Rusvesna: Přehled zpráv – 23.1.2021

estonskiy_soldat1; Estonský generál vyzval ke zvýšení výdajů na obranu, aby země mohla čelit „útoku Ruska“. Estonsko by mělo zvýšit výdaje na obranu na 6,5% HDP.
2; Situace se zhoršuje. Biden informoval o problémech USA. Podle slov nového vládce Bílého domu je třeba konat odvážně a rozhodně.
3; V Kyjevě byl zadržen bývalý zástupce šéfa SBU. Utekl i s pouty. V souvislosti s útěkem Dmitrije Neskromného byla vyhlášena pátrací akce.
4; Ve Světové zdravotnické organizace vysvětlili, proč „britský koronavirus“ může být ještě smrtelnějším. Nejde o jeho vlastnost, ale o to, že britský zdravotnický systém je přetížený. V každém případě je potřeba zastavit předávání viru nehledě na jeho varianty.
5; V Kyjevském onkologickém ústavu byly ukradeny nástroje a zařízení pro operace. Ústavu vznikla škoda za více než 10 milionů hřiven.
6; Výcvik ozbrojenců ukrajinské armády ve Spojených státech vedl k neočekávaným následkům. Absolventi výcviku tak získali kvalifikaci pro evropský trh a odcházejí pracovat do ochranek v EU, místo aby riskovali životy v Donbasu.
7; Propast mezi chudými a bohatými zeměmi se kvůli koronaviru snížil, informuje Blomberg. Ale není to tím, že by nejchudší země začaly bohatnout.
8; Pentagon plánuje změnu strategie zvláštních operací hybridní války. Ministr obrany USA poznamenal, že v této sféře probíhá v současnosti několik výzkumů.
9; Evropský poslanec za Litvu promluvil o riziku chodit po ulicích evropských měst kvůli nebezpečným úchylům. Viktor Uspasskich jde ze skandálu do skandálu.
10; Pravoslavný spisovatel, rozhlasový redaktor a publicista Sergej Chudijev prohlásil, že cílem lidí organizujících dnešní protesty je zničení ruského státu. Tito lidé musí ničit, jinak jejich existence ztratí smysl.
11; Zázračná monstra ruské armády řeší nejsložitější a nejnebezpečnější úkoly. Navádění transportů pod palbou nepřítele, odminovávání v distančním režimu nebo dokonce operativní budování dočasných silnic... Byl zveřejněn text o nových typech zbraní v ruské armádě na počest 320. výročí vzniku inženýrských vojsk.
12; Rusko se ocitá na hranici velké výzvy. Vypadá to, že zahraniční strůjci ruského majdanu a jejich domácí kolaboranti to myslí vážně...
13; V Donbasu si připomínají oběti konfliktu s Ukrajinou, který probíhá již sedmým rokem. Na oběti ukrajinských válečných zločinů nesmíme zapomenout. To nejsou nějací ruští žoldáci, o kterých blábolí ukrajinští politici, ale zcela nevinní civilní obyvatelé.
14; Šílený Bidenův první výnos: Sexuální mutanti zcela ovládnou a zničí americký ženský sport. Transgendeři mají nyní právo soutěžit jako ženy. Kolik skutečných žen bude mít šanci čelit výkonům něčeho, co se narodilo jako muž?
15; Záložní pluk USA: Nové síly byly vrženy do boje proti „Severnímu proudu – 2“. Biden a jeho parta nedají Berlínu a Moskvě pokoj.
16; Kronika ruského majdanu: Současná moc podcenila první kolo. V průběhu posledních let byla prováděna chybná a nedostatečná (pokud vůbec nějaká) politická práce s mládeží.
17; Vyšetřovací výbor a Nejvyšší soud podpořily myšlenku trestní odpovědnosti za zatahování nezletilých do politických protestů. V návrhu zákona se počítá s ještě drakoničtějšími tresty za svádění výrostků k organizování hromadných nepokojů a výtržností.
18; Velvyslanectví USA „varuje před protesty v Rusku“. Pod rouškou „varování svých občanů, aby se vyhnulo místům nepokojů“ velvyslanectví prakticky zveřejnilo trasy, kudy se mají protestující ubírat. Ruské ministerstvo na to reagovalo slovy, že ti silně překračuje rámec běžné péče o vlastní občany.
19; Musk slibuje sto milionů každému, kdo nabídne technologii, kterou nutně potřebuje. Oznámil to na své stránce na Twitteru.
20; Vladivostok: Navalného stoupenec zákeřně napadl policistu. Zapamatujte si toto video. Nebude to dlouho trvat a u soudu uslyšíme, že se pokojně procházel a přitom ho napadli rozzuření policisté.
21; Gates se nechal očkovat proti koronaviru. Jméno zakladatele Microsoftu už několik let figuruje v konspirologických teoriích o čipování při vakcinaci.
22; Koronavirus v Rusku: Minimální přírůstek za posledních 2,5 měsíce. V Moskvě počet nových nákaz odpovídá číslům z počátku října.
23; Protesty na podporu Navalného. Co se děje na Dálném Východě a na Sibiři? Protesty celkem logicky začaly právě zde. S postupujícím dnem se přelévají dále na západ.
24; Bylo stanoveno datum začátku Trumpova impeachmentu. 45. prezident USA už přepustil nejvyšší státní funkci demokratu Joe Bidenovi, ale pro jeho oponenty to je jen bezvýznamná epizoda na jejich cestě pomsty.
25; Přišly další podrobnosti o zdravotním stavu čtrnáctiletého Ukrajince surově zmláceného v Paříži. Chlapec měl v ten den narozeniny. Ostatní stihli utéct, jeho na místě střetu surově zmlátili. Utrpěl mnohačetná poranění, zlomeniny končetin a žeber a dokonce bodná zranění nožem. Nachází se v umělém spánku. Jeho stav je nadále vážný, ale zlepšuje se. Lékaři už připravují jeho probuzení z umělého spánku.
26; Posílí bojeschopnost ruské námořní flotily. Co dokáže plavidlo s názvem „Grajvoron“? Loď je vybavena řízenými raketami „Kalibr-NK“ určenými pro zasahování námořních a pobřežních cílů.
27; Požár na ubytovně v Dněpropetrovské oblasti. Hořelo celé patro. Lidi museli sundávat z oken. Jsou hlášeni zranění, mezi nimi i děti.
28; Ukrajinská armáda zaútočila na Doněckou republiku ze vzduchu. Armáda Doněcké republiky utrpěla ztráty. Situace se každým dnem zhoršuje. Aktivizaci bojových akcí lze pozorovat na všech úsecích fronty.
29; V Doněcké republice se všechno chystá k vakcinaci. Ministerstvo zdravotnictví odmítlo zprávy o „smrti v důsledku očkování Sputnikem V“. Zatímco probíhá příprava na očkování ruskou vakcínou, která přijde teprve za několik dní, lživá nepřátelská propaganda už hlásí první mrtvé.
30; Protesty na podporu Navalného v Moskvě: Došlo k prvním případům zatýkání a útokům na policii. Z jedné policistky se demonstranti snažili strhnout neprůstřelnou vestu, na policisty létaly plastové láhve a vejce. Došlo k fyzickým potyčkám.
31; Pučkov („Goblin“) se obrátil s výzvou k policii. Známý ruský spisovatel, publicista, překladatel, blogger a vývojář počítačových her zdůraznil, že v ulicích jsou desetiny procenta ruských občanů,kdežto za policií stojí zbytek národa. Normální pracující lidé nemají možnost vzít do rukou hole a udělat v ulicích pořádek, Tuto funkci svěřili vám. A proto: Konejte svou povinnost, dělejte svou práci!
32; Puškinovo náměstí v Moskvě dnes. Nepoučitelní lidé,kteří skočili na výzvy Alexeje Navalného, který už několikrát nechal protestující na holičkách na nepovolených akcích, se znovu sešli na Puškinově náměstí.
33; Podlá taktika: Ukrajinská armáda útočí na Doněckou republiku ze všech směrů, ale sama se kryje civilním obyvatelstvem. Palebná postavení mávají často dokonce ve dvorech obytných domů.
34; Účastníci „moskevského Majdanu“ se pokoušeli blokovat dopravu. Na vozovkách i na chodnících se shlukovali účastníci nepovolených protestních akcí. Ruští demonstranti infikovaní virem ukrajinského Majdanu napadají policisty.
35; Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na podporu moskevských protestů ze strany Spojených států. Nedávno americké velvyslanectví prohlásilo, že sleduje „informace o protestních akcích v 38 ruských městech“. Ruské ministerstvo zahraničí vyzvalo americké kolegy, aby si hledělo vlastních problémů a nevměšovalo se do věcí jiných států.
36; „Mírumilovní demonstranti“ v Moskvě vyrazili oko náhodnému řidiči auta s majákem. K incidentu došlo na „Barevném bulváru“, kde se sešli účastníci nepovolené akce. Muž byl hospitalizován.
37; Ukrajinští radikálové překazili akci na podporu Navalného v Kyjevě. K velvyslanectví Ruské federace přišly zhruba dvě stovky mužů, kteří trhali a zapalovali plakáty na podporu Alexeje Navalného. Došlo k potyčce mezi policií a odpůrci akce na podporu Navalného.
38; Navalného štáb z Berlína oznámil prodloužení protestních akcí i příští víkend. Oznámil to Leonid Volkov, který se nachází v Berlíně.
39; Po útoku na pracovníka Dopravní policie během protestů v Petrohradě bylo zahájeno trestní řízení. Probíhá akce na identifikaci a zadržení podezřelého. Byla vytvořena operativní vyšetřovací skupina.
40; SBU odhalila a zdokumentovala protiprávní činnost obyvatele Chersonské oblasti který údajně vystupoval pod pseudonymem „Džigurda“ a zadržela jej za organizování protestů proti zvyšování cen energií.
41; Moskevský majdan: Surové bití odpůrců ze strany Navalného stoupenců. Objevuje se stále více videodůkazů o dnešních zvěrstvech ruských „majdanovců“ v Moskvě.
42; Na protestních akcích bylo zadrženo zhruba 300 dětí a výrostků. Upřesňuje se, že mnoho z dětí bylo z policejních služeben už předáno jejich rodičům.
43; Nové „mocenské centrum“ globálního světa aneb „V čem je tajemství úspěchu Vietnamu“. Vietnamští komunisté jsou reálnou silou. O málo známých faktech ohledně dnes již téměř stomilionového Vietnamu píše profesor Alexandr Sokolovskij.
44; Veterán ruského ministerstva vnitra předpověděl desítky nových zatčení. Bývalý šéf speciální jednotky ministerstva vnitra zhodnotil práci silových struktur během protestních akcí, které proběhly v mnoha městech Ruské federace.
45; Talentovaná mladá obyvatelka Luganska Faina Savenkova a o padesát let starší známý autor fantasy Alexandr Kontorovič napsali společný román o dětech a boji dobra se zlem o jejich duše. Dnes je složité pochopit, kde je dobro a kde zlo. A kterou stranu si vybereme, závisí jen na nás, shrnula dívka.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Jeden komentář na Rusvesna: Přehled zpráv – 23.1.2021

  1. Louis napsal:

    Zoufalstvi chazaru pouziva i deti na demonstracich a US diplomate v Rusku naviguji demonstranty.
    Biti policistu pesti do tvare a jejich provokace zdokumentovany, nasilnici zadrzeni. Zatykani nasilniku a provokateru financovanych $ pokracuje. Trump uvolnil 4 milardy $ na diverzi Ruska.
    Ten Trump,ve ktereho volove jeste vkladaji nejake nadeje. Ten hraje na Floride golf, ackoliv predpovedel, ze 25.1. prijde boure. Asi tim myslel svou porazku v golfu.
    Poskoci US chazaru nemaji sanci. RT a Rossia24 vsechno detailne zdokumentovaly a Rusy i zahranici prubezne informuji live.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!