Rusvesna: Přehled zpráv – 18.1.2021

bayden_23 (1)1; V nové administrativě USA informovali o prvních výnosech Joe Bidena. První den svého úřadování chce Biden podepsat řadu výnosů: například vrátit USA do Pařížské smlouvy o klimatu, chce zrušit zákaz cestování do zemí s převážně muslimským obyvatelstvem, chce uzákonit nošení roušek na území federální ho majetku a při cestách mezi jednotlivými státy unie.
2; V Radě federace předpověděli mohutný proud marginálů do USA. Podle prognóz se do roku 2040 USA stanou zemí s bílou menšinou. Může k tomu dokonce dojít i podstatně dříve.
3; Přeživší ruský námořník odhalil příčiny potopení ukrajinské lodi u tureckých břehů. Příčinou byly špatné povětrnostní podmínky. Námořník se nachází v nemocnic města Bartyn.
4; Na evropské struktury byl vykonáván tlak v otázce potvrzení vakcíny Pfizer, ačkoli s ní byly problémy, píše Le Monde. Kvalita preparátu byla zpochybněna i Evropskou lékovou agenturou.
5; Byl zavražděn prvním výstřelem. Ukrajinští policisté zastřelili podnikatele. Ohavný příběh se udál v sobotu večer, 16. ledna na okraji obce Sartana poblíž Mariupolu.
6; Na místě sestřeleného ruského vrtulníku Mi-24 bude vybudován grandiózní komplex. Informuje o tom tisková služba Mezinárodního humanitárního fondu „Mir“.
7; Návštěvníci Buchenwaldu zneuctili památník tím, že si na čestném pohřebišti udělali sáňkařskou dráhu. Ochranka památníku zesílí hlídkování.
8; Nový kandidát na funkci německého kancléře vyčítá Velké Británii skandál se Skripalovými a vyzývá k přátelství s Ruskem.
9; Ukrajinský jazyk a kvantová fyzika. Ukrajinština není jazykem vědy – nemá vybudovaný pojmový aparát většiny vědeckých oblastí. Vytlačením ruštiny se země propadne o notný kus do minulosti. Navíc rusky umí drtivá většina ukrajinské populace, což je velká výhoda, které se současné politické vedení hodlá vzdát. Je tu ještě jedno možné vysvětlení: Současná ukrajinská moc záměrně dělá všechno pro to, aby se lidé vzbouřili a připojili zemi k Rusku.
10; Rusko spěje k válce s USA. S příchodem Joe Bidena do funkce prezidenta USA se vzájemné vztahy s Ruskem jen zhorší. Posledním nepřátelským krokem byly dodávky útočných dronů do Rumunska. USA se chystají válčit cizíma rukama.
11; Odpálit je a zabíjet. Teroristické uskupení Hizb ut-Tahrír (Strana osvobození), které operuje na Krymu i ve zbytku Ruska, se tváří uraženě, že je považují za teroristy. Tvrdí, že postupují nenásilně a chalífát se chystají nastolit jen v zemích s většinovým obyvatelstvem. Když se ale podíváme do jejich programu a nejrůznějších prohlášení, má tato „politická strana“ za cíl odstranění všech neislámských vlád v celosvětovém měřítku cestou vytvoření celosvětového islámského chalífátu. Rusko je dokonce zmiňováno v první vlně, protože na jeho území žije poměrně mnoho muslimů.
12; V ruských televizních show si dělají legraci z „odhalení“, že název vakcíny proti COVID-19 „Sputnik V“ je jen přesmyčkou (anagramem) jména Vladimira Putina. Autora tohoto nesmyslu se také ptali, jestli umělé družice v kosmu dostaly také svůj název podle Putina...
13; V USA požadují, aby se s messengerem Telegram naložilo stejně jako s messengerem Parler. Americká nezisková organizace Coalition for a Safer Web soudní cestou žádá, aby byl messenger Telegram odstraněn z aplikací Apple.
14; Státní department USA se také vyjádřil k zatčení Alexeje Navalného. Požaduje bezpodmínečné a okamžité propuštění.
15; Ukrajina chce napadnout pravomoci Ruské federace v PACE kvůli zadržení Navalného. Informovala o tom šéfka stálé delegace Nejvyšší rady Ukrajiny při PACE Marija Mezenceva.
16; Furgalův nástupce komentoval ukrajinské trestní řízení vedené proti jeho osobě. Politik ruské Liberálně-demokratické strany je viněn z terorismu. Skutková podstata byla naplněna tím, že vyzval ke sbírání peněz pro Doněckou a Luganskou republiku.
17; Český ministr zahraničí chce donutit Rusko zodpovídat se ze zatčení Navalného. Jeho zatčení je politicky motivované. Ruský režim porušuje mezinárodní smlouvy o lidských právech.
18; Čína, Rusko a mnoho dalších. Bloomberg informuje o tom, jak si nová administrativa USA dělá seznam svých nepřátel: Nový prezident USA bude muset řešit mnoho problémů v rovině obrany.
19; Trump omilostní stovku zločinců v poslední den svého prezidentství. Část milostí se bude vztahovat na Trumpovy politické spojence.
20; FBI zahájilo hromadnou prověrku vojáků Národní gardy USA. Prověrkou má projít všech 25 tisíc pracovníků Národní gardy, kteří jsou posíláni do Washingtonu na dobu Bidenovy inaugurace.
21; Jmenování Jennifer Psaki a Victorie Nuland do vysokých státních funkcí Biden vysílá Rusku jasný signál: Nic dobrého USA pro Rusko nechystají, říká senátor Alexej Puškov.
22; Koronavirus v Rusku: Celkový počet nakažených od počátku epidemie už přesáhl 3,5 milionu osob.
23; Gesto Republik Donbasu vyděsilo Ukrajinu. Doněcká a Luganská republika nabídla Ukrajině, že jim v jednostranném režimu předá několik zadržovaných osob. Ukrajina v tom vidí nátlak. Bývalý ukrajinský prezident Leonid Kravčuk prohlásil, že iniciativa Luganské a Doněcké republiky je pokus o nátlak na Ukrajinu.
24; Ve Světové zdravotnické organizaci informovali, jak dlouho zůstávají pacienti s COVID-19 infekční. Zástupkyně organizace v Rusku Melita Vujnović prohlásila, že pacienti, kteří prodělali onemocnění, mohou být ještě několik týdnů pozitivní, ale to není totéž jako být infekční. Infekci lze šířit jen do doby, dokud jsou viry živé, což je osm až devět dní po prvních příznacích onemocnění.
25; Lavrov informoval, proč Západ s takovou radostí probírá téma zadržení Navalného. Věnují tomu nepřiměřenou pozornost proto, aby odvrátili pozornost od zhroucení liberálního modelu vývoje.
26; Proběhl soud ohledně uvalení vazby na Navalného. Sám blogger označil soudní zasedání za „bezzákonnost nejvyššího stupně“.
27; U Zelenského zveřejnili datum „summitu o deokupaci Krymu“. Datum 23. srpna 2021 nebylo vybráno náhodou. Jde o tom, aby se akce kryla s oslavami 30. výročí nezávislosti Ukrajiny.
28; FBI: Notebook ukradený Nancy Pelosiové plánovali prodat ruské rozvědce. Podle informace FBI se podezřelá z krádeže nachází na útěku.
29; Vůdce krymsko-tatarských extremistů Džemiljov zveřejnil své úvahy o „katastrofě s vodou na Krymu“. Nemyslím si, že Rusko připustí na Krymu humanitární katastrofu. Ne proto, že by jim bylo líto lidí, ale z propagandistických důvodů.
30; Lavrov promluvil o neuctivých krocích Berlína. Navalnyj říká, že ho otrávil Ruský stát a Putin osobně a Západ mu to žere bez jakýchkoli důkazů. Odpovědi Berlína na ruské žádosti o konkrétní důkazy, byly prázdnými floskulemi bez jediného důkazu, kterým by mohly být například výsledky analýzy biologických vzorků, kde údajně našli Novičok, kopie toxikologických závěrů či informace o láhvi se stopami jedu.
31; SBU terorizuje civilní obyvatele na hraničním přechodu Jelenovka. V jednotkách a vojenských posádkách v zóně OOS (ATO) se opakují případy dezerce vojáků.
32; První ruský region bude vydávat obyvatelům COVID-pasy. V Baškirii oznámili, že takové potvrzení dostanou všichni, u koho budou prokázány protilátky, ti, kdo projdou vakcinací nebo onemocnění prodělali.
33; Ve výsledku je ruský plyn ekologičtější. Der Spiegel informoval, v čem je ruský plyn lepší než americký. Německo se změnilo v geopolitický míček ve vysoké plynové hře mezi USA a Ruskem, píše německý časopis.
34; Lavina se sesunula na lyžařskou trasu na jihu Ruska. Přišly informace o jednom úmrtí a několika zraněných.
35; Na Navalného byla rozhodnutím soudu uvalena vazba. Soudkyně Chimkinského městského soudu na zasedání v budově policie vynesla rozsudek v případu bloggera, který se vrátil do Ruska.
36; Ukrajina vydala požadavek vůči Rusku kvůli Navalnému. Ukrajinské ministerstvo zahraničí označilo situaci za ostudnou praxi útoku na lidská práva a potlačování svobody slova“ ze strany Kremlu.
37; Naše země degraduje. Navalnyj vyzývá své stoupence, aby vyšli do ulic. Blogger během očekávání rozsudku o uvalení vazby stačil natočit video a vydat výzvu svým stoupencům.
38; Vrátili prostřílené tělo. Vyšel najevo osud bojovníka Luganské republiky, který zmizel na linii dotyku.
39; V USA byla zveřejněna strategie vítězství v nové světové válce. O podmínkách vítězství USA v možné světové válce informoval asistent amerického ministra válečného letectva pro nákupy vojenského materiálu Will Roper.
40; Panika v Capitolu. Nad americkým Capitolem je vidět kouř. Probíhá evakuace. Část parlamentního komplexu byla evakuována. Byla zveřejněna neočekávaná příčina: Všechny budovy komplexu Capitolu, kde probíhal nácvik inaugurace, byly zablokovány kvůli vnějšímu ohrožení. Kouř vznikl nedaleko komplexu v místě, kde se shromažďují a nocují bezdomovci. Hasiči hlásí uhašení požáru, při němž nebyl nikdo zraněn.
41; Turecký muž znetvořil svou manželku – Ukrajinku, která se s ním rozváděla. Vyčíhal si ji na tržišti a zasadil jí řezné rány nožem v obličeji.
42; Světová zdravotnická organizace zveřejnila nepříznivou prognózu ohledně úmrtnosti na koronavirus. Podle stavu z 18. ledna bylo ve světě potvrzeno téměř 96 milionů případů nákazy. Ve světě umírá v průměru 2,9% nakažených. V České republice umírá 1,9% nakažených (pozitivně testovaných), v Rusku 2,17%.
43; USA plánují rozšíření sankcí proti „Severnímu proudu – 2“. Informuje o tom agentura Bloomberg.
44; Porošenko navrhl potrestat Kreml za zatčení Navalného. Podle názoru bývalého ukrajinského prezidenta měl být přivítán ve vlasti jinak než hrozbou věznění.
45; Neuvěřitelné svinstvo. Bělorusko bylo zbaveno práva pořádat mistrovství světa v ledním hokeji. Tichanovskaja mluví o vítězství. Vůdkyně běloruské opozice Svetlana Tichanovskaja označila rozhodnutí IIHF za „vítězství každého Bělorusa“.
46; V Nejvyšší radě chtějí zavírat do vězení na 15 dní za sexismus. A hned se poslanci předháněli v definicích, co je sexismus: gesta, vizuální projevy, vyřčená či napsaná slova či chování ukazující, že je člověk kvůli svému pohlaví považován za méněcenného. Sexismem naopak není: ochrana žen v době těhotenství, porodu a kojení, povinná vojenská služba mužů podle zákona, rozdíl v důchodovém věku mezi muži a ženami, nespecifikované pozitivní úkony.
47; Ve Světové zdravotnické organizaci obvinili Čínu z utajování koronaviru a otálení v prvních dnech pandemie. Čína je dlouhodobě kritizována ze strany Washingtonu.
48; Bývalý ukrajinský ministr infrastruktury Omeljan očekává rozpad Ruska na patnáct států a výplatu reparací. Reakce na síti na sebe nenechali dlouho čekat: „To víš, že se rozpadne... A nezapomeň si zase vzít včas prášek...“
49; Dva straší Estonci zemřeli v domově důchodců po aplikaci vakcíny proti koronaviru od společnosti Pfizer. Na vedlejší účinky bylo v Estonsku podáno 87 stížností.
50; V USA zatkli specialistku, která obvinila vládu z manipulací s údaji o koronaviru. Rebecca Jones byla už v květnu propuštěna z místními ministerstva zdravotnictví po svých prohlášeních, že státní orgány záměrně snižují množství případů COVID-19 i jeho obětí.
51; V Maďarsku budou projednány sankce proti sociálním sítím za porušování svobody slova. Sankce proti sociálním sítím se budou aplikovat v případě opakovaného porušení svobody slova z jejich strany.
52; Publicista Pozner informoval o úderu na „nejlepší zemi na světě“. Jsou to škody, které jsou dlouhodobé a nepominou zítra či pozítří. Je to na dlouho, možná navždy. Mluvil o ztrátě obrazu USA jako majáku demokracie.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
5 Komentářů k Rusvesna: Přehled zpráv – 18.1.2021

 1. .lak napsal:

  Z ae
  Josef
  Genocida v USA jak ve Rwandě.

  4 OdpovězLed 19, 2021 20:23
  To go
  Návštěvník
  To go
  Se přetahuji o klávesnici a nějaký idiot deep state? mi po cestě do ní klepe. :-)))

  Tahle agenda jede strašně dlouho za pomoci oligarchiády a z bílých snad v roce ještě 90. minulého milénia jich bylo 30% udělali 7% rasistů na planetě za 30. let. Jsou rychlí a blíží se finále dýpstejty, deep statem. Demokraticky a tam je v tom politika zcela podružná protože účel světí prostředky a je i za děním voleb v usa. Time 2:38
  https://www.youtube.com/watch?v=wxogkCO6haA
  https://www.youtube.com/watch?v=Glbvef8r3KI

  0OdpovězUpravLed 19, 2021 22:25

  • .lak napsal:

   Administrator
   To nikoho nezajímá, že máte starý mobil. Chceš chodit ven, zařiď se podle toho. Nikdo na vás nebude brát ohledy, že máte mobil z roku raz dva, prostě vám napaří pokutu, předvedou na stanici, dají u soudu podmínku, že když vás bez chytrého telefonu chytí ještě jednou, pošlou vás na Gitmo jako teroristu. Výmluva na starou Nokii vás neochrání před NWO. A bezdomovci smartphony dostanou od neziskovek a aby je neprodali za chlast, tak jim do nich dají QR aplikaci na jedno jídlo denně zdarma, a třeba na nocleh a na výplatu dávek. Bez chytrého telefonu bezdomovec nedostane dávky. Od toho okamžiku se i bezďáci nechají trasovat jako o život, jen když jim z toho něco kápne. A na ten čip budou stát frontu, protože čip jim nikdo alespoň v noci neukradne, když spí na lavičce.

   14OdpovězLed 19, 2021 20:29
   To go
   Návštěvník
   To go
   Co jste se dozvěděli?
   Bije vás tu po hlavách jak úderník černé šlechty a zdaleka to není o pocitech ale skutcích děje a vk hodiny rozvádí s gustem hodiny žvástů sociopatizace možností které ještě neprovedli s deep state. To není o pocitech ale jasná zpráva.

   0OdpovězUpravLed 19, 2021 23:50

   Chápete to jednání?

 2. .lak napsal:

  No, poperte se kteří dýdžejové s aparatůrami, pardón aparáty jsou nejlepší hudba ale na kovidové exoty půjček spolčených banksterů na platby big pharmě se psy a karanténami realizovaného lágru nemají.

  Lidé už za naprosto nesmyslnými či spíš trávícimi rauškami děti určitě už loupají očima jak nadloubaní volové. Dobytek si ohlávky nenasadí sám ale vy bravurní ano.

 3. jarda napsal:

  Co je to za debila, ten lák?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!