Rusvesna: Přehled zpráv – 14.2.2021

tyurma_341; USA zruší vězení Gunatánamo a odcházejí z Kuby. V roce 2009 prezident USA Barack Obama podepsal výnos o jeho uzavření, ale Kongres to tehdy zablokoval.
2; Impeachment proti Trumpovi v Senátu neprošel. Někteří republikáni ale hlasovali pro jeho vinu.
3; Lidstvo čeká nová smrtící pandemie, říká Mjasnikov. Lékař a televizní moderátor Alexandr Mjasnikov si myslí, že nynější koronavirus je pouhým tréningem.
4; Jak je třeba hovořit s liberály? Publicista Dmitrij Olšanskij se vyjádřil k manifestu režiséra Bogomolova. Stará Evropa umírá. Prapor zvedne Rusko a zachrání to dobré, co Evropa vždy představovala.
5; Jak proběhl „bankrot“ Ruska v odpudivých 90. letech? Vše způsobila zrada oligarchů, kteří mysleli jen na své zisky a zájmy a nikoli na svou vlast. Zhoubný proces nastartovala privatizace státního majetku, který byl pak vyveden do zahraničí.
6; Rusko možná uzná Doněckou a Luganskou republiku. Rusko nadále zostřuje svůj postoj k Evropské unii. Zároveň velmi ostře vystoupil zástupce Ruska v OSN. Vasilij Něbenzja.
7; Na pozicích ozbrojenců v Donbasu se ozývají výbuchy, nepřítel utrpěl ztráty. Vyplývá to z kompletní zprávy o vojenské situace v Luganské republice za uplynulých 24 hodin.
8; Buranské chování Navalného u soudu je signál vlastnímu auditoriu. Normální Rusové kroutí hlavou. Mnoho zdravě uvažujících lidí (plus určitá část dosavadních příznivců Navalného) říká, že se Navalnyj prostě měl veteránovi omluvit a se chovat jako buran. To je jeho taktická chyba.
9; Válka v Donbasu: Zahynulo 13 tisíc lidí, 30 tisíc bylo zraněno, 1,3 milionu lidí se stalo vnitřními přesídlenci a 3,5 milionu lidí se neobejde bez pomoci zvenčí. Jediný reálný mechanismus urovnání je splnit minské dohody, upustit od silového řešení preferovaného Ukrajinou a sednout si s představiteli Donbasu za jednací stůl.
10; Armáda ozbrojenců v Sýrii získala „zázračnou zbraň“. Jde o nové obrněné automobily Thunder s automatickými kulometnými věžemi. Byly slavnostně předány „elitnímu specnazu“, tj. Divizi al Hamzá. V uskupení tvrdí, že jsou vyrobeny vlastními silami a nikoli dodány Turky.
11; Další hrozná ostuda Ukrajiny. Letecký průmysl byl kdysi chloubou Ukrajiny. Dnes není čím se chlubit. Dva letouny (An-178 a An-132D) nedostaly akreditaci způsobilosti k letu. Je to fiasko státního koncernu Antonov.
12; Profesor katedry integrované komunikace Vysoké ekonomické školy Dmitrij Jevstafjev se pokouší smířit liberály s patrioty a navrhl Manifest správného ruského liberála: Ruský liberalismus je národním fenoménem, který odráží nálady a zájmy ruských občanů. Ruský liberál musí být loajální občan své země. Moje země nemusí mít pravdu, ale zájmy země jsou důležitější než politické spory. Ruský liberál uznává Rusko v jeho politické, sociální, etnické, náboženské, kulturní a další pestrosti. Krym je ruským územím. Území Ruska se může zvětšovat, pokud si to budou dobrovolně přát obyvatelé jiných států, ale nemůže se zmenšovat. Ruský liberalismus se zasazuje o svobodu práce, tvorby a seberealizace. Nehájí svobodu ničení, urážek a likvidace kultury a tradic. Ruský liberál považuje za určující názor většiny. Menšina má právo vyjadřovat své postoje a kritizovat většinovou moc. Ruský liberál považuje volby za hlavní způsob politického boje a za základ demokracie. Ruský liberál odmítá agresivní politické technologie a informační manipulace při volbách. Ruský liberalismus hájí svobodnou ekonomiku, ale respektuje, že ekonomická rozhodnutí nesmí být diktována ideologickými dogmaty. Ruský liberál uznává Rusko za zvláštní civilizaci, která chrání a sjednocuje všechny národy v zemi. Ruský liberál se zasazuje o oddělení náboženství od státu a vystupuje proti klerikalizaci společnosti. Ruský liberál považuje sexuální orientaci za osobní záležitost každého jednotlivce, která nesmí zasahovat do politického procesu.
13; Tlak na stoupence Ruského světa a rada při ruském ministerstvu zahraničí. Nehledě na to, že se v Evropě hodně hovoří o svobodě slova, nejsou zde schopni ji zajistit.
14; Borrel proti Putinovi: Komentář k nezodpovědným prohlášením Josepa Borrela, Grigorije Javlinského a Anatolie Čubajse. Oni přibližují válku, a tím i porážku Evropy.
15; Strašlivý masakr. Syřan vyprávěl o hrozné okupaci velkého regionu. Hassan Džunejd přišel o syny a synovce v Idlíbskékm masakru, když ozbrojenci obsazovali provincii.
16; Integrace Donbas-Rusko: Blíží se vítr velkých změn. V hlavním městě Doněcké republiky se konalo setkání aktivistů Veřejného hnutí „Doněcká republika“ s politologem Dmitrijem Kulikovem.
17; Skutečným vítězem války v Karabachu není Ázerbajdžán, nýbrž Turecko. Probíhá proces pohlcení Ázerbajdžánu Tureckem.
18; Lidem se žije hůře. Putin promluvil o protestech, Donbasu a zadržování Ruska. Nelze vše svést na pandemii. Kdo za to tedy může?
19; Čína zaskočila USA svou reakcí: Milá Ameriko, svět vás sleduje a bude nadále sledovat... Čínské velvyslanectví ve Washingtonu tvrdě odmítlo kritiku ze strany Bílého domu o původu koronaviru.
20; Známá herečka Gina Carano byla vyhnána z Hollywoodu za to, že srovnala pronásledování Donalda Trumpa s pronásledováním židů ve 30. letech 20. století a doprovodila svůj text fotografií z pogromů ve Lvově.
21; Prezident Putin shrnuje šest let historie od podpisu Minských dohod. Existuje východ ze slepé uličky? Oznámí Ukrajina odstoupení od dokumentu?
22; Partička je už zase pěkně pohromadě. Biden vrátil na Státní department nechvalně proslulou Victorii Nuland, která rozdávala na Majdanu sušenky a bezelstně přiznala, že příprava ukrajinského Majdanu stála USA pět miliard dolarů.
23; Pokusy s vajgly a cigaretami podomácku vyrobenými ze sušeného hnoje. V ukrajinské učebnici „Základy zdravovědy“ pro 4. ročník základních škol navrhují dětem, aby si očichaly vajgly a analyzovaly použitý filtr.
24; V Moskvě opět přechodně přejmenovali stanici metra z Ljublino na „Vljublino“ (Zamilovanov). U policie v Kemerovu se zase konala dojemná žádost o ruku. Přestože je svatý Valentýn cizím svátkem, nalezl mezi lidmi své místo.
25; Ruský voják obviněný ze špionáže ve prospěch Ukrajiny zaútočil na pracovníka věznice.
26; Nebývale vydatné sněžení má v Moskvě první oběť. V moskevském Caricynu se pod tíhou sněhu zřítila střecha skladu.
27; Mutace COVID-19 mohou zrušit účinek všech vakcín. A to je velmi špatná zpráva, protože veškerá naděje v boji s pandemií se upíná právě k vakcinaci.
28; Bylo by mi ctí... Elon Musk se obrátil na Putina. Pozval ho, aby se připojil k besedě v nové sociální síti Clubhouse založené pouze na hlasové komunikaci.
29; Jedna chyba za druhou. Němci se odvracejí od EU. Nadstátní útvar má čím dál menší autoritu jak ve světě, tak i mezi vlastními členskými zeměmi.
30; Ukrajinská armáda – to je smrt... Ukrajinský voják uškrtil svého spolubojovníka, který předtím zabil ženu. V Dněpropetrovské oblasti spáchali vojáci za čtyři dny dvě vraždy.
31; Třes se, Putine! Začínají „zábavné“ protesty. Připomeňme, že dnes se měly konat „protesty s baterkami“.
32; Podle běloruské šablony: V Moskvě vytvořili „ženský řetěz solidarity“. Solidaritu ale vyjadřují nikoli Alexeji Navalnému, nýbrž jeho ženě, která odletěla do Německa.
33; Co se to tam děje? V Donbasu zahynula skupina ukrajinských vojáků. Ukrajinci na sociálních sítích kroutí hlavami a nechápou... Jak je něco takového možné?
34; Jak dlouho tu ještě budeme stát? Slíbili, že nám zaplatí... Řetěz solidarity mrzne a remcá... Na videu byla zachycena (a identifikována) i organizátorka akce – Lilija Gennaďjevna Manichina.
35; To je ten správný „Den svatého Valentina“. Lugansk si připomíná výročí osvobození (tenkrát Vorošilovgradu). 14.2.1943 vstoupila do města Rudá armáda.
36; Zelenskij naléhavě vyslal ministra obrany a hlavního velitele ukrajinské armády na Donbas, aby vyšetřili událost, při které zahynula tříčlenná skupina ukrajinských vojáků.
37; Musk chce učinit Putinovi reálný návrh: Chce se domluvit na spolupráci při výzkumu Měsíce a vzdáleného kosmu, myslí si expert na kosmonautiku Andrej Ionin.
38; WHO zveřejnila nejpravděpodobnější verzi rozšíření koronaviru: Od netopýrů se v jihovýchodní Asii nakazila zvířata a poté personál farmy s divokými zvířaty – fretkami, jezevci a psíky mývalovitými (mývalovec kuní – Nyctereutes Procyonoides).
39; Šéf Gazpromu Alexandr Novak prohlásil, že „Severní proud – 2“ je postaven již z 95%, a vyjádřil přesvědčení, že bude nejen dostavěn, ale že bude bez ohledu na americké sankce bez prostojů fungovat.
40; Američtí vojáci se budou učit řídit ukrajinské tanky, píše National Interest. Vzor ukrajinské vojenské techniky byl nedávno zaznamenán na polygonu Yuma v Arizoně.
41; V Indii byly dokončeny přípravy na výrobu „Sputniku V“. V Indii farmaceutické společnosti již zahájily výrobu ruské vakcíny proti koronaviru.
42; V Polsku havaroval autobus s Ukrajinci. Vozidlo kvůli namrzlé vozovce sjel ze silnice a narazil do stromu. Pět osob bylo zraněno. Nejsou v ohrožení života.
43; Rusko chce obsadit Donbas, říká Kravčuk. Šéf ukrajinské delegace v Třístranné kontaktní skupině pro Donbas prohlásil, že Rusko plánuje, že si uloupne Donbas pro sebe.
44; Biden se vyjádřil k rozhodnutí Senátu ohledně impeachmentu Donalda Trumpa. Senát ani napodruhé nedokázal rozjet proceduru impeachmentu.
45; Šéf Doněcké republiky Denis Pušilin reagoval na Putinův slib, že nenechá Donbas ve štychu. Nikdy nás ani ve snu nenapadlo, že by nás Rusko nechalo v problémech samotné.
46; Ve Francii se rozhodli, že osoby, které prodělaly koronavirus, dostanou jen jednu dávku vakcíny. Připomeňme, že hlavní výrobci vakcín proti koronaviru mluví o nejvyšší efektivitě za podmínky aplikace dvou dávek.
47; Rusko se nemůže vyhnout rozšíření britského kmene koronaviru, prohlásil hygienik. Za dané situace nelze zrušit režim nošení roušek.
48; Mezinárodní měnový fond začíná mít z Ukrajiny strach, říká bývalý ministr. Připomeňme, že mise MMF ukončila svou činnost na Ukrajině bez uzavření dohod.
49; Zemřel ukrajinský velvyslanec v Číně. Informoval o tom ukrajinský ministr zahraničí.
50; V Německu promluvili o ztrátě morálního kreditu Západu. Zatímco Amerika a Evropa hájí zájmy farmaceutického průmyslu, Rusko a Čína nabízejí potřebným zemím vakcínu za výrobní cenu.
51; „Vynalézavý“ Ukrajinec uvedl policii v omyl, že pobodal svého otčíma, aby policisté odklidili sníh u jeho domu. Podle informací policistů oznamovatel řekl, že bodl otčíma do hrudi a ten teď nedýchá.

Překlady můžete podpořit na účtu číslo:63127359/0800
Pro zahraničí (Slovensko):
IBAN: CZ69 0800 0000 0000 6312 7359
BIC (Swift): GIBACZPX
Pro snazší identifikaci platby uveďte prosím slovo "Svodka".

Za Vaše finanční příspěvky předem srdečně děkuji

B.W.

Zdroj: https://rusvesna.su/news/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!