Rusvesna: Přehled zpráv – 6.1.2021

dnr_lnr_11; Donbas a ruský jazyk: Existuje zvláštní doněcký dialekt? Letos bude na oficiální úrovni schválena doktrína „Ruský Donbas“. V roce 2003 byl proveden rozsáhlý průzkum, který ukázal, že jazyková hranice Novoruska zůstala tam, kde byla v 18. století. Není pochyb, že se jedná o ruskou zemi.
2; Britská noční můra: Bylo zjištěno rekordní množství onemocnění COVID-19. Předtím Boris Johnson oznámil, že se znovu zavádí celonárodní karanténa.
3; Ruský farmář holýma rukama uškrtil vlčici,která jej napadla. Místní úřady nyní zjišťují,proč zvíře muže napadlo. Jestli bylo nakaženo vzteklinou nebo bylo jen hladové.
4; Jak následky pandemie změní náš svět? COVID-19 přinutil vědecko-technický pokrok změnit tempo i směr.
5; V Kyjevě byla zahájena ilegální vakcinace (celebrit) proti koronaviru za šíleně vysoké ceny. Vakcinaci provádí po značkou „Supertajné!“ jedna ze soukromých klinik v Kyjevě.
6; Vraždící vakcína. Pfizer nadále zabíjí lidi. V moha zemích už začalo očkování vakcínou Pfizer.
7; Ukrajina se musí stát světovým vývozcem drog, říká Karasjov. Ukrajina by sama měla pěstovat konopí a dodávat ho na světové trhy, prohlásil ukrajinský politolog.
8; Stovky policistů a vrtulníky. Podivná speciální operace proti lidem v Barceloně. Organizátorům zakázaného večírku hrozí pokuta přes 600 tisíc euro.
9; Strašlivý osud Ukrajiny. Všechno je ale možné ještě změnit. Jedinou cestou k záchraně je uvědomit si svou spolupatřičnost s Ruskem. Současní Ukrajinci by si měli uvědomit, že před rozpadem SSSR tu byla dlouhá staletí jednotná země – jednotné a nedělitelné carské Rusko, kde nikoho ani nenapadlo, považovat se za něco odlišného od zbytku země.
10; Naděžda Savčenko vyzývá k represím a diktatuře. Co na to odpoví Zelenskij? Savčenková přiznala, že v zemi se neděje prakticky nic jiného než že se rozkrádají zdroje, obyvatelstvo chudne, a proto jsou nutná represivní opatření.
11; Zatím ještě zlí čarodějové spí. Pohádka o tom, jak se Rusko snaží zachránit Ukrajinu. Ukrajina a vakcína. Odehrává se celé drama. Na jedné straně ohrožené obyvatelstvo, na druhé straně politické vedení, které upřednostňuje své šílené politické plány a brání záchraně. Pohádka by ale měla skončit vítězstvím dobra...
12; „Noční dravec“: Na Ukrajině vytvořili novou „zázračnou zbraň“ na Putinovu počest – velkorážní pěchotní pušku s výměnnou hlavní. Píše se, že zbraň je už vyrobena a odzkoušena i v bojových podmínkách.
13; To nebylo přeřeknutí. Včerejší Lukašenkova slova o nerozdělitelné/nerozborné (намертво) spolupráci vypovídají o mnohém.
14; Speciální operace: Na Ukrajině byla zabavena gigantická várka „bílé smrti“ z Turecka. Informuje o tom tisková služba Kanceláře generálního prokurátora Ukrajiny.
15; Trump znovu prohlásil, že viceprezident může změnit výsledky voleb. Dnes, 6. ledna svolává Trump své stoupence ve Washingtonu na okamžik, kdy mají být stvrzeny výsledky voleb.
16; V USA chtějí zopakovat 11. září v den potvrzení Bidenova vítězství. Přišla výhrůžka, že do budovy Kongresu má narazit letadlo.
17; Řidiči v Doněcké republice začnou platit pokuty za nepojištění vozidla. Jediná pojišťovna v zemi registruje pouhých 108 tisíc pojistných smluv. Automobilů je násobně více.
18; V předvečer Svátků Narození Páně zcela shořel u linie fronty v Donbasu chrám svatého Vasilije Velikého.
19; Tři scénáře. Podle kterého z nich se bude v Rusku ubírat vývoj pandemie koronaviru? Vše bude záviset na tom, nakolik bude virus mutovat. Od toho se bude odvíjet účinnost imunity získané proděláním choroby nebo vakcinací.
20; Výbuch kavárny v Srbsku. Čtyři desítky zraněných. Patrně šlo o explozi plynové bomby.
21; Už to začalo. Srážky ve Washingtonu. Byla prolita první krev. Dnes v budově Kongresu potvrzují výsledky voleb prezidenta.
22; Pompeo přiznal bezmoc proti Rusku. Odcházející státní tajemník Mike Pompeo shrnuje své volební období. Chlubí se hlavně tím, jak srdnatě bojuje proti Rusku (bránění výstavbě „Severního proudu – 2“, vyzbrojování Ukrajiny smrtícími zbraněmi atd.).
23; Vyostření v Donbasu před Pravoslavnými Vánoci. Ukrajinská armáda ostřelovala Doněck. Jako vždy v předvečer velkých církevních svátků okupanti šílí.
24; Úder Ruska proti Spojeným státům. Americké tajné služby vydaly společný dokument s prohlášením o kybernetickém útoku z Ruska. Důkazy jako vždy zcela chybí.
25; Doktor Mjasnikov vyjádřil silné pochybnosti o čínském původu COVID-19. Nákaza se objevila současně v několika ohniscích po celém světě. Rusové mají v boji proti koronaviru unikátní šance.
26; Peklo v USA. Překonali vlastní rekord v počtu úmrtí. Posádky sanitek už mají povoleno nejezdit k „předem ztraceným případům“.
27; Projekt „Poslední adresa“ otvírá Pandořinu skříňku. Na fasády starých moskevských domů jsou umisťovány nerezové cedulky se jmény obětí „rudého teroru“ z let 1917 až 1923. Stalinské represe z 30. let jsou velmi dobře zdokumentované, ale v tomto případě se iniciátoři pouštějí na tenký led. Majitelé domů cedulky často odmítají, protože nechtějí mít ze svých nemovitostí „kolumbárium“. Mimoto přítomnost takové tabulky významně snižuje cenu nemovitosti.
28; Dav podporující Trumpa přišel k Bílému domu. Začalo zatýkání. Připomeňme, že v Kongresu je naplánováno potvrzení výsledků prezidentských voleb.
29; Ukrajinská armáda chce slovně odlišit Donbas od Ukrajiny. Bylo stanoveno, jak „správně“ nazývat řadu regionů země. Luganská a Doněcká republika nesmějí být nazývány ani Východem Ukrajiny. Správně je „okupovaná část Donbasu“.
30; V Bělehradě opět zapálili Věčný oheň. Informoval o tom místostarosta města Goran Vesić.
31; Nejvyšší představitel Armády Luganské republiky byl hospitalizován po výbuchu. Jan Leščenko byl nejspíš zraněn při výbuchu v bytě v obytném domě.
32; Plavidlo ukládající potrubí „Severního proudu – 2“ na dno moře se vrátilo na místo své práce. Rusko po téměř ročním přestávce obnovilo výstavbu Severního proudu – 2“.
33; Se Zelenským bych se nijak srdečně nezdravil, zato s Putinem jsme přátelé, prohlásil běloruský prezident Alexandr Lukašenko.
34; Skandál: Ukrajinské ministerstvo zahraničí požaduje od bosenských úřadů vrácení ikony, kterou darovaly ruskému ministrovi zahraničí. Ikona ale nikdy nepatřila ukrajinskému státu a ani se nenachází na seznamu pohřešovaných nebo ukradených památek.
35; Ukrajinská armáda zcela přešla na systém vojenských hodností NATO. Příslušný výnos podepsal už ukrajinský ministr obrany.
36; Nadešel čas pro velkou odvahu. Trump otevřeně vyzval viceprezidenta Pence, aby odmítl hlasy volitelů. Nedávno dosavadní prezident USA Donald Trump slíbil, že nepředá B9lý dům Bidenovi.
37; V USA se zdravotničtí pracovníci masově odmítají nechat očkovat. Nedávno zdravotní sestra po očkování preparátem Pfizer ztratila vědomí.
38; V Kyjevě byla zadržena skupina neonacistů obdivujících australského teroristu Brentona Tarranta. Jejich vůdce má přezdívku Hitler.
39; Zelenskij zareagoval na informaci o ilegální vakcinaci. Prezident slíbil, že osoby podílející se na ilegálním dovozu vakcín a jejich prodeji za účelem nelegální vakcinace potrestá.
40; Estonský premiér v ruštině poblahopřál pravoslavným k nadcházejícím Vánocům.
41; V Německu vyjmenovali podmínky pro výrobu vakcíny „Sputnik V“ v EU. Předtím tisková služba Kremlu informovala, že 5. ledna nejvyšší představitelé obou zemí projednali spolupráci na zvládání pandemie koronaviru.
42; Vůdce ukrajinských nacistů označil izraelského velvyslance za „tupého teplého housera“. Před izraelským velvyslanectvím v Kyjevě začala akce „Kajte se za Genocidu“.
43; My se nikdy nevzdáme. Trump prohlásil, že neuzná porážku ve volbách.
44; Velká Británie zmírnila sankce proti Krymu. Píše se o tom na stránkách vlády Spojeného království.
45; V Radě federace zareagovali na prohlášení britské velvyslankyně o „vítězích“ nad pandemií. Britská velvyslankyně v USA nedávno prohlásila, že Rusko nebo Čína se nesmí stát vítězi v boji proti pandemii koronaviru. Taková absurdní prohlášení jsou pro britskou a americkou elitu typická, a to bohužel i v době, kdy celé světové společenství bojuje proti takovému zlu, proti kterému je třeba se spojit a porazit ho všichni společně, prohlásil senátor Cekov.
46; Ruská pravoslavná církev vydala prohlášení o nošení roušek v chrámech. V souvislosti s pandemií v chrámech platí omezení zavedená už na jaře 2020.
47; Syrští žoldáci hromadně utíkají z tureckých táborů do Evropy. Podmínky v libyjských táborech pro syrské žoldáky se staly neúnosnými.
48; Začal americký majdan. Trumpovi stoupenci vzali útokem Capitol. Demonstranti vtrhli přes ohrazení do jedné z budov.
49; Trumpovi stoupenci vrhli do budovy Kongresu a obklíčili sál Senátu. Informuje o tom americký senátor James Lankford.
50; Ve Washingtonu byl vyhlášen zákaz vycházení. Informovala o tom starostka hlavního města.
51; Demonstranti vtrhli do zasedacího sálu Senátu. Nancy Pelosi přivolala Národní gardu.
52; První krev na americkém majdanu: Policie postřelila demonstrantku. Během masových nepokojů ve Washingtonu byla zraněna Trumpova stoupenkyně.
53; Virginie vysílá vojska do Washingtonu. Informuje o tom guvernér státu.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!