Rusvesna: Přehled zpráv – 30.12.2020

dom_2_21; V Gazprom médiu oznámili důvod pro ukončení projektu „Dům-2“. Pokusy změnit něco uvnitř formátu se podle slov mediálního manažera nesetkaly s úspěchem.
2; Z Ukrajiny odcházejí zahraniční investice. Za třetí čtvrtletí bylo z Ukrajiny vyvedeno 49 milionů dolarů zahraničních investic, za poslední kvartál to bylo 50 milionů.
3; Nelegální dřevorubci zmlátili a mučili u Lvova novináře. Muž zastavil nákladní vůz se dřevem, aby prověřil, zdali je dřevo odváženo legálně, z čehož vznikl konflikt.
4; Ukrajinský voják kvůli konfliktu postřelil svého kolegu. Podezřelý už byl zadržen a bylo mu sděleno obvinění.
5; Ústavní soud Ukrajiny neuznává odvolání svého šéfa ze strany prezidenta a chystá speciální zasedání. Tisková služba Ústavního soudu Ukrajiny zveřejnila vysvětlení o přerušení výkonu pravomocí soudců tohoto státního orgánu.
6; Pravoslavná komunita na Filipínách přešla od Konstantinopolu do Ruské Pravoslavné církve. Od počátku příběhu s předáním „tomosu“ rozkolnické Pravoslavné církvi Ukrajiny ze strany Konstantinopolu už několik kleriků a farností opustilo Konstantinopolský patriarchát.
7; Živ se odtud nikdo nedostane. Velení ukrajinské armády vymyslelo, jak zahradit narkomanům cestu do Luganské republiky.
8; Situace v Německu začíná být kritická. Lockdown v Německu bude nejspíš rozšířen, hlásí Deutsche Welle. Omezení hrozí až do března.
9; Lavrov a Čavušoglu si z očí do očí vyjasnili problematiku Karabachu. V Soči se ruský ministr zahraničí setkal se svým tureckým kolegou. Mevlütem Čavušoglu.
10; Ještě bude hodně horko... Trump svolává miliony svých stoupenců, aby uhájil moc. Prezident USA Donald Trump vyzval své stoupence, aby se 6. ledna sešli ve Washingtonu.
11; Ukrajinec zabil svého kolegu proudem vody. Ve volyňském podniku došlo k smrtelnému konfliktu mezi pracovníky, v jehož průběhu muž namířil svému oponentovi prudký proud vody z mycí aparatury přímo do obličeje. Proud zasáhl ústa, což způsobilo smrt.
12; „Senzace“. Ukrajinský propagandista Dmitrij Gordon odhalil společné „tajemství“ Navalného a Jelcina. Tvrdí, že jsou příbuzní. Navalnyj to nevyvracel.
13; Nepřítel zasadil úder vojenským objektům v Sýrii. Byli zabiti syrští vojáci. Na nebi nad syrským hlavním městem došlo k mohutným výbuchům.
14; USA mají problémy. V Rusku zveřejnili termíny spuštění „Severního proudu – 2“. Navzdory přání Američanů zabránit realizaci projektu bude „Severní proud – 2“ dokončen.
15; Rusko letos dosáhlo nejnižšího počtu kosmických startů za rok. Jejich počet je srovnatelný s lety 1957-61 a s rokem 1992. A příčinou není koronavirus.
16; Avakov napsal Knihu o Charkovské lidové republice. Ve své knize „Rok 2014“ shrnuje ze svého pohledu události vedoucí ke vzniku Doněcké a Luganské republiky. Zajímavé jsou pasáže, kde vysvětluje, proč se v Charkově nepodařilo totéž, co v Lugansku a Doněcku.
17; Rusko úspěšně spustilo na vodu nejnovější produkt technického umu: Plavidlo „Severní pól“ o výtlaku 10.225 tun. Jeho rozměry jsou 23 x 100 metrů a navzdory překonávání odporu ledu dosahuje rychlosti 10 uzlů za hodinu. Velký ohlas zpráva vzbudila v Polsku, kde se objevují reakce typu „A nám říkají, že Rusko je jen vodka a válenky...“
18; Rusko vyvíjí laserovou zbraň pro boj s drony. Nové způsoby vedení bojů diktují nová pravidla a vynucují si nová řešení.
19; Katastrofální zemětřesení v Chorvatsku. Prezident země srovnal pobořené město s čečenským městem Groznyj před dvaceti lety po válce.
20; Vyhledávání členů posádky ztroskotalé lodi Oněga nevedlo k žádným výsledkům.
21; Koronavirus se může v některých oblastech změnit v trvalou součást lidského organismu. Bude nadále mutovat v lidských buňkách a stane se endemickým.
22; Biden je připraven vyhlásit válečný stav pod záminkou boje proti koronaviru. Připomeňme, že „zvolený“ prezident za Demokratickou stranu stane v čele USA 20. ledna 2021.
23; Koronavirus v Rusku: Přednovoroční shrnutí ukazatelů. Na konci roku denní počty uzdravených převyšují počty nových případů. Celkový počet pozitivně testovaných dosáhl 3,131.550. Z toho 2,525.418 seč již vyléčilo nebo uzdravilo.
24; Lockdowny, neúroda, nová vláda. Experti zveřejnili prognózu pro Ukrajinu na rok 2021. Ukrajinští politologové a futurologové kromě toho předpověděli, že konflikt v Donbasu zůstane zmrazený.
25; Bylo vyvinuto antidotum proti koronaviru. Preparát nyní čekají klinické testy. Budou-li úspěšné, lék se stane prvním protivirovým preparátem na světě.
26; Rosstat spočítal, o kolik podražila v Rusku novoroční sváteční večeře a dárky. Ceny povyskočily oproti loňsku o 4,56%.
27; Televizní kameraman petrohradské televize během ceremoniálu vztyčování vlajky v honbě za co nejlepším záběrem sklouzl s paluby korvety Gremjaščij a spadl do moře. Zpočátku si toho takřka nikdo nevšiml. Záhy byl z vody zachráněn.
28; Kyjev obvinil Moskvu z pokusu ukrást ukrajinskou superzbraň. Agent FSB prý stihl ukrást technické dokumenty k raketovému komplexu Neptun a pokoušel se je předat „zahraniční straně“.
29; Japonský automobilový gigant Honda do roka přestane prodávat v Rusku automobily. Zachová si ale záruční a pozáruční servis již prodaných kusů a zůstane i divize motocyklů a silové techniky (generátory, technika na odklízení sněhu, sekačky na trávu a čerpadla).
30; Ukrajinská armáda používá fosforovou munici. Vyplývá to z prohlášení Armády Doněcké republiky.
31; Plus 14 tisíc zemřelých? Podle slov místopředsedkyně ruské vlády Taťjany Golikovové za celou dobu epidemie koronaviru v Rusku na COVID-19 zemřelo 70.921 lidí. Jedná se ale jen o případy, kdy byl koronavirus prokazatelně hlavní nebo jedinou příčinou úmrtí. Dalších 45.109 pacientů mělo koronavirus jako přidruženou diagnózu, která neměla rozhodující vliv na úmrtí. Podle informací operativní štábu ale výlučně na koronavirus zemřelo o 14 tisíc lidé méně (56.426).
32; Na Ukrajině slibují Rusku „pekelné téma“. Buduje se tzv. „Krymská platforma“, ke které se mohou připojit celé státy, které neuznávají připojení Krymu k Rusku. Je to další z řady prohlášení typu „V Simferopolu zavlaje ukrajinská vlajka“...
33; Tam musí být nějaký pohyb... Nejvyšší velitel ukrajinské armády promluvil o plánovaném dobytí republik Donbasu. Ukrajinští generálové nejsou spokojeni se zákopovou válkou.
34; Putin nepoblahopřál Zelenskému a Ukrajincům k Novému roku. Dosud prezident Ruska prezidenty Ukrajiny ignoroval, ale aspoň zmiňoval obyvatele...
35; Došlo k mohutnému výbuchu na jemenském letišti. Jsou hlášeny oběti na životech a mnoho zraněných. K výbuchu došlo v okamžiku příletu vládní delegace ze Saúdské Arábie.
36; V Izraeli nadále umírají lidé po očkování proti koronavirus. V Izraeli používají vakcíny Pfizer a Moderna.
37; Neprošli! Lukašenko zhodnotil „úspěchy“ barevné revoluce. Prezident Běloruska jednoznačně zhodnotil pokus o barevnou revoluci ve své zemi.
38; Svaz spisovatelů Ukrajiny zakázal vydávání knih ze zemí nepřátelských Ukrajině. Nejde ale jen o Rusko, případně Bělorusko, ale také o autory ze zemí jako Arménie, Kirgizie, Čína, KLDR, Srbsko, Zimbabwe, Nikaragua, Írán, Venezuela, Kambodža, Kuba, Sýrie, Laos, Myanmar (Barma) nebo Súdán. Celkem tvoří „nepřátelé Ukrajiny“ 1,92 miliardy obyvatel, což činí takřka přesně čtvrtinu světové populace.
39; Plody rusofobie. Největší daňoví plátci Lotyšska odcházejí ze země. Tři z deseti největších korporací podle obratu v roce 2019 jsou dceřinými společnostmi ruských průmyslových gigantů.
40; Ukrajinská poslankyně Anna Skorochod vyloučená od Sluhů národa vystoupila s prohlášením o destruktivní psychice Ukrajinců o nesmyslnosti boje proti neexistujícímu SSSR a komunismu. Dosud žijeme z toho, že všechno, co bylo vybudováno za trvání Sovětského svazu - prodáváme to do šrotu a za utržené peníze přežíváme. Ukrajinci se vyznačují neblahým rysem, že všechno ničí, ale nic nového nebudují. Svatojiřskou stužku považuje za symbol Vítězství a zákaz jejího používání za bezdůvodný. „Můj pradědeček došel až do Berlína. A pro něho byla ta stužka symbolem jeho vítězství. Proč by mě nějaký omezenec měl vyprávět, že je to symbol zla.
41; Další přeřeknutí amerického „zvoleného prezidenta“. Biden označil Kamalu Harris za zvolenou prezidentku USA. Svého trapného omylu si nevšiml a pokračoval v projevu.
42; Zemětřesení v Chorvatsku poškodilo i vězení s Ukrajinci. Všichni vězni byli umístěni ve vazební věznici v Záhřebu.
43; Šéf Ústavního soudu Ukrajiny zůstává na svém místě navzdory Zelenského výnosu. Informuje o tom tisková služba Ústavního soudu. Podle jejich slov nemá prezident pravomoc soudce Ústavního soudu odvolávat.
44; Zástupce šéfa Rady pro národní bezpečnost o obranu Ukrajiny hned po svém odvolání učinil halasné prohlášení o nulové bojeschopnosti ukrajinské armády. Sergej Krivonos informoval o poraženecké náladě v ukrajinských ozbrojených silách.
45; Zpěvačka Julija Čičerina byla předvolána na policii za svou pomoc Donbasu. Zpěvačka se v tuto chvíli ale nachází v Karabachu.
46; V Radě federace odpověděli ukrajinskému ministru zahraničí na jeho prohlášení o ukrajinské vlajce na Krymu. Alexej Puškov dal Kulebovi radu: Vyvěs i ukrajinskou vlajku u sebe na balkóně!
47; V Polsku sice zjednodušili možnost působení ukrajinských lékařů v zemi, ale zároveň zapochybovali o jejich zkušenostech.
48; Občan Švýcarska zemřel po očkování vakcínou Pfizer.
49; Krvavý masakr ve východní Sýrii. Bylo zabito mnoho syrských vojáků. Autobusy se syrskými vojáky se dostaly do pasti a v nerovném boji utrpěli obrovské ztráty. Zahynulo nejméně 30 vojáků a důstojníků.
50; Faktická poprava arménských vojáků v Karabachu. Ázerbajdžánská strana publikovala záběry z místa boje s komentářem, že arménští vojáci útočili a museli být zlikvidováni. Později ale vyšlo najevo, že se vojáci jen skrývali v opuštěné budově hluboko v týlu nepřítele, byli vypátráni a nemilosrdně povražděni.
51; Zelenskij otevřel přístup do vnitřních vod Ukrajiny plavidlům všech zemí světa - kromě Ruska. Vladimir Zelenskij podepsal zákon, který upravuje vztahy v oblasti lodní dopravy ve vnitřních vodních cestách Ukrajiny.
52; Putinovo vítězství. Byl zveřejněn možný termín dokončení výstavby „Severního proudu – 2“. Ruský plynovod o délce 1.23 km dosáhl klíčového momentu své výstavby.
53; Poklonskaja tvrdě zareagovala na prohlášení OSN o Krymu. V OSN prohlásili, že kvůli nemožnosti přístupu nejsou struktury organizace schopny zhodnotit situaci se zásobováním vodou. Poklonskaja zdůraznila, že OSN nikdo nebrání se se situací seznámit.
54; Odkládá se uznání Bidena za prezidenta? Senátor se rozhodl podat námitku proti výsledkům hlasování volitelů. Podobné přání oznámila i skupina republikánů z dolní komory.
55; Předseda parlamentu Čečenské republiky odpověděl na výzvu ingušských struktur ohledně ozbrojenců zlikvidovaných v Grozném. Zítra čekají zástupce Ingušů, kterým budou předány důkazy, které požadují.
56; Marija Zacharova promluvila o hlavním cíli Západu. Západ hledá jakékoli záminky k tomu, aby si ospravedlnil svůj globální cíl zadržování Ruska. Dalším cílem je zastavení výstavby „Severního proudu – 2“.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!