Napište Evropské komisi, co si myslíte o jejím plánu nahradit v zákonech deportace nelegálních migrantů snahou států o jejich dobrovolný odchod

w_56364265-800x450Přináším Vám další ukázku demokracie „po bruselsku“. Podle legislativních pravidel EU musí Evropská komise před předložením návrhu právního předpisu ke schválení Radě a Evropskému parlamentu provést tzv. veřejnou konzultaci. Funguje to tak, že návrh předpisu je zveřejněn na webu Komise a každý občan, který se o něm dozví, může Komisi poslat své připomínky nebo návrhy úprav. Jako u všeho, co Komise navrhuje, se o předložení dokumentu k veřejné konzultaci jako dozví první ti, v jejichž zájmu je předpis připravován.
Takto mohla Komise k návrhu strategie Z farmy na vidličku, v níž navrhuje omezení chovu zvířat na maso, získat mnoho kladných reakcí – např. od členů Evropského sdružení vegetariánů. S mailovým obesíláním upozornění na možnost připomínkovat aspoň agrárním komorám ve všech členských státech se Komise samozřejmě neobtěžovala. Organizace, které existují proto, aby hájily hospodářské a sociální zájmy zemědělců, jako je třeba Zemědělský svaz ČR, si musí platit v Bŕuselu pracovníky, kteří musí každý den kontrolovat web Komise, jestli na něm opět není zveřejněn k připomínkování návrh nějakého dokumentu, jehož schválení by zemědělce poškodilo. Aby jej mohli předat k odbornému připomínkování té skupině zemědělců, které se návrh týká. Běžný sedlák z farmy, který se každý den stará o svá zvířata a pole, nemá šanci se o něčem takovém včas dozvědět. Nicméně Komise se vždy tváří, že to bylo konzultováno s odbornou veřejností.

Excelentní ukázku vrchnostenské povýšenosti Komise předvedla v případě návrhu Strategie pro migraci, azyl, integraci a dobrovolný návrat. K veřejné konzultaci ji předložila 15. 12. 2020, tedy těsně před vánocemi, kdy má většina lidí jiné starosti, než důkladně prohledávat web Komise. S tím, že lhůta pro podávání připomínek je jen do 12. 1. 2020. Včera jsme se to dozvěděli a dnes máte tedy poslední možnost napsat Komisi, co si myslíte o jejích plánech na další změny migračního práva. Navrhovány jsou samozřejmě výhradně jen změny ve prospěch nelegálních migrantů. Existenci dokumentu stihli zachytit kolegové z frakce Identita a demokracie (ID), v níž působí i europoslanci zvolení v ČR za SPD, kteří jsou členy Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE).

Vzhledem k načasování Vás asi moc nepřekvapí informace, že do včerejška bylo podáno pouze 5 „připomínek“. Jsou od nevládních neziskových organizací zabývajících se za peníze z rozpočtu EU podporou migrantů. A všechny vřele doporučují schválení tohoto dokumentu.
Jménem frakce podali kolegové dokument obsahující sadu výhrad nejen k návrhu na nahrazení systému vyhošťování nelegálních migrantů systémem dobrovolného návratu. Návrh Komise považujeme za uložení povinnosti členským státům platit „výpalné“ každému migrantovi, který se dostane na území EU. Dobrovolně totiž žádný ilegální migrant neodejde. Zvláště pokud by věděl, že jej stát nemůže deportovat. Kolik myslíte, že budou migranti požadovat za dobrovolný návrat do vlasti? Napište prosím Komisi také jak dlouho tipujete, že to mohou vydržet státní rozpočty členských států, než budou všechny naše země nuceny vyhlásit státní bankrot.

Otevřením přílohy se dostanete rovnou na příslušnou stránku Komise. Svůj názor můžete vložit po registraci. Napřed použijte žlutého tlačítka "Give feedback". Poté se musíte přihlásit tlačítkem "register" a vyplnit své jméno, příjmení a e-mail. Na něj Vám bude zasláno heslo s jehož pomocí se můžete do systému veřejné konzultace přihlásit. Po jeho zadání do rámečku, který Vám vyskočí na obrazovce, můžete do vyhrazeného pole napsat svoji připomínku. Můžete psát i česky. Komise má tlumočnický servis, který to eurokratům přeloží.

Koho problematika migrace obzvláště zajímá může si dokument přečíst celý. Je na stránce ke stažení ve formátu pdf. Jako bývalý ministr zdravotnictví však musím každého varovat, že při čtení některých částí textu, může dojít k prudkému zvýšení krevního tlaku a dalším tělesným reakcím na silně stresové situace. Mně hnula žlučí hned jedna z úvodních pasáží, v níž se tvrdí, že migrační politika musí být v zájmu efektivnosti předána z úrovně členských států do pravomoci Bruselu. Členské státy jsou podle Komise „nekompetentní“ k ochraně vnější hranice EU. Za sebe jsem Komisi napsal, že to je neprostá lež. Připomněl jsem jak loni při „migrační tsunami II.“, organizované tureckou armádou a policií, řečtí pohraničníci, policie i armáda předvedli špičkovou schopnost ochrany hranic. Stejně jako italská pobřežní stráž v době, kdy byl ministrem vnitra Matteo Salvini (LEGA). Dobře se v roce 2015 o vnější hranici postaralo i Maďarsko postavením plotu a jeho zajištěním armádními jednotkami.

Info: https://ec.europa.eu/info/law/better-regulation/have-your-say/initiatives/12761-Migration-asylum-voluntary-return-and-reintegration-strategy
(možnost komentovat byla do 12. ledna)
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!