeni zranění. Jedno dítě zahynulo. Jednalo se o druhou vlnu zemětřesení za posledních 24 hodin.
27; V Akademii při prezidentovi Ruska překazila FSB krádež státních prostředků. Byli zadrženi profesoři. Ředitel Institutu státního řízení byl vzat do vazby.
28; V Kremlu reagovali na Žirinovského seznam možných Putinových následníků. Žirinovskij jmenoval Mišustina, Šojgu, Naryškina, Medveděva, Ďumina, Volodina a Matvijenkovou. Dmitrij Peskov prohlásil, že jde o úvahy, které nejsou vůbec ničím podložené.
29; Skandální mnich Sergij byl dopraven k moskevskému soudu. Zakladatel Středouralského ženského kláštera je obviňován podle tří článků ruského trestního zákoníku.
30; Na Ukrajině byl představen terénní vůz „Ukrajina“ na základě sovětského nákladního automobilu. Vývoj trval přes tři roky a stál více než 25 tisíc dolarů.
31; Biden oznámil revizi priorit národní bezpečnosti kvůli Rusku a Číně. Ruská hrozba prostě americkým prezidentům nedá spát.
32; V Kremlu promluvili o absenci politické vůle u Zelenského normalizovat vztahy s Ruskem. Dmitrij Peskov komentoval také možnost rozhovorů mezi Putinem a Zelenským. Rozhovory jsou možné, pokud povedou k pokroku při plnění Minských a Pařížských dohod.
33; S nacistickými kříži na křídlech. Nad Ukrajinou opět krouží fašistický bombardér. Stýská se jim po Třetí říši? V Žitomirské oblasti nadšenci postavili kopii německého bombardéru.
34; Otevřete hřbitovy! Ukrajinští zdravotničtí pracovníci vyhlásili stávku. V poslední den v roce nepůjdou zdravotníci do práce.
35; V Kremlu komentovali fámy o Putinově bunkru. Jsou to nesmysly. Ale je pravda, že v každém větším městě má Putin své pracovny, kterých využívá při svém pohybu po území Ruské federace.
36; Na platformě Netflix vyšel 27. prosince film „Smrt roku 2020“. Hollywoodské hvězdy v něm prohlašují, že neexistuje na planetě místo s názvem Ukrajina.
37; Šéf výboru Státní dumy pro mezinárodní vztahy Leonid Sluckij komentoval prohlášení ukrajinského ministra zahraničí o tom, že vakcína „Sputnik V“ je ruskou hybridní zbraní. „Jestli spíš Kulebovo prohlášení není něco jako hybridní genocida ukrajinského národa...“
38; Pracovník Ruské gardy v Archangelsku zachránil rybáře, který spadl pod led na řece Severní Dvina.
39; Ruská armáda v Karabachu: Na polygonech Náhorního Karabachu v okolí Stěpanakertu a Mardakertu bylo provedeno cvičení ruských mírových sil.
40; Zelenskij odvolal šéfa Ústavního soudu Tupického za rozhodnutí, že Národní agentura pro prevenci korupce nemá právo kontrolovat a prověřovat elektronická přiznání, shromažďovat je a umožňovat k nim přístup.
41; Rogozin pochválil Elona Muska. V posledních letech Musk opakovaně psal na svůj Twitter rusky, chválil ruské rakety, motory a inženýry.
42; Proti Alexeji Navalnému bylo zahájeno trestní řízení. Informuje o tom oficiální zástupkyně Vyšetřovacího výboru Ruské federace Svetlana Petrenko.
43; Zelenskij odvolal Zástupce tajemníka Rady pro bezpečnost a obranu Ukrajiny za kritiku myšlenky totální mobilizace.
44; Hlavní diákon Andrej Kurajev byl zbaven svěcení. V eparchii prohlásili, že soud zjistil v jeho výrocích znaky rouhání proti církvi.
45; Kyjevští ozbrojenci zákeřně zaútočili na Doněckou republiku a přišli o svou techniku. Odpálili 52 min ráže 120 mm a 3 granátů, přičemž použili podlou taktiku, aby se uchránili odvetného úderu. Civilní obyvatelstvo používají jako živý štít.
46; Na ruské vojáky v Sýrii byl podniknut raketový útok. V důsledku zásahu obrněného transportéru raketou utrpěli tři ruští vojáci lehká zranění.
47; Bylo zveřejněno rozsáhlé interview s bývalým knězem a dnes již jen bloggerem Andrejem Kurajevem. Proč bývalý sympatizant myšlenky Ruského světa tak náhle změnil názor? Dříve prohlašoval, že ukrajinský národ neexistuje, tudíž odmítal vznik pomístní církve.
48; Zloděj křičí „Chyťte zloděje!“ Marija Zacharova tvrdě odpověděla na pokus šéfa evropské diplomacie očernit ruskou vakcínu. Svůj článek Borrel nazval „Důležitý boj proti dezinformacím a manipulacím“. Šířením „fejkových informací o ruské vakcíně Borrel sám vykazuje symptomy nákazy „infodemií“.
49; Z Ukrajiny do Srbska se snažili dovézt tisíce archeologických artefaktů. Sbírka byla objevena při vstupu nákladního auta s rumunskou mezinárodní poznávací značkou do Srbska, který řídil šestačtyřicetiletých občan Srbska.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 29.12.2020

  1. .lak napsal:

    Sep mi leží u nohou pod orchestrionem a přeji vám šťastný nový rok a čílejí a šíleý. :lol:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!