Putin: „TI, KTEŘÍ NEJSOU S NÁMI, JSOU ODSOUZENI K STRAŠLIVÉMU MUČENÍ“

putinRuský analytik Chazin se pokouší o výklad Putinovy řeči na Davoském fóru. Nejdříve je prý třeba říct, za jaké situace Putinova řeč zazněla a proč Putina pozvali. V průběhu posledních let byly neustále útoky novinářů na Putina, že je to "vrah", "travič", "diktátor", "tyran",.. A najednou toto pozvání... Ti lidé, kteří se schází na Davoském fóru - kapitáni světového byznysu - nečtou nesmysly novinářů, a tím spíš novinářů najatých za peníze. Situace ve světě je taková, že oni chápou, že ji nelze vyřešit bez seriózní účasti Ruska. Sice nejraději by Rusko srovnali podle svého, ale zatím se jim to nepodařilo a nedaří a tak je nutné s Ruskem počítat a dohodnout se s ním. Proto účast Putina na fóru byla nutná. Není vyloučené, že to bylo poslední velké společné zasedání před KOLAPSEM liberální ekonomiky.
Chazin je přesvědčen, že to, že finanční loutkovodiči, bankéři,.. nechali projít Bidena za prezidenta znamená, že jsou schopni se smířit s kolapsem.
V této situaci vychází Putin na arénu a vede dlouhou řeč. Tu je možno rozdělit na 3 části:

1) "Pánové, omlouvám se, chápu vaše psychologické potíže, ale model, podle kterého se vyvíjela vaše liberální ekonomika, ekonomika finančního globalismu, jehož ideologií je liberalismus, tento ekonomický mechanismus, konkrétně emise peněz, je vyčerpán..."

2) Dále vysvětlil, jaké to bude mít důsledky - finanční a ekonomické, sociálně-politické, geopolitické ve vztazích mezi státy. Označil důležité body vývoje tohoto modelu, hovořil o reaganomice počátku 80. let, o tom, jak byl tento systém uspořádán a k jakým důsledkům to povede. Vyslovil klíčovou větu: zmizení střední třídy v současné její podobě. Právě střední třída byla základem reaganomiky a ta umře spolu s touto ideologií.
Putin velmi podrobně popsal důsledky a opět zdůraznil, že tento model skončil...

Současně popsal další sociálně-politické důsledky s odkazem na situaci s volbami ve Spojených státech.

Přitom použil frázi: vy mě chápete ( odkaz na nějaký skrytý kontext, který je srozumitelný všem účastníkům fóra, ale obyčejnému člověku, který čte liberální tisk, ne).

Obecný význam té části byl následující:

Jde o to, že psychologický stav všech účastníků Davoského fóra lze popsat pojmem - kognitivní disonance. S čím je to spojeno? Oni mluví veřejně v liberálním jazyce, nadále financují a usilují o liberální linii - a nemohou udělat nic jiného. Neumí ani mluvit jiným jazykem, takže očekávat od Bidena, Clintonů a dalších, že se změní, je nemožné.

Ale hluboko uvnitř, jeden vedle druhého, již chápou, že tento model skončí. Proto jsou ve stavu orwellovského rozpolcení: uvnitř přemýšlí, jak se zachránit, zatímco dál vykřikují hesla jak je všechno skvělé.

A Putin reálně ozvučil všechny jejích obavy a jednoduchým jazykem vysvětlil, jak je třeba na toto téma mluvit - otevřeně. V tomto smyslu otevřel Pandořinu skříňku.

Samozřejmě by s ním raději mluvili v intimním prostředí, aby to nebylo vysíláno do celého světa, ale nestalo se.

3) Putin pak hovořil o tom, že zachraňovat se je třeba na místech, že vzniknou regionální centra a že my ( Rusko ) máme představu, jak je možno se zachránit. Vysvětlil, jaké směry by měly být (medicína, vzdělání, ...), jejichž realizace garantuje těm, kteří to nabízejí společnosti, přežití v rámci těchto globálních otřesů.

A řekl, že on takový plán má.

Jinými slovy vysvětlil, že ti, kteří k nám dnes přijdou, budou nám pomáhat a spolupracovat s námi - ti mají šanci uniknout...

Ti, kteří zůstanou v rámci liberálního světa, pochopitelně zahynou ve strašlivé agónii.

Poslední otázku Klause Schwaba, která se týkala vztahů s Evropou, lze vykládat takto:

Vladimíre Vladimíroviči, jste připraveni převzít odpovědnost za kontinentální Evropu?

Odpověď byla, že teoreticky jsme jedna civilizace, a proto, pokud Evropa změní své ideologické názory, jsme připraveni jí pomoci.
Chazin označil Putinovu řeč za historickou, silnou, a že na rozdíl od zombírovaných politiků jako je Merkelová věcně elitám řekl, co je v blízké budoucnosti čeká a že jejich stylu řízení je konec. A Rusko zná řešení.

Video Chazina https://www.youtube.com/watch?v=oncSHKJehuQ&feature=emb_logo

Řeč Putina na Davoském fóru http://kremlin.ru/events/president/news/64938

Překlad: https://youtu.be/22aibxhJThA

Nebo zde: https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/243/preklad-celeho-putinova-projevu-v-davosu
12 Komentářů k Putin: „TI, KTEŘÍ NEJSOU S NÁMI, JSOU ODSOUZENI K STRAŠLIVÉMU MUČENÍ“

 1. Vlasta napsal:

  Paní Jano, styďte se. Opisovat je neslušné jak u dětí ve škole, tak u novinářů v médiích.
  Článek v původním znění napsal p. Iščenko a vyšel už 29.1. zde:
  https://www.pokec24.cz/politika/mnichovsky-davos/

  • proud napsal:

   Opisovat,nebo prekladat neni to stejny ;-)

  • Jéňa napsal:

   @Vlasta

   Co má Chazin spolešního s Rostislavem Iščenkem?

   Co má překlad Chazina a projevu Putina k Davosu od autora Janky Šťastné v jejím článku (ozdrojovaném) co společného s opisováním?

   Jaké původní znění článku webu pokec24 přloženého autora Iščenka vůči článku paní Jany se myslí?
   - - -
   Ruský zdroj článku Iščenka https://www.discred.ru/2021/01/28/rostislav-ishhenko-myunhenskij-davos/

   • Jéňa napsal:

    @"Co má Chazin spolešního s Rostislavem Iščenkem?"

    Jo, a mimochodem, Chazina neberu, na toho si dávám pozor...ale to je osobní názor.
    Chazin patří (pracuje) pro marxistický projekt klan. korp. grupirovky (SSSR 2.0) - to nemám z vlastní hlavy (ale souhlasím s tím), to cituji znalejší a zkušenější osoby z ruských webů a diskuzí.

    A Iščenko? Iščenka beru, to je férák...tož tak (z mé strany).

    • Jéňa napsal:

     @"Chazin patří (pracuje) pro marxistický projekt klan. korp. grupirovky (SSSR 2.0"

     Chucpe Chazina a „Cařihradu“: Nabiullina proti Putinovi!

     Televizní kanál «Царьград» (Cařihrad) vydal neuvěřitelně arogantní manipulativní materiál, ve kterém spolu s Michailem Chazinem obvinil šéfku Ruské banky z odporování politice prezidenta Ruska.

     To, co „ekonom“ Chazin dělá společně s televizním kanálem, někteří lidé nazývají slovem „chucpe“ - bezmezná arogance, která přemáhá lidi kolem. Takovým způsobem - bezostyšným zkreslením skutečných událostí vytvářejí pro lidi, kteří jim důvěřují, alternativní realitu, kterou mohou interpretovat tak dlouho, jak se jim líbí.

     Potíž je v tom, že tisíce lidí těchto snílků po mnoho let naslouchají a naslouchají jim a snaží se vytvořit obraz o okolním politickém prostředí. Potíž je i v tom, že ve své době koncepční hnutí vnímalo tyto lidi jako zastánce prosazování myšlenek správného uspořádání ekonomického systému. Ale ve skutečnosti, vše, co vysílají do společnosti, je služba úzkoklanového zájmu, která má za cíl přesně to, co nyní kritizují Elvir Nabiullin a Vladimir Putin.
     https://zakonvremeni.ru/publications/25-factological/47971-khutspa-ot-khazina-i-tsargrada-nabiullina-protiv-putina.html

     Doplňujicí komentář k další indicii ohledně Chazina je zde
     http://www.nwoo.org/2021/02/01/texas-se-pripravuje-na-referendum-o-odtrhnuti-od-usa-a-nejen-to/#comment-2169836

 2. Leni napsal:

  Teď by lidé, kteří ještě dokážou myslet, by se měli opravdu zamyslet, protože V. Putin nikdy nemluví do větru a když řekl to, co řekl, má k tomu ale setsakramentské důvody. Bylo to varování celému světu, bylo to varování lidem, aby se připravili na nejhorší. Připravili, ne aby zkormouceně čekali co přijde, ale aby se připravili.

  • proud napsal:

   Jo,no,Jenove nastesti vychcipaj,protoze misto uceni se preziti v prirode a praci na zahrade jen spamujou a hrabou se v tlustejch knihach,v hlave nic,kde nic neni,ani cert nebere :-))))))))))))))))A dobre tak,normalni lidi budou mit svejch starosti dost,nez si je jeste nechat pridelavat siosektarema!

 3. proud napsal:

  Pojdte, zalozime "Vselidovou stranu" a uplacame program co se nebude libit zadnymu prachacovi,at je sranda..…
  Fouknem tam znarodneni a referenda a budem se divat jak se jim jezej vlasy a nemuzou spat
  a vsechny "statni" posty budou jen na bazi zamestnancu,nasich zamestnancu,zadny bossove
  pracovni smlouva a hotove....................atd.,atd, kazdej navrh se probere,nejde o stranu jednotlivcu a predsedu,ale vsech,kazdej si muze rict jak ma vypadat,svou predstavu,o vsem hlasovat. Zadnej navrh nebude nikoho jinyho,nez spolecnej,protoze spolecne odhlasovanej.Kdyz si muze slovenskej stbak rabis udelat ano jako fabriku,dosadit se do vlady,vyhazet odborniky a chovat se tam jako prase,muzeme mit taky svoji stranu a vykopat ho,jeste mu roztrhat prdel.

  • proud napsal:

   A clenem muze bejt kazdej,je jedno ve ktery "hitparade" uz sedi,zadny soutezeni,zadna konkurence,casem si vybere,kde chce zustat;-)

 4. proud napsal:

  Prvni zprava kterou bych navrhl poslat "prejvlade" by byla: Prestante nicit to co zbylo z republiky,zubozovat lid a plejtvat odbornikama za pravdy co se vam a sionistum co vas vedou,nehodej do kramu!

 5. proud napsal:

  Hmmm......vidim to nadseni bejt sebou samejma a ridit si svuj vlastni stat a podilet se na spolecnym stesti,az tolik nadseni jsem opravdu necekal,bravo...........hul uz mam oprenou v koute,pripravenou ji nad ovcema co umej becet jen v anonymnim stadu,jeste jen kdyz jde o skandovani, zlomit. Nezklamali jste me,bejvalej narode,urcite ani hrdyho Robika ne,jak se hrnete vzit si co vam patri a na cem makate,v cem prezivate,misto abyste zili,jako jediny a pravoplatny vlastnici........

 6. Gyorgy Schwartz napsal:

  Bohužel, plány 9.Okruhu satana sú iné, a aj Putin ich pozná, no zatajuje!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!