Nová kniha: Valerij Viktorovič Pjakin – O světě křivých zrcadel 2

book-OSveteKrivychZrcadel2Druhý díl knižního seriálu Valerije Viktoroviče Pjakina O světě křivých zrcadel se věnuje problematice státu. Podrobně vysvětluje, co to vlastně je stát. Jakými vlastnostmi musí disponovat stát a jeho obyvatelstvo, aby bylo možno zajistit jeho vznik a udržitelný provoz. Jak je stát řízen. A jak to, že jedny státy vystupují v roli subjektů mezinárodního práva, zatímco jiné jsou jen zeměpisnými prostory, objekty soupeření řídících systémů nadnárodní úrovně. Jak si státy zajišťují vlastní zdrojovou stabilitu a jakým způsobem vnímat účastníky protistátních demonstrací.
V knize naleznete kapitoly popisující stát jako systém pro přežití národa, výklad pojmů suverenita, státy historické a konstruované. Zvláštní články jsou věnovány Kubě, Maďarsku, Jemenu, Československu, Číně a vnějšímu řízení Ruska.

Další kapitoly jsou:

Komu vadí Rusko?
Revoluce je nevyhnutelná? Nebo!
Intervence, a
Domácí negři.

Kniha je psána přístupným jazykem a s jistotou lze slíbit, že v ohlášených tématech přispěje k tříbení názoru každého čtenáře.

Možno zakoupit za 315 Kč zde: https://www.zakazanevzdelani.cz/
136 Komentářů k Nová kniha: Valerij Viktorovič Pjakin – O světě křivých zrcadel 2

 1. .lak napsal:

  Kroťte se jo. :lol:
  Z ae
  Slava
  Před dvěma dny jsem na tomto portálu napsal větu ve smyslu, že není problém vyrobit smrtící virus, problém je s jeho šířením. A proto si myslím, že se kalkuluje, že nejlepším distributorem virů bude právě naočkovaný nosič.

  44 OdpovězÚno 8, 2021 23:18
  Dáša
  Návštěvník
  Dáša
  vyzkoušeno u “španělské” chřipky

  19OdpovězÚno 9, 2021 0:39
  Země bez intelektu
  Návštěvník
  Země bez intelektu
  Nerouškovaní pohřbívali rouškované a to je fakt. Honem si nasaďte ideální petriho hadrové misky množení patogenů v odpadních metabolitech buněčné výměny. Zdatnější si mohou vyrobit odkápávací šlauf jak u klimatizace do sběrače a potom si v tom koupat vašky a luliny. A vybavenější vyškrabovat šle od opratí u nosu s mlaskáním formantů školastiky heploidů odpadu workoholických fachidiotů robotizace. To už je i lepší téma jak podpičníky s tamponovým šaškecem. I když před kteroukoliv bosingo stalkingového slabikářového kádrování brutopýrací vykydavého rozumy smradem "chytrostí z ctrl slyntamorů administrátora to samozřejmě v pokleslosti sprostot napadení mnoha desítek přispěvatelů jedním šlakem * nemůže konkurovat.

  0OdpovězUpravÚno 9, 2021 11:26

 2. proud napsal:

  ......ani me to nebere,predpokladam ze to tak jako "slavna" KSB bude opet napsano "cizi" reci,rozhodne tedy neslovanskou,radim,vemte si k tomu radeji slovniky cizich slov a fakt si to s nima uzijte,ucte se "cizi" reci,sionstina je pochutnanicko, pro ovce :-)))

 3. Jéňa napsal:

  Šéf evropské diplomacie Josep Borrell osobně navrhne vedoucím představitelům EU nové sankce proti Rusku.

  „O těchto otázkách budeme hovořit 22. února na zasedání Rady ministrů zahraničí EU a poté na březnovém summitu. Na těchto schůzkách se bude rozhodovat o dalších krocích. Bylo by správné zahrnout sankce. Učiním konkrétní návrhy s využitím svého práva iniciativy jako nejvyššího představitele pro zahraniční a bezpečnostní politiku,“ citují jeho slova RIA Novosti. https://vz.ru/news/2021/2/9/1084265.html
  - - -
  Předchozí souvislosti zde http://www.nwoo.org/2021/02/01/texas-se-pripravuje-na-referendum-o-odtrhnuti-od-usa-a-nejen-to/#comment-2170407
  nebo také zde, s komentářem V. V. Pjakina http://www.nwoo.org/2021/02/01/texas-se-pripravuje-na-referendum-o-odtrhnuti-od-usa-a-nejen-to/#comment-2170580 (rusky, 00:40:35 Tisková konference Sergeje Lavrova a Josepa Borrella)

 4. Jéňa napsal:

  Komentář Xinhua:

  Robustní partnerství Čína-CEEC je příkladem nadregionální spolupráce

  V úterý čínský prezident Si Ťin-pching prostřednictvím videohovoru hostilsummit Čína – CEEC 17 + 1 , během něhož se očekává, že vedoucí představitelé dodají větší dynamiku do své praktické spolupráce v rámci mechanismu.
  http://www.xinhuanet.com/english/2021-02/09/c_139732246.htm

  Prezident Miloš Zeman vyjádřil na summitu 17+1  naději, že se podaří naplnit projekty spolupráce Evropy s Čínou. České firmy jsou podle něj připravené podílet se na projektu nové Hedvábné stezky, uvedl. Schůzka, které se účastnili zástupci zemí střední a východní Evropy a Číny, se konala kvůli pandemii koronaviru prostřednictvím videokonference.
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3267500-cina-slibila-zemim-stredni-a-vychodni-evropy-vakciny-chce-napravit-nenaplnene-investice

  Prezidenti visegrádské čtyřky se sjeli do Polska. Hovořit budou o ekonomice, klimatu i jubileu

  „V covidové době je trochu zvláštností, že se prezidenti sejdou osobně,“ komentuje setkání prezidentů a prezidentky zpravodaj ČT v Polsku Lukáš Mathé. Doplňuje, že Miloš Zeman na místo dorazil už v pondělí.
  Hlavy států budou řešit úlohu Visegrádské skupiny v Evropě i na globální scéně, zabývat by se měly například vztahy se Spojenými státy a Ruskem.
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3267176-prezidenti-visegradske-ctyrky-se-sjeli-do-polska-hovorit-budou-o-ekonomice-klimatu-i
  - - -
  Visegrádská čtyřka alias V4 + 1 (Rakousko)
  17 + 1 = směr Čína

  • Jéňa napsal:

   @"Visegrádská čtyřka alias V4 + 1 (Rakousko)"

   V4+1 s lídrem Orbánem (Viktorem) = směr Čína

  • Jéňa napsal:

   Čína: vznik nového globálního finančního centra

   Dolar se stává zbytečným: světoví bankéři sázejí na Peking

   16. ledna společnost SWIFT vytvořil společný podnik s výzkumným ústavem digitální měny Čínské centrální banky a jejím clearingovým centrem, uprostřed čínských experimentů s širokým využitím digitálního jüanu, uvedla agentura Reuters.

   Čína je v čele celosvětového závodu na zavádění digitálních měn centrálních bank a zahajuje domácí procesy v několika velkých městech, včetně Shenzhenu, Čcheng-tu a Chang-čou.

   Předchozí finanční centra světa nevznikla sama od sebe, ale byla postavena na základech těch starých. Takže v historických dokumentech můžeme vysledovat, jak se po zničení globální Východoindické společnosti v 17. století finanční centrum přesunulo z Holandska do Británie a poté se ve 20. století usadilo v USA.
   https://russtrat.ru/comments/7-fevralya-2021-0010-2923

   • Jéňa napsal:

    China Mobile otevírá druhé evropské datové centrum ve Frankfurtu

    FRANKFURT 3. února (Xinhua) - Společnost China Mobile International Limited (CMI), dceřiná společnost přední čínské telekomunikační společnosti China Mobile, otevřela ve Frankfurtu své druhé evropské datové centrum.

    Objekt Frankfurt, který byl postaven jako datové centrum Tier-3, se spojí s datovými centry CMI v Singapuru a Velké Británii, s jejím globálním síťovým centrem v Hongkongu a globální infrastrukturou mobilní komunikace a cloudové sítě, uvedla v úterý společnost.

    Frankfurt, známý jako mezinárodní finanční centrum v kontinentální Evropě, je sídlem mnoha důležitých internetových dopravních a datových center.

    V prosinci 2019 zahájila CMI své první evropské datové centrum ve Velké Británii.

    http://www.xinhuanet.com/english/2021-02/03/c_139718746.htm

   • Jéňa napsal:

    Čína staví v Pákistánu DIGITÁLNÍ hedvábnou stezku do Afriky a Evropy

    https://www.ft.com/__origami/service/image/v2/images/raw/https%3A%2F%2Fs3-ap-northeast-1.amazonaws.com%2Fpsh-ex-ftnikkei-3937bb4%2Fimages%2F_aliases%2Farticleimage%2F3%2F2%2F7%2F2%2F32022723-5-eng-GB%2F20210127-cable-map-BRI.png?source=nar-cms Čína se chystá položit poslední část přeshraničního kabelu z optických vláken v Pákistánu, který bude propojen s kabelem v Arabském moři. (Zdrojová fotografie od Getty Images)

    Kabel PEACE poskytne nejkratší přímou internetovou cestu mezi zúčastněnými zeměmi a drasticky zkrátí čas potřebný k přenosu dat z internetu.

    KARÁČÍ – Čína se chystá položit poslední úsek přeshraničního optického kabelu v Pákistánu, který vytvoří DIGITÁLNÍ hedvábnou stezku, která bude sloužit geostrategickým zájmům obou zemí. Připojí se k podmořskému kabelu v Arabském moři a bude obsluhovat země účastnící se čínské iniciativy "Pás a cesta" (BRI) a Evropy.

    Pozorovatelé to vidí jako strategický krok k obcházení mezinárodních telekomunikačních konsorcií ovládaných západními a indickými společnostmi.

    Pro Čínu je zásadní vybudovat rychlou a bezpečnou trasu pro internetový provoz do Evropy prostřednictvím vyhrazeného kabelu spravovaného a kontrolovaného výhradně Číňany.
    https://asia.nikkei.com/Spotlight/Belt-and-Road/China-builds-Digital-Silk-Road-in-Pakistan-to-Africa-and-Europe

    • Jéňa napsal:

     @"Čína staví v Pákistánu DIGITÁLNÍ hedvábnou stezku do Afriky a Evropy"

     ...provoz do Evropy prostřednictvím vyhrazeného kabelu spravovaného a kontrolovaného výhradně Číňany.

     Konečným výsledkem bude špičkové propojení mezi řadou zemí účastnících se iniciativy "Pás a cesta" (BRI) a Evropou – protože středomořská sekce je již položena a vede z Egypta do Francie. Do konce roku 2021 bude celý 15 000 km dlouhý optický kabel online.

     To ukazuje, že BRI není tolik o budování silnic, přehrad a vysokorychlostních železničních sítí, ale zejména o Digitální hedvábné stezce, úzce spojené s nejmodernější čínskou kybernetickou technikou.

     V knize Globální ekonomika v asijském věku https://www.amazon.com/ReORIENT-Global-Economy-Asian-Age-ebook/dp/B0064BV2I8/ref=sr_1_1?crid=2QXJIGSNE8RIC&keywords=reorient+global+economy+in+the+asian+age&qid=1612243693&sprefix=Reorient+%2Caps%2C432&sr=8-1 mimořádné knize vydané v roce 1998, zesnulý, velký Andre Gunder Frank vyčerpávajícím způsobem rozdrtil eurocentrismus a ukázal, že vzestup Západu byl pouhým historickým výkyvem a důsledkem úpadku Východu kolem roku 1800.

     Nyní, jen o dvě století později, je těžiště planety zpět v Asii, jako tomu bylo po většinu zaznamenané historie. Osud těch, kteří jsou slepí k důkazům a neschopní se přizpůsobit, je poslat si telegram k naprosté bezvýznamnosti – píše Pepe Escobar, ve svém článku
     https://www.unz.com/pescobar/xi-and-putin-make-the-case-for-win-win-vs-zero-sum/
     jenž byl použitý jako zdroj výše uvedených informací (některých).

    • Jéňa napsal:

     Výprodej řeckých přístavů - co kdo dostane

     Přístavní kapacity skupují Čína, USA. Rusko je zatím stranou

     "Přístavy Řecka se stávají geopolitickou a finanční platformou, která vyvolává zájem všech hlavních mocností," píše internetový deník The Russian Athény. Společnosti z USA, Číny a Ruska, ale také z Izraele, Itálie a Německa, aby se zaměřily na řecké přístavy, od Alexandroupolisu na severu po Heraklion na Krétě a od Igoumenitsy a Astakosu na západě po Volos a Kavala na východě a severovýchodě."

     Rozruch začal v roce 2012, kdy byl v Řecku zrušen zákon, který stanovil minimální nutnou účast státu v podnicích strategického průmyslu včetně přístavů. Zákon byl zrušen pod tlakem MMF a Evropské unie, které to označily za jednu z klíčových podmínek záchrany Řecka před jeho dluhy.

     První zrušení zákona využili Číňané. V roce 2016 koupila čínská společnost COSCO za 368,5 milionu dolarů 51 procent akcií největšího řeckého přístavu Pireus poblíž Atén. Pro Čínu je Řecko průsmykem Nové hedvábné stezky (BRI) mezi Evropou a Blízkým východem. Nachází se v severní části Středozemního moře Pireus nejblíže Suezskému průplavu. Odtud je Peking vhodný pro zvládnutí trhu Evropské unie. Čínská společnost Huawei již otevřela své logistické centrum v Pireu.
     https://www.fondsk.ru/news/2021/02/11/rasprodazha-grecheskih-portov-chto-komu-dostanetsja-52900.html

     https://www.fondsk.ru/images/news/2021/02/11/or-52900.jpg?109761
     Čínský nápis v přístavu Pireus

 5. Americkej bouchač napsal:

  Je tam v knize Pjakina něco vo letu Amiků-ch na měsíc ? Zajímá mě to a to hlavně kolik měli sebou na tři neděle wocta, nu hlinitýho a ztřeliva v tý Arizoně .

  Cowboj

 6. Jéňa napsal:

  Indické novinky

  V plánu hraničního uvolnění mezi Indii a Čínou je model Galwan vzorem

  Devět měsíců poté, co byly obrněné jednotky indické armády a Lidové osvobozenecké armády (PLA) uvězněny v přímé konfrontaci,z očí do očí ve východním ladakhském sektoru, se ve středu večer začaly stahovat ze severního a jižního břehu zamrzlého jezera Pangong Tso, čímž připravily cestu k obnovení míru a klidu po celé linii skutečné kontroly (LAC) s Čínou.

  https://www.hindustantimes.com/india-news/in-india-china-s-border-disengagement-plan-galwan-model-is-the-template-101613036016063.html

 7. Jéňa napsal:

  Oficiálně:
  Británie zaznamenala nejhorší hospodářský kolaps za více než tři století

  Je důležité si uvědomit, že nyní krize ani ve skutečnosti nezačala. Roky 2008 a 2020 jsou jen malými předzvěstími skutečné krize, která začne, až za západní hajzlpapír nebudou dostávat energo zdrojové pošušňáničko, ale bítí do ksichtu a kopance nohama. Poté bude pro „některé“ země, které jsou fyzicky i morálně v úpadku, nevyhnutelný obrovský mor.

  No, ale tito - což je zatím malo, ve srovnání s tím, co přijde – krizoví předchúdci již lámou staleté rekordy. BRITÁNIE DNES oznámila pokles HDP o 9,9%, což je největší PROPAD za 311 LET.

  Oficiální propaganda samozřejmě poukazuje na ubohý koronavirus, jenž vypadá velmi komicky na pozadí Švédska, které nehrálo šaškárnu jako jsou „tvrdá uzamčení“, ale jeví se mnohem lépe než Británie, pokud jde o nadměrnou úmrtnost v roce 2020 a dynamiku ekonomiky.
  Píše alexsword, „po šoku“ zde https://aftershock.news/?q=node/947907
  za použití zdroje Reuters https://www.reuters.com/article/uk-health-coronavirus-britain-economy-idUSKBN2AC0KQ

 8. Jéňa napsal:

  Druhý "Lavrovův návrh" nemusí být

  Je dobře, že novináři neřídí armády. Jinak by se lidstvo dávno samo sebezničilo v masovém mlýnku, který začal kvůli levné senzaci.

  Dnes ráno jsem několikrát slyšel (viděl, četl), že "Rusko narušuje vztahy s EU", "Rusko přerušilo vztahy s EU", nejměkčí byl: "Lavrov varoval EU před přerušením vztahů v případě uvalení nových sankcí". Došlo to k tomu, že vždy poklidnému Kremlu se podařilo ještě před obědem ústy PESkova (jenž obvykle "neví", ale tentokrát ne), apelovat na to, aby se nezkresloval význam ministrových slov a nevytrhávaly se z kontextu.

  Není to náhoda. Výrok Sergeje Lavrova, který připustil hypotetickou možnost rozpadu vztahů s EU, je opravdu velmi ostrý. Navíc, to bylo téměř současně s kultovním vystoupením v Radě Bezpečnosti OSN Vasilije Nebenzji, který zcela nemilosrdně a bez tradičních diplomatických servítek máchal našim evropským partňorom nos v Мinských dohodách, když vyžadoval ukázat, kde jsou tam specifikovány jakési "povinnosti" Ruska, vysvětlit, co právě Moskva "musí splnit", jestliže ona nic nikomu nemusí, a také obvinil Francii a Německo ze spoluúčasti na zločinech spáchaných ukrajinským teroristickým režimem a na tomto základě je odmítá v postavení zprostředkovatelů.

  Tak začíná článek Rostislava Iščenka, který po úvodu pokračuje článek zde https://zvezdaweekly.ru/news/20212121528-3To08.html tohohle Rostilava Iščenka
  http://www.nwoo.org/2021/02/01/putin-ti-kteri-nejsou-s-nami-jsou-odsouzeni-k-straslivemu-muceni/#comment-2169525

 9. proud napsal:

  drby,drby a nic nez drby:-))))))))))),navrh ani jeden a kdyby se nahodou,NAAAAHODOU!, objevil,byl by stejne pitomej jako siopjakinova sekta! Uz se nemohli siozidi dockat az zas sajta pojede............aby mohli davat spamy pres celou sajtu.....

 10. Jéňa napsal:

  @"máchal našim evropským partňorom nos v Мinských dohodách"

  "drby,drby a nic nez drby" ©

  Jak pro koho...

  Formát Minsk a rovněž formát Astana jsou dva velmi důležité formáty co se týče globální politiky - tedy nejen pro Rusko, jenž ji díky Putinovi po krůčcích provádí ve svůj prospěch (Ruska), co si budem povídadat, že jo...to je celkem jasný.
  Nuž tedy - není co dodat (asi).

  • proud napsal:

   Ano,jak pro koho,konecne neco aspon trochu k veci. Ono je potreba budovat soucasnost a budoucnost,s nadhledem nezaujatejch pozorovatelu,nikoliv manipulatoru,ne se machat a utapet v minulosti,navic vetsinou sikovne vymysleny a upraveny,byt i nejakym pisalkovskym fantazirovanim jak to on vidi,nebo jak se to jemu zda,zasranym slepym a samolibim "clovecenstvim" danym jeho omezenejma schopnostma vnimani,ze?.......... ;-)

  • Jéňa napsal:

   @"jak to on vidi,nebo jak se to jemu zda,zasranym slepym a samolibim "clovecenstvim" danym jeho omezenejma schopnostma vnimani,ze?"

   Zrovna k této "myšlence" zde vyšel článek, před chvílí, vydáno ve 13:05, jmenuje se (pod názvem):

   Proč je svět tak zabedněný a krutý
   http://www.nwoo.org/2021/02/13/proc-je-svet-tak-zabedneny-a-kruty/

   Vlastně je to video...

  • Jéňa napsal:

   @“formát Astana“

   Irák dostal pozvání k účasti na rozhovorech v Astaně o Sýrii jako pozorovatel

   Bagdád, SANA - Irácká vláda obdržela pozvání federálního Ruska k účasti na 15. kole rozhovorů v Astaně o Sýrii, které se má tento týden konat v ruském městě Soči.

   Irácké ministerstvo zahraničí v sobotním prohlášení uvedlo, že podtajemník iráckého ministerstva zahraničních věcí Nizar Al-Khairallah se setkal s ruským velvyslancem v Iráku Maximem Maximovem

   Maximov předal Iráku oficiální pozvání k účasti na rozhovorech v Astaně, které se mají konat 16. – 17. února za účelem projednání vývoje v Sýrii jako „pozorovatele“.

   14. kolo rozhovorů v Astaně, které se konalo v kazašském hlavním městě Nur-Sultan (dříve Astana) https://1url.cz/vzx0I ve dnech 10. – 11. prosince 2019, když ručitelé z Astany (Rusko, Írán a Turecko) v závěrečném prohlášení obnovili silný závazek k suverenitě, nezávislosti, jednotě a územní celistvost Syrské arabské republiky a potvrdili pokračující spolupráci k eliminaci teroristických organizací v Sýrii a odmítnutí separatistických programů, jejichž cílem je narušit suverenitu a územní celistvost Sýrie.
   https://izwest.livejournal.com/9492993.html

   • Jéňa napsal:

    @“ručitelé z Astany (Rusko, Írán a Turecko)“

    Írán se připravuje na trvalé členství v EAEU

    Předseda íránského parlamentu Mohammad Bagher Ghalibaf řekl, že jeho země vedla nezbytná jednání a připravuje se na trvalé členství v Euroasijské hospodářské unii (EAEU),uvádí "Iran.ru".

    "Tato unie sjednotila všechny země regionu a vytvořila zónu volného obchodu. Írán zahájil jednání o tom, aby se stal stálým členem unie, a přípravy na naše trvalé členství budou prováděné během příštích dvou týdnů," řekl Kalibaf podle Fars News.

    Írán a EAEU usilují o výrazný nárůst obchodu od doby, kdy 17. května 2018 podepsaly tříletou předběžnou dohodu o přijetí Íránu na EAEU v kazašské Astaně.
    https://moscow-baku.ru/news/politics/iran_gotovitsya_k_postoyannomu_chlenstvu_v_eaes/

  • Jéňa napsal:

   @"Druhý "Lavrovův návrh" nemusí být"

   Lavrov: „Rusko neopustí Evropu, ale bude rozvíjet vztahy nikoli s Bruselem, ale s jednotlivými zeměmi EU“

   Lavrov oznámil zničení všech mechanismů spolupráce ze strany EU:
   „Rusko neopustí Evropu, ale bude rozvíjet vztahy nikoli s Bruselem, ale s jednotlivými zeměmi EU, protože byly zničeny všechny mechanismy spolupráce s EU.“

   "Nezaměňujte Evropskou unii s Evropou. Evropu nikam neopouštíme. V Evropě máme mnoho přátel, mnoho podobně smýšlejících lidí. Budeme s nimi nadále rozvíjet oboustranně výhodné vztahy,“ uvedl v pondělí Lavrov na tiskové konferenci v Petrohradě v návaznosti na jednání se svým finským protějškem Pekkou Haavisto.

   Vztahy s Evropskou unií jako organizací byly zničeny již v roce 2014 z iniciativy Bruselu, uvedl Lavrov.
   https://antiempire.b-cdn.net/wp-content/uploads/2020/10/lavrov-sergey.jpg

   „V zásadě každý, kdo se zajímá o situaci v Evropě, ví, že rozpad trvá již dlouhou dobu, vztahy evropská unie soustavně porušuje. Takovým zlomovým bodem byl rok 2014,kdy Ukrajina měla převrat a Evropská unie projevila velkou bezmocnost, pokud jde o dohodu, jíž dosáhla vláda a opozice," připomněl ministrův dlouhodobý nárok ruské strany na partnery z EU.

   „Tehdy se Evropská unie opravdu ponížila," řekl Lavrov. Poté "EU bez výjimky zničila všechny mechanismy," řekl ministr.
   Zmraženy byly zejména pravidelné vrcholné schůzky na nejvyšší úrovni , setkání členů ruské vlády s evropskými komisaři a předsedou Evropské komise, více než 20 odvětvových dialogů a každoroční setkání ruského ministra zahraničních věcí s vysokou představitelkou EU pro zahraniční věci byla zmrazena.

   "To vše bylo zničeno, a ne námi," shrnul Lavrov.
   Přežily pouze sporadické kontakty, včetně diskuse o mezinárodních otázkách, například o situaci v Sýrii nebo kolem íránského jaderného programu nebo o dodávkách ruských uhlovodíků.
   https://aftershock.news/?q=node/948728 ze zdroje
   https://www.rbc.ru/politics/15/02/2021/602a5a239a7947b53364901f

 11. Jéňa napsal:

  Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 08.02.2021_Titulky_CZ v překladu Ireny Aneri

  https://www.youtube.com/watch?v=jqN9NuIok8M

  00:00:22 «Konfrontace s VP SSSR». Koho myslel Pjakin?
  00:27:02 Role F. D. Bobkova při tvorbě KOB
  00:35:53 Je Pjakin zapojen do «ostrahy» Putina?
  00:40:35 Tisková konference Sergeje Lavrova a Josepa Borrella
  00:59:14 Zatčení Navalného
  01:09:40 Setkání Ašurkova s představitelem ministerstva zahraničí Británie
  01:16:25 Výměna ruské hymny za «Kaťušu» nebo «Den vítězství»
  01:20:46 Kdo a proč potřebuje miliony vlasovců, kteří znají KOB?

  • Jéňa napsal:

   Chronometráž (ze zdroje):

   00:00:21 O činnosti skupiny osob vystupujících nyní jménem VP SSSR.
   O činnosti Fondu konceptuálních technologií. Psychologie kňouralů_fňukalů a kult zrádců, pěstovaný nyní v dílech pod značkou "VP SSSR". O projevu Vladimira Putina na Davoském fóru. Pro co jsou vytvořeny formáty Minsk a Astana.

   00:27:02 O účasti Filippa Bobkova na šíření KOB. Proč jsou díla Koncepce zařazena na seznam extremistické literatury.

   00:35:53 Zabývá se Valerij Piakin ostrahou Vladimira Putina? O činnosti VP SSSR a Fondu koncepčních technologií.

   00:40:35 O návštěvě Ruska šéfa diplomacie Evropské unie Borrella a jeho schůzce se Sergejem Lavrovem. Proč se zahraniční velvyslanci zúčastnili soudu v kauze Navalnyj.

   00:59:14 O důvodech Navalného návratu do Ruska a jeho zatčení. O svržení Aun Su Ťij a nastolení pořádku v Myanmaru.

   01:09:39 O setkání Ašurkova se zástupcem britských tajných služeb. O práci tajných služeb se sociálními hnutími v Rusku.

   01:16:26 O rozhodnutí Olympijského výboru Ruska použít na olympiádě místo zakázané hymny "Kaťušu" nebo "Sbohem Slovanům".

   01:20:47 Proč číst práci VP SSSR, když to nezajišťuje přerod ve vlasovce?

   Zdroj: https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-8-fevralya-2021-g

   • Jéňa napsal:

    Dnes vychází

    Otázka - odpověď» ze dne 15. února 2021 (rusky)

    https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-15-fevralya-2021-g

   • Jéňa napsal:

    Diskutované otázky:

    00:00:22 Prohlášení Lavrovovo o připravenosti Ruska na přerušení vztahů s EU
    00:30:14 Nebenzja označila Berlín a Paříž za "spolupachatele zločinů" na Donbasu
    00:41:30 Kdo trvá na odchodu Ruska z Minských dohod?
    00:55:04 Stává se Rusko v každé historické fázi nástrojem GP?
    01:14:08 MMF doporučil Centrální bance RF snížit klíčovou sazbu. Proč je Nabiullina (Nabiullinová Elvira) proti?
    01:23:18 Setkání Putina s šéfy ruských médií v uzavřeném režimu
    01:29:27 Jaký je rozdíl mezi nihilismem a "psychologií fňukalů"?

    https://www.youtube.com/watch?v=vdycpXQYyLE&feature=emb_logo
    Valerij Piakin. Otázka - Odpověď z 15. února 2021 (rusky)

    • Jéňa napsal:

     Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 15.02.2021 Titulky CZ v překladu Ireny Aneri

     https://www.youtube.com/watch?v=uud51_8Nong

    • Jéňa napsal:

     Chronometráž (ze zdroje):

     00:00:21 Prohlášení Sergeje Lavrova o připravenosti Ruska přerušit vztahy s EU.
     O konfrontaci Západu a Ruska. Jak zničili Francii jako subjekt globální politiky.
     O Jelcinovi a příchodu k moci Vladimira Putina, o podvratné činnosti Medveděva. Co je podstatou opozice Západu k výstavbě «Nord Stream - 2».

     00:30:14 Prohlášení Nebenzji (Vasiljeva Aleksejeviče) o spoluvině Berlína a Paříže na zločinech v Donbasu. Jak je to správně: "banderovci" nebo "benderovci"?
     Proč je nežádoucí jakékoliv rozdělení území Ukrajiny. Prohlášení Vladimira Putina o tom, že Donbas my neopustíme.

     00:41:30 O významu Minských dohod a proč je Rusko přesvědčováno, aby se jich vzdalo. Co by se stalo, kdyby Ukrajina vystoupila z Minských dohod? O návratu ruského města Varšava a ruského ostrova Macmaj (nyní Hokkaidó japonsky). O formátech Minsk a Astana.

     00:55:04 Opravdu se v každé historické fázi Rusko stává nástrojem Globálního prediktora? Proč lžou o bolševicích. Ruská civilizace nabízí jiný princip globalizace.

     01:14:06 Proč MMF doporučil Rusku snížit klíčovou sazbu a Nabiullinová odmítla splnit doporučení. O podpindosnikách v Rusku.

     01:23: 18 O uzavřeném setkání Vladimira Putina s šéfy médií.

     01:29:27 Jaký je rozdíl mezi nihilismem a psychologií fňukalů? Pět druhů sociální idiocie. Psychologie fňukalů - základ všech forem sociální idiocie. Studujte KOB a DOTU.

     https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-15-fevralya-2021-g

    • Jéňa napsal:

     @“Psychologie fňukalů - základ všech forem sociální idiocie.“

     Osobně doporučeno (panu VK), obzvláště začátek od 01:29:27 a hned ten první druh sociální idiocie
     http://www.nwoo.org/2021/02/21/rusvesna-prehled-zprav-20-2-2021/#comment-2171893
     to sedí jak prdel na hrnci :-)

     Vysvětlována už byla houpacímu VKáčkovi od kolo.točů vícekrát, ale takhle pěkně to umí jen Pjakin! A navíc „přetáčivá houpačka“ se ráda nechává od VVPj „inspirovat“ :-o

     Bere všechno, je jak čert, a hrne to po tlakem - vše se mu hodí - k jeho šauglím,
     klukovi od řetízkáře s rotující houpačkou – i nu: Šaugle on the road ©
     https://www.alband.cz/saugle-on-the-road/ :-D

 12. Jéňa napsal:

  @"rovněž formát Astana..."

  Vysvětlení podstaty formátu Astany V. V. Pjakinem (stručně):
  https://youtu.be/xSMPUSe2FEU?t=3005 video CZ (čas 51:10) v překladu Ireny Aneri
  +
  textový výpis z videa CZ V. V. Pjakina o formátu Astana v čase 51:10
  „Formát Astana, role Kazachstánu, Nazarbajeva“ ©
  +
  video „Astana budoucí město Nového světového řádu hlavního města Kazachstánu“
  a další informace v souvislostech, (nejenom)...

  To vše je možno nalézt v článku nazvaném:
  Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 19.09.2016. VIDEA: “Samantha Powerová v OSN” a “Astana”

  https://aeronet.cz/news/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-19-09-2016-video-samathy-powerove-v-osn-a-astany/

  • proud napsal:

   Ten uz cihal a preslapoval,potreboval se vyblejt:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Jéňa napsal:

   V Soči začaly třístranné konzultace Ruska, Turecka a Íránu

   Delegace zemí garantů astanského procesu (Rusko, Turecko, Írán) pořádají v úterý v Soči třístranné konzultace. Informuje o tom TASS s odvoláním na ruskou delegaci.

   V úterý se uskutečnilo bilaterální setkání ruské delegace se zástupci Turecka a Íránu.

   15. Mezinárodní setkání o Sýrii v astanském formátu se koná v Soči 16. - 17. února.
   https://moscow-baku.ru/news/politics/trekhstoronnie_konsultatsii_rossii_turtsii_i_irana_nachalis_v_sochi/

  • Jéňa napsal:

   @ „setkání o Sýrii v astanském formátu se koná v Soči 16. - 17. února“

   A hned po něm, v návaznosti (souvislosti) se koná:

   Třístranná schůzka ministrů zahraničí Ázerbájdžánu, Turecka a Gruzie - uskuteční 18. února v Baku

   Náměstek gruzínského premiéra, ministr zahraničí Gruzie David Zalkaliani navštíví Ázerbájdžán 18. února, hlásí Report.az.

   Ministr se zúčastní devátého setkání ministrů zahraničí Ázerbájdžánu, Gruzie a Turecka v třístranném formátu v Baku.
   V rámci návštěvy bude Zalkaliani také hostit setkání jeden na jednoho s Džejchuna Bajramova ( Ázerbájdžán) a Mevlüta Çavuşoğlu (Turecko).

   Poslední schůzka ministrů zahraničí v tomto formátu se konala v Tbilisi v prosinci 2019.
   Ministři zahraničí souhlasili s uspořádáním příští schůze v Baku.
   https://moscow-baku.ru/news/politics/glava_mid_turtsii_posetit_18_19_fevralya_posetit_azerbaydzhan/
   - - -
   Poslední schůzka v prosinci 2019 - před koronou, před korona virem...Hmmm

   Poprvé se setkání MID Ázerbájdžánu, Gruzie a Turecka konalo dne 8. června 2012, kdy byla podepsána Trabzonova deklarace...Aha
   https://sputnik-georgia.ru/caucasus/20210217/250906838/Glavy-MID-Gruzii-Azerbaydzhana-i-Turtsii-vstretyatsya-v-Baku.html

   - O čem je taký „Trabzon“?
   - Tu je něco, je to prej o budoucnosti Kavkazu: TRABZONSKÁ BUDOUCNOST KAVKAZU
   https://noev-kovcheg.ru/mag/2012-14/3374.html
   - - -
   Situaci na Kavkaze pozorně sleduje i ten, co má „ke všemu“ výzvy a projevy, ten se dvěma klíči (na vlajce).

   • Jéňa napsal:

    @“Situaci na Kavkaze pozorně sleduje i ten (...) se dvěma klíči (na vlajce).“

    Vatikánská vlajka
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Vatik%C3%A1nsk%C3%A1_vlajka

    Do Ázerbájdžánu přivezou jednu z nejznámějších katolických svatyní

    Jedna z nejznámějších katolických svatyní socha Panny Marie Fatimské bude v září a říjnu převezena do Ázerbájdžánu, Arménie a Gruzie. Píše o tom "Agentura katolických zpráv".

    Jak uvedl apoštolský nuncius v Arménii a Gruzii, arcibiskup José Bettancourt, "katolíci z Kavkazu se radují z návštěvy regionu obrazu Panny Marie Fatimy".

    Bettancourt uvedl, že tato iniciativa bude symbolizovat usmíření v regionu.

    "Tato iniciativa reaguje na obavy papeže, který ve svém projevu z 8. února oznámil, že se zvláštní pozorností sleduje situaci na Kavkaze, kde stále ještě doutná konflikt", - řekl on.

    https://moscow-baku.ru/news/sobytiya/v_azerbaydzhan_dostavyat_odnu_iz_samykh_izvestnykh_katolicheskikh_svyatyn/
    - - -
    Ono je to zase o něčem jiném (jako obvykle), než nás krmí Mé.dia společně s kanadským emigrantem José Avelinou Bettencourtem a lžipapou Františkem.

    Tentokrát je klíč (pro pokračování děje) spojen s vlajkou Gruzie - podle mého.
    S Gruzii, o níž je zde řeč, a to nejenom (samozřejmě), jako vždy.
    Střelka cílí na Arménii - a pak dále, až do Jeruzaléma. Přičemž Sýrie je v tom taky – jakbysmet.

    • Jéňa napsal:

     @“Socha Panny Marie Fátimské bude v září a říjnu převezena do Ázerbájdžánu, Arménie a Gruzie“

     Třístranná schůzka ministrů zahraničí Ázerbájdžánu, Turecka a Gruzie, která se měla uskutečnit 18. února v Baku se nekonala. Premiér Gruzie rezignoval a spolu s ním padá i dosavadní vláda.

     Gruzínskou vládu po rezignaci premiéra povede ministr obrany Irakli Garibašvili, informuje deník Vzglyad v Tbilisi. Parlament začal o jeho nominaci uvažovat v pátek. Irakli Garibašvili byl premiérem již v letech 2013 až 2015. https://vz.ru/news/2021/2/18/1085759.html

     A tuto situaci na Kavkaze pozorně sleduje i ten se dvěma klíči :-o
     Jak by ne, a nejenom on, zřejmě a hlavně rovněž On - pan Nikdo.

     „Zjevení“ Panny Marie Fátimské v září a říjnu v Ázerbájdžánu, Arménii a Gruzii patří očividně do Velkého globálního projektu GP.

     Do tisíce let plánovaného projektu, dlouhodobého globálního projektu (ten jen tak nezmizí), procesu na pozadí běžícího a uskutečňovvaného, nenápadně po jednotlivých pokračováních (po kapkách) - nezávisle na čemkoli. Takové projekty se jen tak (nebo někdo) nezastaví.

     V září se nám „zjeví více na očích“, myšleno v indiciích ve zpodobnění s Pannou Marii z Fátimi (křesťanského potního místa) – nyní (pochopitelně) na Kavkaze, jak bylo oznámeno.
     - - -
     @Tentokrát je klíč (pro pokračování děje) spojen s vlajkou Gruzie (…) cílí na Arménii - a pak dále, až do Jeruzaléma (…) Sýrie je v tom taky – jakbysmet.“

     Vlajka  Gruzie, známá též pod názvem vlajka s pěti kříži, viz zde.

     Prvním je Svatojiřský kříž = červený kříž v bílém poli.
     Nejznámější zpodobnění je na vlajce Anglie, a je také součástí vlajky Velké Británie.
     Svatojiřský kříž na městských i zemských vlajkách sahá pravděpodobně až do doby, kdy byzantská armáda udržovala v Janově svou posádku.
     Standarta této posádky (červený kříž na bílém poli) byla věnována kapli svatého Jiří v Janově, a od té doby se používá jako znak a vlajka Janova.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99%C3%AD%C5%BE_svat%C3%A9ho_Ji%C5%99%C3%AD

     Ve středu všech čtyř bílých polí tvořených červeným křížem svatojiřským je umístěn červený, tlapatý křížek (ve středoevropské heraldice nazýván též přesnějším názvem kříž tlapatý vydutý)
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Gruz%C3%ADnsk%C3%A1_vlajka

     • Jéňa napsal:

      @"Tentokrát je klíč (pro pokračování děje) spojen s vlajkou Gruzie (…) cílí na Arménii"

      Kandidát na post gruzínského ministra zahraničí David Zalkaliani řekl, že v regionu se vyvinula poměrně obtížná situace, a konečné rozhodnutí o navrhovaných platformách by měly učinit tři země jižního Kavkazu.

      „V regionu se vyvinula poměrně složitá situace, vidíme návrhy na vytvoření různých důležitých platforem, například „ 3 + 3“a „3 + 2 “. Tato otázka vyžaduje dialog s partnerskými zeměmi, rozhodnutí přijmou tři země jižního Kavkazu. V tomto ohledu jsem vedl diskuse s ázerbájdžánskými a arménskými partnery o určitých tématech. Zároveň budu o této otázce diskutovat s našimi ázerbájdžánskými a tureckými partnery, “ řekl Zalkaliani a zdůraznil, že je nutné dosáhnout konsensu mezi třemi zeměmi jižního Kavkazu a ukázat celému světu potenciál spolupráce mezi zeměmi tohoto regionu.
      https://moscow-baku.ru/news/politics/glava_mid_gruzii_nameren_obsudit_s_azerbaydzhanskim_i_turetskim_kollegami_regionalnuyu_platformu_3_3/

 13. Jéňa napsal:

  USA-Írán

  Íránská dohoda druhá část: Blinken řekl Evropanům, že Biden je připraven jednat s Teheránem

  Spojené státy jsou připraveny zahájit jednání s Íránem ve snaze obnovit jadernou dohodu z roku 2015 nebo něco podobného, ​​uvedl ministr zahraničí Antony Blinken ve čtvrtek prostřednictvím videokonferenčního hovoru s (E3) - Francií, Německem a Spojeným královstvím.

  https://www.breitbart.com/national-security/2021/02/18/iran-deal-part-two-blinken-tells-europeans-biden-ready-negotiate-tehran/

  • Jéňa napsal:

   Írán-USA

   Pokud se o JCPOA, americké akce by měly mluvit hlasitěji než slova, říká vůdce

   TEHERÁN – Vůdce islámské revoluce éjatolláh Sajjid Alí Chameneí ve svých posledních oznámeních o současném aktuálním stavu mezi Íránem a Spojenými státy zdůraznil:

   "Pokud jde o JCPOA, sliby dala druhá strana. Říkám jednu věc: Slyšeli jsme mnoho slibů, které byly v praxi porušeny a byly v rozporu. Pouhá slova nepomáhají. Tentokrát pouze akce! Akce! Pokud islámská republika uvidí akci z druhé strany, bude jednat také,“ řekl ájatolláh Chameneí a dodal: „ Stanovili jsme podmínku a podmínka nebude ustoupena.“

   https://www.tehrantimes.com/news/458267/On-JCPOA-U-S-actions-should-speak-louder-than-words-Leader

 14. Jéňa napsal:

  USA-Texas

  Podle amerického ministerstva energetiky je více než 450 000 mil vysokonapěťových přenosových vedení v přenosových vedeních USA rozděleno do tří integrovaných regionálních sítí:

  jeden na východě, který spojuje východní pobřeží a státy planiny;

  další na západě, která spojuje tichomořské pobřeží a horské státy;

  A další, který působí v Texasu.
  https://indianaenergy.org/wp-content/uploads/2019/05/North-America.jpg

  Jak se mění výroba a přenos elektrické energie?
  Se zavedením nových, nákladově konkurenceschopných technologií se historické způsoby výroby a přenosu elektřiny dramaticky a rychle mění. Elektřina může být vyrobena ze solárních panelů, větrných turbín a dalších zdrojů. Ty mohou být rozptýleny po celém systému společnosti, který zvrátí tok elektřiny z elektrárny na zákazníka a místo toho se přesune ze zákazníka zpět do sítě https://indianaenergy.org/electric-grid-system/ 
  ze zdroje https://aftershock.news/?q=node/949169

 15. Jéňa napsal:

  @"Bidenské novinky"
  +
  "Rok vola"

  Na NETu se objevilo video o pádu dílů leteckých motorů na domy v USA (video)

  Očití svědci natáčeli vraky leteckého motoru Boeingu 777 padajícího na zem a domy v americkém Coloradu. Záznam byl zveřejněn na YouTube společností 9News.
  https://moscow-baku.ru/news/proisshestviya/v_seti_oyavilos_video_padeniya_chastey_dvigatelya_samoleta_na_doma_v_ssha/
  - - -
  “A budou padat...a budou – dokud nepochopí“ ©
  http://www.nwoo.org/2020/12/01/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-23-11-2020/#comment-2167695

 16. Jéňa napsal:

  Valerij Piakin. Otázka - odpověď z 22. února 2021

  «Otázka - odpověď» ze dne 22. února 2021 (rusky)
  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-22-fevralya-2021-g

  00:00:22 Proč si Navalnyj dovoluje urážet veterána?
  00:38:12 Evropský soud pro lidská práva požadoval, aby ruské orgány propustily Navalného
  00:41:30 Masové nepokoje v Barceloně po zatčení rapera Pabla Hasela
  https://www.youtube.com/watch?v=82g2-qH74EU

  • Jéňa napsal:

   Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 22.02.2021 Titulky CZ v překladu Ireny Aneri

   https://www.youtube.com/watch?v=LxCmOwz0ZBo

  • Jéňa napsal:

   Chronometráž (ze zdroje)

   00:00:23 Proč Navalnyj a liberasti od roku 2011 neutuchají s urážkami obyvatelstva. Proč ponižují veterána Ignata Arťjomenka, vyvolávají nenávist vůči sobě. Jak Medveděv ničil zemi během svého prezidenství. Proč Medveděvovi nedovolili nadále vládnout zemi. Pětidenní válka 08.08.08. O rychlém připojení NDR k SRN. Dvě složky zhroucení SSSR. O protestech na «Bolotné» a vlasteneckém shromáždění na Poklonnské.

   00:38:12 O požadavku ESLP (Evropský soud pro lidská práva) na ruské orgány osvobodit Navalného. «Vlastenec» Glazjev. Proč je Rusku pořeba vystoupit z ESLP a PACE (Parlamentní shromáždění Rady Evropy) a vytvořit vlastní platformy.

   00:53:58 O masových protestech v Barceloně kvůli zatčení rapera Pabla Hasela a jak se to týká koncepčního hnutí v Rusku. Proč Josif Stalin nepřevzal kontrolu nad Evropou v roce 1945, i když měl takovou možnost. Proč se v KOB používá vlastní terminologii a svůj jazyk. Ruský svět by měl přinést Světu соборность [sabornosť] (jednotu)*.
   S jakým globálním cílem se v KOB snaží nahradit [sabornosť] mafií.

   https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-22-fevralya-2021-g

 17. Jéňa napsal:

  @"Ruský svět by měl přinést Světu соборность [sabornosť] (jednotu)*."

  * Cоборность [sabornosť] (jednota)
  je čistě ruské slovo, jehož analogie v jiných jazycích NENÍ - prostě nexistuje.

  СОБОР [sabor] - je jedním z hlavních pojmů starověkého Ruska, nikoliv analogií jakéhokoli náboženského myšlení křesťanství. A v Rusku to znamenalo jen jedno, sjednocení určitého kolektivu společnosti v nejvyšším na všech společných zájmech a principech života.

  Jednotu lidí v lásce a bratrství.

  СОБОР [sabor] je čistě ruský koncept a nemá smysl hledat tento koncept v jakýchkoli jiných jazycích světa, náboženstvích, učeních, filozofiích, stejně jako pravoslaví nemá co dělat s jakýmkoli vyznáním, doktrínou nebo náboženstvím.
  https://istinavremeni.ru/viktor_yarosvet/sobornost-eto.html

 18. Jéňa napsal:

  Trumpův projev z Floridy (CPAC) živě 28.2.21 ve 21:30
  pohledem a s komentáři Martina Dzuriše
  https://www.youtube.com/watch?v=aViSC8S9GsA

  Trumpův projev
  https://www.youtube.com/watch?v=L1cfF-MxKM0
  (živě)

  • Jéňa napsal:

   RT dostala varování z YouTube kvůli vysílání Trumpova projevu

   Televizí kanál RT uvedl, že obdržel varování od správy YouTube za vysílání projevu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa z konference v Orlandu.

   Oficiálním důvodem varování je - „v těchto videích není dostatek kontextu, který doplnitelně popisuje a ukazuje, že je to Trumpova violative/porušující CPAC řeč, je třeba uvést více podrobností a více vysvětlujících informací, je třeba přidat kontext, a zejména - že je to příklad hateful/nenávistného projevu“.

   "Všechny tyto složité nepřekladatelné amerikanismy znamenají velmi jednoduchou cenzuru." V samotném videu (nikoli v popisu) musíte říci, že jakékoli zpochybnění výsledků voleb je lež. Skutečnost, že se jedná o živé vysílání bez komentářů, YouTube nevzrušuje,“ uvedla RT ve zprávě Telegramu.

   V neděli Trump, který vystoupil na konferenci konzervativců CPAC v Orlandu, nevyloučil, že by se mohl znovu ucházet o prezidenta amerického státu. Předpovídal, že „demokraté ve volbách v polovině období utrpí drtivou porážku a za čtyři roky definitivně ztratí Bílý dům“. https://vz.ru/news/2021/3/2/1087583.html
   - - -
   Kdo ví? Kdo ví? Kdo ví? - říkal Trump (ohledně prezidenství) ... mimo jiné.

 19. Jéňa napsal:

  @“Hra "Sarkozyho" pokračuje...“
  / http://www.nwoo.org/2020/11/21/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-09-11-2020/#comment-2165078 /

  Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl shledán vinným z korupce. Může se vyhnout vězení

  Francouzský soud shledal bývalého prezidenta země Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a pokusu o uplácení soudce. Odsouzen byl ke třem letům vězení, dva z nich však dostal podmíněně.

  Rozhodnutí soudu říká, že Sarkozy by se teoreticky mohl vyhnout vězení a strávit rok věznění doma, přičemž pro kontrolu jeho pohybu by byl použit elektronický náramek. Jak poznamenala francouzská média, rozhodnutí v této věci přijme jiný soudce.

  Zprávu přináší BBC - přes korespondentku BBC ve Francii - Lucy Williamson ... z BBC :-D
  https://www.bbc.com/russian/news-56241283
  - - -
  @ "Macron dal ultimátum" + "A stále dělá problémy" http://www.nwoo.org/2020/11/21/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-09-11-2020/#comment-2165437

  Hra "Sarkozyho" pokračuje...

 20. Jéňa napsal:

  Valerij Pjakin. Otázka - odpověď z 1. března 2021

  «Otázka-Odpověď» z 1. března 2021 (rusky)
  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-1-marta-2021-g

  • Jéňa napsal:

   Probírané otázky:
   00:00:21 Nasměroval GP Macrona?
   00:19:10 USA provedly nálety na Sýrii. Role Bidena
   00:30:56 Co se děje v Arménii?
   00:38:35 Jaké jsou skryté významy při hlasování o pomníku na Lubjance?
   00:49:20 «Na Rusku, jak na hřebíku, drží celý svět!»

   https://www.youtube.com/watch?v=2c8_ltapJqQ&feature=emb_logo

  • Jéňa napsal:

   Chronometráž: (ze zdroje)

   00:00:21 Proč se prezident Francie Macron vyslovil pro dialog s Ruskem na Mnichovské konferenci. Přenastavení Evropy od diktátu USA. Macronův návrh na vytvoření evropské armády. O mafii a rusofobii v Evropě.

   00:19:10 Proč viceprezidentka Kamala Harris nebyla informována o úderu USA v Sýrii. Jaké síly Biden představuje. Konfrontace státních a globálních "elit" v USA.

   00:30:56 O shromážděních v Arménii. Problémy řízení státu shromáždění neřeší. Kdo ovládá řízení davu v ulicích. O plánech na začištění arménské populace rukama Ázerbájdžánu. Proč se Pašinjan snažil destabilizovat situaci.

   00:38:35 Proč podpindosnik Sobjanin náhle zrušil hlasování o instalaci památníku Dzeržinského na Lubjance. Proč byl v roce 1991 rychle a nelegálně zbourán památník Dzeržinského – pomník ruského bolševismu, ruského světa. O bílém teroru a červeném "teroru".

   00:49:20 Proč je Rusko stabilizujícím faktorem v celém světě. Globalizační model, prováděný Globálním Prediktorem, dovádí svět ke zhroucení. O plánech Globálního Prediktora řešit problémy s pomocí Ruska, a potom jej odstranit. Ruský svět - spasení celého lidstva.

   https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-1-marta-2021-g

  • Jéňa napsal:

   Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 01.03.2021 Titulky CZ

   https://www.youtube.com/watch?v=evEhhMaDPug

 21. Jéňa napsal:

  Čína oznámila světu novou katastrofu

  Čína předpověděla explozi bublin na světových finančních trzích a na vlastním trhu s nemovitostmi. To jsou velmi reálné důsledky bezprecedentního přílivu levných peněz do světové ekonomiky. Proč
  Čína děsí svět novou krizí a za jak dlouho k ní může dojít?

  Čínského finančního regulátor vystrašil prohlášením hned o dvou cenových bublinách najednou. Za první, řekl tamní regulátor, rally světových akciových trhů připomíná bublinu, která nakonec praskne a akcie půjdou dolů.

  Druhá bublina dozrává na čínském trhu s nemovitostmi a mnozí z nich pokračují v nákupu domů jako investic nebo pro spekulativní účely, což je "velmi nebezpečné", varuje čínská centrální banka. 

  Čína se může připravit na zpřísnění své měnové politiky, která i tak nebyla měkká jako v USA a Evropě. Peking se může stejně tak pokusit ochladit akciové trhy a trh nemovitostí. Problém je v tom, že utahování šroubů ČLR může vyvolat novou krizi, kdy se svět ještě od ani nepohnul od krize korona virů.

  Prohlášení regulátora připomíná spíše první čínské varování, protože ani Fed, ani ECB se vůbec nezajímají o přehřátí akciových trhů a trhů s bydlením a Pekingu se tato nepozornost nelíbí.
  https://vz.ru/economy/2021/3/2/1087577.html
  - - -
  Pekingu se to nelíbí – tož, taková je situace... :-o

 22. Pozorovatelka napsal:

  Jéňo, dění běží nenápadně na úplně jiné frontě - papež je právě v Babylonu. Oficiálně sice ve městě Ur,ale že jde o bývalý Babylon, to už nikdo neřekne
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3279290-papez-frantisek-se-v-iraku-setkal-s-vyznamnym-siitskym-duchovnim-sistanim
  Že se v Iráku setkal se šíity (Írán) toho si také nikdo extra nevšímá.

  Jó, globalizace jde do finále a čísla 11 a 22 jsou ve hře
  https://aeronet.cz/news/od-egypta-a-babylonu-k-uprchlicke-vlne-a-konci-zapadu-a-o-cem-byl-ceremonial-gotthardsky-tunel/

 23. Pozorovatelka napsal:

  Ještě jednou papež v URu/Babylonu - čas od 18:06
  https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/221411000110306
  Podstatné věci probíhají nenápadně....

 24. Pozorovatelka napsal:

  Ukázka pro porovnání "budova EU a Babylonská věž" je například zde:
  https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=595243

 25. Jéňa napsal:

  @"...dění běží nenápadně na úplně jiné frontě - papež je právě v Babylonu"

  Přesně tak, tak jak píšete, Pozorovatelko.
  Měl jsem (mám) nachystané odkazy ohledně lžipapy Františka, ale nyní už je nemusím uvádět s aspoň trochu osvětlujícím či navádějícím komentářem(i).
  Vám stačí "brnknout" heslo alias slogan: "Korán versus Bible"... a je to.

  Nyní jen bleskově zkopíruji k doplnění z deníčku převzatý text z „rádiasefarad“ - (copy/paste):

  "Papež František přistál minulé pondělí v Bagdádu, kde zahájil třídenní cestu šesti městy. Expedice ohrožená zdravotní a bezpečnostní krizí, do níž je země ponořena, ale s obrovskou politickou a duchovní transcendencí. Je prvním papežem, který navštívil zemi a region s šíitskou většinou, snaží se oslovit irácké křesťanské menšiny a zároveň budovat mosty s islámem a najít jednoho z jeho hlavních vůdců: velkého ajatolláha Alího Sistáního, nejvlivnějšího muže země, a baštu tváří v tvář sektářství vyvolaném po Saddámově pádu." ©
  - - -
  Myslím, že jde hlavně o setkání a rozpravy Františka s Ali al-Sistanim.

  V tom podstata. Informační tok mezi touto dvojicí. (Bible vs Korán).
  Takže jsem si chtěl dnes nebo zítra něco povícero najít na NETu o Alim Sistanim, duchovním vůdci šíitských muslimů, nejen z wiki. K doplnění přehledu. Nyní to zřejmě zase posunu, neb jsem indisponován "zjevením" :-)

  Proto pomalu, krůček po krůčku, následně (dle situace) přidám nějaký informační doplňky k fatimské Panně Marii (jejímu budoucímu putování) - tak jak to beru a vidím...a chtěl jsem k události přidat. Ale nyní jen heslovitě (línej Honza), protože vím, že nyní ne alespoň jeden člověk hned pochopí, co tím myslím, pokouším se sdělit, protože mu (tomu člověku) už je to dopředu jasné, a více než to, jak vím z osobních zkušeností.

  Takže díky, uf, uf, uf :-)

 26. Jéňa napsal:

  @"Vám stačí "brnknout" heslo alias slogan: "Korán versus Bible"... a je to."

  BAHDIDA / Irák /, 7. března. / ÚLOHY /. Papež František se modlil za oběti války a terorismu v iráckém městě Mosul, které bylo tři roky (2014–2017) v rukou militantů teroristické organizace „Islámský stát“ (IS, v Ruské federaci zakázáno).

  V Mosulu, jednom z nejstarších měst na světě, před příchodem IS žili mírumilovně společně zástupci různých náboženství - muslimové, křesťané a jezídové, stejně jako křesťané, kteří byli islamisty podrobeni krutostem. Na náměstí, kde papež otevřel pamětní desku, jsou syro-katolické, syro-jakobitské pravoslavné, chaldejské a arménské pravoslavné církve. Ta zobrazuje mapu Arménie, na které je obzvláště zvýrazněn Náhorní Karabach.

  • Jéňa napsal:

   @"Ta zobrazuje mapu Arménie, na které je obzvláště zvýrazněn Náhorní Karabach."

   Doplňuji zdroj https://tass.ru/obschestvo/10852561
   +
   něco
   - - - pod čarou - - -
   Pěkně podle mapy, tak i tak, nejinak, Františku.

   Cesta papeže v Iráku je určována (dle zadání) s mnoha cíli.
   Je jich tam povícero, opravdu dost - hodně vektorů a zadání běžících procesů k vyplnění – to jest více vektorová a vícevrstvá zadača výletníka Francise s informačním ozvučením, vyššího zadání při plnění globálních úkolů tohoto nástroje z Říma..., jak mi vyplývá z odvození a dedukce při sledovačce vatikánského „klíčníka“.

   • Jéňa napsal:

    @“Pěkně podle mapy (...) Františku (...) hodně vektorů a zadání běžících procesů k vyplnění“

    „Zjevení“ Panny Marie Fátimské v září a říjnu v Ázerbájdžánu, Arménii a Gruzii patří očividně do Velkého globálního projektu GP, jak se zde psalo on.neh.dá.
    http://www.nwoo.org/2021/02/09/nova-kniha-valerij-viktorovic-pjakin-o-svete-krivych-zrcadel-2/#comment-2171853 a že se nám v září „zjeví více na očích“ - jak bylo oznámeno do světového infopole.

    Tím tisíce let plánovaným projektem (dlouhodobého globálního projektu) byl a je myšlen plán přenosu centra řízeni z Vatikánu do Ečmiadzinu - do Ečmiadzinu neboli Vagharšapatu - svatého města nedaleko arménského hlavního města Jerevanu https://cs.wikipedia.org/wiki/Vaghar%C5%A1apat
    - - -
    Očividně též, jeden z úkolů pro vatikánského „klíčníka“ (nejenom cestou po Iráku).

  • Jéňa napsal:

   @"Vám stačí "brnknout" heslo alias slogan: "Korán versus Bible"

   A také se psalo (on.neh.dá.), tady někde (blízko ke konci)
   http://www.nwoo.org/2021/02/09/nova-kniha-valerij-viktorovic-pjakin-o-svete-krivych-zrcadel-2/#comment-2171589 o tomto:

   „Střelka cílí na Arménii - a pak dále, až do Jeruzaléma. Přičemž Sýrie je v tom taky – jakbysmet.“

   Tím byla myšlena Arménie, což je nyní jasné a evidentní, tudíž jasnočka.

   A dále když si člověk tu jas.očku Jeruzalém pospojuje do souvislostí, tak Jeruzalém je „v tom všude“, v tom procesu, v cestě Františka do Iráku – v globální události spojenou s globálními procesy. Třeba jen tak namátkou (a narychlo) s tou svou arménskou čtvrtí, co do příkladu v souvislosti s Arménií (jak víme). Ale toho je moc a moc – zkrátka privela, co by se dalo ocitovat.

   No, ale jedna z hlavních a zásadních věcí, když už jsem u těch citací (z globálního hlediska), co se tedy týče Jeruzaléma v nynějším Izraeli, je to, jak už také vím, že jde především o něj: „jde o Jeruzalém“ © - jde o tuto geopolitickou točku (místo) a ne o stát Izrael sám o sobě, tak jak je nám servírováno...a jak bylo ve více Vašich článcích Vámi osvětleno - to jest tím jemuž stačí "brnknout" heslo.

 27. Pozorovatelka napsal:

  PS: Nebukadnesar ještě jednou, obsáhleji s důrazem na větu "zarytý nepřítel židů"
  https://refresher.cz/36031-Nebukadnesar-II-Nicitel-narodu-budovatel-Babylonu-a-tyransky-silenec-ktereho-postihl-bozi-trest

  Historie se opakuje - opět budujeme Babylon, jen tentokrát v čele s Bruselem. A ne náhodou v roce 2020 ("22") vstoupilo dění do finále.

  A ta arménská čtvrť v Jeruzalému - co dodat...

  A když Pjakin říká, že Izrael se naplno postavil proti globalistům, tak jsme u toho, že i Hitler své tažení na Rusko (zdroje) postavil na antisemitismu, což byl jen předvoj k tažení na likvidaci Slovanů (a Bible).

  • proud napsal:

   Nikdo se nikomu ve skutecnosti nepostavil,vlk vlka nesezere,jen predstaveni pokracuje dal.Ukazuje se lidem,hlavne tem potencialne nebezpecnejm co chteji videt,aby min zlobili...........siopjakin je jejich vychcanej slouha novy cirkve(sekty). Nikdo z nich nechce ten jedinej spravnej scenar,aby si lidi rozhodovali o sobe skutecne sami,coz jde jen za onoho tolik nenavidenyho majetkovyho rovnostarstvi.Jinak se "vlastnici" budou dal spolcovat aby meli vic a to jde vzdycky jen na ukor ostatnich.Vazne si nekdo mysli,ze ty siolzi,byt velice sikovne podavany,neprokoukneme? icmene pokracujte,jste poucni,at vsichni vidime jak to s nami koulite a ucime se.......

   • Pozorovatelka napsal:

    @proud -aktualita
    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/pripadne-valecne-zlociny-v-palestine-zacne-resit-haag-izrael-je-proti-141102

    Nastěhujte si domů Palestince a s nimi islám...Globalisté Vám poděkují přes nizozemský (šlechtický) Haag, poděkují Vám i Habsburkové a jejich Callergiho plán Panevropa (opět šlechtici)... A přestěhujte se na Aeronet, tam najdete spřízněné antisemitské duše. Anebo do Francie, tam Vám za antisemitismus bude tleskat žid J. Attali, viz jeho rozhovor:

    Otázka : “Závěrem lze říci, že ve věku globalizace upozorňujete na konec této mnohosvětové ekonomické role židů: už je nepotřebujeme?”
    Odpověď:“Hlavní rolí židů po tři tisíce let byla role kočovníků. Když se však s globalizací všichni stanou kočovnými, tito kočovníci již nejsou potřeba!”
    https://naseveru.org/2019/12/20/svata-valka-zide-izrael-biblicka-kultura-a-krvave-uplnky-druha-cast/

    • proud napsal:

     Nastehuj si je sama,ja jsem Slovan! Ale nase zblbly baby si libujou v exotech,devky!

    • proud napsal:

     Zadnej konec siozidu urcite necekej,sluzebnici GP budou dokud bude GP existovat!!! Na to si to moc dobre posychrovali a dodnes az do konce veku budou vydelavat na antisemitismu a schvalne umele vytvorenym "zidovskym" holokaustu,kterej se ale ve skutecnosti tejkal vsech lidi naprosto stejne!Do konce veku proto,ze ovce se nikdy neproberou,prilis sektaru a jim podobnejch parchantu jim zatemnuje mysl,cimkoliv,sedivakama,planetama,covidama.......na co si jen vzpomenes,jen aby je odvedli od reality a reseni jejich bidnejch existenci ktery si, taky umyslne,ani nepriznaj,protoze je nevidej. Nejlepsi otrok je ten kterej si otroctvi neuvedomuje,viz siopjakinovi "deti"!

 28. no one napsal:

  @Pozorovatelka, Jéňa

  Pozorovatelko, moc Vám děkuji, že jste se tu po dlouhé době, myslím 3 měsících, ukázala, ani si nedovedete představit, jak velký kámen mi ze srdce spadl (kolikátý už poslední dobou, ptám se sebe). A oběma také děkuji, že jste si vzpomněli.

  A nebylo to ani tak o tom, že bych snad měl co sdělit, spíš naopak, doteď se vzpamatovávám z toho šíleného února, kdy jsem byl zahlcen tolik, že dění jsem sledoval jen po očku, co mi čas a síly dovolily, a na těchto stránkách jsem snad poprvé za poslední 2-3 týdny. O to víc mě těší to, co jsem tu dnes našel (Vás oba, diskutující).

  • no one napsal:

   @Pozorovatelka, Jéňa

   pokračování
   Ale ten pocit raději nic nesdělovat a nechat si věci pro sebe jsem poznal o Vánocích. V tu dobu jsem měl obrovské nutkání napsat článek o covidu a vakcínách, ovšem z mnohem vyšší perspektivy než z úhlu pohledu člena "jednoho tábora" a to všechno alespoň rámcově zasadit do globálního dění. Dokonce jsem měl k tomu poukládané zdrojové články. Pak jsem ale zabrouzdal do dvou diskuzí a zjistil jsem, jak moc je společnost v této věci polarizovaná a jak příznivci jednoho tábora absolutně odmítají naslouchat názory svých oponentů, natož pak se dívat na věci z vyšší perspektivy. Ty diskuze byly vyhrocené natolik (urážky, sprostá slova, vyhrožování), že mě to absolutně demotivovalo k psaní jakéhokoliv článku na toto téma s tím, že bych zůstal nepochopen s rizikem, že se "slétnou supi". Z toho důvodu jsem se rozhodl, že příjemnější bude strávit svátky v přítomnosti svých blízkých. Se svými poznatky jsem se pak občasně dělil v rámci pár diskuzí, kde už ovšem byly podávány fragmentárně, protože tam to ani nijak nejde. I přesto se ale dá člověka, co zájem má, tímto způsobem alespoň nějak nasměrovat.

   "Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem a tady je řeč nejvyšší" Za tohle obrovské díky, k tomu mám jen to, že se zrovna nacházím v měsíčním období mezi úplňky v "mých" znameních, takže od konce února do začátku dubna mám v plánu si spíš udělat pořádek v sobě, pracovat na sobě s cílem pochopit a posunout se dál.

   Takže pro dnešek ode mě alespoň takto.

   PS: Třetí zatmění Slunce je až 10.6., takže 3. vlna asi ještě chvíli potrvá.

   PS2: Všimli jste si, jak se Rakousko/Vídeň snaží, seč může, aby v sousedních zemích bylo bráno jako kabrňák, který se covidu nebojí a aby k němu tyto země vzhlížely (jde hlavně o naše země), a zrovna jako náhodu v té době, kdy jsou na tom ČR a Slovensko mediálně nejhůře v Evropě?

   • Jéňa napsal:

    @no one

    díky, že jste se ozval, a díky za Vaše komentáře:
    teď už to není je la la, ale la-la-la (pro mne).

    Pěkný den

    Jéňa

 29. Jéňa napsal:

  «Otázka - Odpověď» ze dne 8. března 2021 (rusky)

  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-8-marta-2021-g

  00:00:22 Předseda Evropské rady Charles Michel nečetl Minské dohody?
  00:41:19 Americký ministr zahraničí Blinken: «Použijeme sílu vlastního příkladu»...
  00:52:00 Tak, koneckonců, Biden je od stranoviků nebo globalčíků?
  https://www.youtube.com/watch?v=gbkOdHpDN38&t=2s
  Valerij Pjakin. Otázka - Odpověď z 8. března 2021 (rusky)

 30. Pozorovatelka napsal:

  Zdravím Vás, no one a přidávám se k Jéňovi. A opravdu tři měsíce jsem nikam nenapsala ani čárku, jen příležitostně pročítala, co píšou jiní. A uvědomila jsem si, že nejvíce mě od psaní odrazuje to obrovské kvantum informací každý den, což přeloženě znamená to klasické "Není nic staršího, než včerejší noviny" - ač nově se dá říct, že není nic staršího, než hodinu stará informace. To kvantum zpráv a informací totiž znamená, že lidé už většinou čtou jen titulky (proto čím bombastičtější, tím lépe), ale hlavně platí to Pjakinovo: "Lidé si události pamatují maximálně tak dva týdny".

  A když napíšete článek, ve kterém se snažíte osvětlit širší souvislosti a vidět věci z vyšší perspektivy a ten zapadne, protože je přebitý právě těmi bombastickými titulky, tak si řeknete ,jestli Vám ten čas, energie a nasazení stojí za to (obzvláště když se na Vás ještě slétnou supi...). Vaší větě "Z toho důvodu jsem se rozhodl, že příjemnější bude strávit svátky v přítomnosti svých blízkých" proto velmi rozumím, obzvláště po těch létech vlastního psaní. Já to nazývám marností a nějak mi v té pauze došlo hlavně to, že takových lidí, kterým se nechce k ničemu vyjadřovat, je více, o to více jsem ale ráda, že Jéňa to ani jako sám voják v poli nevzdal.

  Ono to může vyznívat, že jsem si přivlastnila patent na pravdu a že žádné jiné názory neberu, ale ono je to tak, že čím déle na alternativě působím a vyhledávám ji (a už to bude nějakých deset let), tím více mám problém najít něco, co by mě oslovilo/obohatilo, tzn. jsem ke všem informacím stále více kritická. Samozřejmě se i já ve svém pohledu můžu mýlit, to ale nic nemění na mé únavě svůj pohled dál předávat.

  Jenže pak je tady taková věc, že v té denní přehršli článků a komentářů člověk narazí na jednoho/dva lidi, se kterými si má co říct - a to je velmi hřejivé! A pak to najednou je tak, že není nutné ke všemu psát článek, ale že stačí se potkávat v diskusi. Takže se opakuji v tom, že se přidávám ke komentáři Jéni a přidávám, že snad to zdejším ostatním nevadí tak, aby z nás na dalších stránkách (kolikátých už?) udělali rozvracející tým - logiku to totiž nemá už v tom, že ty komentáře jsou vždy plné odkazů, tzn. jsou o INFORMACÍCH (!), nikoliv o urážení autorů jiných komentářů a jiných názorů. A pokud jsou uváděny odkazy, tak to je přece o tom, že právě ty můžou být obohacující i pro jiné.

  K Vašemu "že se zrovna nacházím v měsíčním období mezi úplňky v "mých" znameních, takže od konce února do začátku dubna mám v plánu si spíš udělat pořádek v sobě, pracovat na sobě s cílem pochopit a posunout se dál" - to má něco do sebe, ale sledujte především nikoliv OBJEKTIVNÍ, ale hlavně SUBJEKTIVNÍ úplňky, tzn. vždy 2-3 dny, kdy je Měsíc v opozici k Vašemu narozeninovému Slunci. Totéž ještě více platí pro každé Vaše SUBJEKTIVNÍ novoluní, tzn. vždy 2-3 dny, kdy je Měsíc na stejném místě, jako Vaše narozeninové Slunce (je s ním v tzv. konjunkci).

  • Pozorovatelka napsal:

   -dokončení-

   K Vašemu PS:
   Další zatmění Slunce skutečně nastane 10.6.2021, ono ale jde o to, že půjde OPĚT o tzv. PRSTENCOVÉ zatmění - zatmění Slunce totiž může mít ČTYŘI podoby.A prstencové zatmění, to je takové to britské "Jeden prsten, jeden svět", neboli "One belt, one road", což je Nová čínská Hedvábná stezka. Ten úkaz můžete vidět například tady
   https://www.youtube.com/watch?v=c3LAkN-QHKc
   Přitom tomu (i prstencovému zatmění v roce 2020) předcházelo ÚPLNÉ zatmění Slunce v roce 2015 (právě tomu bude 6 let) a ÚPLNÉ zatmění Slunce není o prstenu, ale o koroně! A co se v březnu 2015 stalo, o tom jsem psala zde
   https://aeronet.cz/news/brezen-2015-konec-americkeho-imperia-a-jeho-dolaru-svet-se-prestehoval-do-ciny-mame-se-opravdu-radovat-hrozba-nove-valky-dohody-ttip-a-tpp-a-statecny-zeman/
   Ale souhlas, že 3. vlna ještě potrvá...

   K Vašemu PPS:
   To je výborný postřeh! Česko nejhorší v Evropě a Babiš na jednání V4 (V5), co dodat... Ba co víc - Německo zavírá hranice s Českem! Tak to už nevím, jaký větší signál Česko (a východní Evropa) mělo dostat, že do budoucna má směrovat k Číně... A k tomu papež v Iráku a aby nebylo málo, tak příští cestu chystá do Maďarska (vzpomínáte si ještě na slova Orbána, že když EU nedá východní Evropě peníze, dá je Čína? A co teprve skutečnost, že Maďarsko hned po revoluci jako první země otevřelo s Čínou bezvízový styk a že v Maďarsku od té doby existuje něco jako "Malá Čína"
   https://www.csfd.cz/film/68548-mala-zeme-mala-cina-tajemne-cinske-imperium/prehled/ )

   • Pozorovatelka napsal:

    A ještě dovětek o tom, jak Novou hedvábnou stezku vnímá Rusko, odkazů by byla spousta, ale ono stačí kliknout na Wikipedii, aby jeden viděl, že jde o Kazachstán (Astana/NurSultán) a Střední Ásii, tady kousek copy:

    Země Střední Asie
    Nová hedvábná stezka je velmi výhodná i pro státy Střední Asie. Už v roce 2001 vytvořily Shanghai Cooperation Organization (SCO), která spojuje Čínu, Kazachstán, Kyrgyzstán, Rusko, Tádžikistán, Uzbekistán, Indii a Pákistán. Díky pomoci od Číny mají tyto země možnost rychle rozvíjet svou ekonomiku, výrazně zlepšit bezpečnost a také posílit svoji stabilitu hlavně poté,[7] co se NATO začalo zaměřovat na jiné problémy a Rusko má problémy ohledně Ukrajiny. Tyto změny by měly pomoci v boji proti terorismu, separatismu a fundamentalismu neboli proti nechtěným jevům, které dlouhodobě brání v lepší obchodní a ekonomické spolupráci.[7]

    Státy Střední Asie profitují i z čínských investic do infrastruktury, neboť právě na území těchto zemí je zaostalost v oblasti infrastruktury nejvyšší. V rámci transportu se však nejedná jen o pozemní dopravu, Čína v těchto končinách investuje i do výstavby plynovodů a ropovodů, čímž by chtěla vylepšit dodávky energie jak ze Střední Asie, tak z oblasti Blízkého Východu. Momentálně jsou čínské ropovody a plynovody zranitelné, protože 80 % z nich vede přes Malacký průliv v jihovýchodní Asii.[7] Důležitým bodem pro co nejlepší využití Nové hedvábné stezky je i společný výzkum a výměna dat a technických dovedností mezi vysokými školami a různými institucemi v zemích, nacházejících se podél trasy. Právě ve Střední Asii investovala Čína nejvíce do zlepšení školství ve snaze vytvořit z Nové hedvábné stezky i „řeku znalostí“.[8] Všechny tyto investice, které Čína provedla na území Střední Asie, vylepšují vztahy Číny a států Střední Asie a zvětšují čínskou sféru vlivu v této oblasti.

    Rusko
    Tento fakt se však silně nelíbí Rusku, které Střední Asii považuje za svoji sféru vlivu a dostává se tímto do konfliktu s čínskými zájmy. Rusko nemělo žádnou oficiální strategii pro Novou hedvábnou stezku, "jejich hlavním záměrem je hájit svoje zájmy ve Střední Asii jako za Sovětského svazu."[3] Po nástupu Putina na post prezidenta v Rusku v roce 2000 se Rusko a Čína začaly sbližovat. Sbližovaní zemí znamenalo, že vztahy Ruska vůči Západu se zhoršovaly. Euromajdan a reakce Ruska ještě víc země sblížily.[7] "Prezident Xi a Putin se potkali při zahájení Zimních olympijských her v Soči 6. února 2014, krátce poté Rusko a Čína podepsaly velkou plynovou dohodu."[7] Jedenáctého září 2014 na summitu SCO prezidenti Xi a Putin slíbili kooperaci na velkých projektech a pomoc ve vzájemném rozvoji.[9]

    https://cs.wikipedia.org/wiki/Nov%C3%A1_Hedv%C3%A1bn%C3%A1_stezka

 31. proud napsal:

  Georgij Sidorov o liberálno-demokratickej diktatúre

  Ako viete, budúcnosť je vždy viacrozmerná. Preto na otázku „Čo čaká ľudstvo v budúcnosti?“ ťažko odpovedať. Možno, ak všetko zostane po starom, druh Homo sapiens sapiens čaká degeneráca a v dôsledku toho smrť. Ale ak sú Američania a Európania pripravení naďalej sa prispôsobovať podmienkam, ktoré im diktujú darebáci z nadnárodného finančného internacionálu, ​​potom ruský národ pomocou štátnej nátlakovej mašinérie, na ktorú sa liberáli spoliehali, nebudú schopný priviesť k šialenstvu.
  Allen Dulles svojho času označoval Rusov za „najnepokornejších ľudí na Zemi“ a mal pravdu. Na základe našej mentality sme takí. Rusov za celú ich stáročnú históriu nikdy nikto nepodmanil. Prehrali bitky, ale nie vojny a výnimkou nie je ani nový typ vojny, ktorú proti nám vedú. Jednoducho v Rusku ešte nepochopili, že naša krajina bola dobytá bez vojny a teraz sú jej bábky, respektíve vláda, nútené konať proti svojmu vlastnému národu. Rusi však čoskoro pochopia, čo sa s nimi stalo a dobyvateľom „začne horieť zem pod nohami“.
  Nie je ťažké uhádnuť, čo bude nasledovať. Rusko nájde v sebe silu, tak ako v dobrých stalinských časoch, na to, aby úplne neutralizovalo vplyv Západu – v skutočnosti oslobodilo celé svoje územie od biblického liberálno-demokratického projektu. Zdá sa, že po Rusku urobia to isté aj Nemecko a Škandinávia, pretože bežní Nemci a Škandinávci nechcú zdegenerovať a vymrieť. Na ich protest proti diktatúre neľudí z nadnárodných spoločností a tých, ktorí sú nad nimi, sa určite pridajú aj známi európski buriči – Francúzi. V Británii a Amerike ich určite podporia „znásilnení“ a zahnaní do kúta svojimi démonickými vládcami, Anglosasi.
  Rusko dalo impulz vlne, ktorá sa čoskoro dostane do najodľahlejších kútov planéty, v dôsledku čoho biblický projekt uvalený na ľudstvo spolu s jeho nechutným pokračovaním – liberálno-demokratickou myšlienkou, upadne do agónie. Tento proces už prebieha: nie je žiadnym tajomstvom, že v Rusku liberálni demokrati prehrali vojnu o ľudské duše. Nepomohli im ani miliardy dolárov vo finančných injekciách, ani totálne úplatky ruských činovníkov. Keď národ niečo neprijme, peniaze sú zbytočné. Kvôli nim nebude nikto riskovať budúcnosť svojho národa v našej krajine. Nie sme Nemci ani Škandinávci, sme rozdielni a je čas, aby to niekto na Západe pochopil.
  Ale po smrti Biblického liberálno-demokratického projektu bude ľudstvo čeliť otázke: Ako ďalej? Rovnako ako vzduch bude potrebovať novú globálnu, spravodlivú ideológiu, ktorú by masy unavení z klamstiev, pokrytectva a krutosti, plne a úplne podporovali. Čitateľ má právo pýtať sa: odkiaľ sa vezme, taká ideológia? Kde ju nájsť? Nie je potrebné ju ani hľadať, ani si ju vycucať z prsta, ona už dávno klope na vedomie každého z nás. Ak vezmeme do úvahy, že naša planéta je obrovská vesmírna loď, a preto sú jej prírodné zdroje obmedzené, potom tu nedobrovoľne vyvstáva otázka: za akým účelom sú na nej rozvinuté trhové vzťahy v globálnom meradle?
  V nich hlavnou hodnotou nie sú prírodné zdroje, ktoré majú na obmedzenom priestore vždy limit, ale nezabezpečené kúsky papiera, ktoré sa z podivných dôvodov nazývajú peniaze. Strašné je, že určité kruhy môžu vytlačiť ľubovoľný počet týchto kúskov papiera a nikto im to nezakáže. Ukazuje sa paradox: zdroje planéty sú obmedzené a papierov, za ktoré sa tieto zdroje nakupujú, môže byť hocikoľko. Keďže sa stali jedinou skutočnou hodnotou pre väčšinu obyvateľov Zeme, nie je ťažké uhádnuť, čo na našu planétu čaká v blízkej budúcnosti.
  V horúčkovitej snahe za získanie notoricky známych kúskov papiera, ktoré sa pre milióny obyčajných ľudí stali novým Bohom, inkarnáti vlastnými rukami veľmi skoro premenia rozkvitajúcu planétu na púšť bez života. Keď sa všetko predáva a nakupuje, potom za „zelené papieriky“ môžete kúpiť nielen kovy, ropu, uhlie, drevo, úrodnú pôdu, ale aj čerstvú vodu planéty a dokonca aj jej atmosféru.
  Prečo nie, ak sú peniaze pre väčšinu z nás drahšie ako sám život? V záujme ich získania si súčasné ľudstvo píli konár pod sebou a neuvedomuje si, čo robí. Zdá sa, že kvôli tomu naša ekonomika, ktorá je obrátená naruby, funguje na Zemi a mení živé neoceniteľné zdroje planéty na hory páchnucich odpadkov.
  Vďaka jej silnému vplyvu sa zmenilo aj naše kolektívne vedomie. Z tvorcov, tvorivých a ideologických ľudí sa čoraz viac stávame hlúpi spotrebitelia, chamtiví po všetkom hmotnom, pre ktorých na svete neexistuje nič okrem peňazí a potešenia. Ľudia s mysľou obrátenou naruby potrebujú peniaze, aby mohli slúžiť svojmu fyzickému telu. Takí nevedia nič o večnom a vysokom, to je pre nich nedostupné.
  Ukazuje sa, že človek v systéme trhových vzťahov je jeho neoddeliteľnou súčasťou, je hlavným konzumentom všetkých hmotných statkov produkovaných priemyslom Zeme a zároveň subjektom, vďaka ktorému vznikajú. Oboje je možné len vďaka virtuálnej sile peňazí; súčasný trhový človek nemá inú motiváciu. Aby získal peniaze, je nútený pracovať vo dne v noci. Toto je moderný neviditeľný bič, ktorý ženie milióny do práce. Na Zemi zároveň existuje určitá skupina ľudí, ktorá „zarába peniaze na vzduchu“. Ide o obchodníkov a samozrejme bankárov. Nebudeme hovoriť o bankových operáciách, sú známe mnohým. Je dôležité, že niektoré bankové domy vďaka svojim kurátorom odobrali štátu právo vydávať emisie peňažných zásob, máme na mysli USA. Takto sa zrodil Federálny rezervný systém. Odtiaľto pochádzajú bilióny falošných dolárov, ktorými sa nakupujú a ničia prírodné zdroje planéty.
  Snažia sa nás presvedčiť, že sa to všetko deje pre dobro ľudstva, že materiálne zdroje Zeme sú potrebné na to, aby sme jej mohli poskytnúť všetko potrebné. Predátorské ničenie ekosystémov planéty, devastácia jej útrob, znečistenie riek, jazier a morí v skutočnosti slúži na obohatenie malej skupiny iluminátov a bankárov. Neľudia potrebujú peniaze, aby držali za hrdlo milióny súčasných otrokov, tých istých bežných ľudí, ktorých psychika je obrátená naruby, ktorí sú pripravení spáchať za peniaze akýkoľvek zločin. Je zrejmé, že hovoríme o miliónoch mentálne postihnutých, vďaka ktorým sa drží vláda neľudí. Pretože ich sila je založená na nemilosrdnom trhovom využívaní prírodných zdrojov planéty, na bezhraničných peňažných tokoch, ktoré generujú takú dravú aktívnosť, s cieľom uchovať si moc nad spoločnosťou, sú pripravení ísť na zničenie hlavnej časti ľudstva.
  Čo v skutočnosti pripravovali ilumináti v decembri 2012? Vtedy zástupcovia zdravej časti populácie Zeme zabránili atómovému kolapsu, čo však neznamená, že sa takýto pokus nebude v budúcnosti opakovať. A potom eliminácia ľudstva, pomalá, ale istá, trvá už dlho. Máme na mysli multidimenzionálny biblický projekt a jeho pokračovanie v liberálno-demokratickej diktatúre. Dobre počujete, dobre platenú, arogantnú a cynickú diktatúru. Tú, ktorú na príkaz nadnárodných korporácií plnia štáty podriadené „zákulisiu“ vo vzťahu k svojim národom…
  Z knihy Georgija Sidorova „Рок возомнивших себя Богами»

  Tomu rikam rec! Ne zvasty siopjakina ke kterejm potrebujes slovniky cizejch slov,protoze sionisti rusky neumej.

 32. no one napsal:

  @Pozorovatelka
  "Není nic staršího, než včerejší noviny" Tak za tohle tleskám, to je tak trefné, že to ani nelze slovy vyjádřit.
  "o to více jsem ale ráda, že Jéňa to ani jako sám voják v poli nevzdal." Taky Jéňovi ode mě patří všechna čest, že má tu trpělivost, je to kabrňák, a musím přiznat, že tehdy, když mi to čas a síly dovolily, jsem sem příležitostně zavítal mrknout se na jeho odkazy, abych byl alespoň zhruba v obraze, co se ve světě děje, protože na mainstreamu, alternativě, ale i u pana Nováka a spol. (a tím jeho pohledy nechci nijak dehonestovat, protože jsou pořád na informační scéně co do jejich konzistentnosti a kvality v ČR ojedinělé) to byl jen samý covid.

  @úplňky subjektivní/objektivní - tak o tomhle jsem vůbec nevěděl, já si jen vzal k srdci slova paní Mičič z jejich videí pro jednotlivá znamení, další souvislosti s tímto spojené jsou pro mne dosud velká neznámá. A abych to upřesnil ty úplňky (jak Vy říkáte objektivní) v mých znameních, tak se jednalo o úplněk únorový a březnový, tedy úplněk v mém slunečním znamení a úplněk pro mé znamení v ascendentu. Pokud tedy chápu správně Vaše slova o subjektivním úplňku a novoluní, tak zmiňujete vlastně úplněk a novoluní v době okolo narozenin.

  • Pozorovatelka napsal:

   @no one
   " A abych to upřesnil ty úplňky (jak Vy říkáte objektivní) v mých znameních, tak se jednalo o úplněk únorový a březnový, tedy úplněk v mém slunečním znamení a úplněk pro mé znamení v ascendentu. Pokud tedy chápu správně Vaše slova o subjektivním úplňku a novoluní, tak zmiňujete vlastně úplněk a novoluní v době okolo narozenin."

   Ne, myslela jsem to jinak. Měsíc při svém oběhu kolem Země projde VŠEMI dvanácti znameními. Jednou za měsíc se tak na 2-3 dny ocitne ve Vašem narozeninovém znamení - to je Vaše SUBJEKTIVNÍ novoluní, protože tehdy je v tzv. konjunkci s Vaším narozeninovým Sluncem (jsou to tzv. "tři dny temnoty", kdy člověk má dát především na intuici) A stejně tak se jednou za měsíc ocitne v opozičním znamení k Vašemu narozeninovému Slunci (ve Vašem případě v Panně - pokud jsem správně pochopila), a tehdy jde o Váš SUBJEKTIVNÍ úplněk (vědomí a podvědomí jsou ve stavu konfrontace).

   OBJEKTIVNĚ (na obloze) žádné novoluní ani úplněk být nemusí, SUBJEKTIVNĚ však probíhá. A jak říkám - děje se tak každý měsíc.

   Jednou za rok může (ale nemusí!) dojít k tomu, že o narozeninách nastane i OBJEKTIVNÍ novoluní nebo úplněk, a to pak je velmi významné, ale to se mi sem nevejde.

   Měsíc tak v průběhu každého měsíce může být dokonce celkem čtyřikrát v postavení, které pro Vás může na 2-3 dny být nějakým způsobem konfrontační. Já tomu říkám, že jde o ten symbolický kříž, který si každý sám za sebe neseme a který je v podstatě o tom, jaké energie máme v průběhu svého života zpracovávat.

   Pokud jsem stále nesrozumitelná, tak malý návod: Vezměte svůj horoskop a do něj zakreslete dvě přímky - PRVNÍ z Vašeho narozeninového znamení (tzn. od postavení Slunce) do znamení protilehlého (předpokládám, že u Vás je to osa Ryby-Panna). DRUHOU veďte přes znamení, které jsou k první ose do kříže (předpokládám, že u Vás je to osa Blíženci-Střelec). A máte svůj osobní kříž, co je ale důležité, je, že pokaždé když se Měsíc ocitne v jednom ze čtyř bodů toho kříže, tak zažíváte své OSOBNÍ novoluní, OSOBNÍ úplněk, ale také OSOBNÍ první a třetí čtvrť (to je jediný tvar Měsíce, kdy má hranu - věci proto tehdy jsou tzv. "na kvadrát"). A v této OSOBNÍ rovině je jedno, jakou podobu Měsíc zrovna má na obloze - tedy objektivně. T. Mičič se věnuje objektivnímu postavení planet i Měsíce, do jejích výkladů se proto subjektivní rovina logicky nevejde. Tak snad jsem to vysvětlila tak, aby Vám to něco dalo. Přičemž samozřejmě platí, že záleží na celkovém postavení planet v okamžiku narození.

   • no one napsal:

    @Pozorovatelka

    Tak za tento komentář a vysvětlení moc moc děkuji! Musím podotknout, že o tomto jsem neměl ani ponětí, krásně jste to vysvětlila (a ano, ta osa mého narozeninového Slunce a jeho opozičního znamení je skutečně Panna-Ryby) a beru si to k srdci. Kdoví co se ještě co se týče této problematiky v životě nedozvím, resp. dozvím. Neuvěřitelná symbolická řeč ta astrologie, připadá mi to jako řeč vyšší inteligence. Gen. Petrov asi moc dobře věděl...

 33. no one napsal:

  @Pozorovatelka
  K přesměrování se k Číně a politice udržitelného růstu, dnešní zpráva: https://www.novinky.cz/auto/clanek/devet-zemi-chce-od-evropske-komise-datum-zakazu-prodeje-aut-na-fosilni-paliva-40353677?fbclid=IwAR2g6RxK8OwLz_b3QT0YOi_fjsDO7AbK1dWStIA-cblyImoiYv1WWjLsokI#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=yfRUIjniVCg-202103111917&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Blok devíti (!) zemí EU, mezi nimiž bylo mj. i Rakousko (!), se vyslovil, že chce od EK datum zákazu prodeje aut na fosilní paliva. No to jsme během roku ode dne (dnes na den přesně ), kdy byl covid-19 vyhlášen WHO jako pandemie, popojeli na další level, snížení spotřeby a životní úrovně prostě bude a ne že ne.

  A další věc: Babiš se dnes účastnil i otevření pobočky českého velvyslanectví v Jeruzalémě. https://echo24.cz/a/SdyK2/cesko-de-facto-otevrelo-v-jeruzaleme-ambasadu-pise-jerusalem-post

  A dále: Babiš se chce s Orbánem zapojit do spolupráce s Izraelem ve vývoji vakcín, v níž už je zahrnuto Dánsko a Rakousko (a zase to Rakousko, jak ono to dělá?). https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/izrael-ockovani-vakciny-cesko-babis-madarsko-eu-vakcinova-diplomacie-dansko_2103110533_eku

  A další věc, možná vzkaz (?) na domácí půdě: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/v-centru-prahy-nasli-mrtveho-muze-40353714#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=T9wExjEwHHi-202103112208&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Zajímavý den dneska. Není náhodou 11. 3.? :)

  • no one napsal:

   Bohužel moje druhá část včerejšího komentáře už asi den čeká na schválení a než se tu objeví, bude to nejspíš s křížkem po funuse, protože v tomto případě platí Pozorovatelčino: "Není nic staršího než včerejší zprávy."

  • Pozorovatelka napsal:

   @no one
   Na tento Váš komentář
   http://www.nwoo.org/2021/02/09/nova-kniha-valerij-viktorovic-pjakin-o-svete-krivych-zrcadel-2/#comment-2173826

   který se sice objevil až po několika dnech, ale nakonec objevil a utkvěl mi v hlavě, jsem si dnes ještě dohledala, protože Vám k němu chci dopovědět, že kromě Vámi uvedeného se objevily informace, u kterých jsem si vzpomněla na svůj článek "Corona, Gréta a plachetnice"
   http://www.nwoo.org/2020/12/01/a-vitezem-korony-se-stava-plachetnice/

   Nedávno se totiž objevila tato zpráva (a ve stejném duchu nebyla jediná):
   "Kontejnerový dopravce Maersk končí s loděmi čistě na fosilní paliva".
   https://www.e15.cz/byznys/doprava-a-logistika/kontejnerovy-dopravce-maersk-konci-s-lodemi-ciste-na-fosilni-paliva-1378039

   A nemuselo by to být až tak pozornosti hodné sdělení - pokud by ovšem nepřišlo z Dánska! Dánsko je totiž země, kde rovněž dosud funguje monarchie (vedle Holandska, Belgie, Švédska, Norska, o Británii nemluvě) a zprávy ze zemí monarchií nikdy nejsou jen tak...

   Vložila bych další odkazy a odkazy i k automobilkám a leteckým společnostem, ale nebudu riskovat, že komentář s více než třemi odkazy spadne do režimu schvalování.

   • Pozorovatelka napsal:

    A jednak mi nedá nepřidat alespoň tuto dva dny starou zprávu
    "Škoda Auto hlásí propad provozního zisku o více než polovinu"
    https://www.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/skoda-auto-hlasi-propad-provozniho-zisku-o-vice-nez-polovinu-1378760

    • no one napsal:

     @Pozorovatelka
     Za odkazy moc děkuji. Hlavně to s tím Dánskem. Dlouho mi totiž vrtalo hlavou proč v té dohodě s mezi Izraelem a Rakouskem ohledně vývoje vakcín je i to Dánsko, jediné, co mě napadlo, bylo to "jiné" státní uspořádání - monarchie, a teď jste mi to i potvrdila, že ony monarchie mohou být vlastně jakýmisi ohlašovateli procesů GP. Za povšimnutí stojí i to, že všechny tyto monarchie kromě Nizozemska mají ve své vlajce kříž. Nizozemsko má místo toho vodorovné pruhy, atlantickou trikolóru (je tudíž v hierarchii postaveno níž?). Kříž má ale i Švýcarsko, tam ten původ je ale jasný. Co pak ale takové Finsko?
     Jinak vše, co v komentářích píšete, "krásně" zapadá do toho globálního scénáře "a la plachetnice".

 34. Jéňa napsal:

  @"z rubriky @Bidenské novinky + @Rok vola alias @Strašidelný Joe"

  Bidenův první prezidentský projev v hlavním vysílacím čase

  Neviditelný prezident mluví

  Živé aktualizace:
  https://www.breitbart.com/politics/2021/03/11/live-updates-biden-delivers-first-prime-time-presidential-address/

 35. no one napsal:

  @Pozorovatelka
  -pokračování k mé předchozí reakci na Vás-
  K přesměrování se k Číně a politice udržitelného růstu, dnešní zpráva: https://www.novinky.cz/auto/clanek/devet-zemi-chce-od-evropske-komise-datum-zakazu-prodeje-aut-na-fosilni-paliva-40353677?fbclid=IwAR2g6RxK8OwLz_b3QT0YOi_fjsDO7AbK1dWStIA-cblyImoiYv1WWjLsokI#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=yfRUIjniVCg-202103111917&source=hp&seq_no=6&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
  Blok devíti (!) zemí EU, mezi nimiž bylo mj. i Rakousko (!), se vyslovil, že chce od EK datum zákazu prodeje aut na fosilní paliva. No to jsme během roku ode dne (dnes na den přesně ), kdy byl covid-19 vyhlášen WHO jako pandemie, popojeli na další level, snížení spotřeby a životní úrovně prostě bude a ne že ne.

  A další věc: Babiš se dnes účastnil i otevření pobočky českého velvyslanectví v Jeruzalémě. https://echo24.cz/a/SdyK2/cesko-de-facto-otevrelo-v-jeruzaleme-ambasadu-pise-jerusalem-post

  A dále: Babiš se chce s Orbánem zapojit do spolupráce s Izraelem ve vývoji vakcín, v níž už je zahrnuto Dánsko a Rakousko (a zase to Rakousko, jak ono to dělá?). https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/izrael-ockovani-vakciny-cesko-babis-madarsko-eu-vakcinova-diplomacie-dansko_2103110533_eku

  A další věc, možná vzkaz (?) na domácí půdě: https://www.novinky.cz/krimi/clanek/v-centru-prahy-nasli-mrtveho-muze-40353714#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=T9wExjEwHHi-202103112208&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Zajímavý den včera. Nebylo náhodou 11. 3.? :)

 36. Pozorovatelka napsal:

  @ no one
  Také už zde mám tu zkušenost "Komentář čeká na schválení". Trvalo nějakých cca 24 hodin, než se komentář objevil a vím, jak je to nepříjemné. Vysvětlení pro to nemám a věřím, že je to technická záležitost. Tak Vám prozatím píšu jen to, že jsem Vás četla a čtu a že mám rozepsanou i odpověď alespoň na to, co captcha z Vašeho komentáře pustila a že odpověď dokončím večer. A že Vás zdravím.

  • Pozorovatelka napsal:

   @no one
   Odpovídala jsem na Váš komentář níže (12.3. ve 21.21) a zobrazil se výše... No, technika -protože jinak nevím, proč by někdo na naprosto svobodných stránkách vědomě podporoval něco tak od psaní komentářů odrazujícího.

  • Jéňa napsal:

   @"Komentář čeká na schválení"

   Asi se jedná o tento Váš komentář http://www.nwoo.org/2021/03/08/alexander-dugin-velky-restart-a-velke-probuzeni/#comment-2173559 Pozorovatelko, u toho zmetka Dugina, filosofa globalistů.

   Tak k technické záležitosti okolo komentáře jen podotýkám, že Kapča nemá ráda jakmile jsou v jednom komentáři více jak 3 odkazové linky!
   Jak jsou 4 linky (a více)/komentář - tak automaticky do schvalovačky, bez debat...

   • Jéňa napsal:

    @"Odpovídala jsem (...) níže (...) a zobrazil se výše"

    To je taky - technická.

    Když se Vám napoprvé nepodaří odeslat komentář pod tlačítkem "Odpovědět" na nějž jste klikla...tak se Vám obnoví stránka a Captcha kód (nový), ALE zároveň se Vám okénko (psací) pro komentář PŘESUNULO na pozici hlavního vlákna, úplně dolů...pro "NOVÝ" komentář.

    Svůj starý (neodeslaný) komentář klidně můžete zpětně vidět nebo také ne (záleží na prohlížeči), ALE už je v NOVÉ pozici (s komentářem - novým)!

    Je TŘEBA "okénko" s komentářem ZNOVU navést do správné pozice...a to tím, že opět (znovu) kliknete na správné tlačítko "Odpovědět" - tam, kde komentář (okénko) chcete mít, to jest - původně jste chtěla mít.

    Tož, asi takhle...k osobitým vymazlenostem Kapči + k otázce pro komentáře.

    • no one napsal:

     @Pozorovatelka, Jéňa

     Moc díky za Vaše odezvy a tipy a rady! Jak píše Jéňa, to čekání na schválení mého komentáře bude tím, že jsem v něm měl 4 odkazy. Pro příště teď už aspoň vím, že je lepší obsáhlejší komentář rozdělit na několik kratších. Ještě jednou děkuji!

     Oba vás srdečně zdravím!

 37. Jéňa napsal:

  Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 08.03.2021 Titulky CZ v překladu Ireny Aneri

  https://www.youtube.com/watch?v=UM-C0JiBNtw

  Chronometráž: (ze zdroje)

  00:00:21 Proč předseda Evropské rady Charles Michel označil Rusko za stranu konfliktu na Donbase. Proč Západ obviňuje Rusko současně jak ze všemohoucí zlomyslnosti, tak ze slabosti. Antagonismus Ruska a Západu v historické retrospektivě. O pomluvě a tlaku na NDR ze strany Západu. O návštěvě Charlese Michela v Moldavsku, Gruzii a na Ukrajině. Proč Západ a podpindisnici trvají na zrušení Minských dohod. Banderovská svoloč bude zničena.

  00:41:19 Prohlášení ministra zahraničí USA Blinkena, že USA už nebudou silou vnucovat demokracii. Na řadě je hroucení USA.

  00:52:00 Tak, koneckonců, Biden je od státních "elit" nebo od globálních? Co jsou to primárky. O prezidentských volbách v USA. Studujte KOB a DOTU.

  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-8-marta-2021-g

 38. Jéňa napsal:

  @“K tomu se stahují mraky nad Izraelem ve prospěch Palestiny/islámu“
  / http://www.nwoo.org/2021/02/09/nova-kniha-valerij-viktorovic-pjakin-o-svete-krivych-zrcadel-2/#comment-2173291 /

  ... „takže všechno běží podle plánu - ladí i s děním kolem Kolomojského“ ©

  A jsme v to taky:

  Liga arabských států a Palestina obvinily Česko z porušení mezinárodního práva kvůli otevření úřadovny v Jeruzalémě

  Aktualizujeme.

  https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2021031313321220-liga-arabskych-statu-a-palestina-obvinily-cesko-z-poruseni-mezinarodniho-prava-kvuli-otevreni/

 39. Jéňa napsal:

  "Začíná" se ozvučovat FRexit,
  onehdy jsem tento pojem zde v nějakém odkazovaném článku zde zachytil...a dnes v je médích k otázce FRexitu:

  Frexit předpovězen pro Evropu
  https://news.am/eng/news/633620.html

  Komentátor Laurent Herblay předpověděl Frexit (odchod Francie z EU analogicky s brexitem). Napsal o tom ve svém článku pro Le Figaro:

  "Krize Covidu nebo začátek konce Evropské unie?"
  https://www.lefigaro.fr/vox/societe/la-crise-du-covid-ou-le-debut-de-la-fin-de-l-union-europeenne-20210312

  Podpora odchodu Francie z Bruselu roste poté, co EU "strašlivě" řídí zavedení vakcíny.
  V rozhovoru s Mikem Grahamem v talkRADIO pan Gallois řekl, že řešení korona virové krize Evropskou komisí je nejlepší reklamou pro Frexit.
  Řekl také, že aktivisté z Frexitu se snaží přesvědčit prezidentské rivaly Emmanuela Macrona, aby ve svém manifestu podepsali slib z frexitovského referenda. (Macrona čeká v příštím roce obtížná prezidentská volební kampaň)

  Hostitel talkRADIO na to navázal: "Bez Francie a Británie se EU rozpadá, že?"

  https://www.express.co.uk/news/world/1400369/Emmanuel-Macron-Frexit-referendum-election-European-Union-Gallois-France-latest-news-vn

 40. Jéňa napsal:

  "Otázka - odpověď" z 15. března 2021 (rusky)

  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-15-marta-2021-g

  • Jéňa napsal:

   00:00:22 Československo: pro i proti «Sputniku V»
   00:16:31 Proč řada zemí pozastavila očkování vakcínou AstraZeneca?
   00:33:46 «Bržděný» Twitter
   00:40:53 CAS zakázal zrádcům Ruska zpívat "Kaťušu" na olympiádě

   https://www.youtube.com/watch?v=ze-W1yg31SY
   Valerij Piakin. Otázka-Odpověď ze dne 15. března 2021 (rusky)
   - - -
   CAS (Court of Arbitration for Sport) Mezinárodní sportovní arbitráž https://cs.wikipedia.org/wiki/Mezin%C3%A1rodn%C3%AD_sportovn%C3%AD_arbitr%C3%A1%C5%BE

  • Jéňa napsal:

   Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 15.03.2021_Titulky_CZ v překladu Ireny Aneri

   https://www.youtube.com/watch?v=EdYsiw5Mlzs

   Chronometráž: (ze zdroje)

   00:00:21 O rezignaci ministra zdravotnictví Slovenska, který povolil použití ruské vakcíny «Sputnik V». Proč se prezident Maďarska Orbán demonstrativně naočkoval čínskou vakcínu proti korona viru. Proč se Maďarsko chová tak nezávisle. O Visegrádské čtyřce.

   00:16:31 Proč mnoho zemí dočasně pozastavilo očkování preparátem «AstraZeneca». Válka proti ruské vakcíně «Sputnik V». O chystané výměně vakcíny «AstraZeneca» vakcínou «Sputnik V».

   00:33:46 O zpomalení «Twitteru» Roskomnadzorem a nutnosti suverénního internetu.

   00:40:54 Proč Mezinárodní sportovní arbitráž zakázala používat píseň "Kaťuša" místo ruské hymny. Proč Lebeděv navrhl použít místo ní hymnu SSSR. Nátlak ruských sportovců vystupovat pod bílou vlajkou - je mechanismem vzniku kultu zrádců. O trikolóře a nutnosti návratu ruské rudé vlajky. Studujte KOB a DOTU.

   Zdroj: https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-15-marta-2021-g

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!