Rusvesna: Přehled zpráv – 13.2.2021

alfavit_latinica1; Uzbekistán se neočekávaně rozhodl přejít na latinku. Příslušné rozhodnutí vydala uzbecká vláda.
2; Ruské jaderné bombardéry nacvičují útok na Island, píše Forbes. V případě začátku války se západní aliancí bude pro Moskvu nesmírně důležité zničit základny umístěné na teritoriu této severské země.
3; Byla odhalena příčina Porošenkova tvrdého útoku na televizní stanici „Naš“. Na Ukrajině pokračuje bezprecedentní tlak na jednu z televizních stanic, a to i za pomoci neonacistických uskupení. Důvod je jednoduchý: Počty návštěv stránek televizní stanice „Naš“ se pohybuje kolem 2,273.000 denně, zatímco Porošenkova stanice „Prjamoj“ vykazuje 57.000 návštěv, tj. čtyřicetkrát méně. Na Porošenkovu televizi budou lidé koukat jen v případě, že všechno ostatní bude zakázáno a zrušeno.
4; Kritická situace totálně vyčerpává ozbrojence z ukrajinské armády. Ukrajinská armáda trpí většími ztrátami zevnitř než zvenčí.
5; Varování meteorologů před sněhovými bouřemi se naplňuje. Centrum Ruska ovládly sněhové vánice a abnormální mrazy.
6; Smrtící zmutované kmeny. V Evropě přijímají mimořádná opatření pro záchranu obyvatelstva. Koncem ledna Německo zakázalo vstup do země cestujícím z oblastí klasifikovaných jako zóny mutace.
7; Příběh Rusky Anny Sorokinové, která opustila vězení v USA, se stal základem pro seriál Netflix.
8; Biden začal dělat rozhodné kroky, kterými mění tradice prezidentů USA. Biden se přímo obrátil k evropským spojencům. Zúčastní se online konference, která proběhne namísto každoročního fóra k otázkám mezinárodní bezpečnosti.
9; Bulhaři proti NATO, za Donbas a Rusko. Aktivisté veřejné organizace „OPLOT Bolgarija“ (Pevnost Bulharsko) spustili akci na podporu Ruska a prezidenta Vladimira Putina.
10; „Ruský válečný rozpočet“. Jaceňuk se v podstatě přiznal ke zradě Ukrajiny. Bývalý ukrajinský premiér kritizuje dovoz elektřiny z Ruska. Prý tak Kyjev financuje ruský válečný rozpočet. Dovoz propagandy, vakcín a plynu nepřímo také zabíjí, zdůraznil Jaceňuk. Za jeho vlády ale Ukrajina také dovážela elektřinu z Ruska. Navíc Jaceňuk odčerpal obrovské částky na nesmyslné projekty typu „Jaceňukova stěna“.
11; Hrozba vnitřního konfliktu i v Rusku. Bývalý asistent ukrajinského ministra obrany z Janukovičovy vlády informoval o roli zemí EU při státním převratu a rozpoutání války v Donbasu.
12; Moskva a Berlín usadily nenasytný Washington. Už před 14 lety ruský prezident věděl, že svět se nestane monopolárním, jak si to přál Washington. USA a EU nenalézají společný jazyk a alternativním centrem mezinárodní scény se stávají Rusko a Čína. Kromě toho se Evropská unie rozdělila na několik táborů. Velká Británie zcela odmítla jít společnou evropskou cestou, Východní Evropa se podle rozkazů z Washingtonu snaží zdiskreditovat Rusko. Belgie, Francie a další (významné i méně významné) země nesouhlasí s politikou USA, ale na druhou stranu nespěchají s tím, aby se od USA zcela odvrátily. A takové země jako Německo vidí stále více v Moskvě strategického partnera. Německo sice formálně podporuje sankce proti Rusku, ale podnikatelská sféra je jednomyslně proti tomu. Společné zájmy obou zemí jsou mnohem širší než jen to, že Německo potřebuje „Sputnik V“ a „Severní proud – 2“.
13; Ještě horší než koronavirus. Bill Gates vystoupil s prognózami připomínajícími noční můru. Mluvil o změně klimatu, bioterorismu a o dalších hrozbách, které mohou zabíjet efektivněji než koronavirus.
14; Moskva v sněhovém zajetí. Ruské hlavní město spoutaly mrazy a spousty sněhu. Celé město bojuje s následky. Sněhová apokalypsa podle meteorologů neustane ani přes víkend.
15; Šéf Zelenského kanceláře Oznámil „pokrok“ v rozhovorech o Donbasu. Přesto se Andrej Jermak nijak neskrývá s tím, že Kyjev nepovažuje za možné splnit Minské dohody v podobě, jak byly podepsány.
16; Zloděj prodal schránku s částí ostatků „Matróny Moskevské“ za pouhých 500 rublů. Obyvatel Leningradské oblasti ukradl ostatky z Tichvinského kláštera Nanebevstoupení Matky Boží.
17; Státnímu departmentu USA nesmírně leží na srdci „příšerné porušování lidských práv“ v Rusku. Americké politické vedení projednává „zločinné kroky“ ze strany Moskvy.
18; Dvěma novým ukrajinským letadlům společnosti Antonov zakázali létat. An-132D a An-178 byly vyřazeny ze státního seznamu civilních letadel.
19; Koronavirus v Rusku: Již téměř 80 tisíc zemřelých. Za poslední den přes 500.
20; O miliony tun méně. Ukrajina snížila export obilí. Připomeňme, že v lednu zahraniční obchod Ukrajiny poklesl o 140 milionů dolarů, export se propadl o 5%.
21; Čínské úřady odmítly poskytnout informace o prvních případech COVID-19, říkají ve Světové zdravotnické organizaci. Poskytli nám pár příkladů, ale to není totéž jako zpracovat veškeré existující informace, stěžují si ve WHO.
22; Šéf kanceláře prezidenta Ukrajiny vysvětlil, proč byla důležití návštěva Zelenského na frontě. Bylo potřeba zvednout bojového ducha a morálku vojáků. Prezident se chtěl seznámit s panující situací.
23; Instagram bude nevratně mazat účty za urážky v soukromých zprávách. O nových pravidlech chování v komunitě informovala administrativa populární sociální sítě.
24; MMF ukončil svou misi na Ukrajině bez pozitivního výsledku. Šéf zastoupení MMF na Ukrajině promluvil o nutnosti „většího pokroku a nových diskusí“.
25; Bidena obvinili z nezodpovědné politiky, která jen prohloubí rozkol v USA. Většina Američanů už pochopila, že země nebude podporovat Bidenův program, píší média. Asi největším problémem je uvolnění migrační politiky.
26; Tohle se Ukrajincům líbit nebude. Rusko a USA si vyřeší problém Donbasu jen mezi sebou. Zásadní je jedna věc: USA v Radě bezpečnosti OSN Minské dohody uznaly a schválily. Pokud Ukrajina dohody nesplní, budou se USA ptát: Proč jste to podepisovali? Ukrajina Minské dohody nesplní, normandský formát nebude doplněn o USA. Ukrajina bude muset přiznat svou neschopnost, bezpáteřnost a hlavně fakt, že není suverénním státem, komentoval situaci Rodion Mirošnik, zástupce Luganské republiky v politické podskupině minské Třístranné kontaktní skupiny.
27; Twitter zablokoval účet delegace Ruska na rozhovorech o kontrole zbrojení ve Vídni. Pokud se někdo domnívá, že situaci vyřeší třímilionová pokuta, tak se šeredně mýlí. Tohle je důvod zamyslet se nad zablokováním celé sociální sítě v Rusku...
28; Ukrajincům za neplacení za energie hrozí pokuty ve výši statisíců. Lidé nemají peníze na zaplacení spotřebovaných energií, ale dochází také ke krádežím – například nepovolenými úpravami měřičů.
29; Hromadná rvačka, výbuch v zákopu, pomlácené hlavy... Ozbrojenci ukrajinské armády si sami způsobují řídnutí svých řad.
30; Ukrajina bude donucena neuposlechnout pokynu Evropské unie. Zelenského parta dostala nůž na krk. Na jednu stranu uzavřela tři oblíbené televizní stanice, které nijak neporušovaly běžné standardy fungování médií, na druhou stranu toleruje a podporuje stránky Mirotvorec, které nezákonným způsobem nakládají s osobními daty velkého množství lidí. Evropská unie vyzvala ukrajinské politické vedení, aby stránky zrušilo. Jenže Zelenskij se víc bojí ukrajinských nacistů. Evropská unie se v případě neuposlechnutí omezí na vyjádření „znepokojení“. Metody vyjádření nespokojenosti u ukrajinských nacistů jsou o poznání drsnější.
31; Ukrajinu čeká mohutný úder ze strany Číny. Pokud Peking uvalí na Ukrajinu sankce kvůli obstavení čínských akcí společnosti Motor Sič, přijde Ukrajina o podstatnou část svých příjmů ze zahraničního obchodu, říká ekonom Vsevolod Stěpaňuk. Čína představuje největší odbytiště pro ukrajinskou hutní produkci a obilí a zdroj levného průmyslového zboží, které je dvakrát až třikrát lacinější než japonské či evropské.
32; Surkov odpověděl na Bogomolovův manifest. Podezírali ho z autorství. On prohlásil, že to nejen nenapsal, ale ani nečetl. Bogomolovův manifest je text, v němž současný manžel Ksenie Sobčak vyjádřil své obavy ohledně nástupu nové totality, tentokrát ale už ze strany Evropy a USA. Surkov se poté pohrdlivě vyjádřil o politicích, kteří dříve podporovali Navalného a nyní ho kritizují. Konstantin Bogomolov ještě nedávno byl jako současná Evropa a podporoval Navalného. Nyní je proti současné Evropě, která podporuje Navalného.
33; V Arménii došlo k silnému zemětřesení. V hlavním městě Arménie jsou hlášeny poruchy mobilního signálu a internetu.
34; Královnu krásy zastřelili a vyhodili na silnici. V Pensylvánii našli tělo sedmačtyřicetileté bývalé modelky a královny krásy Rebeky Landrith.
35; Twitter nadále blokuje účet oficiální ruské delegace na vídeňských jednáních o kontrole zbrojení. Ruské ministerstvo zahraničí protestuje. Ministerstvo doufá, že jde jen o technické potíže. Šéf delegace Konstantin Gavrilov se ale domnívá, že to může být spojeno s alternativní pozicí Ruska ohledně situace v Evropě. Ruský mediální holding RBK zaslal Twitteru žádost o vysvětlení, ale odpověď prozatím nedostal.
36; Coca-Cola přechází na papírové láhve. Konečným cílem tohoto experimentu je pokus učinit láhve stoprocentně recyklovatelnými.
37; Kvůli lidovým bouřím v důlsedku zavraždění místního protidrogového aktivisty Vali Abduragimova byla do obce Tarki v Dagestánu vyslána obrněná technika. Podle informací portálu „Kavkazskij uzel“ byli zadrženi tři lidé.
38; Bývalý poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny navrhl postavit na Ukrajině Putinovi pomník. Díky jeho postupu v Minsku přesně před šesti lety mohly tisíce ukrajinských vojáků zůstat naživu a vrátit se domů.
39; Ukrajina v případě odmítnutí Minských dohod přijde do dvou měsíců o celou Doněckou i Luganskou oblast, říká generál SBU. Podle jeho názoru Rusko všechno udělá „vkusně“, aniž by muselo vysílat „zelené mužíčky“. Bude to vypadat, jako by se o všechno postarali místní obyvatelé.
40; Ukrajinská armáda utrpěla smrtící úder. Generál ukrajinské armády Sergej Krivonos prohlásil, že ukrajinská armáda dostala smrtící úder od svých vlastních politiků tím, že propustila 70 tisíc vojáků. Příčinou byla nestabilita na frontě. Podle jeho názoru oficiální Kyjev podléhá sebeklamu a lže obyvatelstvu, jak je v zemi všechno v naprostém pořádku. Generál SBU dodal, že ekonomika prožívá úpadek a armáda je značně oslabená. Krivonos byl odvolán z postu zástupce tajemníka Rady pro národní bezpečnost a obranu Ukrajiny poté, co kritizoval Zelenského návrh mobilizovat muže i ženy pro vedení totální války proti Rusku.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!