Rusvesna: Přehled zpráv – 15.1.2021

1_vakcinaciya_ukol_shpric_1; V Německu po aplikaci vakcíny Pfizer zemřelo 10 lidí. 27. prosince začala vakcinace americké společnosti Pfizer a nedávno založené německé společnosti BioNTech.
2; Ukrajina se změnila v karanténní ghetto, říká Berezovec. Ukrajina dostane vakcínu proti koronaviru nejdříve v dubnu 2022.
3; Planetu Země ohrožuje katastrofální zvýšení teploty vzduchu, varuje OSN. Ve právě se poznamenává, že vloni činila průměrná globální teplota kolem +14,9°C, což je o 1,2°C víc než v období před rokem 1850
4; CIA odtajnila dokumenty o UFO. Zatímco všichni mluví o Trumpovi a Bidenově inauguraci, vzniklo v USA další senzační téma.
5; Operace „Likvidace“. Ozbrojenci ukrajinské armády mají vysoké ztráty. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
6; Jste na straně rasistů a nacistů. Redaktor CNN obvinil lidi, kteří hlasovali pro Trumpa. Don Lemon prohlásil, že stávající prezident vyzýval své stoupence k násilí.
7; V Litvě oslavili 30. výročí rusofobie. 13. ledna v Litvě oslavili třicáté výročí smutně proslulých událostí u televizní věže ve Vilniusu.
8; Po skončení pandemie nás čeká „podivný nový svět“. Profesor Yaleské univerzity Nicolas Kristakis vyprávěl, co si myslí o budoucnosti lidstva po skončení pandemie koronaviru.
9; USA se mohou Rusku mstít. Jakmile odbudou inauguraci „zvoleného“ amerického prezidenta Joe Bidena, pokusí se Západ přitvrdit v politice vůči Rusku. Nová americká administrativa je pevně přesvědčena, že Rusko ovlivňovalo volby v roce 2016.
10; Ukrajina se blíží k okraji propasti. Západ nebude Ukrajinu podporovat věčně. A potom bude vyžadovat zpět své peníze... K problémům se splácením může dojít ještě letos, říká šéf hnutí Slovanská garda Vladimir Rogov.
11; Minské rozhovory: Co lze očekávat od roku 2021? Významně se změní složení účastníků Minských rozhovorů, ale co to bude znamenat pro obyvatele Donbasu? Angela Merkel nebude německou kancléřkou, OBSE bude předsedat Švédsko.
12; „Všechno je ztraceno: Nejvyšší představitelé Doněcké republiky utíkají do Ruska“. Ukrajinské tajné služby provedly speciální operaci uvnitř informačního prostoru Donbasu založenou na smyšlených informacích. Cílem bylo šířit paniku, nejistotu a nedůvěru.
13; Sachalin: Ti, kteří se nechají očkovat, bude vydán odznak. Oznámil to gubernátor regionu Valerij Limarenko.
14; Švédům předvedli, jak na ně útočí Rusko. Mnoho komentátorů na YouTube reagovalo na propagandistická videa velmi negativně.
15; Erdogan se nechal očkovat vakcínou, kterou kupuje Ukrajina. V přímém přenosu při běžících kamerách se nechal turecký prezident očkovat proti COVID-19.
16; Trump mladší žádá Elona Muska, aby vytvořil sociální síť bez cenzury. Je známo, že Musk nepodpořil blokování Trumpa na Twitteru a dalších sítích.
17; Anatolij Šaríj oznámil, že pojede do Ruska a nechá se očkovat „Sputnikem V“.
18; Dvě zemětřesení za sebou v Indonésii. Jsou hlášeny oběti a velké materiální škody. Země se v poslední době otřásá hrozivě často.
19; Ve Francii oznámili nové vedlejší účinky vakcín od Pfizeru a BioNTech. Norsko hlásí 23 úmrtí. Informuje o tom francouzská agentura pro bezpečnost léků. V Německu zemřelo deset lidí, ve Francii jeden.
20; Dnes budou v USA zveřejněny stovky dokumentů o stycích Trumpova štábu s Ruskem, tvrdí zdroj. O materiálech, které mají vztah k tzv. „případu Russiagate“ informuje Fox News.
21; Prezident Bolívie se nechá očkovat ruskou vakcínou „Sputnik V“. Ruský preparát získává ve světě stále větší popularitu i v důsledku nepříznivých reakcí na západní vakcíny.
22; Byla odložena generálka na Bidenovu inauguraci. Od 11. ledna byl výnosem stávajícího prezidenta Trumpa ve Washingtonu vyhlášen režim mimořádného stavu.
23; Koronavirus v Rusku: 3,5 milionu nakažených. Počet zemřelých za celou dobu od začátku epidemie se v Rusku blíží 65 tisícům. V přepočtu na počet obyvatel třikrát méně než v ČR.
24; V Moskvě byl zadržen pracovník Navalného Fondu pro boj s korupcí Pavel Zelenskij. Fond je v Rusku na seznamu zahraničních agentů. V jeho bydlišti byl zabaven notebook a telefon.
25; V Rusku bylo objeveno již jeden a půl tisíce mutací koronaviru. První nálezy se změnami stejnými nebo podobnými těm britským, byly už v červnu.
26; Naprosto odlišné prognózy. Jak se bude vyvíjet situace s COVID-19 na Ukrajině a v Rusku? Zatímco jedni jsou již konejšeni brzkým návratem k normálnímu životu, druzí jsou varováni, že karanténa může být prodloužena až do konce tohoto roku.
27; Zmrzlina s koronavirem. V Číně vzniklo pozdvižení kvůli surovině z Ukrajiny a Nového Zélandu. Ve vzorcích zmrzliny, pro jejíž výrobu byly použity suroviny z Ukrajiny, byl zjištěn koronavirus.
28; Rusko odstupuje od smlouvy o otevřeném nebi. Informuje o tom ruské ministerstvo zahraničí.
29; Ztratili jste čich? Buďte rádi. Vědci zjistili, že ztráta čichu je symptomem onemocnění koronavirem, které probíhá spíše v lehčích formách. Čich se pak vrací během šesti měsíců.
30; Stop cenové genocidě! Ukrajina se bouří kvůli cenám za plyn. Celoukrajinská protestní akce odstartovala hned v několika oblastních centrech.
31; Prý pomohou Britové. Na Ukrajině vymysleli nové schéma nákupu vakcíny proti COVID-19. Zatímco desítky zemí už zahájily mimořádnou vakcinaci svých občanů proti koronaviru, Ukrajince stále jen krmí sliby.
32; Ukrajinská armáda přišla za poslední týden o jedenáct lidí. Pomahači karatelů odvážejí zbraně a munici ze zóny OOS (ATO) do ukrajinského vnitrozemí za účelem prodeje ozbrojencům z radikálních organizací.
33; Je smutné, kam až jsme se dostali. Kongresmani přijdou na Bidenovu inauguraci v neprůstřelných vestách. Obáváme se, že se někdo může pokusit nás zabít, říká republikánský kongresman.
34; Neočekávaná odpověď. Pompeo svými prohlášením čínské ministerstvo zahraničí jen unavoval. V administrativě prezidenta USA Donalda Trumpa byl Pompeo jedním z nejzuřivějších stoupenců tvrdé politiky vůči Číně.
35; V litevské klinice došlo k hromadnému nakažení koronavirem u lékařů, kteří dostali první dávku vakcíny Pfizer. K incidentu došlo na klinice Santara ve Vilniusu.
36; Skandál s ikonou původem z Luganska darovanou Lavrovovi: Bosna přislíbila vrátit ikonu Ukrajině, pokud prokáže, že ji v minulosti hledala.
37; Diverzanti znovu útočí. V Luganské republice byl odpálen plynovod. Bez plynu zůstalo kolem 13 tisíc lidí při teplotách kolem -5°C s výhledem na -10°C.
38; V Německu bude otevřeno speciální vězení pro narušitele karantény. První svérázné vězení se objeví v Drážďanech a stane se celonárodním centrem.
39; Bývalý ukrajinský ministr zahraničí si udělal ostudu v přímém přenosu. Protože o sobě Pavel Klimkin vždy prohlašoval, že mluví čtyřmi světovými jazyky (anglicky, německy, francouzsky a španělsky), vybídla jej redaktorka, aby se rozloučil s diváky francouzsky. Ten odmítl a trapně se vymlouval, že jde přece o ukrajinskou televizi.
40; V USA zavedli sankce proti Číňanům, kteří koupili ukrajinskou společnost Motor Sič. Ta je jedním z největších světových výrobců motorů pro leteckou techniku.
41; Svět se bez Trumpa a Pompea stane lepším, prohlásili na íránském ministerstvu zahraničí.
42; Macron navrhl Erdoganovi, aby se usmířili. Prezident Francie Emmanuel Macron poslal svému tureckému kolegovi Erdoganovi dopis s návrhem na smír.
43; Kyjev panikaří. Ve městě se objevily vlajky Doněcké republiky a ozbrojení lidé. N asociálních sítích okamžitě vznikl neskutečný poplach. Nakonec se ukázalo, že jde jen o natáčení dalšího propagandistického filmu o Donbasu.
44; V Číně vyzvali k zastavení vakcinace preparátem od společnosti Pfizer kvůli hromadným úmrtím. Velké obavy u specialistů vyvolalo úmrtí 23 starších Norů, kteří dostali očkování touto vakcínou.
45; Ukrajinské armádě dodávali munici, která byla vyráběna na koleně, hlásí SBU. V Sumské oblasti kontrarozvědka odhalila schéma dodávek munice, která nebyla vhodná pro použití. Dodávky byly okamžitě zastaveny.
46; Zelenskij přiznal nulový pokrok v procesu urovnání konfliktu v Donbasu. Vladimir Zelenskij v telefonickém rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkel prohlásil, že v Donbasu naprosto chybí jakýkoli pokrok.
47; Mordašov promluvil o hrozbě katastrofy v případě totální ekonomické izolace Ruska. Podle jeho slov je Rusko závislé na zahraničně-obchodní činnosti.
48; Neklid po celé zemi. V USA prudce vzrostla poptávka po zbraních. Informuje o tom Business Insider.
49; Bylo zveřejněno, jak dlouho vydrží imunita po prodělání koronaviru. Drží se zhruba pět měsíců, poté začíná slábnout.
50; V OSN vystoupili proti tzv. „vakcionalismu“. Generální tajemník OSN odsoudil postup zemí, které nakupují vakcíny proti koronaviru nad rámec svých potřeb.
51; Letadla ruského vojenského letectva přesouvají své síly do zóny prudkých bojů na hranici s Tureckem. Informuje o tom armádní zdroj.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/




Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!