Rusvesna: Přehled zpráv – 13.1.2021

plennye_vsu_doneck1; Čerti rozpalují pánvičku jménem „válka“. Byl zveřejněn zajímavý pohled reportéra Andreje Ruděnka na probíhající konflikt v Donbasu. Někdo tu zapomněl, jak hořce chutná porážka. Stále drzejším okupantům připomněli, v jakém stavu a podobě se mohou projít po Doněcku.
2; Koroljov a šaškárna politických Ukrajinců. Zelenskij ani nevzdechl po nějakém Koroljovovi, dokud nevznikla nutkavá potře a dokázat Američanovi, že je to vlastně Ukrajinec.
3; Armáda Luganské republiky zmařila plán ukrajinské armády na speciální operaci „Pečeněg“. Obránci Donbasu naopak získali novou trofej – funkční dron.
4; Na Ukrajině lékař odmítl poskytnout první pomoc dvouleté holčičce po dopravní nehodě vojenského vozidla. Musela být převezena do jiné nemocnice, kde po několika minutách zemřela. Nesvědomitý lékař byl okamžitě propuštěn.
5; Kdy už Ukrajinci naberou úředníky na vidle? Je ubíjející sledovat, jak v otázce ruské vakcíny proti COVID-19 Ukrajina zaujímá „zásadový“ postoj, který bude stát životy tisíců lidí.
6; Ruská armáda chystá přesun sil do nejžhavějšího bodu Syrské arabské republiky. Měla by od sebe oddělit kurdské a proturecké ozbrojence.
7; Past přichystaná Bidenem a ponaučení pro Rusko. V zajímavém analytickém textu byly zveřejněny tři závěry vyplývající z průběhu a výsledků voleb v USA a šest doporoučení pro ruské politiky.
8; Vystoupit z NATO, obnovit SSSR a ze všeho obvinit Sorose. Rozkol v mocenské elitě Estonska. Estonská opoziční strana reforem předložila návrhy změn do referenda o manželství. Vysoce postavení ministři země soptili vzteky.
9; Pence přece jen projevil charakter. Viceprezident USA odpověděl rozdivočelé Nancy Pelosiové. Proč osm dní před skončením mandátu iniciovat impeachment?
10; Ukrajinský patriot z Krymu se dovolal do pořadu ukrajinské televize a sdělil, proč se nechce stěhovat zpět na Ukrajinu. Jsem ukrajinský patriot, ale stěhovat se nechci, protože na Krymu probíhají pozitivní změny a hlavně bych na Ukrajině absolutně nevyšel s tamním důchodem. Tady mi penze stačí na pohodlný život, i když mnoho neušetřím.
11; USA vyhrožují sankcemi všem, kdo pomáhá „Severnímu proudu – 2“. Ve čtvrtek nebo v pátek má Státní department v úmyslu zveřejnit zprávu o společnostech, které se podle něj podílejí na pokládání potrubí pro ruský plynovod.
12; USA a Velká Británie zpřísňují pravidla pro vstup do země. Připomeňme, že Rusko prodloužilo zákaz leteckého spojení s Velkou Británií.
13; Stávající prezident USA Donald Trump přijel do Texasu a pronesl výzvu k národu.
14; Lékaři zveřejnili příznaky „britského kmene“ COVID u dětí: únava, zamlklost, bolest hlavy, zvýšená teplota, někdy také nechutenství. Lékaři doporučují rodičům, aby to nebrali na lehkou váhu.
15; Útočil Chuck Norris na Capitol? Na základě fotografie z místa události vznikl dojem, že mezi demonstranty byl i osmdesátiletý herec. Nedošlo jim ale, že kdyby to byl opravdu on, nezůstal by z budovy kámen na kameni...
16; Vojenská příprava ve švýcarské armádě může probíhat online. Už tento měsíc se budou tisíce novobranců švýcarské armády učit vojenské pozdravy a nošení samopalu, aniž by museli opustit domov.
17; Rusko je hráč č. 1. Americká kontrarozvědka obvinila Ruskou federaci a další dvě země z pokusů o vměšování do voleb v roce 2020. Ředitel Národního centra pro bezpečnost (NSCS) William Evanina učinil prohlášení.
18; I ty, YouTube? Pokračuje postupné ořezávání kontaktů Donalda Trumpa se světem. V posledních dnech raketově vzrostla popularita messengeru Telegram,kam se přesunuli Trumpovi příznivci.
19; Podivná voda v Doněcku a Gorlovce. Objevilo se vysvětlení od společnosti Voda Donbasu. Obyvatelé si stěžovali na změnu chuti, vůně a barvy vody tekoucí z kohoutků. Příčinou je zvýšený výskyt amonia v kanálu Severskij Doněc.
20; Navalnyj se vrací do Ruska. Právě o tom informoval sám blogger. Už jsem si koupil lístky, tak mě přijďte přivítat...
21; Autobus Moskva – Doněck vyletěl z dálnice „Don“. Jsou hlášeni dva mrtví. Podle předběžných informací řidič nezvládl řízení na kluzké vozovce.
22; Donbas: Někdo velmi šikovný připravuje ukrajinskou armádu o drahou techniku a likviduje ozbrojence. Kyjevští okupanti si stěžují na ztráty, které jim způsobuje činnost jednoho šikovaného střelce.
23; Dynamika přírůstku nemocných v Rusku je nadějná. Přitom ale každý den v zemi umírá několik stovek pacientů s COVID-19.
24; Grandiózní skandál v Estonsku. Vláda podává demisi. Premiér byl nucen kvůli korupčním skandálům oznámit odchod z funkce předsedy vlády a tím pádem i konec existence vládní koalice.
25; Bruce Willis se dostal do trapné situace. Poté, co byl pětašedesátiletý herec v lékárně vyzván, aby si zakryl obličej, místo aby uposlechl, raději lékárnu opustil.
26; Facebook zrušil účty mající blízko k ukrajinské straně Evropská solidarita, v jejímž čele stojí bývalý prezident Ukrajiny.
27; Ukrajinci se učí, jak správně psát udání na ruskojazyčné spoluobčany. Nyní už se nemusejí omezovat pouze na hlasité skandály a hysterické výstupy na adresu ruskojazyčných spoluobčanů, ale mohou rovnou přejít k věci.
28; Blogger Ilja Varlamov byl zadržen v Jižním Súdánu. Spolu s ním místní policie zadržela i jeho manželku, „aktivistu“ Petra Verzilova a další dva spolucestující.
29; Ukrajinské armádě se v Donbasu ztratily tisíce kusů nábojů a patnáct vojáků 56. brigády. V 35. brigádě ukrajinské armády přibylo vzájemných sporů vojáků.
30; Na sociální síti Telegram probíhá příprava ozbrojeného povstání. Americká média se obořila na messenger. Prudce zvýšená popularita messengeru Telegram mezi americkými uživateli nemohla zůstat nepozorována.
31; Putin vyhlásil začátek hromadné vakcinace proti koronaviru. Vakcinace začala už počátkem prosince, ale nyní se tento proces má stát hromadným.
32; Na útoku na Capitol se podílel i ukrajinský „kyborg“. Je pikantní, že zpočátku se objevovaly zprávy od rusofobů, že se jedná o příslušníka domobrany z Donbasu.
33; Zima přišla zase neočekávaně. Na Ukrajině bijí na poplach kvůli nedostatečným zásobám uhlí. Na Ukrajině v souvislosti s blížícími se silnými mrazy začali mluvit o problémech se zabezpečením elektráren uhlím.
34; Moskva obvinila Pašiňana ze lži. Prohlášení arménského premiéra Nikola Pašiňana v článku „Výsledky 44-denní války“ neodpovídají skutečnosti.
35; Návrh ukrajinského zákona: Volby v Donbasu a na Krymu se smí konat až po úplné ukrajinizaci. Vjatrovičův ústav (Institut národní paměti) také bude dohlížet nad tím, aby se slavily nové památné dny a budovaly pomníky „obětem ruské agrese“.
36; V USA začala série záhadných úmrtí účastníků útoku na Capitol. Jeden z demonstrantů byl objeven manželkou ve sklepě v kaluži krve.
37; Možná si nás v Kyjevě všimnou: Na Ukrajině byl zahájen sběr podpisů pro registraci ruské vakcíny. Zástupce Medvedčukovy Opoziční platformy komentoval skandální situaci s vakcínou na Ukrajině.
38; V USA po dvou odkladech poprvé za 70 let popravili ženu. V roce 2004 spáchala Liza Montgomery vraždu třiadvacetileté ženy v osmém měsíci těhotenství zadušením. Poté z jejího těla vyřízla plod. Nedonošená holčička přežila a našli ji právě v domě manželů Montgomeryových.
39; Forbes se rozhodl zasadit úder pracovníkům Trumpovy administrativy. Zvláštní pozornost časopis slibuje věnovat osudu tiskových mluvčích Bílého domu.
40; Ukrajinský premiér vysvětlil, v čem spočívá nebezpečnost prodeje ponožek v supermarketech. Chodili by jim tam lidi...
41; Vztahy Ruska a USA by se za Bidenova prezidentství mohly zlepšit, spekuluje Bank of America. Zahraniční politika Bidenovy administrativy bude předvídatelnější a pružnější. A Rusko na tom může vydělat.
42; Na ruském ministerstvu zahraničí zareagovali na Pašiňanova slova o ruském návrhu „zapomenout“ na status Karabachu. Tvrzení, že Rusko navrhovala vrátit Ázerbajdžánu sedm okresů Náhorního Karabachu jen tak a zapomenout na jeho status, neodpovídají skutečnosti. Prohlášení učinil ruský spolupředseda Minské skupiny OBSE a velvyslanec pro zvláštní záležitosti ministerstva Igor Popov.
43; Impeachment Donalda Trumpa prošel procedurálním hlasováním v dolní komoře Kongresu. Dolní komora potvrdila pravidla a přistoupila k dvouhodinovým debatám ohledně rezoluce o impeachmentu.
44; U Zelenského zareagovali na sankce USA proti občanům a organizacím na Ukrajině kvůli vměšování do voleb: Ukrajinská moc učiní vše, co bude v jejích silách, aby potrestala viníky vměšování.
45; Masakr v Idlíbu. Ruský specnaz děsí proturecké bandy. Cílem akcí ruského specnazu je oslabit linii obrany nepřátel Bašára Asada.
46; Účastník ATO z batalionu Azov Maxim Jaroš začal na letišti v Amsterodamu obviňovat a urážet bývalého prezidenta Ukrajiny Petra Porošenka,který oslavil novoroční svátky na Galapágách. Nacista nevybíravými slovy obvinil prezidenta z toho, že vydělával peníze úplně na všem. To se nestydíš, brácho? Porošenko odpovídal standardní výmluvou, že se jedná jen o ruskou propagandu. Nakonec bývalého prezidenta označil za „zku*veného parchanta“ a odešel.
47; Venezuela zaregistrovala „Sputnik V“. Informuje o tom Ruský fond přímých investic.
48; Zelenskij poslal ukrajinské vojáky na Balkán. Příslušný výnos byl zveřejněn na stránkách prezidentské kanceláře.
49; Národní garda se poprvé od občanské války usídlila v Capitolu. Předtím se na sociálních sítích objevily záběry s desítkami bojovníků spících a podlaze na chodbách Capitolu.
50; Při demonstraci podnikatelů na Majdanu došlo k potyčce kvůli sušenkám. Demonstrantům přivezli sušenky a jacísi muži v černých uniformách bez rozlišovacích znaků začali krabice zabavovat. Pracovníci policejních orgánů prohlásili, že nevidí ze strany útočníků žádné porušení zákona.
51; Na Ukrajině rozluštili tajemství názvu ruské vakcíny „Sputnik V“. Název byl určitě vybrán proto, že obsahuje přesmyčku jména „Putin“...

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!