Rusvesna: Přehled zpráv – 14.1.2021

skan_6251; Proti Trumpovi byla zahájena procedura impeachmentu. V parlamentu USA odhlasovali zahájení procedury impeachmentu proti Donaldu Trumpovi. Týden před koncem jeho funkčního období...
2; Další krvavé fiasko. Skupina vyzvědačů ukrajinské armády byla „přivítána“ ostrou palbou. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulý den.
3; Hrůza a totální morální dno. Ukrajinský starosta Ivano-Frankovska Ruslan Marcinkiv si dělal nechutnou legraci z utopeného muže, jehož tělo už několik dní marně hledají záchranáři. Uživatelé internetu kritizovali nejen jeho černý „humor“, ale i pobavené reakce všech přítomných.
4; Co zbylo z minských rozhovorů o Donbasu a jak situaci řešit. Není možné po sedmi letech pokračovat ve vyzývání ukrajinské strany, aby konečně začala dohody plnit.

5; Vědci varovali před nebezpečím vysoce rozumné umělé inteligence. Vědci dospěli k názoru, že lidstvo nedokáže udržet umělou superinteligenci pod kontrolou.
6; Krize v USA: Problém není v Trumpovi ani v Bidenovi. Mimořádné události ve Washingtonu jsou jen projevem dávno nahromaděných problémů, které se ale netýkají jen Ameriky.
7; Démonokracie v USA: Odebírat děti z rodin Trumpových příznivců a posílat je na vymytí mozků do speciálních „táborů osvěty“. I poslední zoufalé pozůstatky pochybné americké demokracie mizejí pod příkrovem naprosto šílených a úchylných návrhů, o nichž by si ještě před pár lety (na rozdíl od dnešní coby) nikdo nepomyslel, že mohou byť jen zaznít, natož mít sebemenší šanci na uskutečnění.
8; Ukrajina proti Rusku. Kyjev se rozhodl ukrást Sovětskému svazu Legendárního sovětského vědce Koroljova. V den narozenin sovětského konstruktéra raket Sergeje Koroljova se mezi Kyjevem a Moskvou rozhořela horká „diskuse“.
9; Dokáže někdy nová progresivní generace dosáhnout intelektu svých předků? Svět se stále více noří do virtuálního prostředí. Kterýkoli současný výrostek zahanbí své rodiče svými dovednostmi v rovině užívání elektroniky, bez které se současný člověk už není schopen obejít. Ale může to být měřítkem inteligence? Mendělejev, Pavlov, Dostojevskij a mnoho, mnoho dalších ke své genialitě tuto techniku nepotřebovali, a přesto jim dorůstající generace nebude sahat ani po kotníky.
10; Prázdný sud nejvíc duní... Ukrajina se chlubí vytvořením nové zázračné zbraně,kterou chtějí použít na znovudobytí Donbasu. Jde o munici určenou pro shazování z multikoptér během lokálních bojů.
11; Trumpa postupně dobíjejí a moc v USA přechází do rukou velmi nebezpečných sil.
12; Horký bod u hranic s Jordánskem. Ruská armáda přikročila k urovnání a obrátila se s výzvou na prezidenta Bašára Asada ohledně úlev pro syrské občany v provincii Dará.
13; Biden má strach z odvolání Trumpa z funkce. Připomněl, že Senát by se měl spíš věnovat projednání otázek spojených s pandemií koronaviru.
14; V mezinárodní zdravotnické organizaci informovali, jaký bude druhý rok pandemie koronaviru. Podle posledních informací bylo ve světě zaregistrováno už téměř 92 milionů případů nakažení a z toho téměř dva miliony zemřely.
15; Hořící hlavní město NATO. Hoří policejní oddělení, na ulicích vládne chaos. Na kolonu s belgickým králem Filipem se snesla sprška kamení.
16; Poprvé od května zemřel v Číně pacient na COVID-19. Do země konečně pustili experty z Mezinárodní zdravotnické organizace. Peking dlouho bránil příjezdu zástupců WHO do země.
17; USA mají z ostudy kabát, a přesto mají tu drzost pozdvihnout hlas proti Rusku na téma práva na svobodné vyjádření názoru. Předmětem amerických výhrad je status zahraničního agenta pro některá média.
18; Muskův neúspěch: 158 tisíc elektromobilů Tesla je stahováno v USA. Defekt vytváří problém s bezpečností.
19; Na Ukrajině informovali, co čeká obyvatele Donbasu a Krymu po „deokupaci“. Vypadá to, jako by si Ukrajinci přáli, aby je obyvatelé Donbasu a Krymu ještě více nenáviděli a ještě usilovněji se bránili. Copak lze zapomenout, co provedla Ukrajina Donbasu, zvláště na počátku konfliktu?
20; Šéf Twitteru varoval před následky blokování Donalda Trumpa. Společnost bude muset přehodnotit svou činnost a svá pravidla, přiznal generální ředitel Twitteru Jack Dorsey.
21; S pandemií koronaviru tu něco nesedí. Doktor Mjasnikov prohlásil, že na základě svého pozorování je stále méně přesvědčen, že proces probíhá podle přírodních zákonů.
22; Roušky a desinfekce místo koberců a čepic. V Rusku se změnil spotřební koš pro výpočet inflace. Na seznamu se také nově objevily léky proti COVID-19, účty za magnetickou rezonanci, ale také za zahraniční dovolenou.
23; Ukrajinu zachvátily protesty. Lidé požadují ruskou vakcínu proti koronaviru. Protestující už dostali hanlivý název „Putinovy babičky“. Padly výzvy, že by je měli zahnat k Dněpru za plot.
24; Koronaviurs v Rusku: Počet nových případů opět výrazně vzrostl. Už je jich téměř 3,5 milionu. Přesto premiér Mišustin prohlásil, že dochází k přelomovému okamžiku koronavirové krize a situace se dále bude už jen zlepšovat.
25; Mezinárodní soud pro lidská práva vynesl rozsudek ke stížnosti Ukrajiny ohledně Krymu. Stížnost byla uznána jako částečně přijatelná, což znamená, že se jí soud bude dále zabývat a rovnou ji neodmítne.
26; Chci do Doněcka! Obyvatelé Mariupolu jsou zoufalí z politiky současné ukrajinské moci ohledně zvyšování nákladů na bydlení a energie a začínají srovnávat... Vypadá to, že lidem některé věci konečně začínají docházet. Sice ne přes mozek, ale aspoň přes žaludek a peněženku, komentuje situaci vojenský dopisovatel Dmitrij Stěšin.
27; Člen amerického kongresu chce iniciovat impeachment nikoli Donalda Trumpa, nýbrž Joe Bidena. Návrh rezoluce chce předložit k projednání zákonodárcům hned první den Joe Bidena ve funkci.
28; Dostali se do „plynového kotle“. Zelenskij se pokouší zastavit vzpouru na Ukrajině vyvolanou zvyšováním cen za energie. Už začínají Ukrajincům slibovat dočasné snížení tarifů na základě jakéhosi „kompromisního plánu“.
29; Ukrajinská armáda chystá výbuch na pozicích 72. brigády, aby mohla obvinit síly Doněcké republiky. Ukrajinská armáda neustává v pokusech destabilizovat situaci po celé linii dotyku.
30; FSIN (Ruská federální služba pro výkon trestů) je připravena zadržet Navalného. V úřadě prohlásili, že jde o zadržení narušitele do okamžiku rozhodnutí soudu o změně podmíněného trestu na nepodmíněný.
31; Tuhle píseň znají všichni. Píseň Kaťuša“ byla vybrána jako melodie, kterou navrhnou místo ruské hymny při vystoupeních ruských sportovců, kterým podle rozhodnutí CAS do prosince 2022 nebude umožněno vystupovat pod vlajkou Ruské federace.
32; Byl zveřejněn harmonogram výstavby „Severního proudu – 2“ Jde o práce při pokládání potrubí v dánských vodách.
33; Na Ukrajině oslavují rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva, že se bude dále zabývat jejich stížností na Rusko ohledně Krymu, jako své velké vítězství.
34; V Austrálii řeší osud sportovního holuba, který přeletěl Tichý oceán. Příběh se dostal na stránky médií poté, co se o holuba začala zajímat národní služba pro karanténu a inspekce.
35; Petře Alexejeviči, utíkej! Byla zveřejněna úvaha o výsledcích návštěvy moldavské prezidentky na Ukrajině, které by pro Porošenka nemusely být příjemné.
36; Bělorusové udělali Lvovu nejvýhodnější nabídku na dodávky autobusů. Starosta ale uvažuje o jejím odmítnutí z morálně-etických důvodů. Cožpak je možné kupovat autobusy od podniku, který potlačil stávku svobodomyslných dělníků? Fakt, že je nabídka s náskokem cenově nejvýhodnější a že také nejlépe odpovídá ve všech technických parametrech, tu patně hraje podružnou roli.
37; Oni se nás bojí! Na Ukrajině jsou připraveni jít do útoku proti ruským vojskům. S tímto prohlášením vystoupil ukrajinský blogger a herec Alexej Arestovič ve vysílání jedné rozhlasové stanice. Problém je v tom, že je kromě toho ještě mluvčím kyjevské delegace v Třístranné kontaktní skupině pro Donbas...
38; Mladá bloggerka z Kyjeva s přezdívkou „Di.rubens“ se vyznala z lásky k Rusku přímo na Majdanu. „Uvědomělí“ ukrajinští pseudopatrioti jí to dali pořádně „sežrat“. Nejen že své video byla nucena odstranit, ale nakonec zrušila všechny své účty na sociálních sítích. Naštěstí se video dochovalo v kopii – někteří uživatelé si ho stihli zkopírovat.
39; V Norsku po aplikaci vakcíny Pfizer zemřelo 23 lidí. Vakcinace v Norsku začala 27. prosince.
40; Smrt ukrajinských diverzantů v Donbasu. Hlavní velitel ukrajinské armády odhalil nové detaily. Nemuselo se to stát. Bylo přece zakázáno chodit do „šedé zóny“.
41; Vědci neustále hledají a zveřejňují další a další vedlejší příznaky nákazy koronavirem. Jeden z tvůrců aplikace COVID Symptom Study, vědec Tim Spector odhalil, že i nakažení bez zjevných příznaků mohou vykazovat například kožní vyrážky nebo drobné bílé skvrnky na jazyku, které okamžitě nazvali „covidový jazyk“. Oba příznaky ale velmi rychle mizí.
42; Ukrajinský poslanec za opoziční platformu Za život Ruslan Moskalenko odmítl jednat na zasedání v ukrajinštině. Na upozornění šéfky komise Anny Nord, že by měl mluvit „státním jazykem“, reagoval: „Budeme se tu přít o blbostech, nebo budeme řešit skutečné problémy?“ Poté už nerušeně pokračoval – samozřejmě v ruštině...
43; Podplukovník ukrajinské armády si stěžoval na obtěžování ze strany plukovníka. Generální štáb ukrajinských ozbrojených sil nařídil služební prověrku.
44; Zacharova vysvětlila tvrdou cenzuru na amerických sociálních sítích. Oni jen pokračují ve stejné politice, jakou dělají už desítky let Spojené státy – nezákonné sankce a restrikce, kterými se bez rozhodnutí soudu snaží vytlačit z ekonomického nebo vědecko-technického prostoru nepohodlné společnosti, země nebo činitele.
45; Twitter zablokoval účet ruské COVID-vakcíny „Sputnik V“. Tvůrce vakcíny vyzývá uživatele, aby se obraceli na administrativu sociální sítě se žádostí na odblokování stránek.
46; V Bělorusku začnou trestat za bílo-červeno-bílé vlajky. Úřady slibují vysoké pokuty za používání neschválených vlajek a další symboliky.
47; Bylo zveřejněno datum dokončení výstavby „Severního proudu – 2“. Předpokládá se výstavba dvou větví plynovodu o celkové kapacitě 55 miliard kubických metrů plynu za rok. Práce mají začít 15. ledna mají být dokončeny ještě v první polovině roku 2021 bez ohledu na sankce ze strany USA.
48; Americké ministerstvo obchodu označilo Rusko za „nepřátelský stát“. Ministerstvo vydalo interní materiál, ve kterém jsou vlády řady zemí označovány za nepřátelské.
49; Zemřel umělecký šéf humoristickho časopisu „Jeralaš (všehochuť, pêle-mêle) Boris Gračevskij. Koncem prosince byl hospitalizován v moskevské nemocnici č. 52 v těžkém stavu s diagnózou COVID-19.
50; Ruský opozičník byl propuštěn z amerického institutu za podporu Donalda Trumpa. Bývalý poradce prezidenta Ruské federace pro ekonomickou politiku Andrej Illarionov už nepracuje v americkém Catonově institutu (Cato Institute).
51; Trump prohlásil, že se bude snažit zastavit války. Prezident USA Donald Trump prohlásil, že byl vždy pro zastavení nekonečných válek.
52; V Německu zemřelo po očkování vakcínou Pfizer deset lidí. 27. prosince začala v Německu vakcinace preparátem od americké společnosti Pfizer a nedávno založené německé společnosti BionTech.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!