Rusvesna: Přehled zpráv – 9.1.2021

kokteyli1; Pizzerie založená účastníky ATO dala koktejlu jméno po německé antifašistce Sophie Scholl popravené nacisty za šíření letáků, čímž vyvolala hněv zákazníků.
2; V Itálii vylovili z řeky Tibery nedaleko Říma tělo osmapadesátileté Ukrajinky, která v zemi už dvacet let pracovala jako au pair. Příčina smrti nebyla zatím zjištěna.
3; Microsoft si nechal patentovat technologii, která umožní komunikovat s mrtvými. Dokáže vytvořit věrnou kopii konkrétního člověka i po jeho smrti.
4; Pogromy v Kongresu USA jsou totálním fiaskem legendy o americké demokracii. Je příznačné, že každý pátý Američan útok na parlament schvaluje.
5; Vakcinační nacionalismus škodí všem. Chudé země vakcínu vůbec nemusí dostat. Bohaté země skoupily většinu vakcín proti koronaviru.
6; Spojené státy se samy ničí zevnitř. Proces už začal. O tom, že se Spojené státy začínají rozpadat, hovoří už mnoho expertů.
7; Zaduste už tu nacistickou kliku! Evropský dobrovolník informoval, jak Lotyšsko obchoduje s rusofobií. Mládež v Lotyšsku mizí rychleji než ubývá obyvatelstva jako celku. Jestli v roce 2009 činil podíl mládeže 11%, pak nyní je to už pouhých 6,4%.
8; Vyostření u sporných ostrovů. Turecký vojenský člun naboural a poškodil řecký. Pobřežní stráž prohlásila, že člun hlídal teritoriální vody Řecka.
9; Nebezpečné prohlášení: USA mají v úmyslu vyprovokovat srážku s Ruskem v Arktidě. Je třeba být ostražitý: Americký admirál námořnictva Kenneth Braitwaite se ve svém prohlášení neskrýval s tím, že Spojené státy neuznávají ruskou svrchovanost nad severní mořskou cestou a budou záměrně vyvolávat konflikty.
10; Luganská krasavice Viktorija Beljan informovala o tom, co dává sílu obyvatelům Luganské republiky ve válce s ukrajinskými nacisty. Zvítězit nad fašismem byl od dob Velké vlastenecké války vždy jeden z hlavních úkolů obyvatel Luganské republiky, když na jejich zemi vstoupila noha okupantů.
11; Bidenova doktrína – co vlastně čeká Rusko? Senátor zformuloval politiku USA vůči Rusku a Číně. Dá se shrnout do krátkého sloganu: Čína je konkurent, Rusko nepřítel.
12; Trumpovi navždy zavřeli ústa za podněcování násilí v USA. V důsledku srážek zahynulo již pět lidí (4 demonstranti a jeden policista). Kolem 70 lidí je ve vězení.
13; Strašlivá pravda o nelidském mučení na Ukrajině. Bylo zveřejněné svědectví přeživšího. Oleg Cvilij, který si odpykal trest v jedné ze nejstrašnějších věznic u Charkova č. 100, si metody mučení zapamatoval na celý život.
14; Nepřítel chystá sérii úderů na zvláště důležité objekty Luganské republiky. Vyplývá to z pravidelné zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
15; Sesuv laviny na lyžařské turistické základně v Norilsku: Byla nalezena těla obětí – ženy a malého dítěte, vyhledávací operace pokračuje. Později byl nalezen mrtvý i otec rodiny. Poslední člen postižené rodiny – chlapec v dorosteneckém věku, byl ve vážném stavu (s mnohačetnými zlomeninami a omrzlinami hospitalizován.
16; „Americký“ kmen. V USA byla nalezena nová mutace koronaviru. Pravděpodobně je zodpovědná za zhoršení situace v USA v poslední době.
17; „Ruka Moskvy“ v útoku na Capitol. Ruské velvyslanectví popřela informace o tom, že by se jakýkoli ruský občan podílel na této nebo podobné akci. Tiskem proběhla zpráva, že si jeden ze zadržených vyžádal tlumočníka z ruštiny.
18; Ruský otorinolaryngolog prozradil, že je možné se koronavirové infekci bránit „otužováním“ Waldeyerova lymfoepiteliálního okruhu pravidelním požíváním šťáv z citrusových plodů.
19; Hromada vzorků krve. Nedaleko Lvova byla nalezena děsivá skládka. Bylo zahájeno trestní řízení podle článku o porušení hygienických pravidel pro prevenci šíření infekčních chorob a hromadných otrav.
20; Došlo ke kýženému zlomu? Od konce prosince vykazuje situace s koronavirem v Rusku tendenci ke zlepšení.
21; Horký bod u hranic s Jordánskem. Byly zabity stovky ozbrojenců. Ruská armáda se pokouší zvrátit situaci. Vyplývá to z nového materiálu ze Syrské arabské republiky.
22; Vzácný případ, kdy jsme se shodli v názoru: Biden vyjádřil potěšení nad Trumpovým rozhodnutím neúčastnit se slavnostního uvedení nového prezidenta do funkce.
23; Kim Čong-un na sjezdu Strany Práce potvrdil, že USA zůstávají hlavním nepřítelem Severní Koreje. Nejvyšší představitel KLDR poznamenal, že Pchjongjang musí pokračovat v rozvoji svého jaderného arzenálu.
24; Čínské úřady zakázaly osmnácti milionům obyvatel dvou měst (Š’-ťia-čuang a Sing-tchaj) na týden vycházet na ulici. Zastavena byla také hromadná doprava – autobusy, taxi i metro. Stačilo k tomu 127 zjištěných případů nákazy koronaivrem.
25; Drtivá většina v Nejvyšší radě se pro stranu Sluha národa změnila v posměch. Poslanec za proprezidentskou stranu kritizoval své kolegy ve frakci.
26; Čtyři minuty po startu z letiště v Jakartě Havaroval civilní Boeing 737 indonéských aerolinií Sriwijaya Air. Na palubě bylo více než 60 osob. Při záchranné operaci byly nalezeny pouze části těl obětí, záchranné vesty, letecké palivo a úlomky letadla.
27; Vojenští lékaři ukrajinské armády odmítli zachraňovat šestnáctiletého mladíka, který byl zraněn střepinami v důsledku výbuchu munice. Vojenští lékaři odkázali rodinu na sto kilometrů vzdálenou civilní nemocnici v Mariupolu.
28; Na Ukrajině bude zvýšen důchodový věk. První změny začnou platit už od dubna 2021.
29; Lija Achedžakova byla hospitalizována s koronavirem. Dvaaosmdesátiletá ruská herečka známá svými liberálními názory se nachází v jedné z moskevských nemocnic.
30; Katastrofální situace ohledně koronaviru v Londýně. Za volant sanitek už jsou nuceni usedat policisté a hasiči. Městské zdravotnické služby nezvládají, počty nových případ koronaviru prudce roste.
31; Zemřel poslední z tvůrců první sovětské atomové bomby. Isaak Chalatnikov zemřel ve věku 101 let.
32; Ukrajinští internetoví nacisté se zle obořili na polského velvyslance, který podpořil svého kolegu z Izraele ohledně osoby Stěpana Bandery. Ukrajinští nacionalisté urážejí polského velvyslance Bartosze Cichockého.
33; Pavlík Morozov č. 2: Osmnáctiletá dívka veřejně udala svou matku a další příbuzné (tetu a strýce), kteří se účastnili útoku na Capitol. Informují o tom místní média. Nyní jim hrozí poměrně dlouhé vězení.
34; V USA byl zatčen šestatřicetiletý obyvatel Floridy Adam Johnson, jeden z nejvýraznějších účastníků útoku na Capitol. Na videích z akce je to ten, který odnáší řečnický pultík Nancy Pelosiové...
35; Ukrajinská opozice (Opoziční platforma Za život) navrhla, aby USA přehodnotily svůj postoj k Majdanu po útoku na Capitol. „Nyní američtí politici musí změnit svůj vztah k tzv. barevným revolucím v mnoha zemích, kde se s jejich pomocí na vlně radikálních protestů a obsazování úředních budov dostávaly k moci destruktivní politické síly. V první řadě by měli přehodnotit svůj vztah k událostem z let 2013 a 2014 na Ukrajině“,píše se v prohlášení.
36; Na Ukrajině narušitelé lockdownu surově zbili policisty a pokračovali v zábavě. V Krivém Rogu jeden ze zábavních podniků pokračoval v činnosti navzdory lockdownu vyhlášeného na celé Ukrajině.
37; Na Ukrajině ve společnosti „Lubnygaz“ potvrdili informaci o výbuchu plynovodu v Poltavské oblasti. Obyvatelé jsou vyzýváni, aby v případě, že ucítí plyn, okamžitě volali na linku 104.
38; Vlivný americký list The International Interest oznámil hrozící krach USA. Situace ve Washingtonu se může stát předzvěstí daleko „temnějších“ událostí.
39; V USA byl zatčen „rohatý šaman“, který se účastnil útoku na Capitol. Informují o tom přední americká média.
40; Estonská opozice navrhla, aby se země připojila k Rusku. Předložit tuto otázku obyvatelstvu v referendu navrhli poslanci opoziční Strany reforem.
41; Anatolij Šaríj: Tohle už Zelenskij přehnal. Lidé jsou pro něho méně než červi. Jde o reakci na fakt, že v době, kdy prostí lidé jsou nuceni sedět doma kvůli omezujícím opatřením v rámci boje proti koronaviru, on se vesele rekreuje v luxusním lyžařském středisku. Podobný odsudek zazněl i z úst poslance Ilji Kivy.
42; Elon Musk prodává svůj majetek a chystá se na Mars. Dále poznamenal, že se chystá v přímém přenosu stát bezdomovcem.
43; Nejvyšší představitel Doněcké republiky se v obsáhlém rozhovoru opět vyjádřil k vznikající doktríně „Ruský Donbas“.
44; Ruský lékař vydal doporučení pro lidi, kteří prodělali koronavirus a chtějí se opět dostat do původní formy. Zdůraznil potřebu velkého přísunu antioxidantů (např. zelený čaj nebo citrusové plody). Lidé by se také neměli bát vyšší fyzické zátěže kvůli okysličení organismu. Vše by ale mělo být aplikováno postupně.
45; Krátce poté, co ruští meteorologové varovali před tuhými mrazy v zimě, přišlo další varování – tentokrát před abnormálně horkým létem. V posledních dvou letech byla na Sibiři pozorována stabilní anticyklóna.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!