Rusvesna: Přehled zpráv – 11.1.2021

nikolay_azarov_11; Podlehl Bidenovu naléhání. Azarov vyprávěl, jak ho Janukovič odvolával z funkce premiéra. Bylo to pro mne i pro všechny v sále jako výbuch bomby.
2; Lukašenko je připraven obnovit vztahy s Ukrajinou. Na Zelenského se nezlobím.
3; Probíhá válka. Generální tajemník OSN srovnal současnost s rokem 1945. Podle jeho slov nejsou konflikty už jen otázkou vojenské a ekonomické moci.
4; Majitele kavárny prodávající „šavarmu od Stalina“ úřady nutí zavřít provozovnu. Ten ale plánuje obnovení činnosti, jakmile najde nového kuchaře.
5; Byly odhaleny podrobnosti Janukovičova útěku z Ukrajiny. Kromě toho Azarov prohlásil, že stejně složité měl opuštění země i tehdejší šéf prezidentské kanceláře Andrej Kljujev.
6; Obrovská ostuda pro USA. Biden označil Trumpovy stoupence za teroristy. Je 75 milionů obyvatel Spojených států, kteří volili Trumpa, horda teroristů? Může být prezidentem všech Američanů někdo, kdo desítky milionů z nich nazývá teroristy?
7; Mnohovektorový Erdogan se znovu pokouší vyměnit strategického partnera a budoucnost Turecka. Turecký prezident uskutečnil telefonické rozhovory s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen.
8; Stgrategický neviditelný letoun je jedním z tajných ruských vojenských projektů. Inženýři každé země se snaží překonat své zahraniční kolegy.
9; Bude to znamenat válku. Řecko rozšiřuje hranice a Turecko vyhrožuje. Řecká vláda předložila do parlamentu návrh zákona o rozšíření námořní hranice.
10; Němci se prodali Rusům! Ve Velké Británii dost podivně reagují na spojenectví Ruska a Německa. Úroveň nenávisti vůči Rusku je v Británii šokující.
11; V Indonésii oznámili příčinu havárie Boeingu 737. Po vzletu ztratil výšku a škrtnul trupem o hladinu moře.
12; Pelosiová označila Trumpa za „Putinovu služku“. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Kongresu USA si myslí, že Rusko má na Trumpa nějaký kompromitující materiál.
13; Ve Švédsku se zalekli plynové války kvůli „Severnímu proudu – 2“ po příchodu Bidena k moci. Jeho příchod do Bílého domu nevěští žádné změny ve vztahu Washingtonu vůči ruskému projektu.
14; Byl zveřejněn jediný způsob jak zastavit pandemii koronaviru v Ruské federaci. Je třeba co nejrychleji proočkovat 75% obyvatelstva. Při příliš pomalém očkování by k šíření pandemie přispívali i ti, u koho by imunita už skončila, a proces by byl nekonečný.
15; Pelosiová dala Pencovi ultimátum: Trump musí pryč. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů Kongresu Nancy Pelosi prohlásil,a, že buď použije 25 změnu pstavy nebo bude prezident odstraněn cestou impeachmentu.
16; Příběhy z krypty: Gorbačov radí, o čem je třeba s Bidenem hovořit. Zlaté časy obou politiků spadají do minulého století. Gorbačovovi je skoro 90 a Bidenovi 78...
17; Trumpův právník slibuje zveřejnění zdrcujícího kompromitujícího materiálu na Obamu, Clintonovou, Pence a Pelosiovou. Lincoln Wood slíbil, že šokuje svět informacemi o špinavém prádle amerických elit. Nejde o nic menšího než o obchod s dětmi za účelem sexuálního zneužívání.
18; Obama kritizoval životy Američanů, když plnil dohodu s Ruskem, říká Pompeo. Pokud dvoustrannou smlouvu plní jen jedna strana, pak to není nic jiného než hloupost, soudí státní tajemník USA.
19; Extrémní sněžení v Japonsku. Roste číslo obětí na životech. Na likvidaci následků rozmarů počasí se podílejí i armádní jednotky.
20; Ruský „Sputnik V“ vstoupil na nový kontinent. Ruská vakcína byla zaregistrována v pětačtyřicetimilionovém Alžírsku jako v první africké zemi.
21; V Kyjevě se muž propadl do bunkru s tuhými odpady. Záchranáři Státní služby pro mimořádné situace museli vyzdvihnout na povrch muže z hromady netříděného domovního odpadu.
22; V Rusku byla zveřejněna první čísla po dlouhých novoročních svátcích. Kam se vydá křivka nemocnosti? Zatím to vypadá nadějně.
23; Lockdown po ukrajinsku. Ministr se omlouvá za své výroky o ponožkách: Lidi si měli spočítat, kolik prádla a ponožek si na šestnáct dní mají nachystat.
24; Ruské ministerstvo pro mimořádné situace a ministerstvo zdravotnictví chtějí v Rusku zavést nový požadavek na cigarety. Od června 2013 platí v Rusku protitabákový zákon zakazující kouření na veřejných místech. Nyní má přibýt požadavek, aby cigarety samy zhasínaly.
25; Produkce z Doněcké republiky se vyváží do 12 zemí. Za 11 měsíců roku 2020 podniky v Doněcké republice vyvezly zboží za téměř 50 miliard rublů.
26; Rozhovory mezi Putinem, Pašiňanem a Alijevem. Hosté přijeli do Moskvy. Arménská opozice zuří. V Jerevanu se odpůrci Nikola Pašiňana pokusili zmařit jeho cestu do Moskvy.
27; Digitální diktatura. Na Ukrajině legalizují totální kontrolu nad obyvatelstvem. Sjednocují se databáze o dlužnících za energie, úvěry, o neplatičích daní a pokut, o trestaných osobách atd. Cílem je systém totální kontroly státu nad všemi sférami života člověka - podobný jako v Číně, kde funguje tzv. „princip sociálního kreditu“: Lidé budou tříděni do kast s různými právy.
28; Moc se těšíme. Ředitel Centra Gamaleji se vyjádřil o ruském kmenu koronaviru. Netrpělivě čekáme, kdy naše země také odhalí svůj vlastní ruský kmen se změněnými vlastnostmi.
29; Na frontě byl nalezen mrtvý ukrajinský voják, který si marně stěžoval vojenským lékařům na dýchavičnost, kašel a bolest v hrudníku. Lékaři zamítli žádost o test na koronavirus, protože neměl zvýšenou teplotu.
30; Ozbrojenci ukrajinské armády podnikají palebné provokace v okolí Doněcka a Mariupolu. Množí se případy krádeží a dalších manipulací s pohonnými hmotami.
31; Je třeba ještě přitvrdit. Vláda chce Brity zavřít v jejich domovech a zavést ještě tvrdší pravidla karantény.
32; To s tím nemá vůbec nic společného! Ukrajinský ministr zahraničí odmítl slova českého prezidenta Miloše Zemana o podobnosti útoku na Capitol v USA s obsazováním radnic a dalších úřadů na Ukrajině před sedmi lety.
33; Strašlivá havárie u Moskvy. Nákladní automobil v plné rychlosti narazil do vojenské kolony autobusů. Jsou hlášeni čtyři mrtví. Jeden z autobusů byl rozerván na kusy.
34; Na dětském hřišti na Ukrajině výbušnina vypadla z rukou dítěte a došlo k výbuchu. Jedna z vychovatelek informovala, že výbušninu, která byla podobná pružnému gumovému míčku, našli mezi hračkami na hřišti.
35; Bělorusko přece není Rusko. Litva má v úmyslu přejmenovat ve svém jazyce Bělorusko tak, aby méně připomínalo název sousedního Ruska. S návrhem přišla běloruská opoziční aktivistka Svetlana Tichanovskaja.
36; Nikdo nedá Donbas náckům. Azarov informoval o možnostech urovnání konfliktu. V Doněcku jsem prožil mnoho let a dobře tedy znám mentalitu místních obyvatel. Urovnat konflikt je naprosto možné.
37; Bude velká řežba. V USA se chystá velká vzpoura proti Bidenovi. Na den inaugurace nového prezidenta USA se chystá „Pochod milionů domobranců“.
38; USA chystají spuštění nového projektu ohledně Donbasu. Informuje o tom dokument Agentury USA pro mezinárodní rozvoj (USAID).
39; Brání pokroucenou realitu. Ukrajinský ministr zahraničí charakterizoval Lavrova. Podle jeho slov byl Lavrov ve světě vnímán jako jeden z neuznávanějších diplomatů, než začal hájit zvrácený výklad vývoje situace na Ukrajině po roce 2013.
40; Ruský Ivane, vzdej se! Ukrajinská armáda provedla cvičnou speciální operaci proti ruským vojskům. Na internetu se objevilo video z „psychologického útoku na ruské okupanty“ z fronty v Donbasu.
41; Bidenova pomsta. USA uvalily na Ukrajinu sankce. Sankcemi jsou zasaženi ti, kdo se podíleli na zveřejnění nahrávek s rozhovory Bidena s Porošenkem.
42; V pondělí se konaly rozhovory mezi prezidenty Ruska, Ázerbajdžánu a Arménie. Bylo vydáno společné prohlášení. Do 30. ledna poprvé zasedne pracovní skupina Ruska, Arménie a Ázerbajdžánu pro rozvoj Náhorního Karabachu.
43; Byl zveřejněn text rezoluce o Trumpově impeachmentu. Prezident je obviňován z podněcování k povstání.
44; Pašiňan: Rusko je hlavním strategickým spojencem Arménie. Arménská strana doufá, že dvoustranné vztahy se budou dále rozvíjet.
45; Na Ukrajině plánují výrobu vlastní COVID-vakcíny. Informoval o tom šéf dozorčí rady farmaceutické společnosti Lekchim Valerij Pečajev.
46; USA se musí spojit s Ruskem proti Číně, píše The Hill. USA musí zatlačit na Evropu, aby zrušila své nové vztahy s Čínou. Pokud bude Evropa s Čínou spolupracovat, nezbude Spojeným státem než se spojit s Ruskem.
47; Skandální číslo Zelenského s hrou na klavír bez kalhot se ukázalo jako podvrh. Zelenského studio je z plagiátorství obviňováno opakovaně.
48; Další děsivě vypadající havárie – tentokrát v Karabachu. Před očima ruských mírových sil se ze srázu zřítil civilní UAZ. Terénní auto se několikrát při pádu převrátilo. Posádka může mluvit o štěstí, že nikdo nepřišel o život, a že ruští vojáci mohli okamžitě poskytnout pomoc.
49; Republikáni zmařili přijetí rezoluce s výzvou Pencovi, aby odstranil Trumpa. V USA pokračuje nesmiřitelný politický boj.
50; Dojde k mohutnému povstání, FBI varuje před ozbrojenými protestními akcemi. Ty se plánují ve všech státech unie.
51; Demokraté posbírali dostatek hlasů na zahájení impeachmentu Donalda Trumpa. Informuje o tom list Politico.
52; V USA vysvětlili, proč Západ prohrává s Ruskem boj o Ukrajinu. Novinář z International Interest vyjmenoval příčiny: Politika vnějšího řízení, růst vlivu západních poradců a krátkozraká politiky ukrajinských státních činitelů včetně Zelenského vedly k tomu, že „proruská“ opoziční platforma „Za život“ se stala nejpopulárnějším politickým uskupením na Ukrajině.
53; Odmítnutí republikánů odstavit Trumpa od moci ohrožuje bezpečnosti USA, prohlásila Pelosiová. Sněmovna reprezentantů bude pokračovat v procesu schvalování rezoluce.
54; Ve Světové zdravotnické organizaci učinili důležité prohlášení o kolektivní imunitě vůči koronaviru. Podle organizace vakcinace nestihne v roce 2021 vytvořit kolektivní imunitu celého lidstva.
55; Bylo zveřejněno,kdo bude zastupovat Ukrajinu na Bidenově inauguraci. Americký protokol průběhu inaugurace se v čase nemění. Ukrajinu bude zastupovat velvyslanec Vladimir Jelčenko.
56; Ve Státní dumě odpověděli na návrh ukrajinského ministra zahraničí ohledně účasti na summitu o Krymu. Kuleba pozval zástupce Ruské federace, aby přijeli na summit „Krymské platformy“, který je plánován na květen do Kyjeva. Jakékoli mezinárodní formáty spojené s pokusem vrátit Krym pod ukrajinskou jurisdikci jsou neperspektivní a odsouzeny ke krachu. Jakékoli podobné rozhovory o statusu poloostrova za účasti ruské strany jsou vyloučeny.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!