Rusvesna: Přehled zpráv – 15.1.2021

1_vakcinaciya_ukol_shpric_1; V Německu po aplikaci vakcíny Pfizer zemřelo 10 lidí. 27. prosince začala vakcinace americké společnosti Pfizer a nedávno založené německé společnosti BioNTech.
2; Ukrajina se změnila v karanténní ghetto, říká Berezovec. Ukrajina dostane vakcínu proti koronaviru nejdříve v dubnu 2022.
3; Planetu Země ohrožuje katastrofální zvýšení teploty vzduchu, varuje OSN. Ve právě se poznamenává, že vloni činila průměrná globální teplota kolem +14,9°C, což je o 1,2°C víc než v období před rokem 1850
4; CIA odtajnila dokumenty o UFO. Zatímco všichni mluví o Trumpovi a Bidenově inauguraci, vzniklo v USA další senzační téma.
5; Operace „Likvidace“. Ozbrojenci ukrajinské armády mají vysoké ztráty. Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
6; Jste na straně rasistů a nacistů. Redaktor CNN obvinil lidi, kteří hlasovali pro Trumpa. Don Lemon prohlásil, že stávající prezident vyzýval své stoupence k násilí.
7; V Litvě oslavili 30. výročí rusofobie. 13. ledna v Litvě oslavili třicáté výročí smutně proslulých událostí u televizní věže ve Vilniusu.
8; Po skončení pandemie nás čeká „podivný nový svět“. Profesor Yaleské univerzity Nicolas Kristakis vyprávěl, co si myslí o budoucnosti lidstva po skončení pandemie koronaviru.
9; USA se mohou Rusku mstít. Jakmile odbudou inauguraci „zvoleného“ amerického prezidenta Joe Bidena, pokusí se Západ přitvrdit v politice vůči Rusku. Nová americká administrativa je pevně přesvědčena, že Rusko ovlivňovalo volby v roce 2016.
10; Ukrajina se blíží k okraji propasti. Západ nebude Ukrajinu podporovat věčně. A potom bude vyžadovat zpět své peníze... K problémům se splácením může dojít ještě letos, říká šéf hnutí Slovanská garda Vladimir Rogov.
11; Minské rozhovory: Co lze očekávat od roku 2021? Významně se změní složení účastníků Minských rozhovorů, ale co to bude znamenat pro obyvatele Donbasu? Angela Merkel nebude německou kancléřkou, OBSE bude předsedat Švédsko.
12; „Všechno je ztraceno: Nejvyšší představitelé Doněcké republiky utíkají do Ruska“. Ukrajinské tajné služby provedly speciální operaci uvnitř informačního prostoru Donbasu založenou na smyšlených informacích. Cílem bylo šířit paniku, nejistotu a nedůvěru.
13; Sachalin: Ti, kteří se nechají očkovat, bude vydán odznak. Oznámil to gubernátor regionu Valerij Limarenko.
14; Švédům předvedli, jak na ně útočí Rusko. Mnoho komentátorů na YouTube reagovalo na propagandistická videa velmi negativně.
15; Erdogan se nechal očkovat vakcínou, kterou kupuje Ukrajina. V přímém přenosu při běžících kamerách se nechal turecký prezident očkovat proti COVID-19.
16; Trump mladší žádá Elona Muska, aby vytvořil sociální síť bez cenzury. Je známo, že Musk nepodpořil blokování Trumpa na Twitteru a dalších sítích.
17; Anatolij Šaríj oznámil, že pojede do Ruska a nechá se očkovat „Sputnikem V“.
18; Dvě zemětřesení za sebou v Indonésii. Jsou hlášeny oběti a velké materiální škody. Země se v poslední době otřásá hrozivě často.
19; Ve Francii oznámili nové vedlejší účinky vakcín od Pfizeru a BioNTech. Norsko hlásí 23 úmrtí. Informuje o tom francouzská agentura pro bezpečnost léků. V Německu zemřelo deset lidí, ve Francii jeden.
20; Dnes budou v USA zveřejněny stovky dokumentů o stycích Trumpova štábu s Ruskem, tvrdí zdroj. O materiálech, které mají vztah k tzv. „případu Russiagate“ informuje Fox News.
21; Prezident Bolívie se nechá očkovat ruskou vakcínou „Sputnik V“. Ruský preparát získává ve světě stále větší popularitu i v důsledku nepříznivých reakcí na západní vakcíny.
22; Byla odložena generálka na Bidenovu inauguraci. Od 11. ledna byl výnosem stávajícího prezidenta Trumpa ve Washingtonu vyhlášen režim mimořádného stavu.
23; Koronavirus v Rusku: 3,5 milionu nakažených. Počet zemřelých za celou dobu od začátku epidemie se v Rusku blíží 65 tisícům. V přepočtu na počet obyvatel třikrát méně než v ČR.
24; V Moskvě byl zadržen pracovník Navalného Fondu pro boj s korupcí Pavel Zelenskij. Fond je v Rusku na seznamu zahraničních agentů. V jeho bydlišti byl zabaven notebook a telefon.
25; V Rusku bylo objeveno již jeden a půl tisíce mutací koronaviru. První nálezy se změnami stejnými nebo podobnými těm britským, byly už v červnu.
26; Naprosto odlišné prognózy. Jak se bude vyvíjet situace s COVID-19 na Ukrajině a v Rusku? Zatímco jedni jsou již konejšeni brzkým návratem k normálnímu životu, druzí jsou varováni, že karanténa může být prodloužena až do konce tohoto roku.
27; Zmrzlina s koronavirem. V Číně vzniklo pozdvižení kvůli surovině z Ukrajiny a Nového Zélandu. Ve vzorcích zmrzliny, pro jejíž výrobu byly použity suroviny z Ukrajiny, byl zjištěn koronavirus.
28; Rusko odstupuje od smlouvy o otevřeném nebi. Informuje o tom ruské ministerstvo zahraničí.
29; Ztratili jste čich? Buďte rádi. Vědci zjistili, že ztráta čichu je symptomem onemocnění koronavirem, které probíhá spíše v lehčích formách. Čich se pak vrací během šesti měsíců.
30; Stop cenové genocidě! Ukrajina se bouří kvůli cenám za plyn. Celoukrajinská protestní akce odstartovala hned v několika oblastních centrech.
31; Prý pomohou Britové. Na Ukrajině vymysleli nové schéma nákupu vakcíny proti COVID-19. Zatímco desítky zemí už zahájily mimořádnou vakcinaci svých občanů proti koronaviru, Ukrajince stále jen krmí sliby.
32; Ukrajinská armáda přišla za poslední týden o jedenáct lidí. Pomahači karatelů odvážejí zbraně a munici ze zóny OOS (ATO) do ukrajinského vnitrozemí za účelem prodeje ozbrojencům z radikálních organizací.
33; Je smutné, kam až jsme se dostali. Kongresmani přijdou na Bidenovu inauguraci v neprůstřelných vestách. Obáváme se, že se někdo může pokusit nás zabít, říká republikánský kongresman.
34; Neočekávaná odpověď. Pompeo svými prohlášením čínské ministerstvo zahraničí jen unavoval. V administrativě prezidenta USA Donalda Trumpa byl Pompeo jedním z nejzuřivějších stoupenců tvrdé politiky vůči Číně.
35; V litevské klinice došlo k hromadnému nakažení koronavirem u lékařů, kteří dostali první dávku vakcíny Pfizer. K incidentu došlo na klinice Santara ve Vilniusu.
36; Skandál s ikonou původem z Luganska darovanou Lavrovovi: Bosna přislíbila vrátit ikonu Ukrajině, pokud prokáže, že ji v minulosti hledala.
37; Diverzanti znovu útočí. V Luganské republice byl odpálen plynovod. Bez plynu zůstalo kolem 13 tisíc lidí při teplotách kolem -5°C s výhledem na -10°C.
38; V Německu bude otevřeno speciální vězení pro narušitele karantény. První svérázné vězení se objeví v Drážďanech a stane se celonárodním centrem.
39; Bývalý ukrajinský ministr zahraničí si udělal ostudu v přímém přenosu. Protože o sobě Pavel Klimkin vždy prohlašoval, že mluví čtyřmi světovými jazyky (anglicky, německy, francouzsky a španělsky), vybídla jej redaktorka, aby se rozloučil s diváky francouzsky. Ten odmítl a trapně se vymlouval, že jde přece o ukrajinskou televizi.
40; V USA zavedli sankce proti Číňanům, kteří koupili ukrajinskou společnost Motor Sič. Ta je jedním z největších světových výrobců motorů pro leteckou techniku.
41; Svět se bez Trumpa a Pompea stane lepším, prohlásili na íránském ministerstvu zahraničí.
42; Macron navrhl Erdoganovi, aby se usmířili. Prezident Francie Emmanuel Macron poslal svému tureckému kolegovi Erdoganovi dopis s návrhem na smír.
43; Kyjev panikaří. Ve městě se objevily vlajky Doněcké republiky a ozbrojení lidé. N asociálních sítích okamžitě vznikl neskutečný poplach. Nakonec se ukázalo, že jde jen o natáčení dalšího propagandistického filmu o Donbasu.
44; V Číně vyzvali k zastavení vakcinace preparátem od společnosti Pfizer kvůli hromadným úmrtím. Velké obavy u specialistů vyvolalo úmrtí 23 starších Norů, kteří dostali očkování touto vakcínou.
45; Ukrajinské armádě dodávali munici, která byla vyráběna na koleně, hlásí SBU. V Sumské oblasti kontrarozvědka odhalila schéma dodávek munice, která nebyla vhodná pro použití. Dodávky byly okamžitě zastaveny.
46; Zelenskij přiznal nulový pokrok v procesu urovnání konfliktu v Donbasu. Vladimir Zelenskij v telefonickém rozhovoru s německou kancléřkou Angelou Merkel prohlásil, že v Donbasu naprosto chybí jakýkoli pokrok.
47; Mordašov promluvil o hrozbě katastrofy v případě totální ekonomické izolace Ruska. Podle jeho slov je Rusko závislé na zahraničně-obchodní činnosti.
48; Neklid po celé zemi. V USA prudce vzrostla poptávka po zbraních. Informuje o tom Business Insider.
49; Bylo zveřejněno, jak dlouho vydrží imunita po prodělání koronaviru. Drží se zhruba pět měsíců, poté začíná slábnout.
50; V OSN vystoupili proti tzv. „vakcionalismu“. Generální tajemník OSN odsoudil postup zemí, které nakupují vakcíny proti koronaviru nad rámec svých potřeb.
51; Letadla ruského vojenského letectva přesouvají své síly do zóny prudkých bojů na hranici s Tureckem. Informuje o tom armádní zdroj.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
3 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 15.1.2021

 1. .lak napsal:

  Z ae
  Jotar Jablatar
  mRNA není vakcína ale spíše technologie na jejímž základě se budou dělat různé léky/vakcíny na léčení lidí. Moderna třeba připravuje na bázi mRNA vakcínu proti CMV viru, kterou by se prý měla naočkovat každá těhotná žena. Biontech zase připravuje na bázi mRNA léky proti rakovině. Čekají nás světlé zítřky.

  6OdpovězLed 15, 2021 22:51
  Pohled předsudečný?
  Návštěvník
  Pohled předsudečný?
  Šťoury ve vnitřním vesmíru organismů a …pro po, znají jiný motiv než zisk? A ten vidí jako správný moloch v odstraňování konkurence a prostupuje to i články systému. Přeji vám intelektální dobrou chuť. Ale už víte na co je armáda dobrá? I na ztělesnění výsekových fachidiotů. A svobodu samozřejmě. Což odstraňovači pomníků nedají a bije jejich primitivismus.

  0OdpovězUpravLed 16, 2021 23:12

 2. .lak napsal:

  Rodinu si asi duše nevybere. Natož stará a co. Nevychovatelná.
  Smrt barona Benjamina de Rothschilda nastala údajně po srdečním infarktu
  Šikan a šmajzna, co jsem to napsal? Beru zpět, těžko.
  Zkuste meditaci, tedy jestli jste pojmově vybavení. :-)
  https://www.tartaria.sk/zaklady/energie-zivota/692-meditacia-ra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!