Rusvesna: Přehled zpráv – 17.1.2021

1_tramp1; Proč jsme fandili Trumpovi? Trump rozhodně nebyl přítelem Ruska. Přesto jsme mu fandili. Trump ve své zemi bojuje za normalitu. Je naivní si představovat, že se úchylné představy nerozšíří do Evropy a do Ruska. Opravdu si myslíte, že jsme schopni ochránit naše děti před Overtonovými okny?
2; Čubajs vyčetl ruské moci obrovskou chybu v souvislosti s uhlíkovou daní. Ruská podnikatelská sféra teď bude muset platit nemalé peníze do evropského rozpočtu.
3; Je současný vývoj světa pokrokem nebo degradací? Byla zveřejněna zajímavá úvaha o tom, proč současný vývoj lze jen stěží považovat za pokrok a proč je třeba jej vnímat jako regres a degradaci ve srovnání se sovětskou érou.
4; V Donbasu byla kvůli mimořádné situaci paralyzována činnost celé jedné brigády okupantů, Vyplývá to ze zprávy o vojenské situaci v Luganské republice.
5; Evropská unie se začíná bránit „panování dolaru“. V Evropské unii se chystají prohlásil, že světové trhy jsou příliš závislé na dolaru.
6; Trumpův mazaný válečný plán. Donald Turmp vyhlásil, že bude nadále podporovat myšlenku zastavit nekonečné války, které USA vedou po celém světě.
7; Běh dějin nelze zastavit. Rusko se znovu musí stát jednotným. Rok 2020 ale skončil ještě ve starém stylu.
8; Demokracie na oko se hroutí před očima. Je třeba uznat, že „Bašta demokracie“ či „Lídr svobodného světa“ byl nejúspěšnějším výmyslem současné epochy. Žádnou lež ale nelze držet donekonečna.
9; Nová smrtící zbraň zabíjí lidstvo. Mnoho zemí se dopustilo fatální chyby. Virus byl původně vyvinut vědci z USA jako biologická zbraň odolná proti nejrůznějším lékům. Na počátku světové epidemie koronaviru měla každá země na vybranou, jak bude bojovat s nebezpečnou hrozbou. Země, které se rozhodly už na počátku pro přísnou, někdy až několikaměsíční karanténu a dostaly možnost ji realizovat, dokázaly nad virem zvítězit.
10; Zelenskij se do toho zamotal a nyní se pře se svými páníčky. Elon Musk vyjádřil svůj vztah k Sergeji Koroljovovi a Zelenskij s postojem svých amerických páníčků kategoricky nesouhlasí.
11; Rusko vítězí nad smrtí Rusko během historie dosahuje velmi dobrých výsledků v oblasti virologie.
12; Bělorusko bubnuje na poplach. Sousední země – Polsko, Litva a Lotyšsko se už staly nástupní plochou pro útok na Bělorusko. Tlak na změny bude v zemi pokračovat, ale už nikoli pod bílo-červeno-bílou vlajkou, ale pod vedením proruských sil.
13; Ohavný rusofobní experiment zahání Ukrajinu do hrobu. Od této chvíle je na Ukrajině zakázána ruština snad všude kromě nejužší rodiny.
14; Naftogaz uzákonil okrádání Ukrajinců. Dmitrij Vasilec: Vláda už dávno funguje podle zásady „Lid není mamut, lid nevymře“.
15; Španělské vydání francouzského lisu „Monde diplomatique“: Rusko vytvořilo to, co může potlačit pandemii.
16; To není nějaké vyzvánění na poplach, ale už nám zvoní hrana. Britský novinář předpověděl rozpad země. Píše o vážné krizi ve Velké Británii, která s vysokou pravděpodobností skončí rozpadem země.
17; Na Ukrajině informují o tom, zdali skutečně přejmenují Gruzii. Variant je dostatek – například Georgia nebo Sakartvelo. Samotné Gruzii se současný název nelíbí.
18; Bude Julija Navalnaja novou Tichanovskou? Kdo a proč vrací do Ruska „berlínského pacienta“? Nejde o nic menšího než o volby ruského prezidenta v roce 2024.
19; Doktor Mjasnikov informoval o fatální chybě při léčení koronaviru v domácích podmínkách. Pacienti by měli líbat ruce lékařům, kteří se nenechají pacientem přesvědčit k předepisování preparátů na ředění krve, hormonálních preparátů či antibiotik. Onemocnění přejde samo a úplně postačí běžná podpůrná léčba. Cokoli je nad to, nepomůže a jen přidá vedlejší účinky. Zarostlý nehet také neléčíme amputací nohy.
20; Americký publicista vyjmenoval pět ruských plavidel, která podle jeho názoru zcela ovládají Černé moře.
21; Zemřel ruský velvyslanec ve Spojených arabských emirátech. Sergej Kuzněcov svou funkci vykonával necelé dva roky.
22; Pochod na Spojené státy. Horda nelegálů po Bidenových slibech pronikla přes hranici. Pád Trumpovy stěny je otázkou času.
23; Skandál s prodejem zboží se symboly Ruské armády na Ukrajině má pokračování. Muž který skandál rozpoutal, sám toto zboží do prodejny přinesl za účelem provokace. Usvědčily ho bezpečnostní kamery.
24; Neonacisté na Ukrajině za běhu převlékají kabáty. Neonacista a předseda strany Libertariánů, který ještě před pár lety vyzýval ke střílení Rusů do hlavy, se nyní pohoršuje nad jazykovým zákonem omezujícím ruštinu na Ukrajině.
25; V USA přišel do kin film o rozpadu Ukrajiny, domobrancích a jaderném výbuchu v Kyjevě. Podle námětu nového snímku Ukrajina jako jednotná země přestala existovat.
26; U břehů Turecka se potopila ukrajinská loď. Původně se mělo za to, že jde o loď ruskou. Záchrannou akci komplikují nepříznivé povětrnostní podmínky.
27; V USA s dějí věci,které si člověk ještě před pár měsíci ani nedokázal představit. Probíhá hon na ty, kteří si dovolili podporovat Trumpa. „Bašta demokracie“ tak mohutně chrání práva a svobody, že se z toho celému světu zvedá žaludek: Majitel sociální sítě Parler musel utéci ze svého domu a začít se skrývat kvůli hrozbám smrtí obsahujícím výhrůžky, že bude zveřejněna jeho adresa i přístupová hesla k účtům. To vše jen proto, že se Trumpovi příznivci po zablokování prezidentových účtů přesunuli na tuto síť.
28; Pfizer nadále mrzačí lidi. V Izraeli třináct lidí utrpělo po aplikování vakcíny ochrnutí lícního nervu.
29; Přivítali jsme německá letadla v roce 1941, přivítáme je i v roce 2021. Moskevské letiště Vnukovo se chystalo na Navalného přílet. Situace se ale vyvinula jinak.
30; Bývalý kancléř Německa Gerhard Schröder: Krym se vrátil k Rusku kvůli tomu, že se NATO chtělo rozšířit o Ukrajinu a Gruzii. V Rusku mu připomněli, že obyvatelstvo Krymu se nikdy necítilo být součástí Ukrajiny a jeho touha vrátit se k Rusku našla své vyjádření v referendu v roce 2014. Převrat v Kyjevě proces jen urychlil.
31; Na Ukrajincích chtějí otestovat švédský preparát pro léčení COVID-19. Švédové chtějí zapojit Ukrajince do druhé fáze testů efektivity preparátu.
32; Odlet letadla s Navalným byl zdržen kvůli neukázněnému cestujícímu.
33; U Oděsy šedesátiletá důchodkyně s nožem chránila památku frontových bojovníků. Zranila muže, který se kouloval s dítětem a házel sněhové koule na pomník.
34; Navalnyj s manželkou natočili video z letadla. Ve výzvě Julija Navalnaja cituje větu z filmu „Bratr 2“.
35; FBI vyšetřuje podíl zahraničních států na útoku na Capitol. Pozornost policie upoutaly platby v bitcoinech klíčovým členům radikálních hnutí.
36; Na ruském ministerstvu zahraničí vysvětlili význam odstoupení Ruska od Smlouvy o otevřeném nebi. Nemělo smysl v členství pokračovat poté, co odstoupily USA.
37; V Německu se rozhořel skandál kvůli myšlence o privilegiích pro očkované proti koronaviru. Návrh německého minstra zahraničí, aby byly občanské svobody vraceny jen očkovaným osobám, vyvolaly vlnu odporu.
38; Donbas odmítá jednat s týmem Zelenského kvůli neustálému lhaní. Nedávno zástupci Republik Donbasu prohlásili, že předají Ukrajině několik zadržovaných osob.
39; V Srbsku informovali o pokusu Západu očernit ruský úspěch. Západní konkurenti se pokusili udělat všechno možné, jen aby si nikdo nevšiml úspěchů ruských vědců v boji proti koronaviru.
40; Letadlo s Navalným bylo předisponováno na letiště Šeremeťjevo kvůli poruše mechanizace na úklid sněhu z přistávací dráhy. Navalnyj byl při pasové kontrole zadržen.
41; Při pohřbu metropolity Filareta v Minsku kroužili nad katedrálou bílí ptáci. Svědci události považují jev za dobré znamení a vykládají si to tak, že ptáci jeho duši vyprovázeli.
42; Desítky ozbrojených Američanů se shromáždily u budovy Parlamentu Michiganu. Policie uzavřela okolí budovy.
43; Ukrajinští policisté nutili občany páchat zločiny. Osm obviněných policistů Pavlogradského oddělení policie v Dněpropetrovské oblasti s cílem zvýšení objasněnosti trestné činnosti nutili psychickým tlakem místní obyvatele páchat trestné činy (krádeže, přechovávání drog a zbraní. Za spáchání těchto činů dávali těmto osobám peníze a drogy, a pak je za spáchané činy nechali trestat.
44; Tichanovskaja komentovala zadržení Navalného. Prohlásila, že jeho zadržení neodpovídá zájmům ruského lidu a země jako celku.
45; Nevidím problém v tom, že děti odjíždějí z Ukrajiny do Polska nebo Německa, říká poslanec za Sluhu národa. Podle jeho slov nevidí problém ani v tom, že ruskojazyčné děti se budou muset ve školách učit v ukrajinštině.
46; Na zadržení Navalného reagovali i v Evropě. Konkrétně se společným prohlášením vystoupila ministerstva zahraničí Lity, Lotyšska a Estonska.
47; Zacharova tvrdě odpověděla na prohlášení Bidenova poradce o Navalném. Jake Sullivan prohlásil, že zadržení Navalného je výzvou ruskému lidu. Navalnyj by měl být okamžitě propuštěn a viníci pokusu o jeho otravu hnáni k trestní odpovědnosti. Zacharova doporučila budoucímu asistentovi nově „zvoleného“ amerického prezidenta, aby se zabýval vnitřními záležitostmi vlastní země, místo aby zveřejňoval dopředu nachystané komentáře. Měl byste ctít mezinárodní právo a nezasahovat do národního zákonodárství jiných suverénních států.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!