Rusvesna: Přehled zpráv – 12.1.2021

kiev_1011; Je to cirkus a pomsta. Známí Ukrajinci zareagovali na sankce USA. Americké ministerstvo financí si myslí, že tito lidé se vměšovali do voleb v USA. Ve skutečnosti jde naopak o problém vměšování USA do vnitřních záležitostí Ukrajiny – například jmenování prokurátora. Svou roli sehrálo i zveřejnění nahrávek jednání Porošenka s Bidenem, odhalení Bidenovy korupce, podnikání Bidenova syna na Ukrajině a mnoho dalšího.
2; Proč byla odpojena sociální síť Parler? Jediným důvodem byli stoupenci Donalda Trumpa koncentrovaní na této síti. Zástupnými důvody,které si mnohdy vzájemně odporovaly, jsou například „ruská stopa“, vazby na ukrajinský Azov a nacistickou strukturu C14.
3; V 59. brigádě ukrajinské armády se prudce šíří AIDS. Hledání zdroje skončilo nevybíravým morálním a fyzickým tlakem na dvě dívky, se kterými měli nakažení pohlavní styk. Jedna z nich spáchala sebevraždu, druhá z obviněných dívek skončila s mnoha zlomeninami a dalšími zraněními v nemocnici.
4; Americká armáda testuje robotické psy Ghost Robotics. V USA na základně ve státě Illinois testují čtyřnohé roboty.
5; Naléhavě potřebujeme plán pro podporu demokracie. Německý ministr zahraničí Heiko Maas navrhuje vytvoření něčeho jako Marshallova plánu pro demokracii.
6; Jaká je cena života? Zelenského přítel Roman Goldman vydělává obrovské sumy na epidemii. Rozjel výnosný byznys s očkováním významných osobností.
7; Velitel jednotky ochranky Capitolu oznámil podezřelé počínání kolegů během útoku. Objevuje se mnoho verzí o tom, že útok na Kongres byla zinscenovaná akce velmi podobná zapálení Reichstagu nacisty koncem února 1933.
8; Pobaltí je kvůli situaci v USA velmi ohrožené. V tuto chvíli země, které se spolehly na jednostrannou politickou orientaci, sklízejí plody své krátkozrakosti. USA i velké Země Evropy se nebudou nyní vůbec starat o země velikosti pobaltských států.
9; Expert nalezl důkazy viny Kyjeva na katastrofě Boeingu MH17 v Donbasu. Svědek vypověděl, že u Boeingu spatřil stíhačku (pravděpodobně ukrajinský Su-25), a poté, co obě letadla zmizela za mrakem, slyšel tři rány. Tím se za prvé vylučuje verze sestřelením pomocí rakety Buk, za druhé to odpovídá třem vysokofrekvenčním signálům zřetelným na nahrávce rozhovorů pilota s řízením letů. Pomocí radiových signálů byly iniciovány výbuchy letadla.
10; Německá ministryně obrany chce znovu zastrašit Rusko pomocí hrubé síly. Napsala článek na Focus Online o perspektivách německé zahraniční politiky, kde vyzývá k vyzbrojování NATO.
11; Hrozný požár v Jekatěrinburgu. Zahynulo osm lidí, přestože plocha požáru byla pouhých 30 čtverečních metrů. Jedna z obětí stačila ještě zoufale volat o pomoc prostřednictvím Twitteru.
12; Trump vyhlásil v Washingtonu výjimečný stav. Obvykle se tak činí jen v případě živelních pohrom. V tomto případě jde nejspíš o prevenci masových nepokojů.
13; Rusko bude na inauguraci nového amerického prezidenta zastoupeno velvyslancem.
14; Šéfem CIA za Bidenova prezidentství bude expert na Rusko William Burns. Bude prvním šéfem CIA z řad diplomatů. Obvykle tuto pozici zaujímali lidé z tajných služeb. Není bez zajímavosti, že tento pán už v roce 1994 předpovídal rozpad Ukrajiny.
15; Trump se domluvil s Pencem a nahráli výzvu k národu. Připomeňme, že včerejší výzva byla zmařena.
16; bylo zveřejněno, proč došlo k poklesu nemocnosti na COVID-19 v Rusku, přestože se očekával opačný vývoj. Mohou za to mrazy.
17; Skandál s ruskými bramborami pro ukrajinskou armádu. Do sporu se zapojilo i ministerstvo obrany. Už koncem prosince dobrovolník ATO prohlásil, že ukrajinští vojáci jsou krmeni bramborovou kaší ruské výroby.
18; USA přidaly Kubu na seznam „sponzorů terorismu“. Mike Pompeo vysvětlil tento krok opakovanou podporou mezinárodního terorismu a poskytování azylu teroristům.
19; Mezinárodní zdravotnická organizace informovala, že už čtyřicet zemí s vysokou životní úrovní zahájilo očkování proti koronaviru.
20; Dnes bylo v Rusku zaregistrováno o stovku víc zemřelých s koronavirem než o den dříve. Celkový počet obětí se blíží 63 tisícům.
21; Ukrajinec si ve Spojených Arabských emirátech nechal při lokálním umrtvení vytáhnout z nohy ostny mořského ježka. Zaplatil 40 tisíc hřiven. Spoléhal na to, že na základě pojistky mu peníze budou vráceny. Nic nedostal, protože k události došlo první den pobytu, na který se pojistka nevztahuje.
22; Irkutští lékaři zachránili mladou matku po císařském řezu, jejíž plíce byly zasaženy infekcí takřka ze 100%.
23; Rakouský institut s ostudou vyhodil na ulici ukrajinskou neonacistku. Institut humanitních věd slibuje, že vyšetří, jak se ukrajinská neonacistka a tajemnice ukrajinského „Nacionálního korpusu“ dostala mezi stipendisty.
24; Lukašenko slibuje, že „ukáže zuby“ v reakci na „přesvědčovací“ sankce Západu. Prezident Běloruska prohlásil, že na banditské sankce, které uvaluje Západ, je potřeba odpovědět.
25; Ukrajinci nedostanou ruskou vakcínu už z principu, i kdyby byla účinná. Vyplývá to z prohlášení ukrajinského ministra zahraničí.
26; Prezidentka Moldávie potěšila neonacisty v Kyjevě, když při přehlídce vykřikla nacistický pozdrav „Sláva Ukrajině!“. Tím se jasně zařadila k následníkům Stěpana Bandery.
27; Rozezlení místní obyvatelé házeli na projíždějící kolonu ukrajinské armády kamení. Ukrajinské velení rozhodlo o mimořádné rotaci vojáků batalionu námořní pěchoty.
28; Hned několik ruských regionů mají postihnout kruté mrazy, říká vědecký vedoucí Hydrometeorologického centra RomanVilfand.
29; Elon Musk v ruštině nadšeně hovořil o sovětském vědci Sergeji Koroljovovi. Na Ukrajině začali okamžitě vykřikovat, že jde o pokus o krádež. Koroljova považují za ukrajinského vědce, i když ukrajinsky mluvil velmi špatně a publikoval výhradně v ruštině.
30; Prezidentka Moldávie se nebojí označovat Krym za ukrajinský, raduje se Zelenksij. Ukrajinský prezident označuje dnešní návštěvu Maji Sandu v Kyjevě za začátek nových vztahů Ukrajiny a Moldávie.
31; V Bělorusku zemřel metropolita Filaret, který patřil k nejmilovanějším a nejváženějším běloruským kněžím.
32; Ukrajinský ministr zahraničí odpověděl Lukašenkovi na jeho mentorský tón. Ukrajinského prezidenta nebude nikdo poučovat, tím méně Alexandr Lukašenko.
33; Připravte se na to, že můžete přijít o veškeré úspory. Zaznělo oficiální varování od finančního regulátora USA. Vedení finančního dohledu USA vydalo varování investorům do kryptoměn, že mohou přijít o veškeré vložené prostředky.
34; Černí jsou geneticky nadřazeni bílým. Joe Biden jmenuje šéfkou pro občanská práva ženu (Kristen Clarke), která je autorkou pseudovědeckého pojednání o nadřazenosti černé rasy. Pro jistotu v textu prohlašuje, že tato nadřazenost není měřitelná parametry platnými v bílém světě.
35; V Rusku bylo zahájeno osm trestních řízení proti projektům Radia Svoboda. Informovali o tom v Roskomnadzoru.
36; Nalezli ostrov svobody. Trumpovi stoupenci se nahrnuli na sociální síť Telegram. Aplikace se minulý týden stala druhu nejstahovanější aplikací.
37; V Rusku požadují nahradit podmíněný trest pro Navalného za nepodmíněný. Informuje o tom sám Navalnyj na své stránce na sociální síti.
38; Na Ukrajině zveřejnili záběry z incidentu, kdy se obyvatel Záporoží pokusil v autě násilně proniknout přes hraniční přechod na Krym.
39; Na Ukrajině se rozhořel skandál s ukrajinskou vlajkou na žerdi, která byla vyrobena z lopaty a umístěna na fasádu domu.
40; V Radě federace komentovali prohlášení ukrajinského minstra zahraničí o vakcíně „Sputnik V“. Pokud se Ukrajině nedostává vakcín a země stojí ve frontě na západní preparát, a zároveň odmítá ruskou vakcínu, jejíž efektivita byla otvrzena nejen v Rusku, ale i v řadě jiných zemích světa, měli by se občané zamyslet nad svým počínáním při nejbližších volbách.
41; FBI se zajímá o pohlednici s větou „Tohle udělal Putin“. Podle informací agentury Reuters tajné služby zjišťují, zdali tato pohlednice nemá spojitost s ruskou rozvědkou.
42; V Chersonu byl vandaly zneuctěn hrob sovětských vojáků. Jak informovali na policii Chersonské oblasti, o zločinu je informoval devětatřicetiletý obyvatel.
43; „Ještě nikdy v životě jsem neviděl tolik nenávisti a zloby. Zemi čekají těžké následky“. Trump se poprvé po incidentu v Capitolu objevil na veřejnosti.
44; V Číně tvrdě odpověděli na slova britského premiéra o původu koronaviru. Šéf britské vlády obvinil tradiční medicínu z používání luskounů při léčení impotence.
45; Zastavit vraždění v Sýrii. Ruští vojáci se postavili mezi znepřátelené armády. Informuje o tom nová reportáž ze Syrské arabské republiky.
46; Manžel (druh) šéfky ukrajinské delegace v PACE je vlastníkem obchodů v Moskvě a Petrohradě. Marija Mezenceva je novou šéfkou ukrajinské delegace.
47; Erdogan se zaregistroval na Telegramu. Informovala o tom administrativa tureckého prezidenta.
48; V Moskvě muž napadl policisty a byl zastřelen. Informovali o tom ve Vyšetřovacím výboru.
49; Ozbrojení Trumpovi stoupenci mají v úmyslu zaútočit na Capitol během Bidenovy inaugurace, píše The Hill. V den inaugurace bude povoláno nejméně 15 tisíc vojáků z Národní gardy na ochranu Capitolu.
50; Bojové akce v Donbasu ze strany Ukrajiny by byly sebevraždou, říká Dmitrij Kozak, zástupce šéfa administrativy ruského prezidenta. Prozatím se jakž takž dodržuje režim zastavení palby.
51; Syn miliardáře odešel do armády poté, co byl kvůli nedostatečnému prospěchu vyloučen z vysoké školy. Spoluvlastníka zlatokopecké společnosti Nordgold a miliardáře Nikitu Mordašova vyhodili v létě z vysoké školy.
52; Zemřel jeden z hlavních Trumpových sponzorů Sheldon Adelson. Financoval také každodenní bezplatný list „Jisra'el ha-jom“
53; Moskva si najde způsob jak obejít sankce: Obnovuje se pokládání potrubí „Severního proudu – 2“. Výstavba bude probíhat na posledním (dánském) úseku.
54; Tohle by mohla být bomba, která roztrhá Ameriku: „Děti republikánů chtějí násilně odebírat z rodin. Děti rostou a nevidí nic jiného než Trumpa. Už čtyři roky. My je umístíme do nápravných táborů na převýchovu“. Skupina Project Veritas zveřejnila záznamy z rozhovorů s hlavním právníkem americké služby televizního vysílání PBS Michaelem Bellerem. Právník velké mediální korporace říká věci, ze kterých vstávají vlasy hrůzou na hlavě i lidem, které už Amerika zdánlivě nemůže ničím překvapit.
55; Na Krymu tvrdě komentovali britskou ideu financování „reintegrace“ poloostrova. Ruslan Balbek označil tato slova za naprostý blábol.
56; Byly vyjmenovány léky, které nelze užívat při onemocnění koronavirem. Jde především o preparáty proti průjmu obsahující Loperamid (Imodium). Lékař doporučoval pít vodu a nebránit přirozenému procesu.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!