Rusvesna: Přehled zpráv – 10.1.2021

akkaunt-trampa-v-15_main1; Totální blokování Donalda Trumpa na internetu: Jak to ohrožuje obyvatele Ruska? To je přechodná situace. Cenzura a represe se prudce šíří.
2; Novinář předního amerického listu The New York Times Andrew Kramer se nechal očkovat ruskou vakcínou proti koronaviru. Poznamenal, že se k tomu rozhodl poté, co prostudoval průběh testů preparátu.
3; Majdan v Rusku na podzim 2021 bude podporován americkými digitálními platformami. Je třeba okamžitě jednat.
4; V Donbasu ukrajinská armáda pokračuje v sebelikvidaci. Vyplývá to z pravidelné zprávy o situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
5; Vyšly najevo nové informace o nejtěsnější spolupráci armád Ruska a Srbska v nejnovější historii. Informoval o tom srbský ministr obrany Nebojša Stefanović.
6; Poražený Trump promluvil o ruských „obchodních“ značkách pro 21. století – Lenin, Stalin – jako symboly totality. Trumpovi ještě nikdo nevysvětlil, že supertotalitní je právě jeho země, světový liberalismus, finanční kluby a světoví manipulátoři.
7; Moře ohně: Letectvo neznámého původu uskutečnilo mohutné údery proti území Sýrie nacházejícímu se pod kontrolou Turecka. Očití svědkové publikují záběry strašlivých výbuchů.
8; Jak má Rusko přežít a zvítězit? Je třeba odstranit škodlivé axiomy. Ale především zrušit zásadu vnucenou Rusku v 90. letech, že nesmí existovat žádná státní ideologie. Rusko dnes potřebuje státní ideologii jako nikdy předtím.
9; Proč se Ukrajinská kolonie nedokáže odříznout od Donbasu? Ukrajina připouští, že by současní úředníci Luganské a Doněcké republiky mohli dál fungovat i po vrácení těchto území Kyjevu. Účelem těchto nesmyslných vějiček je vzbudit dojem, že vrácení těchto území je na spadnutí a že se tato otázka bude brzy řešit.
10; Ohavný nález. V Novosibirsku našli uříznutou hlavu zabalenou do celofánového pytle. V období novoročních oslav dochází pravidelně ke zločinům pod vlivem alkoholu, na které by titíž lidé ve střízlivém stavu ani nepomysleli.
11; Z Mariupolu přišla varovná zpráva: FSB nespí. Obyvatel Mariupolu a zároveň ruský občan zjistil, že má doživotně zakázaný vstup na území Ruské federace. Důvodem je jeho účast v ATO. Sice si ani jednou nevystřelil a vojenskou službu poctivě „prochlastal“, ale FSB má naprosto přesné údaje o tom, kdo v ATO sloužil.
12; Pence definitivně zradil Trumpa a chce zaujmout jeho místo na období do konání inaugurace. Viceprezidentovi tento postup umožňuje 25. změna ústavy.
13; Bylo nalezeno přesné místo havárie indonéského Boeingu. Potápěči nalezli v hloubce 23 metrů úlomky letadla. Šance na přežití lidí na palubě byly nulové.
14; Řada zemí mění pravidla vstupu na své území kvůli COVID-19. V lednu hned několik zemí (například Kuba, Velká Británie či Řecko) zpřísnilo pravidla pro vstup turistů, ale na druhou stranu jsou ve světě i státy, které jsou připraveny se pro zahraniční hosty otevřít.
15; Co hrozí „rohatému šamanovi“ a republikánskému poslanci? Soud sdělil obvinění v případu útoku na Capitol z 6. ledna 2021.
16; Hillary Clinton si zatančila na politické mrtvole Donalda Trumpa. Znovu zveřejnila svůj několik let starý příspěvek, kde vyzývá, aby Trump zrušil svůj účet na sociální síti. Nyní to za něj udělali druzí...
17; Biden si znovu udělal ostudu, když se snažil přirovnat Trumpa ke Goebbelsovi. Vůbec netušil, kolik obětí měl americký nálet na Drážďany. Jde o kouzlo nechtěného: Američané si s počty obětí svých zahraničních vojenských misí hlavu nelámali nikdy.
18; Ani den bez zrady: 90% PCR testů na koronavirus na Ukrajině pochází z Ruska. Ruské PCR testy se užívají jak v soukromé, tak i rozpočtové sféře.
19; Bloomberg vyjmenoval důvody, proč je možné věřit ruské vakcíně „Sputnik V“. Efektivita každého vzorku při testech vakcíny přesahovala 90%.
20; Novinář listu The New York Times napsal, že soby podílející se na útok na Capitol jsou v mnohém podobní donbaským domobrancům z roku 2014.
21; Ukrajinské ozbrojené síly nacvičují tankový průlom do kotle. Tankový úder proti Lugansku, který nacvičují jednotky okupantů, může skončit stejně jako v roce 2014.
22; Finančník z banky „Russkij standart“ Maxim Timošenko zveřejnil svou prognózu o tom jak se bude vyvíjet kurs dolaru a eura vůči rublu: Dolar se v roce 2021 bude pohybovat mezi 70 a 80 rubly, euro mezi 82 a 92 rubly.
23; Společnost Apple zrušila sociální síť, kam se uchýlili Trumpovi stoupenci. Digitální teror se v „baště demokracie“ stal realitou.
24; První světová digitální válka: Všichni jsme jejími vojáky. Twitter zablokoval hashtag „1984“.
25; Trump se chystá ke svému poslednímu boji u stěny s Mexikem. Tajné služby a policejní orgány se už připravují.
26; Lukašenko označil Putina za svého jediného přítele a zároveň se zmínil o tom, že by ceny ruského plynu mohly být přece jen „spravedlivější“. Dále zmínil, že je připraven obnovit vztahy s Ukrajinou.
27; V roce 2021 vyvstanou před Ruskem tři kardinální problémy: Zvítězit nad pandemií, čelit diktátu internetových gigantů a vypořádat se se změnami v USA a jejich zahraniční politice.
28; Lukašenko domlouvá Rusku: Nepolevujte v bdělosti! Proč Západ vůbec zahájil křižácké tažení proti Minsku? Hlavním cílem není Bělorusko, nýbrž Rusko.
29; U Charkova asi padesát demonstrantů zablokovalo hlavní silnici na Krym (Charkov - Simferopol.
30; To si dovolila hodně... „Africká a Evropská unie vysílají mírové síly na podporu slabé a nepevné americké demokracie...“ Americká novinářka ironicky napodobila, jak by americká média psala o útoku na Capitol, kdyby se něco podobného odehrávalo v zahraničí. Novinářka z Washington Post si dělá legraci z dvojího metru užívaného v její zemi.
31; V Kremlu popřeli zprávy, že by se Vladimir Putin nechal očkovat. Tyto informace se objevily na síti Telegram.
32; Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil chystal tajnou operaci na Krymu. Generál odhalil detaily tajné operace v roce 2014 zaměřené na odvrácení připojení Krymu k Rusku. Operace selhala kvůli zradě.
33; Americký list The National Interest odhadl sílu ruských taktických jaderných zbraní. Zásoby těchto zbraní jsou největší na světě a jsou jimi vybaveny všechny druhy vojsk včetně ponorek.
34; Ukrajinský velvyslanec obvinil Německo z dvojího metru kvůli památníku polským obětem nacismu. Proč jen polským a ne třeba ukrajinským?
35; Zelenskij navrhl, aby byla přehodnocena zkrachovalá zdravotnická reforma Uljany Suprun. Zelenskij má za to, že reforma zdravotnictví zahájená za minulého prezidenta nefunguje.
36; Bývalý poslanec Nejvyšší rady Mosijčuk byl obviněn z podílu na výbuchu plynovodu. Akciová společnost Lubnygaz se obrátila na národní policii, SBU a orgány prokuratury pro podezření, že za výbuchem stojí Igor Mosijčuk, který se už dlouho snaží tuto společnost ovládnout.
37; Růst navzdory pandemii. Rusko-vietnamské měření. V roce 2020 kladné výsledky hospodářského růstu bude mít ve světě méně než 30 zemí, mezi nimi Čína či Vietnam.
38; Lukašenko prohlásil, že se s Putinem nehádá. Dohadují se na nejrůznější sporná témata, ale nikdy nezvyšují hlas.
39; V Radě federace promluvili o ohrožení ruské suverenity. Alexej Puškov varoval před nebezpečím rostoucí moci amerických síťových gigantů, kteří se ji nerozpakují zneužít. Jasným signálem bylo blokování Donalda Trumpa na Twitteru. Závislost na zahraničních internetových platformách je neslučitelná se suverenitou naší země, zdůraznil Puškov.
40; V Rusku byl odhalen první případ „britského“ kmene koronaviru. Informuje o tom šéfka Rospotrebnadzoru Anna Popova.
41; Lukašenkův syn označil svého otce za problematického pacienta, který se příliš neřídí doporučeními lékařů. Prý v červnu 2020 přechodil i koronavirus.
42; V USA informovali o tom, jak pluk Azov prostřednictvím Facebooku verbuje radikály a provádí výcvik neonacistů z celého světa. List Time zveřejnil materiál o tom, jak ukrajinští nacionalisté z Azova využívají sociální sítě.
43; Český prezident srovnal útok na Kongres USA s ukrajinským majdanem. Zdůraznil, že v minulosti bylo hodně politiků, kteří zklamali své voliče. Odpovědnost za tragické události ve Washingtonu přičítá Zeman Trumpovi.
44; Pravděpodobný vítěz prezidentských voleb v Kirgizii označil Rusko za hlavního spojence. V neděli v Kirgizii proběhly volby prezidenta země a také referendum o budoucí podobě vládnutí v zemi.
45; Lukašenko pohrozil organizacím, které si přejí odpojení Běloruska a Ruska od systému SWIFT. Tento krok by se obrátil proti svým strůjcům.
46; Erdogan a turecké ministerstvo obrany odmítly WhatsApp. Dnes administrativa tureckého prezidenta převede své skupiny, které byly původně vytvořené v rámci WhatsApp, do aplikace BiP.
47; V estonské vládě označili nápad připojit zemi k Rusku za pokus o diskreditaci země. Dalším návrhem opoziční reformní strany je provedení referenda o tom, zdali za manželství je možné označit i něco jiného než svazek muže a ženy.
48; Majitel Telegramu Pavel Durov informoval o tom, jak si zachovat informační svobodu. Za smysluplné považuje přechod od iOS na Android.
49; V Japonsku zjistili případy nákazy novým kmenem koronaviru. Liší se jak od „britské“, tak i od jihoafrické varianty.
50; V Záporoží na Ukrajině zákazník, který v supermarketu ukradl šampón, začal střílet po členovi ochranky a pokoušel se utéct pomocí veřejné dopravy.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
2 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 10.1.2021

 1. .lak napsal:

  Z PP
  https://pravyprostor.cz/zanech-vsi-nadeje/#comment-1243647

  Sojka 11.1.2021 11:16:52 Odpovědět
  Za důležitou zprávu co se týká vakcinace považuji níže uvedené video
  https://otevrisvoumysl.cz/david-martin-vakcina-proti-covid-19-neni-podle-definice-vakcina/

  .lak 11.1.2021 11:56:42 Odpovědět
  Tam v tom překladu nepochopí ti co to sledují že to vyrábění patogenu je koronavirus. A zdůvodňují to tím že chtějí naučit T? buňky krve aby proti tomu bojovali? Ty to samozřejmě jak u koho sežerou ale i s vakcínou a buňkami. A vlastní organismus u jedné za 17. minut do komatu z kterého se neprobrala. Předpokládám že v té vakcíně je kousek do každé buňky.
  https://aeronet.cz/news/video-vrchni-sestra-sebou-sekla-na-zem-v-zivem-prenosu-pote-co-17-minut-predtim-byla-ockovana-vakcinou-firmy-pfizer-a-byla-pozadana-zastupcem-farmaceuticke-spolecnosti-aby-na-kameru-propagovala/

  .lak 11.1.2021 12:16:37 Odpovědět
  Tak si uvědomte že v té primitivní řeči si slova i hláskují aby si rozuměli a když mluví o části koronaviru tak je to složka která množení patogenu umožní. Ovšem u typu slabikáře /jed noduchých holých vět/ brutopýra a jeho protektora admina na ae CTRL isty cenzorů akismetků mechanického a organického je takřka nemožné jim vysvětlit slovy děj.
  https://www.youtube.com/watch?v=UWzA_VGcOKw

 2. .lak napsal:

  Z ae
  sova pracharanda
  Co to sem zase nalezlo za materiál. Nechápu jak zde někteří velebí Klause staršího fotra všech zlodějů. Mají to Marný. Jako že má výjimečně 2 dny pravdu tak ho snad zvolíme? Jste normální?? A někteří ho ještě chválí, že prý “uzrál, jak magoři! Lidi vy potřebujete pantokem řádně přes palici, chválit takéhohajzla co rozkradl republiku.
  Vše si pamatujeme, rok 1993! Duchodový fond rozkradeno přes 330 miliard Kč, všecko pryč a naši rodiče na to celej život dřeli, doslova. Ale on si Klaus prej jen “půjčí” ten dobytek fuj!!!
  Jako jezinky nebo autralské jehovistky to máte stejný.

  4 OdpovězLed 11, 2021 12:44
  Že by
  Návštěvník
  Že by
  Jenže předpozvratová koruna byla na spotřební koš 1/17 před 10. lety a teď když budu hodně opatrný tak ta částka by byla hodnoty dnes 330mld. x20.

  0OdpovězUpravLed 11, 2021 13:00

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!