Nová kniha: Valerij Viktorovič Pjakin – O světě křivých zrcadel 2

book-OSveteKrivychZrcadel2Druhý díl knižního seriálu Valerije Viktoroviče Pjakina O světě křivých zrcadel se věnuje problematice státu. Podrobně vysvětluje, co to vlastně je stát. Jakými vlastnostmi musí disponovat stát a jeho obyvatelstvo, aby bylo možno zajistit jeho vznik a udržitelný provoz. Jak je stát řízen. A jak to, že jedny státy vystupují v roli subjektů mezinárodního práva, zatímco jiné jsou jen zeměpisnými prostory, objekty soupeření řídících systémů nadnárodní úrovně. Jak si státy zajišťují vlastní zdrojovou stabilitu a jakým způsobem vnímat účastníky protistátních demonstrací.
V knize naleznete kapitoly popisující stát jako systém pro přežití národa, výklad pojmů suverenita, státy historické a konstruované. Zvláštní články jsou věnovány Kubě, Maďarsku, Jemenu, Československu, Číně a vnějšímu řízení Ruska.

Další kapitoly jsou:

Komu vadí Rusko?
Revoluce je nevyhnutelná? Nebo!
Intervence, a
Domácí negři.

Kniha je psána přístupným jazykem a s jistotou lze slíbit, že v ohlášených tématech přispěje k tříbení názoru každého čtenáře.

Možno zakoupit za 315 Kč zde: https://www.zakazanevzdelani.cz/
75 Komentářů k Nová kniha: Valerij Viktorovič Pjakin – O světě křivých zrcadel 2

 1. .lak napsal:

  Kroťte se jo. :lol:
  Z ae
  Slava
  Před dvěma dny jsem na tomto portálu napsal větu ve smyslu, že není problém vyrobit smrtící virus, problém je s jeho šířením. A proto si myslím, že se kalkuluje, že nejlepším distributorem virů bude právě naočkovaný nosič.

  44 OdpovězÚno 8, 2021 23:18
  Dáša
  Návštěvník
  Dáša
  vyzkoušeno u “španělské” chřipky

  19OdpovězÚno 9, 2021 0:39
  Země bez intelektu
  Návštěvník
  Země bez intelektu
  Nerouškovaní pohřbívali rouškované a to je fakt. Honem si nasaďte ideální petriho hadrové misky množení patogenů v odpadních metabolitech buněčné výměny. Zdatnější si mohou vyrobit odkápávací šlauf jak u klimatizace do sběrače a potom si v tom koupat vašky a luliny. A vybavenější vyškrabovat šle od opratí u nosu s mlaskáním formantů školastiky heploidů odpadu workoholických fachidiotů robotizace. To už je i lepší téma jak podpičníky s tamponovým šaškecem. I když před kteroukoliv bosingo stalkingového slabikářového kádrování brutopýrací vykydavého rozumy smradem "chytrostí z ctrl slyntamorů administrátora to samozřejmě v pokleslosti sprostot napadení mnoha desítek přispěvatelů jedním šlakem * nemůže konkurovat.

  0OdpovězUpravÚno 9, 2021 11:26

 2. proud napsal:

  ......ani me to nebere,predpokladam ze to tak jako "slavna" KSB bude opet napsano "cizi" reci,rozhodne tedy neslovanskou,radim,vemte si k tomu radeji slovniky cizich slov a fakt si to s nima uzijte,ucte se "cizi" reci,sionstina je pochutnanicko, pro ovce :-)))

 3. Jéňa napsal:

  Šéf evropské diplomacie Josep Borrell osobně navrhne vedoucím představitelům EU nové sankce proti Rusku.

  „O těchto otázkách budeme hovořit 22. února na zasedání Rady ministrů zahraničí EU a poté na březnovém summitu. Na těchto schůzkách se bude rozhodovat o dalších krocích. Bylo by správné zahrnout sankce. Učiním konkrétní návrhy s využitím svého práva iniciativy jako nejvyššího představitele pro zahraniční a bezpečnostní politiku,“ citují jeho slova RIA Novosti. https://vz.ru/news/2021/2/9/1084265.html
  - - -
  Předchozí souvislosti zde http://www.nwoo.org/2021/02/01/texas-se-pripravuje-na-referendum-o-odtrhnuti-od-usa-a-nejen-to/#comment-2170407
  nebo také zde, s komentářem V. V. Pjakina http://www.nwoo.org/2021/02/01/texas-se-pripravuje-na-referendum-o-odtrhnuti-od-usa-a-nejen-to/#comment-2170580 (rusky, 00:40:35 Tisková konference Sergeje Lavrova a Josepa Borrella)

 4. Jéňa napsal:

  Komentář Xinhua:

  Robustní partnerství Čína-CEEC je příkladem nadregionální spolupráce

  V úterý čínský prezident Si Ťin-pching prostřednictvím videohovoru hostilsummit Čína – CEEC 17 + 1 , během něhož se očekává, že vedoucí představitelé dodají větší dynamiku do své praktické spolupráce v rámci mechanismu.
  http://www.xinhuanet.com/english/2021-02/09/c_139732246.htm

  Prezident Miloš Zeman vyjádřil na summitu 17+1  naději, že se podaří naplnit projekty spolupráce Evropy s Čínou. České firmy jsou podle něj připravené podílet se na projektu nové Hedvábné stezky, uvedl. Schůzka, které se účastnili zástupci zemí střední a východní Evropy a Číny, se konala kvůli pandemii koronaviru prostřednictvím videokonference.
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3267500-cina-slibila-zemim-stredni-a-vychodni-evropy-vakciny-chce-napravit-nenaplnene-investice

  Prezidenti visegrádské čtyřky se sjeli do Polska. Hovořit budou o ekonomice, klimatu i jubileu

  „V covidové době je trochu zvláštností, že se prezidenti sejdou osobně,“ komentuje setkání prezidentů a prezidentky zpravodaj ČT v Polsku Lukáš Mathé. Doplňuje, že Miloš Zeman na místo dorazil už v pondělí.
  Hlavy států budou řešit úlohu Visegrádské skupiny v Evropě i na globální scéně, zabývat by se měly například vztahy se Spojenými státy a Ruskem.
  https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3267176-prezidenti-visegradske-ctyrky-se-sjeli-do-polska-hovorit-budou-o-ekonomice-klimatu-i
  - - -
  Visegrádská čtyřka alias V4 + 1 (Rakousko)
  17 + 1 = směr Čína

  • Jéňa napsal:

   @"Visegrádská čtyřka alias V4 + 1 (Rakousko)"

   V4+1 s lídrem Orbánem (Viktorem) = směr Čína

  • Jéňa napsal:

   Čína: vznik nového globálního finančního centra

   Dolar se stává zbytečným: světoví bankéři sázejí na Peking

   16. ledna společnost SWIFT vytvořil společný podnik s výzkumným ústavem digitální měny Čínské centrální banky a jejím clearingovým centrem, uprostřed čínských experimentů s širokým využitím digitálního jüanu, uvedla agentura Reuters.

   Čína je v čele celosvětového závodu na zavádění digitálních měn centrálních bank a zahajuje domácí procesy v několika velkých městech, včetně Shenzhenu, Čcheng-tu a Chang-čou.

   Předchozí finanční centra světa nevznikla sama od sebe, ale byla postavena na základech těch starých. Takže v historických dokumentech můžeme vysledovat, jak se po zničení globální Východoindické společnosti v 17. století finanční centrum přesunulo z Holandska do Británie a poté se ve 20. století usadilo v USA.
   https://russtrat.ru/comments/7-fevralya-2021-0010-2923

   • Jéňa napsal:

    China Mobile otevírá druhé evropské datové centrum ve Frankfurtu

    FRANKFURT 3. února (Xinhua) - Společnost China Mobile International Limited (CMI), dceřiná společnost přední čínské telekomunikační společnosti China Mobile, otevřela ve Frankfurtu své druhé evropské datové centrum.

    Objekt Frankfurt, který byl postaven jako datové centrum Tier-3, se spojí s datovými centry CMI v Singapuru a Velké Británii, s jejím globálním síťovým centrem v Hongkongu a globální infrastrukturou mobilní komunikace a cloudové sítě, uvedla v úterý společnost.

    Frankfurt, známý jako mezinárodní finanční centrum v kontinentální Evropě, je sídlem mnoha důležitých internetových dopravních a datových center.

    V prosinci 2019 zahájila CMI své první evropské datové centrum ve Velké Británii.

    http://www.xinhuanet.com/english/2021-02/03/c_139718746.htm

   • Jéňa napsal:

    Čína staví v Pákistánu DIGITÁLNÍ hedvábnou stezku do Afriky a Evropy

    https://www.ft.com/__origami/service/image/v2/images/raw/https%3A%2F%2Fs3-ap-northeast-1.amazonaws.com%2Fpsh-ex-ftnikkei-3937bb4%2Fimages%2F_aliases%2Farticleimage%2F3%2F2%2F7%2F2%2F32022723-5-eng-GB%2F20210127-cable-map-BRI.png?source=nar-cms Čína se chystá položit poslední část přeshraničního kabelu z optických vláken v Pákistánu, který bude propojen s kabelem v Arabském moři. (Zdrojová fotografie od Getty Images)

    Kabel PEACE poskytne nejkratší přímou internetovou cestu mezi zúčastněnými zeměmi a drasticky zkrátí čas potřebný k přenosu dat z internetu.

    KARÁČÍ – Čína se chystá položit poslední úsek přeshraničního optického kabelu v Pákistánu, který vytvoří DIGITÁLNÍ hedvábnou stezku, která bude sloužit geostrategickým zájmům obou zemí. Připojí se k podmořskému kabelu v Arabském moři a bude obsluhovat země účastnící se čínské iniciativy "Pás a cesta" (BRI) a Evropy.

    Pozorovatelé to vidí jako strategický krok k obcházení mezinárodních telekomunikačních konsorcií ovládaných západními a indickými společnostmi.

    Pro Čínu je zásadní vybudovat rychlou a bezpečnou trasu pro internetový provoz do Evropy prostřednictvím vyhrazeného kabelu spravovaného a kontrolovaného výhradně Číňany.
    https://asia.nikkei.com/Spotlight/Belt-and-Road/China-builds-Digital-Silk-Road-in-Pakistan-to-Africa-and-Europe

    • Jéňa napsal:

     @"Čína staví v Pákistánu DIGITÁLNÍ hedvábnou stezku do Afriky a Evropy"

     ...provoz do Evropy prostřednictvím vyhrazeného kabelu spravovaného a kontrolovaného výhradně Číňany.

     Konečným výsledkem bude špičkové propojení mezi řadou zemí účastnících se iniciativy "Pás a cesta" (BRI) a Evropou – protože středomořská sekce je již položena a vede z Egypta do Francie. Do konce roku 2021 bude celý 15 000 km dlouhý optický kabel online.

     To ukazuje, že BRI není tolik o budování silnic, přehrad a vysokorychlostních železničních sítí, ale zejména o Digitální hedvábné stezce, úzce spojené s nejmodernější čínskou kybernetickou technikou.

     V knize Globální ekonomika v asijském věku https://www.amazon.com/ReORIENT-Global-Economy-Asian-Age-ebook/dp/B0064BV2I8/ref=sr_1_1?crid=2QXJIGSNE8RIC&keywords=reorient+global+economy+in+the+asian+age&qid=1612243693&sprefix=Reorient+%2Caps%2C432&sr=8-1 mimořádné knize vydané v roce 1998, zesnulý, velký Andre Gunder Frank vyčerpávajícím způsobem rozdrtil eurocentrismus a ukázal, že vzestup Západu byl pouhým historickým výkyvem a důsledkem úpadku Východu kolem roku 1800.

     Nyní, jen o dvě století později, je těžiště planety zpět v Asii, jako tomu bylo po většinu zaznamenané historie. Osud těch, kteří jsou slepí k důkazům a neschopní se přizpůsobit, je poslat si telegram k naprosté bezvýznamnosti – píše Pepe Escobar, ve svém článku
     https://www.unz.com/pescobar/xi-and-putin-make-the-case-for-win-win-vs-zero-sum/
     jenž byl použitý jako zdroj výše uvedených informací (některých).

    • Jéňa napsal:

     Výprodej řeckých přístavů - co kdo dostane

     Přístavní kapacity skupují Čína, USA. Rusko je zatím stranou

     "Přístavy Řecka se stávají geopolitickou a finanční platformou, která vyvolává zájem všech hlavních mocností," píše internetový deník The Russian Athény. Společnosti z USA, Číny a Ruska, ale také z Izraele, Itálie a Německa, aby se zaměřily na řecké přístavy, od Alexandroupolisu na severu po Heraklion na Krétě a od Igoumenitsy a Astakosu na západě po Volos a Kavala na východě a severovýchodě."

     Rozruch začal v roce 2012, kdy byl v Řecku zrušen zákon, který stanovil minimální nutnou účast státu v podnicích strategického průmyslu včetně přístavů. Zákon byl zrušen pod tlakem MMF a Evropské unie, které to označily za jednu z klíčových podmínek záchrany Řecka před jeho dluhy.

     První zrušení zákona využili Číňané. V roce 2016 koupila čínská společnost COSCO za 368,5 milionu dolarů 51 procent akcií největšího řeckého přístavu Pireus poblíž Atén. Pro Čínu je Řecko průsmykem Nové hedvábné stezky (BRI) mezi Evropou a Blízkým východem. Nachází se v severní části Středozemního moře Pireus nejblíže Suezskému průplavu. Odtud je Peking vhodný pro zvládnutí trhu Evropské unie. Čínská společnost Huawei již otevřela své logistické centrum v Pireu.
     https://www.fondsk.ru/news/2021/02/11/rasprodazha-grecheskih-portov-chto-komu-dostanetsja-52900.html

     https://www.fondsk.ru/images/news/2021/02/11/or-52900.jpg?109761
     Čínský nápis v přístavu Pireus

 5. Americkej bouchač napsal:

  Je tam v knize Pjakina něco vo letu Amiků-ch na měsíc ? Zajímá mě to a to hlavně kolik měli sebou na tři neděle wocta, nu hlinitýho a ztřeliva v tý Arizoně .

  Cowboj

 6. Jéňa napsal:

  Indické novinky

  V plánu hraničního uvolnění mezi Indii a Čínou je model Galwan vzorem

  Devět měsíců poté, co byly obrněné jednotky indické armády a Lidové osvobozenecké armády (PLA) uvězněny v přímé konfrontaci,z očí do očí ve východním ladakhském sektoru, se ve středu večer začaly stahovat ze severního a jižního břehu zamrzlého jezera Pangong Tso, čímž připravily cestu k obnovení míru a klidu po celé linii skutečné kontroly (LAC) s Čínou.

  https://www.hindustantimes.com/india-news/in-india-china-s-border-disengagement-plan-galwan-model-is-the-template-101613036016063.html

 7. Jéňa napsal:

  Oficiálně:
  Británie zaznamenala nejhorší hospodářský kolaps za více než tři století

  Je důležité si uvědomit, že nyní krize ani ve skutečnosti nezačala. Roky 2008 a 2020 jsou jen malými předzvěstími skutečné krize, která začne, až za západní hajzlpapír nebudou dostávat energo zdrojové pošušňáničko, ale bítí do ksichtu a kopance nohama. Poté bude pro „některé“ země, které jsou fyzicky i morálně v úpadku, nevyhnutelný obrovský mor.

  No, ale tito - což je zatím malo, ve srovnání s tím, co přijde – krizoví předchúdci již lámou staleté rekordy. BRITÁNIE DNES oznámila pokles HDP o 9,9%, což je největší PROPAD za 311 LET.

  Oficiální propaganda samozřejmě poukazuje na ubohý koronavirus, jenž vypadá velmi komicky na pozadí Švédska, které nehrálo šaškárnu jako jsou „tvrdá uzamčení“, ale jeví se mnohem lépe než Británie, pokud jde o nadměrnou úmrtnost v roce 2020 a dynamiku ekonomiky.
  Píše alexsword, „po šoku“ zde https://aftershock.news/?q=node/947907
  za použití zdroje Reuters https://www.reuters.com/article/uk-health-coronavirus-britain-economy-idUSKBN2AC0KQ

 8. Jéňa napsal:

  Druhý "Lavrovův návrh" nemusí být

  Je dobře, že novináři neřídí armády. Jinak by se lidstvo dávno samo sebezničilo v masovém mlýnku, který začal kvůli levné senzaci.

  Dnes ráno jsem několikrát slyšel (viděl, četl), že "Rusko narušuje vztahy s EU", "Rusko přerušilo vztahy s EU", nejměkčí byl: "Lavrov varoval EU před přerušením vztahů v případě uvalení nových sankcí". Došlo to k tomu, že vždy poklidnému Kremlu se podařilo ještě před obědem ústy PESkova (jenž obvykle "neví", ale tentokrát ne), apelovat na to, aby se nezkresloval význam ministrových slov a nevytrhávaly se z kontextu.

  Není to náhoda. Výrok Sergeje Lavrova, který připustil hypotetickou možnost rozpadu vztahů s EU, je opravdu velmi ostrý. Navíc, to bylo téměř současně s kultovním vystoupením v Radě Bezpečnosti OSN Vasilije Nebenzji, který zcela nemilosrdně a bez tradičních diplomatických servítek máchal našim evropským partňorom nos v Мinských dohodách, když vyžadoval ukázat, kde jsou tam specifikovány jakési "povinnosti" Ruska, vysvětlit, co právě Moskva "musí splnit", jestliže ona nic nikomu nemusí, a také obvinil Francii a Německo ze spoluúčasti na zločinech spáchaných ukrajinským teroristickým režimem a na tomto základě je odmítá v postavení zprostředkovatelů.

  Tak začíná článek Rostislava Iščenka, který po úvodu pokračuje článek zde https://zvezdaweekly.ru/news/20212121528-3To08.html tohohle Rostilava Iščenka
  http://www.nwoo.org/2021/02/01/putin-ti-kteri-nejsou-s-nami-jsou-odsouzeni-k-straslivemu-muceni/#comment-2169525

 9. proud napsal:

  drby,drby a nic nez drby:-))))))))))),navrh ani jeden a kdyby se nahodou,NAAAAHODOU!, objevil,byl by stejne pitomej jako siopjakinova sekta! Uz se nemohli siozidi dockat az zas sajta pojede............aby mohli davat spamy pres celou sajtu.....

 10. Jéňa napsal:

  @"máchal našim evropským partňorom nos v Мinských dohodách"

  "drby,drby a nic nez drby" ©

  Jak pro koho...

  Formát Minsk a rovněž formát Astana jsou dva velmi důležité formáty co se týče globální politiky - tedy nejen pro Rusko, jenž ji díky Putinovi po krůčcích provádí ve svůj prospěch (Ruska), co si budem povídadat, že jo...to je celkem jasný.
  Nuž tedy - není co dodat (asi).

  • proud napsal:

   Ano,jak pro koho,konecne neco aspon trochu k veci. Ono je potreba budovat soucasnost a budoucnost,s nadhledem nezaujatejch pozorovatelu,nikoliv manipulatoru,ne se machat a utapet v minulosti,navic vetsinou sikovne vymysleny a upraveny,byt i nejakym pisalkovskym fantazirovanim jak to on vidi,nebo jak se to jemu zda,zasranym slepym a samolibim "clovecenstvim" danym jeho omezenejma schopnostma vnimani,ze?.......... ;-)

  • Jéňa napsal:

   @"jak to on vidi,nebo jak se to jemu zda,zasranym slepym a samolibim "clovecenstvim" danym jeho omezenejma schopnostma vnimani,ze?"

   Zrovna k této "myšlence" zde vyšel článek, před chvílí, vydáno ve 13:05, jmenuje se (pod názvem):

   Proč je svět tak zabedněný a krutý
   http://www.nwoo.org/2021/02/13/proc-je-svet-tak-zabedneny-a-kruty/

   Vlastně je to video...

  • Jéňa napsal:

   @“formát Astana“

   Irák dostal pozvání k účasti na rozhovorech v Astaně o Sýrii jako pozorovatel

   Bagdád, SANA - Irácká vláda obdržela pozvání federálního Ruska k účasti na 15. kole rozhovorů v Astaně o Sýrii, které se má tento týden konat v ruském městě Soči.

   Irácké ministerstvo zahraničí v sobotním prohlášení uvedlo, že podtajemník iráckého ministerstva zahraničních věcí Nizar Al-Khairallah se setkal s ruským velvyslancem v Iráku Maximem Maximovem

   Maximov předal Iráku oficiální pozvání k účasti na rozhovorech v Astaně, které se mají konat 16. – 17. února za účelem projednání vývoje v Sýrii jako „pozorovatele“.

   14. kolo rozhovorů v Astaně, které se konalo v kazašském hlavním městě Nur-Sultan (dříve Astana) https://1url.cz/vzx0I ve dnech 10. – 11. prosince 2019, když ručitelé z Astany (Rusko, Írán a Turecko) v závěrečném prohlášení obnovili silný závazek k suverenitě, nezávislosti, jednotě a územní celistvost Syrské arabské republiky a potvrdili pokračující spolupráci k eliminaci teroristických organizací v Sýrii a odmítnutí separatistických programů, jejichž cílem je narušit suverenitu a územní celistvost Sýrie.
   https://izwest.livejournal.com/9492993.html

   • Jéňa napsal:

    @“ručitelé z Astany (Rusko, Írán a Turecko)“

    Írán se připravuje na trvalé členství v EAEU

    Předseda íránského parlamentu Mohammad Bagher Ghalibaf řekl, že jeho země vedla nezbytná jednání a připravuje se na trvalé členství v Euroasijské hospodářské unii (EAEU),uvádí "Iran.ru".

    "Tato unie sjednotila všechny země regionu a vytvořila zónu volného obchodu. Írán zahájil jednání o tom, aby se stal stálým členem unie, a přípravy na naše trvalé členství budou prováděné během příštích dvou týdnů," řekl Kalibaf podle Fars News.

    Írán a EAEU usilují o výrazný nárůst obchodu od doby, kdy 17. května 2018 podepsaly tříletou předběžnou dohodu o přijetí Íránu na EAEU v kazašské Astaně.
    https://moscow-baku.ru/news/politics/iran_gotovitsya_k_postoyannomu_chlenstvu_v_eaes/

  • Jéňa napsal:

   @"Druhý "Lavrovův návrh" nemusí být"

   Lavrov: „Rusko neopustí Evropu, ale bude rozvíjet vztahy nikoli s Bruselem, ale s jednotlivými zeměmi EU“

   Lavrov oznámil zničení všech mechanismů spolupráce ze strany EU:
   „Rusko neopustí Evropu, ale bude rozvíjet vztahy nikoli s Bruselem, ale s jednotlivými zeměmi EU, protože byly zničeny všechny mechanismy spolupráce s EU.“

   "Nezaměňujte Evropskou unii s Evropou. Evropu nikam neopouštíme. V Evropě máme mnoho přátel, mnoho podobně smýšlejících lidí. Budeme s nimi nadále rozvíjet oboustranně výhodné vztahy,“ uvedl v pondělí Lavrov na tiskové konferenci v Petrohradě v návaznosti na jednání se svým finským protějškem Pekkou Haavisto.

   Vztahy s Evropskou unií jako organizací byly zničeny již v roce 2014 z iniciativy Bruselu, uvedl Lavrov.
   https://antiempire.b-cdn.net/wp-content/uploads/2020/10/lavrov-sergey.jpg

   „V zásadě každý, kdo se zajímá o situaci v Evropě, ví, že rozpad trvá již dlouhou dobu, vztahy evropská unie soustavně porušuje. Takovým zlomovým bodem byl rok 2014,kdy Ukrajina měla převrat a Evropská unie projevila velkou bezmocnost, pokud jde o dohodu, jíž dosáhla vláda a opozice," připomněl ministrův dlouhodobý nárok ruské strany na partnery z EU.

   „Tehdy se Evropská unie opravdu ponížila," řekl Lavrov. Poté "EU bez výjimky zničila všechny mechanismy," řekl ministr.
   Zmraženy byly zejména pravidelné vrcholné schůzky na nejvyšší úrovni , setkání členů ruské vlády s evropskými komisaři a předsedou Evropské komise, více než 20 odvětvových dialogů a každoroční setkání ruského ministra zahraničních věcí s vysokou představitelkou EU pro zahraniční věci byla zmrazena.

   "To vše bylo zničeno, a ne námi," shrnul Lavrov.
   Přežily pouze sporadické kontakty, včetně diskuse o mezinárodních otázkách, například o situaci v Sýrii nebo kolem íránského jaderného programu nebo o dodávkách ruských uhlovodíků.
   https://aftershock.news/?q=node/948728 ze zdroje
   https://www.rbc.ru/politics/15/02/2021/602a5a239a7947b53364901f

 11. Jéňa napsal:

  Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 08.02.2021_Titulky_CZ v překladu Ireny Aneri

  https://www.youtube.com/watch?v=jqN9NuIok8M

  00:00:22 «Konfrontace s VP SSSR». Koho myslel Pjakin?
  00:27:02 Role F. D. Bobkova při tvorbě KOB
  00:35:53 Je Pjakin zapojen do «ostrahy» Putina?
  00:40:35 Tisková konference Sergeje Lavrova a Josepa Borrella
  00:59:14 Zatčení Navalného
  01:09:40 Setkání Ašurkova s představitelem ministerstva zahraničí Británie
  01:16:25 Výměna ruské hymny za «Kaťušu» nebo «Den vítězství»
  01:20:46 Kdo a proč potřebuje miliony vlasovců, kteří znají KOB?

  • Jéňa napsal:

   Chronometráž (ze zdroje):

   00:00:21 O činnosti skupiny osob vystupujících nyní jménem VP SSSR.
   O činnosti Fondu konceptuálních technologií. Psychologie kňouralů_fňukalů a kult zrádců, pěstovaný nyní v dílech pod značkou "VP SSSR". O projevu Vladimira Putina na Davoském fóru. Pro co jsou vytvořeny formáty Minsk a Astana.

   00:27:02 O účasti Filippa Bobkova na šíření KOB. Proč jsou díla Koncepce zařazena na seznam extremistické literatury.

   00:35:53 Zabývá se Valerij Piakin ostrahou Vladimira Putina? O činnosti VP SSSR a Fondu koncepčních technologií.

   00:40:35 O návštěvě Ruska šéfa diplomacie Evropské unie Borrella a jeho schůzce se Sergejem Lavrovem. Proč se zahraniční velvyslanci zúčastnili soudu v kauze Navalnyj.

   00:59:14 O důvodech Navalného návratu do Ruska a jeho zatčení. O svržení Aun Su Ťij a nastolení pořádku v Myanmaru.

   01:09:39 O setkání Ašurkova se zástupcem britských tajných služeb. O práci tajných služeb se sociálními hnutími v Rusku.

   01:16:26 O rozhodnutí Olympijského výboru Ruska použít na olympiádě místo zakázané hymny "Kaťušu" nebo "Sbohem Slovanům".

   01:20:47 Proč číst práci VP SSSR, když to nezajišťuje přerod ve vlasovce?

   Zdroj: https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-8-fevralya-2021-g

   • Jéňa napsal:

    Dnes vychází

    Otázka - odpověď» ze dne 15. února 2021 (rusky)

    https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-15-fevralya-2021-g

   • Jéňa napsal:

    Diskutované otázky:

    00:00:22 Prohlášení Lavrovovo o připravenosti Ruska na přerušení vztahů s EU
    00:30:14 Nebenzja označila Berlín a Paříž za "spolupachatele zločinů" na Donbasu
    00:41:30 Kdo trvá na odchodu Ruska z Minských dohod?
    00:55:04 Stává se Rusko v každé historické fázi nástrojem GP?
    01:14:08 MMF doporučil Centrální bance RF snížit klíčovou sazbu. Proč je Nabiullina (Nabiullinová Elvira) proti?
    01:23:18 Setkání Putina s šéfy ruských médií v uzavřeném režimu
    01:29:27 Jaký je rozdíl mezi nihilismem a "psychologií fňukalů"?

    https://www.youtube.com/watch?v=vdycpXQYyLE&feature=emb_logo
    Valerij Piakin. Otázka - Odpověď z 15. února 2021 (rusky)

    • Jéňa napsal:

     Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 15.02.2021 Titulky CZ v překladu Ireny Aneri

     https://www.youtube.com/watch?v=uud51_8Nong

    • Jéňa napsal:

     Chronometráž (ze zdroje):

     00:00:21 Prohlášení Sergeje Lavrova o připravenosti Ruska přerušit vztahy s EU.
     O konfrontaci Západu a Ruska. Jak zničili Francii jako subjekt globální politiky.
     O Jelcinovi a příchodu k moci Vladimira Putina, o podvratné činnosti Medveděva. Co je podstatou opozice Západu k výstavbě «Nord Stream - 2».

     00:30:14 Prohlášení Nebenzji (Vasiljeva Aleksejeviče) o spoluvině Berlína a Paříže na zločinech v Donbasu. Jak je to správně: "banderovci" nebo "benderovci"?
     Proč je nežádoucí jakékoliv rozdělení území Ukrajiny. Prohlášení Vladimira Putina o tom, že Donbas my neopustíme.

     00:41:30 O významu Minských dohod a proč je Rusko přesvědčováno, aby se jich vzdalo. Co by se stalo, kdyby Ukrajina vystoupila z Minských dohod? O návratu ruského města Varšava a ruského ostrova Macmaj (nyní Hokkaidó japonsky). O formátech Minsk a Astana.

     00:55:04 Opravdu se v každé historické fázi Rusko stává nástrojem Globálního prediktora? Proč lžou o bolševicích. Ruská civilizace nabízí jiný princip globalizace.

     01:14:06 Proč MMF doporučil Rusku snížit klíčovou sazbu a Nabiullinová odmítla splnit doporučení. O podpindosnikách v Rusku.

     01:23: 18 O uzavřeném setkání Vladimira Putina s šéfy médií.

     01:29:27 Jaký je rozdíl mezi nihilismem a psychologií fňukalů? Pět druhů sociální idiocie. Psychologie fňukalů - základ všech forem sociální idiocie. Studujte KOB a DOTU.

     https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-15-fevralya-2021-g

    • Jéňa napsal:

     @“Psychologie fňukalů - základ všech forem sociální idiocie.“

     Osobně doporučeno (panu VK), obzvláště začátek od 01:29:27 a hned ten první druh sociální idiocie
     http://www.nwoo.org/2021/02/21/rusvesna-prehled-zprav-20-2-2021/#comment-2171893
     to sedí jak prdel na hrnci :-)

     Vysvětlována už byla houpacímu VKáčkovi od kolo.točů vícekrát, ale takhle pěkně to umí jen Pjakin! A navíc „přetáčivá houpačka“ se ráda nechává od VVPj „inspirovat“ :-o

     Bere všechno, je jak čert, a hrne to po tlakem - vše se mu hodí - k jeho šauglím,
     klukovi od řetízkáře s rotující houpačkou – i nu: Šaugle on the road ©
     https://www.alband.cz/saugle-on-the-road/ :-D

 12. Jéňa napsal:

  @"rovněž formát Astana..."

  Vysvětlení podstaty formátu Astany V. V. Pjakinem (stručně):
  https://youtu.be/xSMPUSe2FEU?t=3005 video CZ (čas 51:10) v překladu Ireny Aneri
  +
  textový výpis z videa CZ V. V. Pjakina o formátu Astana v čase 51:10
  „Formát Astana, role Kazachstánu, Nazarbajeva“ ©
  +
  video „Astana budoucí město Nového světového řádu hlavního města Kazachstánu“
  a další informace v souvislostech, (nejenom)...

  To vše je možno nalézt v článku nazvaném:
  Otázky a odpovědi V.V.Pjakina ze dne 19.09.2016. VIDEA: “Samantha Powerová v OSN” a “Astana”

  https://aeronet.cz/news/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-ze-dne-19-09-2016-video-samathy-powerove-v-osn-a-astany/

  • proud napsal:

   Ten uz cihal a preslapoval,potreboval se vyblejt:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  • Jéňa napsal:

   V Soči začaly třístranné konzultace Ruska, Turecka a Íránu

   Delegace zemí garantů astanského procesu (Rusko, Turecko, Írán) pořádají v úterý v Soči třístranné konzultace. Informuje o tom TASS s odvoláním na ruskou delegaci.

   V úterý se uskutečnilo bilaterální setkání ruské delegace se zástupci Turecka a Íránu.

   15. Mezinárodní setkání o Sýrii v astanském formátu se koná v Soči 16. - 17. února.
   https://moscow-baku.ru/news/politics/trekhstoronnie_konsultatsii_rossii_turtsii_i_irana_nachalis_v_sochi/

  • Jéňa napsal:

   @ „setkání o Sýrii v astanském formátu se koná v Soči 16. - 17. února“

   A hned po něm, v návaznosti (souvislosti) se koná:

   Třístranná schůzka ministrů zahraničí Ázerbájdžánu, Turecka a Gruzie - uskuteční 18. února v Baku

   Náměstek gruzínského premiéra, ministr zahraničí Gruzie David Zalkaliani navštíví Ázerbájdžán 18. února, hlásí Report.az.

   Ministr se zúčastní devátého setkání ministrů zahraničí Ázerbájdžánu, Gruzie a Turecka v třístranném formátu v Baku.
   V rámci návštěvy bude Zalkaliani také hostit setkání jeden na jednoho s Džejchuna Bajramova ( Ázerbájdžán) a Mevlüta Çavuşoğlu (Turecko).

   Poslední schůzka ministrů zahraničí v tomto formátu se konala v Tbilisi v prosinci 2019.
   Ministři zahraničí souhlasili s uspořádáním příští schůze v Baku.
   https://moscow-baku.ru/news/politics/glava_mid_turtsii_posetit_18_19_fevralya_posetit_azerbaydzhan/
   - - -
   Poslední schůzka v prosinci 2019 - před koronou, před korona virem...Hmmm

   Poprvé se setkání MID Ázerbájdžánu, Gruzie a Turecka konalo dne 8. června 2012, kdy byla podepsána Trabzonova deklarace...Aha
   https://sputnik-georgia.ru/caucasus/20210217/250906838/Glavy-MID-Gruzii-Azerbaydzhana-i-Turtsii-vstretyatsya-v-Baku.html

   - O čem je taký „Trabzon“?
   - Tu je něco, je to prej o budoucnosti Kavkazu: TRABZONSKÁ BUDOUCNOST KAVKAZU
   https://noev-kovcheg.ru/mag/2012-14/3374.html
   - - -
   Situaci na Kavkaze pozorně sleduje i ten, co má „ke všemu“ výzvy a projevy, ten se dvěma klíči (na vlajce).

   • Jéňa napsal:

    @“Situaci na Kavkaze pozorně sleduje i ten (...) se dvěma klíči (na vlajce).“

    Vatikánská vlajka
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Vatik%C3%A1nsk%C3%A1_vlajka

    Do Ázerbájdžánu přivezou jednu z nejznámějších katolických svatyní

    Jedna z nejznámějších katolických svatyní socha Panny Marie Fatimské bude v září a říjnu převezena do Ázerbájdžánu, Arménie a Gruzie. Píše o tom "Agentura katolických zpráv".

    Jak uvedl apoštolský nuncius v Arménii a Gruzii, arcibiskup José Bettancourt, "katolíci z Kavkazu se radují z návštěvy regionu obrazu Panny Marie Fatimy".

    Bettancourt uvedl, že tato iniciativa bude symbolizovat usmíření v regionu.

    "Tato iniciativa reaguje na obavy papeže, který ve svém projevu z 8. února oznámil, že se zvláštní pozorností sleduje situaci na Kavkaze, kde stále ještě doutná konflikt", - řekl on.

    https://moscow-baku.ru/news/sobytiya/v_azerbaydzhan_dostavyat_odnu_iz_samykh_izvestnykh_katolicheskikh_svyatyn/
    - - -
    Ono je to zase o něčem jiném (jako obvykle), než nás krmí Mé.dia společně s kanadským emigrantem José Avelinou Bettencourtem a lžipapou Františkem.

    Tentokrát je klíč (pro pokračování děje) spojen s vlajkou Gruzie - podle mého.
    S Gruzii, o níž je zde řeč, a to nejenom (samozřejmě), jako vždy.
    Střelka cílí na Arménii - a pak dále, až do Jeruzaléma. Přičemž Sýrie je v tom taky – jakbysmet.

    • Jéňa napsal:

     @“Socha Panny Marie Fátimské bude v září a říjnu převezena do Ázerbájdžánu, Arménie a Gruzie“

     Třístranná schůzka ministrů zahraničí Ázerbájdžánu, Turecka a Gruzie, která se měla uskutečnit 18. února v Baku se nekonala. Premiér Gruzie rezignoval a spolu s ním padá i dosavadní vláda.

     Gruzínskou vládu po rezignaci premiéra povede ministr obrany Irakli Garibašvili, informuje deník Vzglyad v Tbilisi. Parlament začal o jeho nominaci uvažovat v pátek. Irakli Garibašvili byl premiérem již v letech 2013 až 2015. https://vz.ru/news/2021/2/18/1085759.html

     A tuto situaci na Kavkaze pozorně sleduje i ten se dvěma klíči :-o
     Jak by ne, a nejenom on, zřejmě a hlavně rovněž On - pan Nikdo.

     „Zjevení“ Panny Marie Fátimské v září a říjnu v Ázerbájdžánu, Arménii a Gruzii patří očividně do Velkého globálního projektu GP.

     Do tisíce let plánovaného projektu, dlouhodobého globálního projektu (ten jen tak nezmizí), procesu na pozadí běžícího a uskutečňovvaného, nenápadně po jednotlivých pokračováních (po kapkách) - nezávisle na čemkoli. Takové projekty se jen tak (nebo někdo) nezastaví.

     V září se nám „zjeví více na očích“, myšleno v indiciích ve zpodobnění s Pannou Marii z Fátimi (křesťanského potního místa) – nyní (pochopitelně) na Kavkaze, jak bylo oznámeno.
     - - -
     @Tentokrát je klíč (pro pokračování děje) spojen s vlajkou Gruzie (…) cílí na Arménii - a pak dále, až do Jeruzaléma (…) Sýrie je v tom taky – jakbysmet.“

     Vlajka  Gruzie, známá též pod názvem vlajka s pěti kříži, viz zde.

     Prvním je Svatojiřský kříž = červený kříž v bílém poli.
     Nejznámější zpodobnění je na vlajce Anglie, a je také součástí vlajky Velké Británie.
     Svatojiřský kříž na městských i zemských vlajkách sahá pravděpodobně až do doby, kdy byzantská armáda udržovala v Janově svou posádku.
     Standarta této posádky (červený kříž na bílém poli) byla věnována kapli svatého Jiří v Janově, a od té doby se používá jako znak a vlajka Janova.
     https://cs.wikipedia.org/wiki/K%C5%99%C3%AD%C5%BE_svat%C3%A9ho_Ji%C5%99%C3%AD

     Ve středu všech čtyř bílých polí tvořených červeným křížem svatojiřským je umístěn červený, tlapatý křížek (ve středoevropské heraldice nazýván též přesnějším názvem kříž tlapatý vydutý)
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Gruz%C3%ADnsk%C3%A1_vlajka

     • Jéňa napsal:

      @"Tentokrát je klíč (pro pokračování děje) spojen s vlajkou Gruzie (…) cílí na Arménii"

      Kandidát na post gruzínského ministra zahraničí David Zalkaliani řekl, že v regionu se vyvinula poměrně obtížná situace, a konečné rozhodnutí o navrhovaných platformách by měly učinit tři země jižního Kavkazu.

      „V regionu se vyvinula poměrně složitá situace, vidíme návrhy na vytvoření různých důležitých platforem, například „ 3 + 3“a „3 + 2 “. Tato otázka vyžaduje dialog s partnerskými zeměmi, rozhodnutí přijmou tři země jižního Kavkazu. V tomto ohledu jsem vedl diskuse s ázerbájdžánskými a arménskými partnery o určitých tématech. Zároveň budu o této otázce diskutovat s našimi ázerbájdžánskými a tureckými partnery, “ řekl Zalkaliani a zdůraznil, že je nutné dosáhnout konsensu mezi třemi zeměmi jižního Kavkazu a ukázat celému světu potenciál spolupráce mezi zeměmi tohoto regionu.
      https://moscow-baku.ru/news/politics/glava_mid_gruzii_nameren_obsudit_s_azerbaydzhanskim_i_turetskim_kollegami_regionalnuyu_platformu_3_3/

 13. Jéňa napsal:

  USA-Írán

  Íránská dohoda druhá část: Blinken řekl Evropanům, že Biden je připraven jednat s Teheránem

  Spojené státy jsou připraveny zahájit jednání s Íránem ve snaze obnovit jadernou dohodu z roku 2015 nebo něco podobného, ​​uvedl ministr zahraničí Antony Blinken ve čtvrtek prostřednictvím videokonferenčního hovoru s (E3) - Francií, Německem a Spojeným královstvím.

  https://www.breitbart.com/national-security/2021/02/18/iran-deal-part-two-blinken-tells-europeans-biden-ready-negotiate-tehran/

  • Jéňa napsal:

   Írán-USA

   Pokud se o JCPOA, americké akce by měly mluvit hlasitěji než slova, říká vůdce

   TEHERÁN – Vůdce islámské revoluce éjatolláh Sajjid Alí Chameneí ve svých posledních oznámeních o současném aktuálním stavu mezi Íránem a Spojenými státy zdůraznil:

   "Pokud jde o JCPOA, sliby dala druhá strana. Říkám jednu věc: Slyšeli jsme mnoho slibů, které byly v praxi porušeny a byly v rozporu. Pouhá slova nepomáhají. Tentokrát pouze akce! Akce! Pokud islámská republika uvidí akci z druhé strany, bude jednat také,“ řekl ájatolláh Chameneí a dodal: „ Stanovili jsme podmínku a podmínka nebude ustoupena.“

   https://www.tehrantimes.com/news/458267/On-JCPOA-U-S-actions-should-speak-louder-than-words-Leader

 14. Jéňa napsal:

  USA-Texas

  Podle amerického ministerstva energetiky je více než 450 000 mil vysokonapěťových přenosových vedení v přenosových vedeních USA rozděleno do tří integrovaných regionálních sítí:

  jeden na východě, který spojuje východní pobřeží a státy planiny;

  další na západě, která spojuje tichomořské pobřeží a horské státy;

  A další, který působí v Texasu.
  https://indianaenergy.org/wp-content/uploads/2019/05/North-America.jpg

  Jak se mění výroba a přenos elektrické energie?
  Se zavedením nových, nákladově konkurenceschopných technologií se historické způsoby výroby a přenosu elektřiny dramaticky a rychle mění. Elektřina může být vyrobena ze solárních panelů, větrných turbín a dalších zdrojů. Ty mohou být rozptýleny po celém systému společnosti, který zvrátí tok elektřiny z elektrárny na zákazníka a místo toho se přesune ze zákazníka zpět do sítě https://indianaenergy.org/electric-grid-system/ 
  ze zdroje https://aftershock.news/?q=node/949169

 15. Jéňa napsal:

  @"Bidenské novinky"
  +
  "Rok vola"

  Na NETu se objevilo video o pádu dílů leteckých motorů na domy v USA (video)

  Očití svědci natáčeli vraky leteckého motoru Boeingu 777 padajícího na zem a domy v americkém Coloradu. Záznam byl zveřejněn na YouTube společností 9News.
  https://moscow-baku.ru/news/proisshestviya/v_seti_oyavilos_video_padeniya_chastey_dvigatelya_samoleta_na_doma_v_ssha/
  - - -
  “A budou padat...a budou – dokud nepochopí“ ©
  http://www.nwoo.org/2020/12/01/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-23-11-2020/#comment-2167695

 16. Jéňa napsal:

  Valerij Piakin. Otázka - odpověď z 22. února 2021

  «Otázka - odpověď» ze dne 22. února 2021 (rusky)
  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-22-fevralya-2021-g

  00:00:22 Proč si Navalnyj dovoluje urážet veterána?
  00:38:12 Evropský soud pro lidská práva požadoval, aby ruské orgány propustily Navalného
  00:41:30 Masové nepokoje v Barceloně po zatčení rapera Pabla Hasela
  https://www.youtube.com/watch?v=82g2-qH74EU

  • Jéňa napsal:

   Otázka - Odpověď V. V. Pjakina ze dne 22.02.2021 Titulky CZ v překladu Ireny Aneri

   https://www.youtube.com/watch?v=LxCmOwz0ZBo

  • Jéňa napsal:

   Chronometráž (ze zdroje)

   00:00:23 Proč Navalnyj a liberasti od roku 2011 neutuchají s urážkami obyvatelstva. Proč ponižují veterána Ignata Arťjomenka, vyvolávají nenávist vůči sobě. Jak Medveděv ničil zemi během svého prezidenství. Proč Medveděvovi nedovolili nadále vládnout zemi. Pětidenní válka 08.08.08. O rychlém připojení NDR k SRN. Dvě složky zhroucení SSSR. O protestech na «Bolotné» a vlasteneckém shromáždění na Poklonnské.

   00:38:12 O požadavku ESLP (Evropský soud pro lidská práva) na ruské orgány osvobodit Navalného. «Vlastenec» Glazjev. Proč je Rusku pořeba vystoupit z ESLP a PACE (Parlamentní shromáždění Rady Evropy) a vytvořit vlastní platformy.

   00:53:58 O masových protestech v Barceloně kvůli zatčení rapera Pabla Hasela a jak se to týká koncepčního hnutí v Rusku. Proč Josif Stalin nepřevzal kontrolu nad Evropou v roce 1945, i když měl takovou možnost. Proč se v KOB používá vlastní terminologii a svůj jazyk. Ruský svět by měl přinést Světu соборность [sabornosť] (jednotu)*.
   S jakým globálním cílem se v KOB snaží nahradit [sabornosť] mafií.

   https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-22-fevralya-2021-g

 17. Jéňa napsal:

  @"Ruský svět by měl přinést Světu соборность [sabornosť] (jednotu)*."

  * Cоборность [sabornosť] (jednota)
  je čistě ruské slovo, jehož analogie v jiných jazycích NENÍ - prostě nexistuje.

  СОБОР [sabor] - je jedním z hlavních pojmů starověkého Ruska, nikoliv analogií jakéhokoli náboženského myšlení křesťanství. A v Rusku to znamenalo jen jedno, sjednocení určitého kolektivu společnosti v nejvyšším na všech společných zájmech a principech života.

  Jednotu lidí v lásce a bratrství.

  СОБОР [sabor] je čistě ruský koncept a nemá smysl hledat tento koncept v jakýchkoli jiných jazycích světa, náboženstvích, učeních, filozofiích, stejně jako pravoslaví nemá co dělat s jakýmkoli vyznáním, doktrínou nebo náboženstvím.
  https://istinavremeni.ru/viktor_yarosvet/sobornost-eto.html

 18. Jéňa napsal:

  Trumpův projev z Floridy (CPAC) živě 28.2.21 ve 21:30
  pohledem a s komentáři Martina Dzuriše
  https://www.youtube.com/watch?v=aViSC8S9GsA

  Trumpův projev
  https://www.youtube.com/watch?v=L1cfF-MxKM0
  (živě)

  • Jéňa napsal:

   RT dostala varování z YouTube kvůli vysílání Trumpova projevu

   Televizí kanál RT uvedl, že obdržel varování od správy YouTube za vysílání projevu bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa z konference v Orlandu.

   Oficiálním důvodem varování je - „v těchto videích není dostatek kontextu, který doplnitelně popisuje a ukazuje, že je to Trumpova violative/porušující CPAC řeč, je třeba uvést více podrobností a více vysvětlujících informací, je třeba přidat kontext, a zejména - že je to příklad hateful/nenávistného projevu“.

   "Všechny tyto složité nepřekladatelné amerikanismy znamenají velmi jednoduchou cenzuru." V samotném videu (nikoli v popisu) musíte říci, že jakékoli zpochybnění výsledků voleb je lež. Skutečnost, že se jedná o živé vysílání bez komentářů, YouTube nevzrušuje,“ uvedla RT ve zprávě Telegramu.

   V neděli Trump, který vystoupil na konferenci konzervativců CPAC v Orlandu, nevyloučil, že by se mohl znovu ucházet o prezidenta amerického státu. Předpovídal, že „demokraté ve volbách v polovině období utrpí drtivou porážku a za čtyři roky definitivně ztratí Bílý dům“. https://vz.ru/news/2021/3/2/1087583.html
   - - -
   Kdo ví? Kdo ví? Kdo ví? - říkal Trump (ohledně prezidenství) ... mimo jiné.

 19. Jéňa napsal:

  @“Hra "Sarkozyho" pokračuje...“
  / http://www.nwoo.org/2020/11/21/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-09-11-2020/#comment-2165078 /

  Bývalý francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl shledán vinným z korupce. Může se vyhnout vězení

  Francouzský soud shledal bývalého prezidenta země Nicolase Sarkozyho vinným z korupce a pokusu o uplácení soudce. Odsouzen byl ke třem letům vězení, dva z nich však dostal podmíněně.

  Rozhodnutí soudu říká, že Sarkozy by se teoreticky mohl vyhnout vězení a strávit rok věznění doma, přičemž pro kontrolu jeho pohybu by byl použit elektronický náramek. Jak poznamenala francouzská média, rozhodnutí v této věci přijme jiný soudce.

  Zprávu přináší BBC - přes korespondentku BBC ve Francii - Lucy Williamson ... z BBC :-D
  https://www.bbc.com/russian/news-56241283
  - - -
  @ "Macron dal ultimátum" + "A stále dělá problémy" http://www.nwoo.org/2020/11/21/otazka-odpoved-v-v-pjakina-ze-dne-09-11-2020/#comment-2165437

  Hra "Sarkozyho" pokračuje...

 20. Jéňa napsal:

  Valerij Pjakin. Otázka - odpověď z 1. března 2021

  «Otázka-Odpověď» z 1. března 2021 (rusky)
  https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-1-marta-2021-g

 21. Jéňa napsal:

  Čína oznámila světu novou katastrofu

  Čína předpověděla explozi bublin na světových finančních trzích a na vlastním trhu s nemovitostmi. To jsou velmi reálné důsledky bezprecedentního přílivu levných peněz do světové ekonomiky. Proč
  Čína děsí svět novou krizí a za jak dlouho k ní může dojít?

  Čínského finančního regulátor vystrašil prohlášením hned o dvou cenových bublinách najednou. Za první, řekl tamní regulátor, rally světových akciových trhů připomíná bublinu, která nakonec praskne a akcie půjdou dolů.

  Druhá bublina dozrává na čínském trhu s nemovitostmi a mnozí z nich pokračují v nákupu domů jako investic nebo pro spekulativní účely, což je "velmi nebezpečné", varuje čínská centrální banka. 

  Čína se může připravit na zpřísnění své měnové politiky, která i tak nebyla měkká jako v USA a Evropě. Peking se může stejně tak pokusit ochladit akciové trhy a trh nemovitostí. Problém je v tom, že utahování šroubů ČLR může vyvolat novou krizi, kdy se svět ještě od ani nepohnul od krize korona virů.

  Prohlášení regulátora připomíná spíše první čínské varování, protože ani Fed, ani ECB se vůbec nezajímají o přehřátí akciových trhů a trhů s bydlením a Pekingu se tato nepozornost nelíbí.
  https://vz.ru/economy/2021/3/2/1087577.html
  - - -
  Pekingu se to nelíbí – tož, taková je situace... :-o

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!